Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. nomad66 odpowiedział(a) na KAMELEONV temat w X5 (E53)
    dwa kawałki trzeba obciąć, ale są zaznaczone linie w którym miejscu, kupujesz z benzyny, wycinasz miejsce na intercooler, montujesz i jeździsz. Będziesz miał 2 w ręce to sobie poradzisz :cool2: Ja na takim jeżdżę 3ci rok, wszystko działa.
  2. nomad66 odpowiedział(a) na Nero30Kr temat w X7 (G07)
    Ruscy będą brali, od razu pod nich muzyka :lol:
  3. nomad66 odpowiedział(a) na KAMELEONV temat w X5 (E53)
    trzeba zrzucić zderzak i odchylić belkę. Jc to do diesla podchodzi z benzyny tylko trzeba przyciąć w miejscach zaznaczonych :8)
  4. nomad66 opublikował(a) temat w X5 (E53)
    Dołożyłem spryskiwacze lamp, jednak nie działają. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Wiązki ok, ale nie ma w nich prądu, pod kompem pokazuje, że spryskiwacze nie aktywne Co sprawdzić? Byłem od jakiegoś gościa od kodowania, ale nie znalazł nic, gdzie można coś zmienić.
  5. w polsce jc można słupek przełożyć i jeździć dalej, jak masz w bardzo dobrej cenie to można brać, chociaż klamki czarne wieją bieda wersją, z drugiej chyba jest ksenon.
  6. bardzo duża szansa, że przez to właśnie. Normalnie seryjne nastawy, na tyle ile regulacja pozwoli, bo nie zawsze wystarcza.
  7. nomad66 odpowiedział(a) na syciu temat w X5 (F15, F85)
    ja oszczędzałem na oponach i jestem w plecy komplet opon i xdrive. Teraz już się wyleczyłem z oszczędności, stać na suva premium to stać na utrzymanie w tym opony.
  8. rozumiem, że byłeś na geometrii po wymianie zawieszenia? bo zmieniłeś przy okazji kilka kątów w zawieszeniu
  9. czujniki parkowania w starych bmw padają od samego patrzenia na nie, może zbieg okoliczności. Jak masz polifta i nie chcesz robić x-drive, szybko kup normalne opony, inaczej zbieraj na opony i remont x-drive. Napęd jest bardzo czuły na średnicę. Zapaliła Ci się kontrolka ciśnienia opon, bo zmienił się obwód kół, brany z ABS. Wystarczy zmiana o 2mm na średnicy (zmiana geometrii z tyłu np i już zapali się kontrolka ciśnienia)
  10. nomad66 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Z4 (E85/E86)
    ta 3.0l fajnie jedzie, automaty w tych rocznikach są spoko :cool2:
  11. moje e53 ma około 470 tyś teraz, niby serwisowane było bo prezes firmy latał tym w trasy, ja dołożyłem drugą wartość auta i co wymianę oleju muszę wchodzić pod auto po "coś jeszcze". Gdzie już wszystko wymienione. Oryginalne komponenty jednak robią 4x tyle km co wysokiej jakości zamienniki czy nawet części z serwisu. E70 które ma 400-500 to dobre jest jak chcesz szpanować po okolicy i masz znajomego z lawetą. Jak nie to trzeba dołożyć drugie tyle co auto
  12. nomad66 odpowiedział(a) na skols003 temat w X5 (E53)
    trzeba sanki zrzucić, dyfer, półosie, sporo roboty. Uszczelnienia półosi stare, chyba, że leją, 22zł sztuka z corteco. Uszczelka wg instrukcji, na łączenie elementów odrobinę pasty uszczelniającej, reszta bez. Zaglądnij w panewki, m54b30 lubi je trochę podgryźć, nowe koło 100zł
  13. można, ale raczej szybciej będzie ze skrzynią
  14. soczewki tak, xenon nie Spryskiwacze już dołożone :cool2: Tylko teraz odpalić lampy i ogarnąć poziomowanie
  15. Jako, że jestem załamany światłami seryjnymi, postanowiłem dołożyć xenon. LED nie chcę, xenon chcę dołożyć maksymalnie zgodnie z przepisami. Mam e53 2005 rok, brakuje jednego pinu w kostce lampy, xenon po podpięciu się nie odpala. Ktoś może dokładał xenon i wie co trzeba dołożyć, żeby lampy odpalało?
