Treść opublikowana przez nomad66
-
Wentylator Klimy
dwa kawałki trzeba obciąć, ale są zaznaczone linie w którym miejscu, kupujesz z benzyny, wycinasz miejsce na intercooler, montujesz i jeździsz. Będziesz miał 2 w ręce to sobie poradzisz :cool2: Ja na takim jeżdżę 3ci rok, wszystko działa.
-
BMW X7 Iconic grill
Ruscy będą brali, od razu pod nich muzyka :lol:
-
Wentylator Klimy
trzeba zrzucić zderzak i odchylić belkę. Jc to do diesla podchodzi z benzyny tylko trzeba przyciąć w miejscach zaznaczonych :8)
-
aktywacja spryskiwaczy lamp
Dołożyłem spryskiwacze lamp, jednak nie działają. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Wiązki ok, ale nie ma w nich prądu, pod kompem pokazuje, że spryskiwacze nie aktywne Co sprawdzić? Byłem od jakiegoś gościa od kodowania, ale nie znalazł nic, gdzie można coś zmienić.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
w polsce jc można słupek przełożyć i jeździć dalej, jak masz w bardzo dobrej cenie to można brać, chociaż klamki czarne wieją bieda wersją, z drugiej chyba jest ksenon.
-
H&R 41891-1 Cup-Kit w F20 -wpada w rezonans przy dohamowaniu
bardzo duża szansa, że przez to właśnie. Normalnie seryjne nastawy, na tyle ile regulacja pozwoli, bo nie zawsze wystarcza.
-
Dobór opon
ja oszczędzałem na oponach i jestem w plecy komplet opon i xdrive. Teraz już się wyleczyłem z oszczędności, stać na suva premium to stać na utrzymanie w tym opony.
-
H&R 41891-1 Cup-Kit w F20 -wpada w rezonans przy dohamowaniu
rozumiem, że byłeś na geometrii po wymianie zawieszenia? bo zmieniłeś przy okazji kilka kątów w zawieszeniu
-
czujnik cisnienia opony rdc a czujniki parkowania
czujniki parkowania w starych bmw padają od samego patrzenia na nie, może zbieg okoliczności. Jak masz polifta i nie chcesz robić x-drive, szybko kup normalne opony, inaczej zbieraj na opony i remont x-drive. Napęd jest bardzo czuły na średnicę. Zapaliła Ci się kontrolka ciśnienia opon, bo zmienił się obwód kół, brany z ABS. Wystarczy zmiana o 2mm na średnicy (zmiana geometrii z tyłu np i już zapali się kontrolka ciśnienia)
-
Pytania przed kupnem Z4
ta 3.0l fajnie jedzie, automaty w tych rocznikach są spoko :cool2:
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
moje e53 ma około 470 tyś teraz, niby serwisowane było bo prezes firmy latał tym w trasy, ja dołożyłem drugą wartość auta i co wymianę oleju muszę wchodzić pod auto po "coś jeszcze". Gdzie już wszystko wymienione. Oryginalne komponenty jednak robią 4x tyle km co wysokiej jakości zamienniki czy nawet części z serwisu. E70 które ma 400-500 to dobre jest jak chcesz szpanować po okolicy i masz znajomego z lawetą. Jak nie to trzeba dołożyć drugie tyle co auto
-
3.0i misa olejowa wyciek
trzeba sanki zrzucić, dyfer, półosie, sporo roboty. Uszczelnienia półosi stare, chyba, że leją, 22zł sztuka z corteco. Uszczelka wg instrukcji, na łączenie elementów odrobinę pasty uszczelniającej, reszta bez. Zaglądnij w panewki, m54b30 lubi je trochę podgryźć, nowe koło 100zł
-
Demontaż samego silnika x5 e70
można, ale raczej szybciej będzie ze skrzynią
-
doposażenie w Xenon BMW e53 lift
soczewki tak, xenon nie Spryskiwacze już dołożone :cool2: Tylko teraz odpalić lampy i ogarnąć poziomowanie
-
doposażenie w Xenon BMW e53 lift
Jako, że jestem załamany światłami seryjnymi, postanowiłem dołożyć xenon. LED nie chcę, xenon chcę dołożyć maksymalnie zgodnie z przepisami. Mam e53 2005 rok, brakuje jednego pinu w kostce lampy, xenon po podpięciu się nie odpala. Ktoś może dokładał xenon i wie co trzeba dołożyć, żeby lampy odpalało?
