Treść opublikowana przez nomad66
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
zacząłem jednak rozważać leasing. Na razie decyzja pomiędzy modelami się rozjechała, ale rozważam silniki b47 - jak jest z ich trwałością? Znajomy mechanik mówi że potrafią się zatrzeć na wale, lecą turbiny. Jedna osoba u której oglądałem B47 mówiła coś o gniazdach wtrysków. Rozważam auta z okolic 2016-2017 roku, przebieg w okolicach 100-140tyś. Przy założeniu jak wyżej (roczne przebiegi 50-60 tyś), auto na 3-4 lata ma sens, czy lepiej odpuścić?
-
f15 25d N47 czy B47 - który wybrać?
Rozglądam się za następcą mojego e53 3.0d, ma już 550tyś przebiegu cały czas jeździ, jednak serwisowanie przy moich przebiegach zaczyna być uporczywe. Wstępnie zastanawiałem się nad f11 525d lub e70 30sd za gotówkę jednak to tak na prawdę z deszczu pod rynnę - te auta w moim gotówkowym budżecie będą wymagały już większego serwisu. Zacząłem myśleć nad leasingiem i zakupem auta z przebiegiem około 100tyś km od pierwszego właściciela. No i teraz pytanie z tematu: w przypadku 25d który silnik sprawi mniej kłopotu N47 czy B47? Latam głównie długie trasy, roczny przebieg około 50-60 tyś km, na autostradach chciałbym tak jak do tej pory 160 tempomat i pokonywać szybko długie dystanse. Który silnik wybrać? Jak realne spalanie w takich warunkach? Jak pozostałe komponenty? Zawieszenie czy może inne słabe punkty?
-
Pisk w zakresie obrotow pomiędzy 2 k a 3k
a dolot szczelny?
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
zanim zacząłem jeździć trasy moim prywatno-firmowym x5 to jeździłem trasy citroenem berlingo. Zrobiłem nim 20tyś. Niby spoko, świeże, jak jedziesz pomału to mało pali itp. Ale po trasie oczy bolą bo nic nie widać w nocy, plecy tyłek jak połamane, chcesz się położyć spać to szumi w głowie i nie możesz zasnąć. W x5 jeżdżę bez butów (nogi się tak nie męczą), w użytkowym w zimie nie do pomyślenia. Szkoda mojego zdrowia: to co zarobię i zaoszczędzę wydam na lekarzy lub odbije się na zdrowiu. Take "użytkowe" auto jest spoko jak robisz max 300-400km dziennie z prędkościami do 100-110 km/h. Nie raz robię 1600km i gdzie się da 160km/h - droga szybko ucieka, z X5 wysiadam po takim dystansie i czuję się dobrze. Dlatego decyzja o wyborze czegoś "premium" do dalszego użytkowania. Nie mam ciśnienia na ori lakier, bardziej liczy się stan mechaniki, dobre wyposażenie z kwestii komfortu. Po prostu auto ma zarabiać bez uszczerbku na moim zdrowiu - czegoś co później nie da się dokupić.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Wiem, że najlepiej kupić nowe :D Niestety trzeba mierzyć siły na zamiary, wolę na razie bez leasingu i spać spokojnie jak coś zacznie siadać w gospodarce. Dużego biznesu nie mam, żeby lekką ręką wydać na auto 300k. Gdybym mógł przeznaczyć około 150k na auto to dziś bym szedł do premium selection po F15 25d. Zdaje sobie sprawę, że takie f11 to nie będzie nowe auto, trzeba będzie serwisować dużo rzeczy. Jednocześnie myślę, że będzie na pewno lepiej niż w starym x5 które ma 552 tyś km - i pomimo tego przebiegu dalej latam trasy po 1600-1800km i ciągle jeździ. Odnośnie zalet i wad X-drive już trochę wiem, e53 jest wyposażony w ten system i jak dla mnie pracuje świetnie. Teoretycznie RWD mógłby wystarczyć - z drugiej strony jak trzeba walnąć trasę przez Alpy albo Łotwę i Estonię po śniegu to jednak jedzie się lepiej z x-drive. Na bagażniku i nivo mi zależy mocno. Serwisuję i montuję dość wyspecjalizowane maszyny, zawsze wożę ze sobą trochę narzędzi, niektóre droższe niż moje obecne auto. Chcę mieć pewność, że się zmieszczą i będą bezpieczne. Jednocześnie lekkie nie są, pełny zestaw to okolice 200kg. Uprzedzając radę niektórych - bus, użytkowe. Nie chcę. W budżecie nic nie kupię sensownego, komfort jazdy na długich trasach dyskusyjny, wysiadam z takiego auta połamany, nie ma zwykle dobrych świateł, foteli, przy większych prędkościach bardzo głośno i wysokie spalanie.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
3.0d odpuszczam, raz, że cena zakupu, dwa strach przed awariami układu korbowego. Mimo wszystko nawet jak n47 coś się posypie to cały słupek 6-8k. Za tyle nawet wału do n57 nie kupi :lol: Chciałbym wydać maks coś koło 60-65. Im mniej tym lepiej, wiadomo :wink:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Zaczynam rozglądać się za następcą e53 3.0d. Ma już 550tyś km, eu4 pomału robi się problematyczne na trasach Europy zachodniej, przebieg i jazda przestaje być bezstresowa.. Szukam czegoś świeższego, mój wzrok padł na f11 525d I teraz kilka pytań: 1. Jak z awaryjnością tech aut? Czy da radę cisnąć przez 8h z niemieckimi prędkościami (160-170) bez obawy o silnik? Co jest słabym punktem auta? 2. Czy x-drive to standard czy opcja? Nie widzę żadnych RWD, raczej tylko 4x4.| 3. Nivo - czy jest standardem czy opcją? Często wożę dużo w bagażniku, E53 doposażyłem w nivo bo miałem dość, że siada tył 4. Jaka jest wysokość bagażnika? Od podłogi do dołu rolety? 5. Warto rozważać 520d? Czy załadowane około 300-400kg z kierowcą jakoś jedzie, czy już trzeba planować wyprzedzanie? X5 m57n mam zrobione na około 255km/560nm - nawet jak waży 2500-2600kg dynamika jest wystarczająca. 6. Jak z fotelami? czy standardowe są na prawdę wygodne? Jak dla mnie komforty to mus przy trasach których robię (do 1600 dziennie). Czy może jestem przewrażliwiony i zwykłe też na takich trasach będą ok? Przez chwilę rozważałem x5 e70. Spalanie mnie bardzo nie przeraża, mam e53 i wiem ile pali, e70 pali podobnie. Serce podpowiada e70, lubię SUV-y ale rozum mówi f11 z 2.0 pod maską. Robię około 50-60 tyś rocznie.
-
e53 3.0 d automat Skrzynia GM nie chce jechać
tył napęd będzie miał inny dzwon z tyłu i brak wieloklinu pod przekładnie
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
z tyłu mam dystans 30mm, zwykle w bagażniku wożę około 200kg różnych rzeczy, na sporej części tras jeżdżę szybko. Przez 100tyś km raz zmieniłem łożysko - fakt w e53 ale myślę, że f15 będzie żyło.
-
Jakie sa opcje, jakie radio do E53? Pochwalcie sie swoimi
Ja po założeniu androida nie mam radia - napięcia na kostce są jak mają być. Czasami złapie stacje na 200m a potem znowu szumi. Czasami się zawiesi nawigacja (mam wersję 4GB) nie wszystkie aplikacje działają - to nie ten sam android co w telefonie - brak wsparcia Zestaw głośnomówiący działa ale nic nie słychać i ludzie narzekają, że też mnie nie słychać - czyli nie działa jak powinien. Nie ma dolnych śrubek do montażu - odstaje na dole. Na filmie instruktażowym pokazane jest żeby podkleić taśmą dwustronną. Działa do bramy :duh: Spotify, Youtube, nawigacje - i to właściwie tyle z plusów.
