Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. A czytałeś co autor postu napisał ?? Pali się kontrolka od blokady a serwis proponuje wymiane. Wiesz już czemu chce wymienić kolumnę ??? Do autora postu: przeprogramuj na początek soft w CAS'ie i zobacz wtedy czy będzie potrzebna wymiana kolumny. Zacznij od najtańszych rzeczy a nie od razu chcesz to wymieniać.
  2. Proszę o rozkodowanie VIN : WBAHL61050DN91296 Z góry dziękuję i pozdrawiam
  3. Proszę o rozkodowanie VIN'u WBAGN63493DR14789
  4. A może to alternator albo kompresor klimy hałasuje ?? Nie ma tam za dużo elementów, które by hałasowały szczególnie, że oprócz kompresora i alternatora wszystko wymieniłeś. Jest jeszcze, oprócz napinacza, platikowa rolka, ją też wymieniłeś ??U mnie nie ma takiego efektu może dlatego że mam manual i jakoś nigdy nie wsłuchiwałem się.
  5. Ciekawe rzeczy kolego kota opisujesz ale jakoś nie za bardzo zgodne z prawdą. Inspekcję czego zmienisz z pod idriva ?? Wszystko kasujesz/zmieniasz daty na małym wyświetlaczu w zegarach nawet jak masz idrive. W idrivie możesz sobie tylko podejrzeć ile jeszcze masz do danego przeglądu/wymiany a nie robić tam jakieś zmiany. Ustawić to możesz sobie godzine.
  6. Moja, 2005 r, 320i silnik N46 czyli starszy, mam przejechane 180 tysięcy i nigdy nie miałem z nią takich problemów jak opisujecie. Zużycia oleju nie zauważyłem. Wymieniam co 20-25 tysięcy i nigdy nie musiałem dolewać między wymianami. Jedyne wymiany to uszczelka pod pokrywą zaworów, 143 tysiace przebiegu i wąż od pompy wspomagania przy tym samym przebiegu, korek wlewu oleju przy 170 tysiacach. 3/4 przeglądów w ASO niemieckim. Macie pecha albo te nowsze silniki benzynowe są do bani.
  7. W Disie może i jest ale aut po 2004 nie zrobisz v44 do tego tylko essesman
  8. kris1973 odpowiedział(a) na laki44 temat w E90, E91, E92, E93
    Te lampy z linku to jakis dramt jest. Wzyciu bym tego nie kupił, za darmo bym tego nie chiał.
  9. W DIS'ie tego nie ma.
  10. Witam. Mam u siebie do testów głowice do GT1, żółtą, DIS śmiga natomiast SSS v37 nie wykrywa głowicy. Z automatu jej nie wykrywa, nie idzie jej dodać jako external. Miał ktoś z tym do czynienia. Wszystko chodzi normalnie bez VM. W DIS ma ona oznaczenie DK219.
  11. Jakiego złacza dokującego ?? Masz na myśli wejście aux w schowku ?? Jak znajdziesz taki kabel to sie da podłaczyć. Mi osobiście nie udało się takowego zdobyć. BT działa z IP4 bez problemu nawet dokładane.
  12. Fejs oczywiście tylko D-CAN ale Inpą nic nie zmienisz bo to jest do diagnozy a nie kodowania. Kodowanie tylko NCS lub SSS Progman. Patrzyłes w ustawieniach idrive czy tam nie masz takiej opcji ??
  13. DIS nie może odczytać sterownika silnika, z jakiego powodu - nie wiadomo. Może ktoś robił upgrade softu i coś nie poszło. Auto DIS wykrywa automatycznie czy podajesz model z ręki ?? Co to za silnik, jaki sterownik ?? Nic o tym nie piszesz.
  14. Teoretycznie, w dieslach, jak jest zapchana odma pcha olej w wydech czy tak samo jest w benzynie to nie powiem. W BMW mówią, że odmę w benzynie powinno się wymieniać po 160 tysiącach. Kolektor musisz ściągać bo odma jest między kolektorem a blokiem silnika i inaczej jej nie wydłubiesz.
