Treść opublikowana przez nomad66
-
E53 sterowanie oparciem fotela pasażera
sterowanie oparciem fotela to standardowa usterka, nowy (lub używany) panel
-
Bmw e36 328i schmiedmann + eisenmann
zostaw ori rozwiązanie: takie coś pomiędzy x a H pipe. Może być oczywiście zrobione od nowa.
-
Bmw X5 e70 2009 3.0 sd ogrzewanie postojowe
ostatnio ogarniałem u siebie webasto wprawdzie w e53 ale konstrukcja taka sama. Rozebrałem piecyk (rozbiera się prosto i szybko, uważać tylko świecę), wymyłem wymiennik ciepła: było dużo twardej sadzy na nim. Do tego sitko ropownicą z benzyną ekstrakcyjną. Od tego czasu webasto w ogóle nie kopci i praktycznie nie słychać jak pracuje, wcześniej chodziło głośno
-
BMW X5 E53 3.0i
2 czujniki wałków. Sondy 4, ale tylne można wykodować, zwłaszcza jak zaczną robić problemy
-
BMW X5 e53 3.0D nie odpala
zaglądałeś do zbiornika czy jest paliwo? Może któryś pływak padł.
-
m62tub44 falowanie obrotów
jest z tyłu kolektora po lewej stronie, dostęp tragiczny bez rozbierania kolektora
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
że napęd w przedlifcie będzie żył, jak coś przykombinujesz z oponami
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
nawet końcowy może się nagrzać mocno, za łebka nie wiedziałem to jak stopiło zderzak to się dowiedziałem. Zaraz po zjeździe z autostrady tak cały czas 160 dotknij tłumik, tylko ostrożnie :lol:
-
BMW X5 e53 3.0D nie odpala
pompa w baku, przy okazji filtr paliwa i pompa podprogowa do sprawdzenia. Zobacz czy nie ma opiłków, bo zaraz wtryski polecą
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
W przedlifcie teoretycznie można, praktycznie raczej też.
-
m62tub44 falowanie obrotów
https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=FB31-EUR-02-2002-E53-BMW-X5_44i&diagId=11_2817 Wszystko pasowałoby przejrzeć. Nie leci Ci gdzieś z tyłu silnika olej?
-
BMW X5 E53 3.0i
założyłeś czujnik ori czy zamiennik? Musi być ori, nawet używka, na zamienniku nie będzie działać
-
zamiennik dla lemfordera
mam febi już z 50 tyś km i jest ok
-
m62tub44 falowanie obrotów
sprawdź odmę, zwłaszcza gumowe przewody. Nieszczelność na kolektorze.
-
Kierowca podczas jazdy ciężko kręci po wymianie maglownicy
u mnie po regeneracji wszystko ok. A jak czujnik servotronic? Komp był podpiniany?
-
zębatka dżwigni ręcznego
używkę kupisz za grosze, wszyscy to wyrzucają
-
iX3 i (nie)parkowanie na chodniku…
nawet nie wiedziałem że jest taki przepis :D oby nie zaczęli szukać. Większość suv-ów ma DMC 2,5t +
-
czy regeneracja biturbo 286KM ma sens?
jak ze wszystkim, warto poszukać jakiegoś dobrego zakładu w okolicy. Znajomy regenerował w 3.5d obie turbiny i jeździ
-
Bmw x5 E70 przedni odpływ szyberdachu
zdejmij słupek, odsuń kawałek podsufitki, szukaj, bo niestety takie problemy trzeba organoleptycznie rozwiązywać. W moim e53 zagięli mi odpływ szyberdachu przy wymianie szyby, zdjąłem słupek i od razu widziałem co było. Jak zdejmiesz u siebie, odegniesz podsufitkę możesz dmuchnąć bezpośrednio w odpływ i zobaczysz co się dzieje
-
zębatka dżwigni ręcznego
od przebiegu się wyrabia, u mnie auto ma pół miliona i też podobnie :lol: nowa dźwignia Cię ratuje
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
jak masz 4x taką samą felgę i oponę, to homologacja żadna nie jest potrzebna, żeby były nowe. Miałem na przodzie i tyle różne bieżniki opon przy ogumieniu mieszanym, średnica się mniej więcej zgadzała (ślepy traf, wtedy nie wiedziałem). I tak skrzynka poszła, po pewnym czasie dźwięk spod auta do około 60km/h przypominał stary tartak :lol: powyżej tej prędkości było ciszej. Na początku zanim hałasowało czasami coś podszarpywało, myślałem, że to automat. Przy dużej różnicy ponoć szarpie, nigdy nie miałem takiej różnicy to nie wiem. Różnica pomiędzy moimi kołami lato (continental) i zima (goodyear) to około 1cm na średnicy. Oba komplety nowe na tej samej feldze, rozmiar 255/50 r19. Dlatego z oponami trzeba uważać.
-
X6 F16 Kobtrolka Awaria napędu
olej w automacie niby po 160 potem co 80-100tyś km. W dyfrach możesz razem z automatem. Podpiąć pod diagnostykę, ciężko wróżyć z odległości.
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
popatrz na felgi jakie ma twój kolega. Jak ma 4x 9J to w porządku, będzie jeździł i się nic nie stanie. Ważne żeby wszystkie były z tej samej firmy i z tym samym bieżnikiem. Jeżeli masz 2x9j i 2x10j r19 to musisz mieć ogumienie mieszane. Czyli takie jakie jest wymagane przez BMW. Do tego z mojego doświadczenia z mieszanymi szerokościami już wiem, że nawet założenie nowych opon na tył i używanych na przód z różnych modeli opon ale od jednego producenta może skończyć się naprawą x-drive.. Czyli naprawiasz X-drive idziesz po rozum do głowy i kupujesz dobre opony :lol: Od kiedy kupuję nowe opony takie jak mają być nie mam problemów. Żeby obciąć koszty zakupu opon (w tym roku zrobiłem 65tyś), zamieniłem tylne felgi na 9j, czyli mam 4x takie same felgi i kupuję 255/55 r19. Grupa premium to około 2600 za 4sztuki opon. Ale tańsze nowe poniżej 2000 kupisz.
-
skrecanie kol
a sprawdzałeś diagnostyką? Masz jak podmienić czujnik servotronic?
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
mam 4x9j 255/50 r19 Mam doświadczenie z oponami lato zima, ten sam rozmiar, pomiędzy nowymi oponami na felgach różnica 1cm na średnicy - na obwodzie dużo więcej oczywicie. Po to jest ta homologacja. Żeby pomimo różnych rozmiarów opon na różnych felgach obwód był ten sam.