Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. nomad66 odpowiedział(a) na lisekk1981 temat w X5 (E53)
    szukaj kogoś kto ma dostęp do części i daje gwarancję. Może kosztować więcej ale będzie działać. Lub szukaj używki sprawnej, zrób łożyska, szczotki, może pochodzi dłużej
  2. nomad66 odpowiedział(a) na lisekk1981 temat w X5 (E53)
    na reklamację, to żadne cuda ten alternator, po prostu ma obudowę
  3. po przesiadce z astry będzie cicha. Każdemu raczej chodzi, że na tą klasę samochodu spodziewał się, czegoś lepszego.
  4. możesz mieć inna szerokość przód i tył. Jest to ważne żeby nie zniszczyć napędów. Ja bym zmieniał co 6000 mil (10 tyś km). Silnik się odwdzięczy dłuższą pracą
  5. mam założone 4x 255/50 r19 na 4 felgach 9j w e53 xdrive chociaż one wychodziły w r19 tylko z mieszanym ogumieniem. Po 100tyś km na ogumieniu bez ROF, stwierdzam, że to idealny kompromis pomiędzy komfortem i prowadzeniem. Cena za opony w miarę przystępna (za coś premium).
  6. raczej nie powinna, przejedz po drodze zmieniając biegi i już.
  7. normalnie przepinasz w czasie jazdy kiedy chcesz i jak chcesz pomiędzy każdym trybem. Np w górach na zjazdach zamiast hamować hamulcami - sport i bieg w dół i zjeżdżasz bez dotykania hamulca. To samo pod górę na wklepanym :D
  8. przód 8j, tył 9j. Pilnuj rozmiarów opon, żeby x-drive się nie zbuntował. Najlepiej jednak z homologacją (* - gwiazdka) opony.
  9. mam poduszki limaka w e53, jedna się przetarła bo była krzywa, zrobili cenę na nową ale trzeba było zapłacić. Tak to zrobione 50tyś i jest ok
  10. albertmor75, to chyba nigdy nie sprawdzałeś :lol: Pomiędzy oponami zimowymi i letnimi w tym samym rozmiarze na tej samej feldze mam różnicę na średnicy ponad 1cm. Średnicy, nie obwodu. Opony nowe. Oba komplety opony klasy wyższej/premium. Po to jest ta śmieszna homologacja, żeby spać spokojnie, zwłaszcza, przy x-drive. Ja X-drive zarżnąłem na 2 modelach na ogumieniu mieszanym od continental. Na przodzie miałem inny model, na tyle inny. X-drive wytrzymał 20 tyś. Chociaż przy topowych modelach też jest różnica Polecam się zapoznać!
  11. nomad66 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Z4 (E85/E86)
    SMG odpuść, puki działa to jest słabo, jak przestanie to koszmar, zwłaszcza cenowy. Tylko w M3 chodziło w miarę
  12. przekładnia nie musi lać, żeby stukała, może być wyrobiona na listwie Amortyzatory, poduszki amortyzatorów sprawdzić jeszcze. Jak amortyzator uszkodził się w środku ale nie wylał to też mogą być takie objawy. Można to poznać po tym, że w jedną stronę auto skręca mniej stabilnie
  13. polecam regenerację w MVS z Gołkowic. Robiłem tam konwerter, zrobione już ponad 100tyś km i ciągle jest ok, nie raz trasy ze średnią prędkością 130km/h i nic się nie dzieje. Olej tylko oryginalny ZF. Całość powinna kosztować około 3tyś, jak ktoś chce wziąć 8 to chyba za pełną regenerację skrzyni biegów a nie sam konwerter.
  14. Jak jest taki wybór brałbym Porsche :cool2:
  15. nomad66 odpowiedział(a) na olivio temat w X5 (G05)
    i już zaczynają się wycieczki, ma być merytorycznie a nie personalnie :wink:
  16. nomad66 odpowiedział(a) na Tomek0726 temat w X5 (E53)
    niektóre części są zamienne z innymi modelami, patrz na który numer części się zmieniają
  17. nomad66 odpowiedział(a) na Tomek0726 temat w X5 (E53)
    szukasz tylko do x5 czy m57? Znajdź numer na realoem i wtedy szukaj z czego pasuje, bo pasuje na pewno z wielu modeli i silników. https://www.realoem.com/bmw/pl/select
  18. nomad66 odpowiedział(a) na Tomek0726 temat w X5 (E53)
    kup używkę i podmień, nie powinna tyle kosztować.
  19. pytanie zasadnicze czy masz napęd na 4 koła czy nie. Generalnie warto kupić takie opony z homologacją BMW żeby nie było problemów (jak są z przodu węższe i z tyłu szersze felgi i opony)
  20. kasowałem i jeździłem normalnie, miasto trasa (więcej miasto). Skrzynia ma się nauczyć pracy i powinna chodzić. Jak trzyma za niskie obroty i parę razy zbijesz manualem na wyższe to też powinna się nauczyć
  21. skasuj adaptację i pojeździj tak jak lubisz. Pomagaj jej manualem zbijać biegi w tym czasie. U mnie automat chodzi dokładnie tak jak chcę żeby chodził, ale w adaptacji zawsze staram się, żeby pojeździć uważnie. Adaptacja zawsze po wymianie oleju.
  22. w e53 nie było problemu. Nie wiem jak e60 bo to jednak w stosunku do e60 komputer na kołach
  23. wentylator, uważaj, bo na postoju może robić ciśnienie w układzie
  24. bez homologacji można próbować na własną odpowiedzialność, jak nie chcesz ryzykować to kup z gwiazdką coś i spokój. Albo zostań przy 19, można kupić 4x taką samą bez homologacji i jeździć. Ja mogę polecić continental premium contact 6, może odrobinę słychać ale kleją i się nie zużywają szybko nawet jak gonisz cały czas z wysokimi prędkościami
  25. jak masz wszystkie takie same felgi i opony to ok. Chodzi po prostu o obwód koła, żeby był jak najbardziej zbliżony we wszystkich kołach

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.