-
Kupno E91 z gwintowanym zawieszeniem
sprzedasz gwint jak dobry za więcej niż seryjne zawieszenie. Ogólnie gwint z wyższej półki wyregulujesz lepiej niż serię, będzie porównywalnie komfortowo a lepiej będzie się prowadzić. Jak chinczyk to zakładasz używaną serię i jeździsz :cool2:
-
Bmw e 53 3.0 2004 problem z pompą paliwa.
jak mu zaczną dzwonić 23 w niedzielę to będzie walił się w głowę :mad2: napisz co było, niech wszyscy wiedzą, telefon bym usunął :duh:
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
3 lata temu znajomy kupił 2.8 roadstera z przebiegiem 50 tyś km, ubitego w przód. 40tyś zł + naprawa. Te auta nie będą tanieć. Inne błotniki tylne, chyba najładniejsze ze wszystkich z3 (poza M), inne zawieszenie, napęd. Przepis na Youngtimera za parę lat.
-
[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji
Z3 2.8 będzie zyskiwać na wartości, szukać i się cieszyć z fajnej sztuki
-
spalanie 3.0 d
zależy jakie miasto. Na wiochach bez świateł i jak zapalasz rano i gasisz wieczorem + spokojna jazda to pewnie nawet w okolice 10 litrów by zszedł. Mieszkam w stolicy podkarpacia, jak dojeżdżałem do pracy 5km (korki, pod górę i w dół prawie cały czas) + wyjazdy na zakupy itp to w zależności od pory roku i zmiany: zima pierwsza zmiana to nawet 17l wciągała, lato jak miasto puste to około 14,5l. Liczyłem średnią z roku 16litrów. Jeździłem normalnie, równo z innymi autami. Inni którzy mają/mieli e53 3.0d mają takie samo spalanie w mieście. Z moich obserwacji bardzo dużo dają opony i geometria w e53. Koła mogę polecić 4x19 9j i 4 takie same opony wyższej klasy. Prowadzi się dobrze a jednocześnie spadek spalania jest. Teraz po mieście tyle nie jeżdżę ale z tras w stosunku do ogumienia mieszanego w niektórych warunkach spokoje -1litr
-
SWAP wtryskiwaczy
niestety tak to nie działa. Najtaniej jak masz 2.0 wrzucić m54b30 (w zależności od auta powinieneś zmieścić się w okolicach 10k) Z 2.0 nie będziesz miał przyrostów
-
Bluetooth Audio
nie ma androidów z obsługą DSP, przynajmniej ja takiego nie znalazłem. Trzeba dokupić can-bus czy jakoś tak, ten od x-trons który uruchamia DSP kosztuje ponad 400zł. Fabrycznie nie było wyjścia aux w tunerze BM54, skoro masz to znaczy, że masz regenerowany i ktoś dołożył. Fakt, elektronikiem nie jestem. DSP dokładałem sam, wiec wiem gdzie idą kable :D Co do zmieniarki: dzwoniłem do dystrybutora, powiedział, że kilka osób już kupiło i u żadnej z DSP w e53 nie działało poprawnie. Na DSP zależy mi, bo gra dla mnie świetnie, fabryczne głośniki to pomyłka.
-
Bluetooth Audio
dźwięk idzie z modułu bm54 (do którego podpinasz ten bluetooth) do procesora dźwięku DSP. I tutaj właśnie wszystko przestaje działać. Da się uruchomić to tylko trzeba zmienić oryginalny wyświetlacz na androida i do tego trzeba kupić specjalny Ibus konwerter który startuje DSP. X-trons ma taki w ofercie. Trochę szkoda pakować mi tyle kasy w androida do auta które ma prawie pół miliona przebiegu i nie wiadomo ile jeszcze pociągnie
-
Bmw e 53 3.0 2004 problem z pompą paliwa.
sama pompa może nie być winna. Posprawdzaj czujniki, może być zwarcie w wiązce gdzieś, temat rzeka.
-
Bmw e 53 3.0 2004 problem z pompą paliwa.
no i sławetny czujnik z tyłu listwy CR a raczej jego kostka, zobaczyć czy nie zaśniedziała Ogólnie w starego diesla łatwo wpakować 5 cyfrową kwotę niestety :cry2: