Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. sterowanie oparciem fotela to standardowa usterka, nowy (lub używany) panel
  2. zostaw ori rozwiązanie: takie coś pomiędzy x a H pipe. Może być oczywiście zrobione od nowa.
  3. ostatnio ogarniałem u siebie webasto wprawdzie w e53 ale konstrukcja taka sama. Rozebrałem piecyk (rozbiera się prosto i szybko, uważać tylko świecę), wymyłem wymiennik ciepła: było dużo twardej sadzy na nim. Do tego sitko ropownicą z benzyną ekstrakcyjną. Od tego czasu webasto w ogóle nie kopci i praktycznie nie słychać jak pracuje, wcześniej chodziło głośno
  4. nomad66 odpowiedział(a) na Bmwx5zsz temat w X5 (E53)
    2 czujniki wałków. Sondy 4, ale tylne można wykodować, zwłaszcza jak zaczną robić problemy
  5. zaglądałeś do zbiornika czy jest paliwo? Może któryś pływak padł.
  6. nomad66 odpowiedział(a) na mgdz temat w X5 (E53)
    jest z tyłu kolektora po lewej stronie, dostęp tragiczny bez rozbierania kolektora
  7. że napęd w przedlifcie będzie żył, jak coś przykombinujesz z oponami
  8. nawet końcowy może się nagrzać mocno, za łebka nie wiedziałem to jak stopiło zderzak to się dowiedziałem. Zaraz po zjeździe z autostrady tak cały czas 160 dotknij tłumik, tylko ostrożnie :lol:
  9. pompa w baku, przy okazji filtr paliwa i pompa podprogowa do sprawdzenia. Zobacz czy nie ma opiłków, bo zaraz wtryski polecą
  10. W przedlifcie teoretycznie można, praktycznie raczej też.
  11. nomad66 odpowiedział(a) na mgdz temat w X5 (E53)
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=FB31-EUR-02-2002-E53-BMW-X5_44i&diagId=11_2817 Wszystko pasowałoby przejrzeć. Nie leci Ci gdzieś z tyłu silnika olej?
  12. nomad66 odpowiedział(a) na Bmwx5zsz temat w X5 (E53)
    założyłeś czujnik ori czy zamiennik? Musi być ori, nawet używka, na zamienniku nie będzie działać
  13. nomad66 odpowiedział(a) na davidwebb temat w X5 (E53)
    mam febi już z 50 tyś km i jest ok
  14. nomad66 odpowiedział(a) na mgdz temat w X5 (E53)
    sprawdź odmę, zwłaszcza gumowe przewody. Nieszczelność na kolektorze.
  15. u mnie po regeneracji wszystko ok. A jak czujnik servotronic? Komp był podpiniany?
  16. używkę kupisz za grosze, wszyscy to wyrzucają
  17. nawet nie wiedziałem że jest taki przepis :D oby nie zaczęli szukać. Większość suv-ów ma DMC 2,5t +
  18. jak ze wszystkim, warto poszukać jakiegoś dobrego zakładu w okolicy. Znajomy regenerował w 3.5d obie turbiny i jeździ
  19. zdejmij słupek, odsuń kawałek podsufitki, szukaj, bo niestety takie problemy trzeba organoleptycznie rozwiązywać. W moim e53 zagięli mi odpływ szyberdachu przy wymianie szyby, zdjąłem słupek i od razu widziałem co było. Jak zdejmiesz u siebie, odegniesz podsufitkę możesz dmuchnąć bezpośrednio w odpływ i zobaczysz co się dzieje
  20. od przebiegu się wyrabia, u mnie auto ma pół miliona i też podobnie :lol: nowa dźwignia Cię ratuje
  21. jak masz 4x taką samą felgę i oponę, to homologacja żadna nie jest potrzebna, żeby były nowe. Miałem na przodzie i tyle różne bieżniki opon przy ogumieniu mieszanym, średnica się mniej więcej zgadzała (ślepy traf, wtedy nie wiedziałem). I tak skrzynka poszła, po pewnym czasie dźwięk spod auta do około 60km/h przypominał stary tartak :lol: powyżej tej prędkości było ciszej. Na początku zanim hałasowało czasami coś podszarpywało, myślałem, że to automat. Przy dużej różnicy ponoć szarpie, nigdy nie miałem takiej różnicy to nie wiem. Różnica pomiędzy moimi kołami lato (continental) i zima (goodyear) to około 1cm na średnicy. Oba komplety nowe na tej samej feldze, rozmiar 255/50 r19. Dlatego z oponami trzeba uważać.
  22. olej w automacie niby po 160 potem co 80-100tyś km. W dyfrach możesz razem z automatem. Podpiąć pod diagnostykę, ciężko wróżyć z odległości.
  23. popatrz na felgi jakie ma twój kolega. Jak ma 4x 9J to w porządku, będzie jeździł i się nic nie stanie. Ważne żeby wszystkie były z tej samej firmy i z tym samym bieżnikiem. Jeżeli masz 2x9j i 2x10j r19 to musisz mieć ogumienie mieszane. Czyli takie jakie jest wymagane przez BMW. Do tego z mojego doświadczenia z mieszanymi szerokościami już wiem, że nawet założenie nowych opon na tył i używanych na przód z różnych modeli opon ale od jednego producenta może skończyć się naprawą x-drive.. Czyli naprawiasz X-drive idziesz po rozum do głowy i kupujesz dobre opony :lol: Od kiedy kupuję nowe opony takie jak mają być nie mam problemów. Żeby obciąć koszty zakupu opon (w tym roku zrobiłem 65tyś), zamieniłem tylne felgi na 9j, czyli mam 4x takie same felgi i kupuję 255/55 r19. Grupa premium to około 2600 za 4sztuki opon. Ale tańsze nowe poniżej 2000 kupisz.
  24. nomad66 odpowiedział(a) na davidwebb temat w X5 (E53)
    a sprawdzałeś diagnostyką? Masz jak podmienić czujnik servotronic?
  25. mam 4x9j 255/50 r19 Mam doświadczenie z oponami lato zima, ten sam rozmiar, pomiędzy nowymi oponami na felgach różnica 1cm na średnicy - na obwodzie dużo więcej oczywicie. Po to jest ta homologacja. Żeby pomimo różnych rozmiarów opon na różnych felgach obwód był ten sam.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.