  16. sprzedasz gwint jak dobry za więcej niż seryjne zawieszenie. Ogólnie gwint z wyższej półki wyregulujesz lepiej niż serię, będzie porównywalnie komfortowo a lepiej będzie się prowadzić. Jak chinczyk to zakładasz używaną serię i jeździsz :cool2:
  17. jak mu zaczną dzwonić 23 w niedzielę to będzie walił się w głowę :mad2: napisz co było, niech wszyscy wiedzą, telefon bym usunął :duh:
  18. 3 lata temu znajomy kupił 2.8 roadstera z przebiegiem 50 tyś km, ubitego w przód. 40tyś zł + naprawa. Te auta nie będą tanieć. Inne błotniki tylne, chyba najładniejsze ze wszystkich z3 (poza M), inne zawieszenie, napęd. Przepis na Youngtimera za parę lat.
  19. Z3 2.8 będzie zyskiwać na wartości, szukać i się cieszyć z fajnej sztuki
  20. nomad66 odpowiedział(a) na davidwebb temat w X5 (E53)
    zależy jakie miasto. Na wiochach bez świateł i jak zapalasz rano i gasisz wieczorem + spokojna jazda to pewnie nawet w okolice 10 litrów by zszedł. Mieszkam w stolicy podkarpacia, jak dojeżdżałem do pracy 5km (korki, pod górę i w dół prawie cały czas) + wyjazdy na zakupy itp to w zależności od pory roku i zmiany: zima pierwsza zmiana to nawet 17l wciągała, lato jak miasto puste to około 14,5l. Liczyłem średnią z roku 16litrów. Jeździłem normalnie, równo z innymi autami. Inni którzy mają/mieli e53 3.0d mają takie samo spalanie w mieście. Z moich obserwacji bardzo dużo dają opony i geometria w e53. Koła mogę polecić 4x19 9j i 4 takie same opony wyższej klasy. Prowadzi się dobrze a jednocześnie spadek spalania jest. Teraz po mieście tyle nie jeżdżę ale z tras w stosunku do ogumienia mieszanego w niektórych warunkach spokoje -1litr
  21. niestety tak to nie działa. Najtaniej jak masz 2.0 wrzucić m54b30 (w zależności od auta powinieneś zmieścić się w okolicach 10k) Z 2.0 nie będziesz miał przyrostów
  22. nomad66 odpowiedział(a) na PAWEL_ temat w X5 (E53)
    nie ma androidów z obsługą DSP, przynajmniej ja takiego nie znalazłem. Trzeba dokupić can-bus czy jakoś tak, ten od x-trons który uruchamia DSP kosztuje ponad 400zł. Fabrycznie nie było wyjścia aux w tunerze BM54, skoro masz to znaczy, że masz regenerowany i ktoś dołożył. Fakt, elektronikiem nie jestem. DSP dokładałem sam, wiec wiem gdzie idą kable :D Co do zmieniarki: dzwoniłem do dystrybutora, powiedział, że kilka osób już kupiło i u żadnej z DSP w e53 nie działało poprawnie. Na DSP zależy mi, bo gra dla mnie świetnie, fabryczne głośniki to pomyłka.
  23. nomad66 odpowiedział(a) na PAWEL_ temat w X5 (E53)
    dźwięk idzie z modułu bm54 (do którego podpinasz ten bluetooth) do procesora dźwięku DSP. I tutaj właśnie wszystko przestaje działać. Da się uruchomić to tylko trzeba zmienić oryginalny wyświetlacz na androida i do tego trzeba kupić specjalny Ibus konwerter który startuje DSP. X-trons ma taki w ofercie. Trochę szkoda pakować mi tyle kasy w androida do auta które ma prawie pół miliona przebiegu i nie wiadomo ile jeszcze pociągnie
  24. sama pompa może nie być winna. Posprawdzaj czujniki, może być zwarcie w wiązce gdzieś, temat rzeka.
  25. no i sławetny czujnik z tyłu listwy CR a raczej jego kostka, zobaczyć czy nie zaśniedziała Ogólnie w starego diesla łatwo wpakować 5 cyfrową kwotę niestety :cry2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.