  15. Odma w N46 to nie jest prosta sprawa. Ja mam ponad 170 tysięcy i chciałem wymieć profilaktycznie ale zobaczyłem ile z tym roboty i póki co dałem sobie spokój. Odme sie wymienia nie czyści to zamknieta puszka plastikowa i rozebranie jej powoduje zepsucie. Odme masz schowaną za kolektorem ssącym. Roboty jest sporo. Trzeba zrzucić filtr powietrza, przepustnice, osłony plastikowe i na końcu sam kolektor ssący. Pod/za nim jest odma. Jak nie macie pojęcia o mechanice nie radzę samemu grzebać. Sama odma koszt w ASo ok 170 zł nie wiem ile biora za wymianę. Ja miałem wymienianą uszczelke pod pokrywą zaworów przy ok 140 tysiącach w DE i tam powiedziieli w ASO że to normalne przy takim przebiegu. Czy powinno sie to dziać po przebiegu 100 tysi, jeżeli masz ori przebieg, tego nie wiem ale może sie to przydażyć.
  16. kris1973 odpowiedział(a) na TRADEM temat w E90, E91, E92, E93
    Problem będzie się powtarzał. Pewnie pada silniczek od blokady. Samego nie kupisz trzeba kupić całą kolumne. W ASO ok 1500 zł. Szukałem możliwości, w CAS'ie, wyłaczenia tego ale nie bardzo można. Jak ktoś ma jakieś info jak zdeaktywować ELV przy pomocy SSS lub NCS'a niech sie podzieli info.
  17. kris1973 odpowiedział(a) na Jaro30 temat w E90, E91, E92, E93
    Ja bym zaczął od tej śruby: 32416781666 i tego pierścienia uszczelniającego: 07119906463. Pierścień x2. Sam przewód powrotu kosztje ok $270 więc bym nie póki co nie szarpał na to.
  18. kris1973 odpowiedział(a) na Jaro30 temat w E90, E91, E92, E93
    Te 2 czujniki jak to nazwałeś to elektrozawory. Masz tam po 2 oringi na każdy. Tu masz nr części, 1136754637, 11367506178. Cena niecałe $2 za każdy. A ten przewód mokry to od wspomagania. Wymienasz cały łącznie ze śrubą i podkładką.
  19. Kolejność dokręcania śrub nie ma znaczenia. Ważniejszy jest moment. Nie musisz nic programować po wymianie serwomotoru w valvetroniku. Jeżeli masz N46 to nad filtrem oleju jest odpowietrznik którym musisz odpuszczać powietrze zbierające się w układzie. Po nagrzaniu układu załacz ogrzewanie, odpowietrzysz nagrzewnicę. Nie słuchaj głupot w stylu nie odkrecaj odpowietrznika zbiorniczkiem wyleci powietrze bo zagotujesz płyn i bedziesz wymieniał uszczelkę, głowice ... Kolego mienczyslaw2 jak nie masz pojęcia o odpowietrzaniu układu w BMW to się nie wypowiadaj. Zbiornik wyrównawczy nie jest w najwyższym punkcie układu, to tak dla jasności bo widzę, że nie kumasz o co tu chodzi.
  20. Car softem zmienić przebieg ?? Skąd kolego masz takie informację ?? Chyba mile na km i odwrotnie możesz sobie zmienić a nie korygować przebieg. po co piszesz bzdury jak nie masz pojęcia ??
  21. Nie wiem jak u Ciebie klima działa ale nie ma prawa być w układzie zanieczyszczeń bo jest to obieg zamknięty. Jeżeli coś się dostaje tzn że jest nieszczelność ale w tedy to się wydostaje z układu a nie dostaje. Musiałem to napisać bo nie lubie czytać totalnych bzdur pisanych przez lamerów. A co do pytania autora postu, to jak najbardziej podjedź do firmy zajmującej się klimatyzacjami. Tam na pewno dadzą sobie radę, sprawdzą/wymienią czynnik i za dodatkową opłatą zrobią odgrzybienie układu + np: ozonowanie. Pzdr
  22. Zmień mechanika. Pewnie nie miał odpowiedniego fejsu i tak powiedział. Nie ma znaczenia czy to fejs za 600 zł czy ori DIS za 50 000 zł odczyt musi być !!!
  23. Inpy nie stawiasz na VM, co ty wypisujesz. Opuść sobie inpe i zainstaluj na VM dis'a v57
  24. Sprawdź disem V57 tam pokaże co zrobić, w sensie jak postępować żeby usunąć błąd.
  25. Na allegro też macie takie lampy DEPO za niecałe 1100 zł więc nie wiem po co ściągać ten sam shit z USA ... To wszystko i tak jest klepane w chinach.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.