Treść opublikowana przez nomad66
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
jako, że sporo jeżdżę to dokupiłem 2x felgi 9j 19 na tył i mam 4x taką samą oponę. Polecam to rozwiązanie, opony dużo tańsze niż mieszane, jeżdżę bez ROF więc komfort jest i w miarę się prowadzi
-
Koszta utrzymania E63
V8 kupuje się sercem nie głową, głową 3.0i będzie ok, ewentualnie 35d, v8 na bezproblemowe auto raczej bym odpuścił
-
BMW x3 e83 LCI M47 Regeneracja wtryskiwaczy
u mnie opiłki puszczała podprogowa, nowy pierburg i spokój
-
Opony 22 cale przebieg 16tys km
to masz odpowiedz, szybka jazda zjada opony ;)
-
Zamienniki felg 20 X5 G05 czy oryginały. Jakie opony na zimę
Jak masz 4x taką samą oponę i felgę to homo nie potrzebna. Ale problem nie jest pompowany przez producentów aut. Weź opony z różnych firm w tym samym rozmiarze, załóż na felgę i nabij tym samym ciśnieniem. Mam 2 komplety opon 255/50 r19: Conti premium contact6 na lato, na zimę goodyear ug performance suv g1. Różnica w średnicy (nie obwodzie) w nowych oponach ponad 1cm. Myślisz, że pomiędzy modelami w gamie jednego producenta nie ma różnic? Po to jest ta homologacja, żeby ogumienie mieszane miało tą samą średnicę. Mieszane to znaczy, że przód węższy tył szerszy. I felga i opona. VW czy audi zwykle nie ma z tym problemu, większość aut wyjeżdża z 4x taka sama felga i oponą. Poza tym ile modeli Vag ma dziś stały napęd na 4 koła poza Audi RS? :roll: Przecież teraz wszystko to haldex ze względu na koszty i problemy właśnie z oponami
-
Zamienniki felg 20 X5 G05 czy oryginały. Jakie opony na zimę
wprawdzie mam e53 z x-drivem ale zasada podobna. Mam kupione 2 komplety opon r19 ale w jednej szerokości (wszystkie felgi też jednakowe), bez ROF, bez homo, bo zależało mi na komforcie. Nie dzieje się z X-drive nic. Wcześniej zarżnąłem X-drive bo "oszczędzałem" na ogumieniu mieszanym - przód używki tył nowe - średnica była inna, x-drive się zbuntował po 20tyś km, dźwięk był jakbym w tartaku siedział. Na oponach nie ma co oszczędzać, zwłaszcza w X - ciężkie i stosunkowo szybkie
-
zmiana kierownicy na multimedialną
sporo X5 ma rozszerzone wiązki, dokładasz rzeczy na zasadzie wpinania kostek wtedy
-
E53 woda w bagażniku zalany PDC i EHC
lampy tylne dobrze siedzą? uszczelki dookoła bagażnika?
-
Z3 318IS 1997r, problem z odpaleniem kluczyki
tak, albo kodowanie albo wysyłasz sterownik do tunera usuwa EWS (przy okazji może kopnąć zapłon, usunąć limitery) i zapominasz o problemie
-
Opony 22 cale przebieg 16tys km
4mm i wymiana? Przecież nawet producenci opon mówią, że to za szybko. 2mm rozumiem, sam bym zmienił. jaki styl jazdy jeszcze spytać trzeba. Jak atakujesz szybko ronda, zakręty, na autostradach 160 tempomat, to wcale nic specjalnego. Dotknij opony po szybkiej jeździe, przecież ona klei się wtedy do ręki, dużo gumy zostaje na asfalcie.
- Fotele
- Fotele
-
Ringi
nowe z hella coś koło 90zł sztuka. Jc mam 2 oprawki ori, żarówki powinny być ok, w razie czego łatwo je się wymienia i kosztują koło 5zł sztuka
-
Fotele
przecież nie zakładasz lewego na prawy, same panele się przekłada, reszta jest to samo. Zobacz na realoem. Wiązki nawet w golasach są, u mnie dołożyłem grzanie na zasadzie włożyłem panel, wszyłem na partyzanta oryginalne maty (u tapicera oczywiście) i wszystko śmiga. Ori maty mają strukturę plastra miodu, można je normalnie szyć i działają.
- Fotele
-
Ringi
również nie chciałbym led-ów nawet jakby mi płacili, żarówka ma takie ciepłe przyjemne światło, pasujące do auta :cool2:
-
nietypowa X5 M50i - czy jest przy odsprzedaży neutralna?
brak pneumatyki przy odsprzedaży używanego auta to często akurat plus, niektórzy ludzie boją się nieszczelności a wymiana poduszek to dla nich zbędny wydatek (jakby sprężyny też się nie zużywały) Na czarną w czarnym zawsze się ktoś znajdzie :8)
-
Elektryczny SUV BMW iX
widziałem dziś ktoś jeździł, wprawdzie we Włoszech. Czyli Polska też już powinna być :cool2:
-
G08 Zawsze ktoś musi zacząć, zatem … czy warto kupić iX3?
Dieslem zrobisz 2 tysiące ale dziennie jak trzeba :8) Elektryk tylko do miasta, najlepiej jak jest "darmowe" ładowanie w firmie. Rachunki za prąd zaczną rosnąć, fit for 55 będzie walczył walutą z globalnymi zmianami klimatu (już nie ociepleniem :D)
-
E53 x5 zapala sie 4x4 bledu brak
może po zmianie na zimowe się zaczeło i masz x-drive?
-
Swap /przekładka silnika 2.2 m54 na 3.0 m54 bmw e60 520i
bardziej mi chodziło o przełożenia dyfra, dlatego pisałem żeby przełożyć. 2.2 ma 3.38, 3.0 ma 2,93. Ten drugi jak dla mnie bardziej pasuje do tego silnika
-
BMW seria 1 118i
jak zależy Ci na mocy zostaw seryjny wydech w spokoju, łatwiej coś zepsuć niż poprawić, zwłaszcza za 3k. Jak ma buczeć to sam końcowy zmień i już: https://www.schmiedmann.com/en/bmw-e87/sport-exhausts-and-sport-manifolds-mpg118-catn-ol
- Fotele
-
X5 3.0i manual 5 AWD na RWD
X5 przedlift nie ma reduktora tylko zwykły otwarty mechanizm różnicowy na środku. Pozbywanie się AWD nie ma sensu, zmieniasz dyfry na dłuższe i tyle. O ile dobrze pamiętam to 3.0i ma 4.10, załóż 3.91 lub 3.73. Trzeba zmienić przedni i tylny.
-
e46 coupe 318Ci - swap silnika na benz z e90
nie kombinuj, kup m54b30, powpinaj kostki i ciesz się, za 10k ogarniesz wszystko z hamulcami, przeglądem itp. Silniki z e90 może i spoko, ale komunikacja z autem żeby to działało, może być kosztowna. Ps. 1er zwłaszcza w coupe jest dużo lepsze niż stare e46, e36 jako podwozie było bardziej ostre, łatwiej o szperę ale znowu problem z blachami jest już