Treść opublikowana przez mmw
-
E60 M5 Hurricane - 359 km/h!
Taki jeden gryzie glebę a drugi udaje idiotę z amnezją, bo Ferrari było przewidywalne ale nawierzchnia mniej. Nawet na niemieckich autostradach są niespodzianki i już jazda z prędkością 250 km/h to przegięcie.
- wszystkie skrzynie automatyczne
-
Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec przez handlarz
mmw odpowiedział(a) na edimorton temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOd sprzedawcy musisz dostać: 1) polską fakturę sprzedaży wystawioną przez tego handlarza 2) dwie części niemieckiego dowodu rejestracyjnego 3) zaświadczenie o zapłaconej akcyzie 4) potwierdzenie wpłaty opłaty ekologicznej 500 zł 5) ewentualnie przegląd polski ale to możesz też sam zrobić po zakupie a najlepiej w trakcie 6) jeżeli auto nie jest sprzedawane z wyszczególnionym VATem na fakturze to musisz dostać jeszcze zaświadczenie VAT-25 z Urzędu Skarbowego 7) wpis do ewidencji działalności gospodarczej od sprzedawcy Oczywiście przed zakupem sprawdź samochód po numerze nadwozia w ASO oraz już fizycznie w jakimś dobrym serwisie. Na 90% auto ma korygowany przebieg więc jak nie chcesz jeździć takim autem to musisz dostać potwierdzenie autentyczności przebiegu (musi się zgadzać w ASO wg numeru VIN, możesz dostać niemieckie badanie techniczne ostatnie, oni tam wpisują przebieg, książka serwisowa też by się przydała ale są one często podrabiane więc nie jest to jakiś główny dokument). Jeżeli sprzedawca chce na Ciebie wystawić umowę niemiecką to odpuść taki zakup. Potem jeszcze musisz zrobić tłumaczenie dowodu rejestracyjnego i wszystko.
- E39 520d
-
Instalacja do BMW 530i warto...?
No 535i to już inna bajka i mega elastyczność. Są już instalacje pod wtrysk bezpośredni więc pewnie będzie śmigało. Szkoda, że w PL jest brudny gaz i nie przyjęły się instalacje V generacji z ciekłym wtryskiem gazu, bo zapychały się wtryskiwacze w autach o mniejszej pojemności. Mam taką instalację w Fordzie i jest rewelacyjna. Prosta konstrukcja, brak strat mocy a nawet jej powiększenie w niektórych prędkościach obrotowych silnika. Ze względu na to, że gaz jest wtryskiwany w fazie ciekłej przy temp -25 stopni C to następuje schłodzenie mieszanki paliwowo powietrznej co pozytywnie wpływa na całą pracę silnika i jego trwałość. Praktycznie same plusy, szczególnie przy autach z większą pojemnością, ale nikt tego w PL nie montuje niestety obecnie z tego co się orientuję.
-
Instalacja do BMW 530i warto...?
Zgadza się ale nie na to chciałem zwrócić uwagę. Chodzi mi o to, że 530i z LPG będzie generowało podobne koszty paliwa jak 530d więc oszczędność może być co najwyżej w samym zakupie, chociaż potem na pewno auto z LPG nie uda się sprzedać tak dobrze jak diesel'a. Wszystko kwestia ceny, jak się taniej kupi auto to ok. Dochodzi do tego niestety nieporównywalnie gorsza elastyczność 530i (szczególnie z LPG IV generacji) w porównaniu do 530d.
-
F10 535XI z USA
Ta.. inne tarcze, klocki, skrzynie. Wszystko jest inne bo przecież zamiast użyć głowy albo samemu sprawdzić lepiej klepać beznadziejne obiegowe opinie niczym nie podparte.
- E39 520d
-
wszystkie skrzynie automatyczne
Olej w skrzyni najlepiej co 60-80 tys km. Wystarczy w zupełności. Nie słuchać bredni, że się go nie wymienia.
-
E60 M5 Hurricane - 359 km/h!
Chyba jak przed Tobą będzie zapitalał jakiś turbo spychacz z podobnym V-max. :D
-
SPADEK MOCY PO WYMIANIE KOLEKTORA WYDECHOWEGO...
W mechaniku. :) Proponuję wrócić do niego i niech sprawdzi co spitolił.
-
Instalacja do BMW 530i warto...?
Wszystko się zgadza tylko, że w praktyce koszty paliwa wychodzą takie same jak w odpowiadającym modelu diesel'a, więc tutaj argument ile wydałeś na ON nie jest argumentem, bo będziesz wydawał więcej kasy na paliwo przy 530i z LPG niż w 320d. Nie odradzam Ci tutaj oczywiście zakładania instalacji LPG, chodzi mi tylko o koszty paliwa w stosunku do diesel'a.
-
Bije przy chamowaniu. Nie Felgi i nie krzywe tarcze!! POMOCY
Też się zastanawiałem co ma ułożenie się klocków do bicia na kierownicy. Jestem podobnego zdania, że problem nie został rozwiązany i dotyczy zawieszenia.
