Treść opublikowana przez kris1973
-
E90 Wymiana Kolumny Kierowniczej
A czytałeś co autor postu napisał ?? Pali się kontrolka od blokady a serwis proponuje wymiane. Wiesz już czemu chce wymienić kolumnę ??? Do autora postu: przeprogramuj na początek soft w CAS'ie i zobacz wtedy czy będzie potrzebna wymiana kolumny. Zacznij od najtańszych rzeczy a nie od razu chcesz to wymieniać.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o rozkodowanie VIN : WBAHL61050DN91296 Z góry dziękuję i pozdrawiam
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o rozkodowanie VIN'u WBAGN63493DR14789
-
E90 320i(N46)Drgania na pasku wielorowkowym
A może to alternator albo kompresor klimy hałasuje ?? Nie ma tam za dużo elementów, które by hałasowały szczególnie, że oprócz kompresora i alternatora wszystko wymieniłeś. Jest jeszcze, oprócz napinacza, platikowa rolka, ją też wymieniłeś ??U mnie nie ma takiego efektu może dlatego że mam manual i jakoś nigdy nie wsłuchiwałem się.
-
komunikat serwis
Ciekawe rzeczy kolego kota opisujesz ale jakoś nie za bardzo zgodne z prawdą. Inspekcję czego zmienisz z pod idriva ?? Wszystko kasujesz/zmieniasz daty na małym wyświetlaczu w zegarach nawet jak masz idrive. W idrivie możesz sobie tylko podejrzeć ile jeszcze masz do danego przeglądu/wymiany a nie robić tam jakieś zmiany. Ustawić to możesz sobie godzine.
-
[E90] 318i po lift to pech
Moja, 2005 r, 320i silnik N46 czyli starszy, mam przejechane 180 tysięcy i nigdy nie miałem z nią takich problemów jak opisujecie. Zużycia oleju nie zauważyłem. Wymieniam co 20-25 tysięcy i nigdy nie musiałem dolewać między wymianami. Jedyne wymiany to uszczelka pod pokrywą zaworów, 143 tysiace przebiegu i wąż od pompy wspomagania przy tym samym przebiegu, korek wlewu oleju przy 170 tysiacach. 3/4 przeglądów w ASO niemieckim. Macie pecha albo te nowsze silniki benzynowe są do bani.
-
Błąd INPA 4A63 EWS Manipulation
W Disie może i jest ale aut po 2004 nie zrobisz v44 do tego tylko essesman
-
lampy Tył led
Te lampy z linku to jakis dramt jest. Wzyciu bym tego nie kupił, za darmo bym tego nie chiał.
-
Błąd INPA 4A63 EWS Manipulation
W DIS'ie tego nie ma.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Witam. Mam u siebie do testów głowice do GT1, żółtą, DIS śmiga natomiast SSS v37 nie wykrywa głowicy. Z automatu jej nie wykrywa, nie idzie jej dodać jako external. Miał ktoś z tym do czynienia. Wszystko chodzi normalnie bez VM. W DIS ma ona oznaczenie DK219.
-
I Phone i Bluetooth w e91
Jakiego złacza dokującego ?? Masz na myśli wejście aux w schowku ?? Jak znajdziesz taki kabel to sie da podłaczyć. Mi osobiście nie udało się takowego zdobyć. BT działa z IP4 bez problemu nawet dokładane.
-
[E70] Kodowanie X5 / interfejsy
Fejs oczywiście tylko D-CAN ale Inpą nic nie zmienisz bo to jest do diagnozy a nie kodowania. Kodowanie tylko NCS lub SSS Progman. Patrzyłes w ustawieniach idrive czy tam nie masz takiej opcji ??
-
DIS błędy DME interpretacja
DIS nie może odczytać sterownika silnika, z jakiego powodu - nie wiadomo. Może ktoś robił upgrade softu i coś nie poszło. Auto DIS wykrywa automatycznie czy podajesz model z ręki ?? Co to za silnik, jaki sterownik ?? Nic o tym nie piszesz.
-
[E90] 320i - lecą po kolei uszczelki... odma?
Teoretycznie, w dieslach, jak jest zapchana odma pcha olej w wydech czy tak samo jest w benzynie to nie powiem. W BMW mówią, że odmę w benzynie powinno się wymieniać po 160 tysiącach. Kolektor musisz ściągać bo odma jest między kolektorem a blokiem silnika i inaczej jej nie wydłubiesz.
-
[E90] 320i - lecą po kolei uszczelki... odma?
