Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Kolego. Nie pisz bzdur. Jak Ci ktoś niżej napisał, podaj średnią prędkość z całej trasy to wtedy pogadamy o spalaniu, bo wg Twojej teorii będziesz miał około 200 km/h albo lepiej bo przecież jak sam pisałeś 200 km/h Ci z licznika nie schodziło. :duh: Masz tu linka do skanu z artykułu. Dwie najważniejsze strony zeskanowałem. Masz tam też wykresik jak rośnie opór wraz z prędkością i zobacz jaka jest różnica między 180 km/h a 200, 220 itd. Rozumiem, że Twojego superanckiego auta prawa fizyki nie dotyczą? ;) http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str1.jpg http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str2.jpg
  2. On napisał "do 250 km/h". Spalanie przy 180 km/h rośnie bardzo. Np. w 530d z 7,5 do 12 litrów więc 9,2 nawet 200 km/h to bzdura, a co dopiero przy 250 km/h. Jest w ostatnich dwóch Auto Bild'ach test dotyczący spalania przy 180 km/h w różnych modelach.
  3. Jak nie miałeś OC w tym okresie to musisz zapłacić, nic nie wymyślisz.
  4. Żółte tablice bierze się na dowód osobisty, nie musisz nawet mieć auta kupionego, potem sam wpisujesz dane samochodu. Pierwszego badanie technicznego już nie ma. Jest normalne badanie techniczne za 100 zł. W sumie nie potrzebne jest do akcyzy i VAT-25 ale to chyba zależy od Urzędu Celnego i Skarbowego. W Polsce co urząd to inne wymagania. VAT-25 możesz załatwiać równolegle z akcyzą. Reszta się w sumie zgadza. Co do wyliczania, do kosztu zakupu auta doliczasz akcyzę, transport (1000-1500zł) i około 1200 zł reszty z rejestracją.
  5. To jest normalny 5-biegowy ZF. Może akurat w manualu zaraz przed 100tką trzeba zmienić bieg stąd strata.
  6. Już nie mówiąc o tym, że nie wolno samemu nic rozbierać i demontować!!! Mogą to robić tylko stacje demontażu.
  7. A co się w tym Clio ma zepsuć jak to prosta konstrukcja? :) Jeszcze w dieselu ma co siąść, ale benzyna to pełen luz.
  8. mmw odpowiedział(a) na Andreus1979 temat w F10, F11
    Przypuszczam, że tak, bo sam sobie rozwiązałeś problem pisząc o innym zestopniowaniu. ;) Więcej biegów w skrzyniach automatycznych dodaje się ze względu na bardziej optymalne wykorzystanie momentu obrotowego a nie żeby najwyższy bieg był dłuższy.
  9. mmw odpowiedział(a) na Andreus1979 temat w F10, F11
    A dlaczego ma mieć niższe obroty niż manual na najwyższym biegu?
  10. Moja 530d pali w mieście między 8 a 10 litrów, skrzynia manual. 8 wieczorami, gdy nie ma korków, do 10 dochodzi w godzinach szczytu.
  11. Niestety w takim kraju żyjemy a nie innym. Zawsze powtarzam, że najlepiej w Polsce mają oszuści i cwaniacy. Uczciwi ludzie są kopani po d... ze wszystkich stron. Nie wiem jak można było nie dopatrzeć się oszustwa i wręcz przestępstwa skoro zamiast poduszek były oporniki. To powinno wystarczyć żeby nie tylko zmusić sprzedawcę do zwrotu kasy, ale też do wsadzenia go do ciupy.
  12. mmw odpowiedział(a) na AdamLDZ temat w E39
    Dlatego warto czasami do ASO pojechać żarówkę wymienić byle w kompa to wklepali i była kontynuowana historia przebiegu.
  13. A na jakiej podstawie uważasz, że są najlepsi?
  14. mmw odpowiedział(a) na AdamLDZ temat w E39
    Wszystko ok, ale mały przebieg = duża cena, innej opcji nie ma. Niemcy nikomu prezentów nie robią.
  15. Dzisiaj walnąłem trasę Łódź-Poznań-Łódź, w sumie większość autostrada, na tempomacie równiutko 130 km/h. Spalanie 7,3 litra/100 km. Auto E61 530d 2006, skrzynia manualna ale to chyba nie ma znaczenia w trasie.
  16. No sorry, źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. Myślałem, że sugerujesz, że takowych E60 w ogóle nie ma. ;)
  17. To, że się nie spotkałeś, nie znaczy, że BMW nie montowało tego silnika do E60. :) Wszystkie 231KM to M54.
  18. A z rozpędu pojechali. :) Zapomnieli się na linii montażowej. :D :D :D A tak na poważnie, to po prostu była to w miarę nowa konstrukcja montowana dopiero od 2000 roku i przez pierwsze kilka lat dalej ją montowano w E60/E61 (dokładnie to do końca 2005 roku chyba).
  19. Daj spokój z giełdami. Znajdź auto na mobile.de z historią serwisową, aktualnym przeglądem i normalną ceną a nie okazyjną i jedź po konkretne auto. Wszystkie normalne samochody są ogłaszane na mobile.de albo autoscout24.de. Jedziesz do konkretnej firmy z siedzibą itd i kupujesz a nie gdzieś na giełdzie cholera wie od kogo.
  20. mmw odpowiedział(a) na bodziotg77 temat w E60, E61
    Gdzieś na forum E60 było już na ten temat jak to zrobić itd., ale kilka miesięcy temu albo lepiej, trzeba by poszukać.
  21. No zależy jak na to spojrzeć. Może w tych słabszych modelach to dziwne, ale w USA więcej zobaczysz 545i, 550i w manualu niż w EU. Do tego trzeba dodać, że tylko na rynek USA wyszło E60 M5 z ręczną skrzynią.
  22. Nic dodać, nic ująć.. sama prawda. No ale przecież jesteśmy narodem wierzącym głęboko w różne dziwy więc cuda dla nas powinny być (no i jak widać są) na porządku dziennym. :D
  23. mmw odpowiedział(a) na Dyjo temat w E39
    Zobacz co trzeba wymieniać a nie postanawiaj po prostu, bo całe wahacze są drogie, a same tuleje kosztują niedużo. Nie sztuka wywalić kasę w błoto.
  24. mmw odpowiedział(a) na MartinBlack temat w E60, E61
    To samo chciałem napisać. :) No ale jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. ;)
  25. To nie jest takie proste. Nie wolno demontować samochodów po za wyznaczonymi do tego firmami. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest dogadanie się ze stacją demontażu żeby oni ten samochód zezłomowali a Tobie sprzedali go jako części (nawet za 100 zł). Masz wtedy legalnie części, nikt Cię nie będzie ścigał, że kradzione albo coś i nie będzie Cię też ścigała ochrona środowiska za to, że bez uprawnień rozbierasz samochód.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.