-
Koszt sprowadzenia e36 320ci
Kolego. Ściągam samochody od lat i wiem że jest coś takiego jak sprzedaż na aukcjach itd. Tylko, że na aukcjach ceny są wyższe niż można wyhaczyć reagując szybko na mobile.de. Takie stare "złomy" najlepszych marek są poszukiwane najbardziej i na aukcjach osiągają chore ceny. No ale rozumiem, że Ty masz specjalne ceny, układy i łapiesz same okazje za pół wartości a w tym czasie reszta chętnych przysypia na aukcji bo im się nudziło. ;) Pamiętaj, auto jest tyle warte ile ludzie chcą za nie zapłacić. Skoro nikt nie wylicytował więcej niż 1500E to znaczy, że auto więcej warte nie było, a powodów mogą być setki: stan techniczny, przebieg, stan wizualny, poprzednie naprawy itd itd itd itd. Na mobile.de od Turczynów też złapiesz takie auta za 1500E, których nie dało się już inaczej sprzedać ze względu na jakieś tam wady, to żaden problem. Obecnie w dobie internetu nie ma już "okazji" bo do każdej oferty mają dostęp miliony ludzi i nie ważne, czy jest to portal ogłoszeniowy czy licytacja dla firm z branży. Takie przyszły czasy i już. Polska wprawdzie to fabryka "okazji" no ale jakie to auta to zorientowani ludzie wiedzą. ;)
-
Koszt sprowadzenia e36 320ci
Tak tak.. w Niemczech promocje teraz są i dają auta za 1/3 ceny. Pewnie na święta. :) No i nie zapominajmy o tajemnych miejscach gdzie specjalnie dla Polaków Niemcy działają charytatywnie i zamiast dać na mobile.de to po cichu sprzedają za pół albo 1/3 ceny. :) Gadka jak na giełdzie samochodowej. :)
-
Koszt sprowadzenia e36 320ci
No to musiała byś faktycznie w "super" stanie jak na 500 tys km przebiegu jaki pewnie miała. ;)
-
Pytanko co do Polskich i Niemieckich cen E46 i E39
Nie dziw się kolego, że niektórzy już nie mają sił czytać takich wypowiedzi jak Twoja. Ja np przestałem już przeglądać dział z pytaniami o auto do kupienia, bo wszyscy tam szukają mega okazji a okazji w branży samochodowej nie ma. Pytania o auta w cenach normalnych padają tam może co dwudziesty temat. Reszta wierzy w cuda, układy itd. Auto jest tyle warte ile za nie ktoś chce zapłacić. A jeżeli ludzi nie dziwi, że auta prosto z Niemiec są tańsze po przyjeździe do Polski niż u nich, to sorry, ale ręce opadają.
-
E61 błąd napinacza i poduszek
Na przyszłość czytaj dokładnie co Ci koledzy z forum piszą. :)
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
Musisz kolego odkryć pewien sekret, bo tu nikt nie jest jasnowidzem.. :) :) :) Mianowicie skąd jesteś. :) Da się to wpisać w profilu ale jak widać sam nie wiesz gdzie mieszkasz albo to jakiś sekret. ;) ;) ;)
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
Z tego co kojarzę to można, ale to musi się wypowiedzieć ktoś kto to przeprogramowywał.
-
[E61] Skrzynia AUTOMAT - problem
Musisz trochę pojeździć różnymi autami żeby pojąć zalety tych skrzyń. Pomijam już, że są generalnie bardzo trwałe, ale nie tu tkwi ich plus. To bardzo skomplikowane i inteligentne skrzynie. To, że odczuwa się zmiany biegów w niektórych sytuacjach wbrew pozorom wynika z ich zalet a nie wad. Większość skrzyń konkurencji to proste jak konstrukcja cepa automaty, gdzie większość jazdy odbywa się poprzez sprzęgło hydrokinetyczne, które pożera gigantyczne ilości mocy silnika. Fakt, że jest miękko i płynnie bo sprzęgło to przekazuje napęd poprzez płyn, więc nie ma gdzie nastąpić szarpnięcie. Niestety auto pali wtedy dużo więcej i gubi masę osiągów, jest przez to wolne, mułowate i słabo reaguje na pedał gazu. Lock up załącza się najczęściej przy dwóch ostatnich biegach i wtedy skrzynia jest spięta na stałe z silnikiem i dopiero normalnie się jedzie. Te skrzynie ZFa są bardzo skomplikowane i daleko były i nadal są przed większością konkurencji. ;) Tu nie chodzi już o ilość biegów, bo to ważne, ale nie najistotniejsze w tym momencie. Te ZFy są szybkie, "mądre" i mniej korzystają z konwertera, dzięki czemu auto ma lepsze osiągi i mniej pali. Lock up załączają na każdym biegu od 1 do 6, co powoduje, jak już pisałem wcześniej, mniejsze zużycie paliwa i lepsze osiągi auta. W bardzo skomplikowany i inteligentny sposób adaptują się do warunków na drodze i dobierają odpowiedni program pracy. Nie trzepią bez sensu biegami gdy nie jest to potrzebne, lepiej rozpoznają sytuację na drodze i potrzebę zmiany biegu.
-
[E61] Skrzynia AUTOMAT - problem
Znaczy jakie skrzynie z tradycyjnym konwerterem z tego okresu są lepsze lub dorównują tym ZFom? Oświeć mnie..
-
Jak zamontować światła do jazdy dziennej
To jest zupełnie co innego. Ta funkcja powoduje, że na pozycji AUTO światła się włączają po odpaleniu auta niezależnie od pory dnia.
-
[E61] Skrzynia AUTOMAT - problem
Ta skrzynia jest bardzo wysokich lotów, szczególnie jak na swoje czasy.
-
Koszt sprowadzenia e36 320ci
3200E = 12800 zł + 397 zł akcyza + 17 zł wniosek + 1000-1500 zł przywiezienie z Niemiec + 500 zł - ekologia + 100 zł - przegląd + 100-150 zł - tłumaczenia + 160 zł VAT-25 + 256 zł rejestracja Auto z Polski to tylko przerejestrowanie i tyle, jeżeli oczywiście jest już w PL zarejestrowane. Bierz tę z Niemiec bo w PL dobrego, starego auta raczej nie kupisz.