Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. jako, że sporo jeżdżę to dokupiłem 2x felgi 9j 19 na tył i mam 4x taką samą oponę. Polecam to rozwiązanie, opony dużo tańsze niż mieszane, jeżdżę bez ROF więc komfort jest i w miarę się prowadzi
  2. nomad66 odpowiedział(a) na sucioguapo temat w E63, E64
    V8 kupuje się sercem nie głową, głową 3.0i będzie ok, ewentualnie 35d, v8 na bezproblemowe auto raczej bym odpuścił
  3. u mnie opiłki puszczała podprogowa, nowy pierburg i spokój
  4. to masz odpowiedz, szybka jazda zjada opony ;)
  5. Jak masz 4x taką samą oponę i felgę to homo nie potrzebna. Ale problem nie jest pompowany przez producentów aut. Weź opony z różnych firm w tym samym rozmiarze, załóż na felgę i nabij tym samym ciśnieniem. Mam 2 komplety opon 255/50 r19: Conti premium contact6 na lato, na zimę goodyear ug performance suv g1. Różnica w średnicy (nie obwodzie) w nowych oponach ponad 1cm. Myślisz, że pomiędzy modelami w gamie jednego producenta nie ma różnic? Po to jest ta homologacja, żeby ogumienie mieszane miało tą samą średnicę. Mieszane to znaczy, że przód węższy tył szerszy. I felga i opona. VW czy audi zwykle nie ma z tym problemu, większość aut wyjeżdża z 4x taka sama felga i oponą. Poza tym ile modeli Vag ma dziś stały napęd na 4 koła poza Audi RS? :roll: Przecież teraz wszystko to haldex ze względu na koszty i problemy właśnie z oponami
  6. wprawdzie mam e53 z x-drivem ale zasada podobna. Mam kupione 2 komplety opon r19 ale w jednej szerokości (wszystkie felgi też jednakowe), bez ROF, bez homo, bo zależało mi na komforcie. Nie dzieje się z X-drive nic. Wcześniej zarżnąłem X-drive bo "oszczędzałem" na ogumieniu mieszanym - przód używki tył nowe - średnica była inna, x-drive się zbuntował po 20tyś km, dźwięk był jakbym w tartaku siedział. Na oponach nie ma co oszczędzać, zwłaszcza w X - ciężkie i stosunkowo szybkie
  7. sporo X5 ma rozszerzone wiązki, dokładasz rzeczy na zasadzie wpinania kostek wtedy
  8. lampy tylne dobrze siedzą? uszczelki dookoła bagażnika?
  9. tak, albo kodowanie albo wysyłasz sterownik do tunera usuwa EWS (przy okazji może kopnąć zapłon, usunąć limitery) i zapominasz o problemie
  10. 4mm i wymiana? Przecież nawet producenci opon mówią, że to za szybko. 2mm rozumiem, sam bym zmienił. jaki styl jazdy jeszcze spytać trzeba. Jak atakujesz szybko ronda, zakręty, na autostradach 160 tempomat, to wcale nic specjalnego. Dotknij opony po szybkiej jeździe, przecież ona klei się wtedy do ręki, dużo gumy zostaje na asfalcie.
  11. nomad66 odpowiedział(a) na pawlik77 temat w X5 (E53)
    no właśnie chyba bez
  12. nomad66 odpowiedział(a) na pawlik77 temat w X5 (E53)
    robiłem ale nie w swoim aucie, wszystko normalnie działało, przedlift 4.4i 2001 rok, miał rozszerzoną wiązkę
  13. nomad66 odpowiedział(a) na bialykon123 temat w X5 (E53)
    nowe z hella coś koło 90zł sztuka. Jc mam 2 oprawki ori, żarówki powinny być ok, w razie czego łatwo je się wymienia i kosztują koło 5zł sztuka
  14. nomad66 odpowiedział(a) na pawlik77 temat w X5 (E53)
    przecież nie zakładasz lewego na prawy, same panele się przekłada, reszta jest to samo. Zobacz na realoem. Wiązki nawet w golasach są, u mnie dołożyłem grzanie na zasadzie włożyłem panel, wszyłem na partyzanta oryginalne maty (u tapicera oczywiście) i wszystko śmiga. Ori maty mają strukturę plastra miodu, można je normalnie szyć i działają.
  15. nomad66 odpowiedział(a) na pawlik77 temat w X5 (E53)
    przekładasz sterowanie od europy i wszystko chodzi normalnie
  16. nomad66 odpowiedział(a) na bialykon123 temat w X5 (E53)
    również nie chciałbym led-ów nawet jakby mi płacili, żarówka ma takie ciepłe przyjemne światło, pasujące do auta :cool2:
  17. brak pneumatyki przy odsprzedaży używanego auta to często akurat plus, niektórzy ludzie boją się nieszczelności a wymiana poduszek to dla nich zbędny wydatek (jakby sprężyny też się nie zużywały) Na czarną w czarnym zawsze się ktoś znajdzie :8)
  18. nomad66 odpowiedział(a) na OtoMotoJa temat w iX (i20)
    widziałem dziś ktoś jeździł, wprawdzie we Włoszech. Czyli Polska też już powinna być :cool2:
  19. Dieslem zrobisz 2 tysiące ale dziennie jak trzeba :8) Elektryk tylko do miasta, najlepiej jak jest "darmowe" ładowanie w firmie. Rachunki za prąd zaczną rosnąć, fit for 55 będzie walczył walutą z globalnymi zmianami klimatu (już nie ociepleniem :D)
  20. może po zmianie na zimowe się zaczeło i masz x-drive?
  21. bardziej mi chodziło o przełożenia dyfra, dlatego pisałem żeby przełożyć. 2.2 ma 3.38, 3.0 ma 2,93. Ten drugi jak dla mnie bardziej pasuje do tego silnika
  22. jak zależy Ci na mocy zostaw seryjny wydech w spokoju, łatwiej coś zepsuć niż poprawić, zwłaszcza za 3k. Jak ma buczeć to sam końcowy zmień i już: https://www.schmiedmann.com/en/bmw-e87/sport-exhausts-and-sport-manifolds-mpg118-catn-ol
  23. nomad66 odpowiedział(a) na pawlik77 temat w X5 (E53)
    tak
  24. nomad66 odpowiedział(a) na Denoon temat w X5 (E53)
    X5 przedlift nie ma reduktora tylko zwykły otwarty mechanizm różnicowy na środku. Pozbywanie się AWD nie ma sensu, zmieniasz dyfry na dłuższe i tyle. O ile dobrze pamiętam to 3.0i ma 4.10, załóż 3.91 lub 3.73. Trzeba zmienić przedni i tylny.
  25. nie kombinuj, kup m54b30, powpinaj kostki i ciesz się, za 10k ogarniesz wszystko z hamulcami, przeglądem itp. Silniki z e90 może i spoko, ale komunikacja z autem żeby to działało, może być kosztowna. Ps. 1er zwłaszcza w coupe jest dużo lepsze niż stare e46, e36 jako podwozie było bardziej ostre, łatwiej o szperę ale znowu problem z blachami jest już

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.