Odma w N46 to nie jest prosta sprawa. Ja mam ponad 170 tysięcy i chciałem wymieć profilaktycznie ale zobaczyłem ile z tym roboty i póki co dałem sobie spokój. Odme sie wymienia nie czyści to zamknieta puszka plastikowa i rozebranie jej powoduje zepsucie. Odme masz schowaną za kolektorem ssącym. Roboty jest sporo. Trzeba zrzucić filtr powietrza, przepustnice, osłony plastikowe i na końcu sam kolektor ssący. Pod/za nim jest odma. Jak nie macie pojęcia o mechanice nie radzę samemu grzebać. Sama odma koszt w ASo ok 170 zł nie wiem ile biora za wymianę. Ja miałem wymienianą uszczelke pod pokrywą zaworów przy ok 140 tysiącach w DE i tam powiedziieli w ASO że to normalne przy takim przebiegu. Czy powinno sie to dziać po przebiegu 100 tysi, jeżeli masz ori przebieg, tego nie wiem ale może sie to przydażyć.
-
NIE ZAPALA
Problem będzie się powtarzał. Pewnie pada silniczek od blokady. Samego nie kupisz trzeba kupić całą kolumne. W ASO ok 1500 zł. Szukałem możliwości, w CAS'ie, wyłaczenia tego ale nie bardzo można. Jak ktoś ma jakieś info jak zdeaktywować ELV przy pomocy SSS lub NCS'a niech sie podzieli info.
-
Wyciek oleju
Ja bym zaczął od tej śruby: 32416781666 i tego pierścienia uszczelniającego: 07119906463. Pierścień x2. Sam przewód powrotu kosztje ok $270 więc bym nie póki co nie szarpał na to.
-
Wyciek oleju
Te 2 czujniki jak to nazwałeś to elektrozawory. Masz tam po 2 oringi na każdy. Tu masz nr części, 1136754637, 11367506178. Cena niecałe $2 za każdy. A ten przewód mokry to od wspomagania. Wymienasz cały łącznie ze śrubą i podkładką.
-
[E90] Wymiana uszczelki dekla zaworów i inne pytanka
Kolejność dokręcania śrub nie ma znaczenia. Ważniejszy jest moment. Nie musisz nic programować po wymianie serwomotoru w valvetroniku. Jeżeli masz N46 to nad filtrem oleju jest odpowietrznik którym musisz odpuszczać powietrze zbierające się w układzie. Po nagrzaniu układu załacz ogrzewanie, odpowietrzysz nagrzewnicę. Nie słuchaj głupot w stylu nie odkrecaj odpowietrznika zbiorniczkiem wyleci powietrze bo zagotujesz płyn i bedziesz wymieniał uszczelkę, głowice ... Kolego mienczyslaw2 jak nie masz pojęcia o odpowietrzaniu układu w BMW to się nie wypowiadaj. Zbiornik wyrównawczy nie jest w najwyższym punkcie układu, to tak dla jasności bo widzę, że nie kumasz o co tu chodzi.
-
E46 Korekcja przebiegu.
Car softem zmienić przebieg ?? Skąd kolego masz takie informację ?? Chyba mile na km i odwrotnie możesz sobie zmienić a nie korygować przebieg. po co piszesz bzdury jak nie masz pojęcia ??
-
czy w e90 jest autodiagnostyka klimatyzacji?
Nie wiem jak u Ciebie klima działa ale nie ma prawa być w układzie zanieczyszczeń bo jest to obieg zamknięty. Jeżeli coś się dostaje tzn że jest nieszczelność ale w tedy to się wydostaje z układu a nie dostaje. Musiałem to napisać bo nie lubie czytać totalnych bzdur pisanych przez lamerów. A co do pytania autora postu, to jak najbardziej podjedź do firmy zajmującej się klimatyzacjami. Tam na pewno dadzą sobie radę, sprawdzą/wymienią czynnik i za dodatkową opłatą zrobią odgrzybienie układu + np: ozonowanie. Pzdr
-
blokada magistrali CAN
Zmień mechanika. Pewnie nie miał odpowiedniego fejsu i tak powiedział. Nie ma znaczenia czy to fejs za 600 zł czy ori DIS za 50 000 zł odczyt musi być !!!
-
Inpa i e60 3.0d bledy silnika
Inpy nie stawiasz na VM, co ty wypisujesz. Opuść sobie inpe i zainstaluj na VM dis'a v57
-
[E90] Błąd bluetooth
Sprawdź disem V57 tam pokaże co zrobić, w sensie jak postępować żeby usunąć błąd.
-
Lampy soczewkowe e90 + xenon
Na allegro też macie takie lampy DEPO za niecałe 1100 zł więc nie wiem po co ściągać ten sam shit z USA ... To wszystko i tak jest klepane w chinach.