Treść opublikowana przez nomad66
-
Pada alternator w 4.4
szukaj kogoś kto ma dostęp do części i daje gwarancję. Może kosztować więcej ale będzie działać. Lub szukaj używki sprawnej, zrób łożyska, szczotki, może pochodzi dłużej
-
Pada alternator w 4.4
na reklamację, to żadne cuda ten alternator, po prostu ma obudowę
-
Planowany zakup BMW X6 i obawy o hałas
po przesiadce z astry będzie cicha. Każdemu raczej chodzi, że na tą klasę samochodu spodziewał się, czegoś lepszego.
-
Dwa pytania dotyczące X5
możesz mieć inna szerokość przód i tył. Jest to ważne żeby nie zniszczyć napędów. Ja bym zmieniał co 6000 mil (10 tyś km). Silnik się odwdzięczy dłuższą pracą
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
mam założone 4x 255/50 r19 na 4 felgach 9j w e53 xdrive chociaż one wychodziły w r19 tylko z mieszanym ogumieniem. Po 100tyś km na ogumieniu bez ROF, stwierdzam, że to idealny kompromis pomiędzy komfortem i prowadzeniem. Cena za opony w miarę przystępna (za coś premium).
-
Charakterystyka pracy skrzyni
raczej nie powinna, przejedz po drodze zmieniając biegi i już.
-
Charakterystyka pracy skrzyni
normalnie przepinasz w czasie jazdy kiedy chcesz i jak chcesz pomiędzy każdym trybem. Np w górach na zjazdach zamiast hamować hamulcami - sport i bieg w dół i zjeżdżasz bez dotykania hamulca. To samo pod górę na wklepanym :D
-
BMW X3 E 83 pełny rozmiar felg 18
przód 8j, tył 9j. Pilnuj rozmiarów opon, żeby x-drive się nie zbuntował. Najlepiej jednak z homologacją (* - gwiazdka) opony.
-
(BMW G12 Opada lewy przod zawieszenia)
mam poduszki limaka w e53, jedna się przetarła bo była krzywa, zrobili cenę na nową ale trzeba było zapłacić. Tak to zrobione 50tyś i jest ok
-
Opony z homologacją czy bez?
albertmor75, to chyba nigdy nie sprawdzałeś :lol: Pomiędzy oponami zimowymi i letnimi w tym samym rozmiarze na tej samej feldze mam różnicę na średnicy ponad 1cm. Średnicy, nie obwodu. Opony nowe. Oba komplety opony klasy wyższej/premium. Po to jest ta śmieszna homologacja, żeby spać spokojnie, zwłaszcza, przy x-drive. Ja X-drive zarżnąłem na 2 modelach na ogumieniu mieszanym od continental. Na przodzie miałem inny model, na tyle inny. X-drive wytrzymał 20 tyś. Chociaż przy topowych modelach też jest różnica Polecam się zapoznać!
-
Pytania przed kupnem Z4
SMG odpuść, puki działa to jest słabo, jak przestanie to koszmar, zwłaszcza cenowy. Tylko w M3 chodziło w miarę
-
Stuki w przednim zawieszeniu
przekładnia nie musi lać, żeby stukała, może być wyrobiona na listwie Amortyzatory, poduszki amortyzatorów sprawdzić jeszcze. Jak amortyzator uszkodził się w środku ale nie wylał to też mogą być takie objawy. Można to poznać po tym, że w jedną stronę auto skręca mniej stabilnie
-
Falowanie podczas jazdy 3,0D
polecam regenerację w MVS z Gołkowic. Robiłem tam konwerter, zrobione już ponad 100tyś km i ciągle jest ok, nie raz trasy ze średnią prędkością 130km/h i nic się nie dzieje. Olej tylko oryginalny ZF. Całość powinna kosztować około 3tyś, jak ktoś chce wziąć 8 to chyba za pełną regenerację skrzyni biegów a nie sam konwerter.
-
2021 BMW M3 G80
Jak jest taki wybór brałbym Porsche :cool2:
-
Encyklopedia G05
i już zaczynają się wycieczki, ma być merytorycznie a nie personalnie :wink:
-
Problem z odpalaniem
niektóre części są zamienne z innymi modelami, patrz na który numer części się zmieniają
-
Problem z odpalaniem
szukasz tylko do x5 czy m57? Znajdź numer na realoem i wtedy szukaj z czego pasuje, bo pasuje na pewno z wielu modeli i silników. https://www.realoem.com/bmw/pl/select
-
Problem z odpalaniem
kup używkę i podmień, nie powinna tyle kosztować.
-
Wybór rozmiaru opon do serii 5
pytanie zasadnicze czy masz napęd na 4 koła czy nie. Generalnie warto kupić takie opony z homologacją BMW żeby nie było problemów (jak są z przodu węższe i z tyłu szersze felgi i opony)
-
Charakterystyka pracy skrzyni
kasowałem i jeździłem normalnie, miasto trasa (więcej miasto). Skrzynia ma się nauczyć pracy i powinna chodzić. Jak trzyma za niskie obroty i parę razy zbijesz manualem na wyższe to też powinna się nauczyć
-
Charakterystyka pracy skrzyni
skasuj adaptację i pojeździj tak jak lubisz. Pomagaj jej manualem zbijać biegi w tym czasie. U mnie automat chodzi dokładnie tak jak chcę żeby chodził, ale w adaptacji zawsze staram się, żeby pojeździć uważnie. Adaptacja zawsze po wymianie oleju.
-
Zmiana dyfra w X-Drive, czy to możliwe?
w e53 nie było problemu. Nie wiem jak e60 bo to jednak w stosunku do e60 komputer na kołach
-
X5 E70 Klimatyzacja nie chłodzi na postoju
wentylator, uważaj, bo na postoju może robić ciśnienie w układzie
-
Nowe opony letnie do F15 - dylemat
bez homologacji można próbować na własną odpowiedzialność, jak nie chcesz ryzykować to kup z gwiazdką coś i spokój. Albo zostań przy 19, można kupić 4x taką samą bez homologacji i jeździć. Ja mogę polecić continental premium contact 6, może odrobinę słychać ale kleją i się nie zużywają szybko nawet jak gonisz cały czas z wysokimi prędkościami
-
Problem skrzyni 6HP26X x5 E53 3.0 d 218 KM
jak masz wszystkie takie same felgi i opony to ok. Chodzi po prostu o obwód koła, żeby był jak najbardziej zbliżony we wszystkich kołach