Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na Slawek44 temat w E39
    No ale dałeś w miarę normalną cenę jak na takie auto w stanie jakim podałeś i z takim przebiegiem (a może był lekko wyższy, bo te końcówki handlarze lubią cofnąć tak żeby nie przegiąć w stosunku do dokumentów, więc auto mogło mieć 230-240 tys km, chyba że sam sprowadzałeś to ok). Nie zapłaciłeś żadnych okazyjnych pieniędzy więc co się dziwisz, że auto chodzi ok i nie masz problemów. Jak byś kupił za 15 tys takie auto to już byś pewnie z 10 tys do niego dołożył żeby w ogóle jakoś śmigał. ;) Więc to nie była okazja, ale normalna cena i dobrze, bo teraz dzięki temu jesteś zadowolony.
  2. mmw odpowiedział(a) na Kysiok temat w E60, E61
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=141935991 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=139763282 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=139504079 Myślę, że za 23 tys E wszystkie są do kupienia. Da Ci to na gotowo do rejestracji 110 do 115 tys zł zależnie od formy zakupu.
  3. mmw odpowiedział(a) na Kysiok temat w E60, E61
    No za 115 tys zł to masz wypasionego 530xd z Niemiec bez żadnego kombinowania z pełną akcyzą i rachunkiem. No ale niestety wyposażenie kosztuje czasami połowę wartości auta, a jak ktoś kupuje 530xd to raczej nie chce jeździć totalnym golasem, stąd taka cena tego z Polski.
  4. mmw odpowiedział(a) na Kysiok temat w E60, E61
    530xd tak gołe to mogło tylko z polskiego salonu wyjechać. Masakra jakaś. :) Nie dziwię się, że taka cena niska. Nikt tego nie kupi. :)
  5. mmw odpowiedział(a) na okolita temat w E39
    Kolego. Nie czytasz ze zrozumieniem. W pierwszej fazie po popryskaniu WD-40 smaruje i sam to przyznałeś, że póki to co popryskałeś jest mokre to jest ok. I o to chodzi w pierwszym użyciu. WD-40 usunie wodę, przesmaruje, spowoduje, że to co jest zatarte się ruszy. Mój pierwszy post był wyraźny, najpierw WD-40 do usunięcia wody i ruszenia zamka, potem smar techniczny. Nie wiem po co Twoje wywody. Z mechanizmem pasa też chodzi o rozruszanie, czyli WD-40 penetruje i smaruje wstępnie wszystkie szpary, dzięki czemu da się ruszyć to co się ruszyć nie chciało. Przykład z łańcuchem jest bez sensu, chyba, że komuś zastał się tak, że w ogóle nie da się go ruszyć pomiędzy ogniwami, to WD-40 jest do tego. Nigdy nie pisałem, że WD-40 jest docelowym smarem na pozostawienie go na dni, tygodnie, miesiące. Jeszcze raz proponuję czytać ze zrozumieniem całą wypowiedź. ;)
  6. mmw odpowiedział(a) na Slawek44 temat w E39
    Slawek44.. Nic nie zrozumiałeś z uwag jakie wszyscy Ci piszą, niestety. Miałem cztery beemki a jeździłem wieloma i nigdy żadna nie "pływała". Jak ktoś, kogo nie stać na dane auto, próbuje je jednak kupić to nie dość, że kupuje szrota, to potem nie stać go żeby o nie dbać i takie są skutki jak "plywanie" i inne problemy. Jak widzę na ulicach te zaniedbane beemki to aż mam ochotę urwać łeb takiemu baranowi co kupuje auto bo chce beemką się dowartościować i myśli, że wszystkie laski będą od razu rozkładały nogi. Nie ważne, że auto się ledwie kupy trzyma, ważne, ze ma BMW i jest "gość". A co do kupowania samochodu, to nikt tu nie pisze o wyższej półce. Spróbuj czytać ze zrozumieniem. Chodzi o to, że jeżeli auto powinno kosztować 20 tys zł, bo taką wartość ma dobry egzemplarz z tego rocznika i z odpowiednim przebiegiem i stanem, a ktoś próbuje taki kupić za 12-15 tys złotych to musi trafić na badziew z cofniętym licznikiem w opłakanym stanie. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej. Tylko jak widać nie dość, że nie uczysz się na błędach innych (a po to jest forum), to nawet ze swoich błędów nie wyciągasz wniosków.
  7. mmw odpowiedział(a) na okolita temat w E39
    Jak nie smaruje jak smaruje. Nie tak oczywiście jak tawot czy inny smar maszynowy. Dlatego napisałem, że wypchnie wilgoć i wstępnie przesmaruje. Kolego. Jak np. pasy do spinania auta na lawecie zardzewieją i się zasyfią i nie da się ich ruszyć, to WD-40 jest najlepsze do rozruszania tego na szybko, więc jak by nie smarowało to by było w takiej sytuacji bezużyteczne.
  8. mmw odpowiedział(a) na jabart77 temat w E60, E61
    Na realoem.com możesz sobie porównać numery części i dowiesz się dokładnie jakie są zmiany.
  9. mmw odpowiedział(a) na okolita temat w E39
    WD-40 smaruje i wypycha wilgoć, więc powinno pomóc. Potem warto przesmarować jakimś smarem technicznym.
  10. mmw odpowiedział(a) na Slawek44 temat w E39
    Dziwny z Ciebie koleś, naprawdę. BMW "pływa" po drodze? Dobry dowcip. Marka uznawana za wzór jeśli chodzi o własności jezdne ma "pływać" po drodze? Fiat Panda nie powinien pływać a co dopiero BMW. Zresztą jak Ty i Twój brat kupujecie tak samochody jak piszesz, czyli najtańsze gówno jakie było na allegro, to co się dziwić, że Wam auta pływają zamiast jeździć i że zakładasz temat AntyBMW. Niestety wychodzi na to, że jesteś typowym motoryzacyjnym Poluskiem, co wierzy w cuda i okazyjne kupowanie samochodów, a potem psioczy na samochód a nie na swoją głupotę.
  11. Jak w tym aucie jest lewa podłużnica ok to ja jestem święty Alojzy. :) Też uważam, że na gotowo wyjdzie prawie tyle co nieuszkodzona. Auta sprowadzam od lat i dałem spokój z uszkodzonymi, bo tak naprawdę jak się chce porządnie naprawić to wychodzi tyle co auto całe, a trzeba pamiętać, że potem przy sprzedaży auto naprawiane jest dużo mniej warte.
  12. Tuleje górne wahaczy. Masz typowe objawy. Na ten temat było już kilkanaście wątków jak nie lepiej. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL81&mospid=47545&btnr=31_0617&hg=31&fg=05 Nr 5 o ile dobrze kojarzę.
  13. Równie śmieszne jest pisanie, że ma się ATE i się gną a oryginały się nie gną skoro BMW fabrycznie montuje właśnie ATE. ;) Może nie umiesz obchodzić się z hamulcami, może masz źle montowane tarcze, może masz problemy z zawieszeniem co też ma podobno wpływ, może jest jeszcze kilka czynników, które u Ciebie to powodują. Ile tarcz tyle opinii niestety.
  14. Zawsze możesz zamówić kluczyk serwisowy bez pilota, kosztuje jakieś grosze, a będziesz mógł auto otworzyć i odpalić w razie zgubienia głównego klucza.
  15. mmw odpowiedział(a) na rapiec temat w E60, E61
    Aktualnie jeżdżę 530d w manualu i powiem tak. Ja wolę automat, ale z lenistwa, bo już się w życiu dość biegów na zmieniałem i już mnie to nudzi, szczególnie w korkach. 3.0d ze skrzynią manualną to całkiem fajny układ. Silnik ten jest bardzo elastyczny, ciągnie bez problemu od 1000 obr/min więc nie zawsze musisz wrzucać biegi po kolei i nie ma problemu. :) Jest duża większa frajda z jazdy, niż automatem. Fakt, że jest bardziej nerwowo, bo pedał sprzęgła w BMW jest sztywny a ten silnik ma duży moment więc ciężko płynnie zmieniać biegi i ruszać. Jak już koledzy wyżej pisali z manualem 530d mniej pali, łatwiej się w zimie "wykopać" no i masz lepsze osiągi, szybciej zredukujesz itd. Generalnie jak nie znudziło Ci się mieszanie biegami to możesz śmiało kupować manual. Pamiętaj jednak, że będzie dużo ciężej w przyszłości takie auto sprzedać.
  16. mmw odpowiedział(a) na lukaschemp temat w E60, E61
    Kolego. Servotronic to nie Active Stering. Nie myl pojęć. ;) Servotronic to zmieniająca się siła wspomagania zależna od prędkości. Active Stering to zmiana "przełożenia" układu kierowniczego zależna od prędkości jazdy. Czyli tak jak pisałeś, na parkingu wystarczy mały ruch kierownicą aby koła skręciły mocno. THROUGH-LOAD SYSTEM to o ile kojarzę otwór w oparciu kanapy pozwalający na załadunek długich przedmiotów jak narty itd.
