Treść opublikowana przez mariusz827
-
523iA zuzycie paliwa.BArdzo proszę o pomoc.
W mieście (Wa-wa) w/g kompa 528iA pali mi niecałe 20 litrów. pozdrawiam Mariusz
-
Słychać wycie przy przyspieszaniu
Visco raczej odpada, bo jest to bardzo specyficzny dźwięk (w 730 po załączeniu visco czułem się jakbym miał v12 - taki dźwięk). Kiedyś miałem takie coś w Audi. Padnięte łożysko w kole. Dźwięk startującego odrzutowca. Może to właśnie to. (Mechanik nie był w stanie stwierdzić która strona do wymiany). pozdr. Mariusz
-
Znika Płyn z chłodnicy
Ooo to nie wiedziałem (o tych preparatach), ale istotnie, gdyby dodać takiego barwnika (a idealnie, gdyby świecił w ultrafiolecie) to łatwo można by zlokalizować wyciek. pozdr Mariusz
-
Znika Płyn z chłodnicy
Na początek się przywitam (dawniej e32). Jeśli trudno jest zlokalizować ewentualny wyciek (w przypadku wody i wycieku gdzieś na nagrzany element, woda odparowuje i nie ma śladu), należy dolać atramentu do płynu, wtedy zostaje ślad po wycieku (tak robią starzy mechanicy - nowi zmieniają silnik :-) ) pozdrawiam Mariusz
-
Słychać wycie przy przyspieszaniu
Trudno tak zdiagnozować na odległość, ale dyfer jest jak najbardziej podejrzany. pozdr. Mariusz
-
poziom paliwa raz dobrze pokazuje a raz nic nie pokazuje...
"...recepta jest prosta.." 50 * 4.3 zł/litr = 215 zeta. Drożej niż zegary, ale nie trzeba rozbierać :-) pozdr. Mariusz
-
poziom paliwa raz dobrze pokazuje a raz nic nie pokazuje...
A u mnie to zależało od pochylenia samochodu na postoju. Jak stał w ten sposób, że lewa strona wyżej niż prawa wskazywał o około 10 litrów więcej niż normalnie (na prostym na przykład). pozdrawiam Mariusz
-
Żywotność silników 3.0 i 3.5
A w/g mnie R6 jest wspaniałą konstrukcją (pomimo tylu lat nadal świetnie się trzyma). Moja 730 nie brała oleju (300 tyś przebiegu). Jak pękła dźwigienka zaworowa (moja wina, bo na zimnym "dałem ognia") to dojechałem do domu (200km) na pięciu garach. Uważam, że przy normalne eksploatacji 1 000 000 km to nie problem. pozdrawiam Mariusz PS Zastanawiając się nad zakupem e38 biorę nawet pod uwagę 728. Tylko trudno coś w manualu znaleźć.
-
Jaki koszt naprawy ASC+T
Banol, jak zwykle. :cool2: pozdrawiam Mariusz PS. Wiem, że trochę nie w temacie. PS2. (do sivy001) Oczywiście warto naprawić. A kasa nie będzie wielka, chyba, że do ASO pojedziesz.
-
Jaki koszt naprawy ASC+T
Banol, jak zwykle. :cool2: pozdrawiam Mariusz PS. Wiem, że trochę nie w temacie. PS2. (do sivy001) Oczywiście warto naprawić. A kasa nie będzie wielka, chyba, że do ASO pojedziesz.
-
2,5 tds ocena? grzeje sie!
A u mnie kiedyś w e34 wskazówka poszła ponad połowę w lutym w korku (było +20 stC). Po wyczyszczeniu syfu pomiędzy chłodnicami (jakieś liście, igliwie etc. za pomocą węża z wodą) ustąpiło. I w lato w korkach (+30 stC) wskazówka na środku. Więc to też może być przyczyną. pozdrawiam Mariusz
-
[e32] Głupi problem - padł akumulator, nie mam jak otworzyć
I co z tego, że butla. Nie ma połączenia bagażnika ze środkiem (oparcia foteli w e32 się nie składają), bo i tak nawet po wymontowaniu butli będziesz tylko w bagażniku. Spróbuj otworzyć drzwi z podniesioną klamką (podobno działa). pozdrawiam Mariusz
-
E38 728 iL czy taka była?Jakie są jej koszty utrzymania?
