Treść opublikowana przez nomad66
-
Problem skrzyni 6HP26X x5 E53 3.0 d 218 KM
jak miałem kiepskiego x-drive (dziadowałem na oponach) to potem też były szarpnięcia. Zmieniłem x-drive, założyłem opony z poprawnym obwodem i jest spokój. 524tyś jak na razie i skrzynia tylko ze zrobionym konwerterem (przy 420) i mechatroniką (przy 360)
-
Problem skrzyni 6HP26X x5 E53 3.0 d 218 KM
opony do sprawdzenia, może x-drive się kończy
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów
zmieniam co 80-100tyś olej w zf6hp czyli stara niezbyt wytrzymała konstrukcja, ma już 524tyś i ciągle działa ładnie. Moim zdaniem warto zmienić
-
Nowy silnik n63tu problem??
niestety ostatnia dobra V8 od BMW to M62/S62, potem z każdym modelem duży zjazd w dół z wytrzymałością
-
BMW X7 LCI
X7 pierwszej generacji poza nerkami jest bardzo w porządku (czarne nerki maskują ich rozmiar) Czy e65 przed liftem się już opatrzyło, czy dalej jest paskudą? :lol:
-
Olej i filtr do automatu 3.0d (218KM) MY'2004
weź krótki klucz, do tego klucz oczko lub płaski na drugą stronę i masz :cool2:
-
E53 3.0D, 218KM - kręci, a nie odpala (Błędy Check-Control)
też miałem niskie ciśnienie na listwie jak zaciął się wtryskiwacz i lał paliwo do komory spalania. Wtryski na stół, dużo roboty z tym nie ma. Sprawdzić pompę podprogową, filtr paliwa - też może być przyczyną.
-
chip tuning bmw f30 116d czy warto?
mocniejsze nie mają większego napędu, hamulców?
-
Niveauregulierung inaktiv
ja akurat nivo dołożyłem bo pomimo kosztów utrzymania nivo wyższych niż sprężyna oszczędza się dużo na oponach - wytrzymują dłużej jak ktoś jeździ załadowanym autem trasy. Dokodował mi to gość z INPA (miał też chyba NCS) w 5 minut. Łącznie z ustawieniem zawieszenia
-
Niveauregulierung inaktiv
każdy z INPA powinien dać radę
-
25d 218KM awaria na autostradzie gdzie kupić silnik
najpierw diagnozę postawić a potem martwić się jak to rozwiązać. Od najłatwiejszych rzeczy do sprawdzenia po najtrudniejsze. Kamerka endoskopowa, pomiar sprężania i coś już będzie wiadomo. Jak jechałeś szybko, lał wtrysk to może tylko tłok poszedł a reszta dobra. Przy okazji rozrząd zrobić i będziesz wiedział co masz
-
BMW F15 Problem z pneumatycznym zawieszeniem tył
trzeba organoleptycznie sprawdzić, czy gdzieś nie ma nieszczelności, na diagnostyce sprawdzić czy czujniki się nie zawieszają w jakiejś pozycji (te na wahaczach)
-
Lampa bixenon
musi być bixenon, przekładka nie jest łatwa. Oddaj do kogoś kto regeneruje lampy to ogarnie Ci twoją
-
BMW X7 LCI
"zegary" to pomyłka. Ale wszyscy tak robią i pokolenie Instagrama będzie tym kokpitem zachwycone. Przód wcześniej był akceptowalny, po lifcie wygląda jak wściekły dzik w natarciu.
-
Awaria dynamicznej kontroli amortyzacji x6 M50
szukać używki
-
Maxhaust, Panthera, czy Kufatec ? Jaki sound booster ?
v8 z 3.0d nie zrobisz, ale jakieś klapki z ominięciem tłumików żeby było głośno i sportowo już tak. Do tego DP. Dlaczego 3.0d ma udawać coś czym nie jest? Przeleciałem szybko YT i faktycznie lipa. Na prawdę ludzie wolą montować udawane bulgulatory :wink: niż prawdziwy wydech? Skoro w m57/n57 się dało, to znaczy, że w nowszych też się da. https://www.schmiedmann.com/en/bmw-x5f15/sport-exhausts-and-sport-manifolds-mpg118-catn-ol Tu są prawdziwe wydechy, można coś poskładać, ale cena wyjdzie. Ewentualnie udać się do dobrego zakładu od wydechów.
-
Maxhaust, Panthera, czy Kufatec ? Jaki sound booster ?
nie lepiej zrobić prawdziwy wydech zamiast wkładać fake wydech pod auto? :duh:
-
Odma a LPG? Szarpie dławi się podczas szybszego dodania gazu
jak na benzynie chodzi dobrze to wina LPG i strojenia
-
X5 f15 2016 hybryda x drive
w automacie musi być już coś grubiej nie tak, żeby wywalało błędy. Drobnych opóźnień czy innych rzeczy nie wyłapuje. Gdzieś kiedyś czytałem, że na takie przywieszanie pomaga jazda w trybie manualnym i wachlowanie biegami. No i trasa oraz korzystanie z prawej nogi też wcale źle nie zrobi autu. Co zresztą u Ciebie widać. Brakuje mu temperatury :D U mnie automat ma 510 tyś przebiegu i chodzi ładnie, co chwilę latam trasy, raz była robiona mechatronika (150 tyś) i konwerter (90tyś), olej też zmieniany. A dostaje w palnik cały czas :8)
-
Webasto nie działa
jak ktoś koduje w e53 akumulator to tylko kasę zdziera :duh:
-
Zamiana dwumasy na jedomas
podejdzie, ale do użytku weekendowego nie ma sensu, zostaw dwumas. Skrzynia bardziej obrywa bez dwumasu, bywa, że hałasuje.
-
BMW E53 2003R Wibracje podczas obciążenia i jazdy
poruszaj kielichami wewnętrznymi półosi, półosie są połączone z kołem i jak dotykają ziemi to nie będą się ruszać Nie ma co szukać dziur na księżycu, ile to auto ma mieć przebiegu? U kolegi w 4.4 z przebiegiem 420 tyś reduktor był lalka
-
BMW E53 2003R Wibracje podczas obciążenia i jazdy
przeguby wewnętrzne w pierwszej kolejności
-
Wygłuszenie na płycie pod silnikiem
to bardziej taka gąbka niż plastik. Przecież X5 nie ma prawa mieć wycieków :mrgreen: Myślę, że to wygłuszenie żeby trochę ciszej było słychać klekot. Pierwszy miękko chodzący diesel od BMW to dopiero m57n2 35d
-
E53 sterowanie oparciem fotela pasażera
sterowanie oparciem fotela to standardowa usterka, nowy (lub używany) panel