  17. :roll:
  18. Masz dwie opcje bezpieczne: 1) przerób na osobowy, ale firma/stacja diagnostyczna, która Ci to będzie robiła niech napisze bardzo dokładnie na czym polega przeróbka. Mianowicie chodzi o to, żeby napisali, że nie tylko zamontowano kanapę i pasy, ale tapicerkę drzwi oraz tylnego bagażnika, oświetlenie, szyby (bo wcześniej oczywiście były zabudowane :) ) i całą resztę, która dla potrzeb przeróbki na LKW była poczyniona. To co powiedział Ci znajomy celnik, to bzdura, bo celny ma 5 lat na to i czy zrobisz to za rok czy za tydzień, nie ma znaczenia, szczególnie że wydziały komunikacji wysyłają do UC papiery nie w związku z przeróbką na osobowy ale dlatego, że zarejestrowałeś auto ciężarowe pochodzące od osobowego. Pamiętaj, że jedyna możliwość udowodnienia Ci, że Twoje LKW nie było prawidłową ciężarówką to papier z przeróbki i zawarte w nim informacje. UC może również przesłuchać przerabiającego pracownika. Bzdecą też coś o badaniach biegłego na temat zaspawywania mocowań pasów i kanapy i śladów po tym, ale to też bzdura bo przy zabudowanej podłodze na stałe nie ma dostępu do mocowań kanapy i pasów, a te otwory często wykorzystuje się do zamocowania przegrody. Ustawa mówi o "trwałym usunięciu" a przez to można rozumieć również zabudowanie trwałe poprzez zamontowanie płaskiej podłogi, która te mocowania zasłania. 2) bardziej pracochłonna procedura, ale na przyszłość gwarantująca, że UC odwali się już od Ciebie na wstępie, albo nawet możesz się do nich udać z autem po kwit, że akcyza nie jest wymagana w przypadku Twojego samochodu, to przeróbka auta naprawdę prawidłowo na ciężarówkę. Szyby możesz olać, bo nie są aż tak ważne, ale musisz zabudować cały tył tak jak w ciężarówce. Usunąć tapicerkę drzwi, bagażnika, zamontować prawidłowo płaską podłogę, przegrodę trwałą itd itd. Następnie robisz ocenę techniczną u rzeczoznawcy z pomiarem podłogi przestrzeni bagażowej i masz podkładkę na przyszłość ze zdjęciami, że Twoje auto było naprawdę prawidłowo przerobione.
  19. mmw odpowiedział(a) na sdawid1 temat w E60, E61
    A moderatorzy chyba na wakacjach są. :)
  20. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Do tego silnik dłużej się nagrzewa a co za tym idzie dłużej pali więcej niż normalnie.
  21. mmw odpowiedział(a) na Bono temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    Nie do końca. W USA koncerny dają zupełnie inne warunki gwarancyjne niż w EU. Dlatego auto z USA po sprowadzeniu do EU podlega warunkom europejskim. Nawet jak w USA masz 7 lat gwarancji to w Europie masz normalnie 2 lata. Wiem bo duża część aut jakie sprowadzałem z USA miała tam jeszcze gwarancję a w Polsce była traktowana już na zasadach europejskich. Chociaż np Volvo dopiero po jakimś czasie poszło po rozum do głowy, bo był krótki okres, że uznawali okres gwarancji amerykańskiej.
  22. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    A Ty kolego rozumiem, że masz 530d a nie 545i bo się akurat trafiło? ;) Nikt tu nie pisze, że 530d albo 520d pali za dużo. Śmieszni są za to ci, którzy uważają, że duże i ciężkie 530d pali tyle co Polo 1.4 TDI, a takich na tym forum jest wielu.
  23. mmw odpowiedział(a) na bodziotg77 temat w E60, E61
    Jestem na świeżo z tematem świateł i instalacji w BMW z USA bo właśnie przystosowywałem E90 na Europę. Nie wiem jak w E60, ale myślę, że jest tak samo, ale w E90 instalacja jest identyczna jak w europejskiej wersji. Nawet jak auto nie ma przeciwmgielnych, to wystarczy wymienić cały ten włącznik świateł oraz lampy z tyłu i wszystko śmiga. Nie trzeba ciągnąć żadnych dodatkowych kabli itd.
  24. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    No co Ty.. coś Ci dużo pali. ;) Przecież są tu na forum koledzy co im 200 nie schodzi z licznika a auto pali ledwie 6 litrów. :mad2: Nasze 530d są jakieś zepsute. :D
  25. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    OLECH SERVICE, Olechowska 11b Co do BMW to lepiej nikt się nie zna.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.