Z danych posiadanych przeze mnie wynika, że była taka wersja. Oczywiście w automacie. pozdrawiam Mariusz
-
problem z ukladem chlodzenia
A to się pochwalę. e32, 730, '90, korek (godzina stania), +28 stC. Wskaźnik temp na środku. Załączone wisko (bo to czuć). Zero wywalonej wody etc. Auto trzyma obroty i po prostu jestem (byłem) dumny, bo parę innych (duuużo młodszych ) poległo :-(. pozdrawiam Mariusz
-
Stuki na przekładni kierowniczej
W/g mnie stuki opisane przez Zodiac to klasyczne uszkodzenie łączników drążka stabilizatora (na naszych polskich autostradach normalne :-) ) pozdrawiam Mariusz
-
KTO ZNA??? BMW E32 750i
Wie co pisze. Nawet się zastanawiam właśnie nad 750 do jazdy w weekend. A 730 stoi w komisie, bo mało rozwojowa jest (tzn. gdyby jakiś wypas miała = minimum klima + skóry, to bym ją sobie zostawił.) pozdrawiam Mariusz
-
KTO ZNA??? BMW E32 750i
podoba mnie się to :-) (szczególnie: "nowy samochód") Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że kupiłem już furkę sam bym się zamienił. Falujące obroty w nowym samochodzie ? Naprawi się, szczególnie, że do 750. pozdrawiam Mariusz
-
CB radio a komputer pokładowy
To jakiś przypadek jest. Przez pierwszy tydzień miałem CB podpięte pod zapalniczkę i nic dziwnego się nie działo. Potem podłączyłem je pod instalację radia (kluczyk w położeniu włącz radio włącza też CB) i też zero problemu. pozdrawiam Mariusz
-
rozne rodzaje kabli wysokiego napiecia ????? m30b30
Tu masz jak powinny wyglądać kabelki: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GA71&mospid=47338&btnr=12_0020&hg=12&fg=05 A i jeszcze jedno. Jak kupowałem do mojej bestii, to za pierwszy razem gościu sprzedał mi takie z nierozłączanym przewodem szóstego cylindra. Oddałem przewody i kupiłem NGK. pozdrawiam Mariusz
-
rozne rodzaje kabli wysokiego napiecia ????? m30b30
"czujnik jest zalany na stale" Czy to oznacza, że nie można przesunąć go na przewodzie (prawo - lewo) ? pozdrawiam Mariusz
-
rozne rodzaje kabli wysokiego napiecia ????? m30b30
Napisałem ! Szósty przewód jest rozłączany, więc czujnik po prostu się przekłada przez rozłączenie. Nic nie trzeba lutować. pozdrawiam Mariusz
-
rozne rodzaje kabli wysokiego napiecia ????? m30b30
Kupiłem kable WN NGK. 6-ty przewód jest rozłączany specjalnie, aby można było przełożyć czujnik. Wniosek: kupiłeś złe (za tanie) kable. Ja dałem 380 zeta i były OK. pozdrawiam Mariusz
-
znikl prad
Zakładam, że: - jest prąd na aku, - klemy założone, - dochodzi prąd do rozrusznika, - jest masa na silniku (taki miedziany elastyczny kabelek łączący budę i silnik) ? pozdrawiam Mariusz
-
Poszukuję kogoś z E32 730 R6
maslo_82 już chciałem Ci zaproponować, abyś wpadł do mnie (tylko 210 km i podjechalibyśmy do Dominika z Sierpca ), ale w ostatniej chwili zauważyłem, że masz automat, więc pomiary nie będą porównywalne. pomimo wszystko zapraszam :-) Mariusz PS. Wyciągnąłbym furkę z komisu i trochę pojeździł.
-
problem z abs.......
Niestety, wygląda na to, że poprzedniego właściciela wkurzała świecąca kontrolka i wyciągnął żarówkę (lub jest spalona), skoro abs nie działa. 1. Sprawdź, czy tak rzeczywiście jest, 2. Pomierz oporności na czujnikach abs'u (powinno być około 600-700 omów), 3. Jeśli pkt.2 nie wykaże anomalii, sprawdź, czy czujniki są dokładnie nad pierścieniami zębatymi i czy są całe (nie połamane). Gdyby to nie pomogło, to już tylko komputerek od abs-u zostaje. pozdrawiam i powodzenia Mariusz