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
możesz dokupić 2 felgi 9J na tył i dystans. Wtedy 4x taka sama opona. Przy okazji po takiej zmianie zaobserwowałem delikatnie mniejsze spalanie :8)
-
jakie ładne felgi do X5 na lato do 20 cali?
klakierek +1 jedyny zakład w którym widziałem dobrze używany klucz dynamometryczny to warsztat w którym pracowałem za gówniarza na wulkanizacji, co ciekawe szef wiedział, że tak trzeba. Tak to nawet jak warsztaty używają to ustawiony raz na 1 wartość, rzucony w kąt i wyciągany, żeby "kliknąć" przy kliencie. Oczywiście najpierw dowalone pneumatem aż felga soki puści. Jak przekładałem koła sam i raz zawiozłem na wyważanie z ciekawości to odchyłka na jednym kole była 5 gramów. Niektóre maszyny mają podobny błąd pomiaru - bo zaokrąglają. W ustawieniach zaawansowanych da się lepiej wyważyć ale nikt tak nie robi. Popatrzcie też na drifrowozy: mają tanie opony, zakładane na szybko bez wyważania, na prostych zanim się złamią mają na Kielcach 180. Jakoś żyją Na Brnie na prostej startowej jeździliśmy 200+. Oczywiście nic nie wyważone: koła nie odpadały :lol:
-
Apka do zarządzania BMW - z czego korzystacie?
ja z Apek nie korzystam. Chyba dostałbym wylewu jakbym na koniec miesiąca zobaczył ile mnie kosztuje jazda autem :lol: Po prostu to co trzeba to robię, jak trzeba zatankować tankuję. I tyle.
-
e53 2003, jakie opony na flegi E9 1/2 J i E10 1/2 J
jak będzie 2-3% różnicy nie powinno się nic dziać. Po prostu wpisz w tą stronę co Ci podałem np 255/50 R19 na feldze 19 i szukaj Twoich felg z oponami, żeby miały podobny obwód. Zwróć uwagę, czy przednia felga zmieści się w nadkole przednie na szerokość - jc to poszerzenia z IS załóż i będzie ok
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
jak wyżej napisane, nie powinno być problemów :cool2:
-
Zakup auta z zagranicy
też zainteresowany
-
Wyposażenie standardowe
nic w to miejsce, po prostu nie będzie można już kupić
-
Opinie o silniku N46B20 150km (BMW E90) i o E60 2.2 170km
jak dla mnie 2.2 lepszy: R6 m54 jest ogólnie trwały, może popijać olej, jest wrażliwy na nieszczelności w układzie dolotowym. Generalnie pierdoły.
-
Baza pod klasyk
każdy silnik jest ok w z3, najbardziej na wartości będą nabierać 2.8 i 3.0
-
e53 2003, jakie opony na flegi E9 1/2 J i E10 1/2 J
jak nie masz X-drive to nie musisz się bardzo przejmować obwodami. Dobierz coś zbliżonego do ORYGINALNEJ średnicy i już https://www.willtheyfit.com/ tu masz zabawę
-
Wymiana mostów z 3.23 na 3.64
nie wiem jak przedni dyfer, czy będzie pasował ale to już dość drastyczna zmiana w przełożeniu na niekorzyść manuala. Który dyfer potrzebujesz? Znajomy ma do sprzedania.
-
błąd skrzyni automatycznej "czujnik prędkości, turbina"
a konwerter dobrze spina? Bo w sumie jedyna turbina w automacie to właśnie konwerter
-
X5 E53 3.0i Wypadanie zapłonów
standardowo dla m54 przeglądnąć wszystkie podciśnienia i odmę. Ten silnik jest wrażliwy na to
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Też mam rozkminkę co następne. E53 ma już 545tyś, na razie jeździ, oczywiście serwisowane na bieżąco bez oszczędzania. Na pewno niewiele nowsze nie będzie tak pancerne. E70 albo przedlift i borykanie się z usterkami albo przechodzimy na f15 2.0d :duh: N57 kupować za duże pieniądze a potem pakować w gruby remont z wymianą wału mija się z celem. Z typowych busów to chyba Merc klasa V zostaje jeżeli mówimy o komforcie ale w tej cenie wolę X5 kupić. Ostatnio przymierzałem się do ML W166 250CDI ale E53 sprawia lepsze wrażenie pod kątem wnętrza, osiągi były akceptowalnie o dziwo. Aż zacząłem leasing na G05 30d analizować.. Ale jeszcze nie teraz.
-
Dostęp komfortowy
RiGCz-u nie da się kupić.. Trzeba wypracować :shock: Terapia +1 :duh: