Treść opublikowana przez nomad66
-
X3 2.0d dziwne zachowanie ukladu napedowego.
a ja bym zaczął od opon. Różne marki potrafią mieć różne średnice pomimo tego samego rozmiaru. Pomiędzy nowymi Goodyear a używanymi continental miałem 1cm różnicy na średnicy. Nowe goodyear-y były mniejsze. Wymienisz pół auta, wydasz fortunę i wszystko szlag trafi poprzez opony.
-
skrzynia automat w E83
lamikowa 8hp np. ale będzie to kosztować tyle co 2x pełny remont twojej. Z GM w 3.0i jest szansa, że będzie chodzić dłużej niż w dieslu - jak dla mnie rzeźba całkowicie nie opłacalna - jak się zepsuje to naprawić i jeździć dalej.
-
[F25] Jakie tarcze i klocki do f25 x3 2.0d 184KM
a sprawdziłeś czujnikiem zegarowym piasty? Jak biło od razu po założeniu to tam bym się kierował. Odnośnie tarcz i klocków: były różne stosowane pagid, ATE, Bosch Ja osobiście kupuję zawsze ATE i nigdy nie miałem problemów, jedyny minus, że pylą Nawiercane tarcze jako aftermarket to bezsens. Ani to nie poprawi hamowania, ani nie jest wytrzymalsze (czasami pękają między otworkami). Nacinane do tego hałasują
-
BMW F36 430dx WBA4L110X0BH22805 - wstawiony tył w kolor
nomad66 odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażbo może ktoś wpadł w poślizg i tyłem gdzieś poleciał? Nie zawsze tył musi oznaczać, że ktoś w kogoś wjechał. Ja bym takiego auta nie kupił, dla mnie już za dużo rzeźbione
-
Wymiana oleju po 2-4 tys nowy samochod
olej też nie trzyma właściwości tyle, co mówi producent :nienie: kupiłeś auto za set tysięcy i szkoda Ci wymienić olej za 400-500zł? Dodatkowo biorąc pod uwagę, że w przyszłości może to zaważyć o wystąpieniu usterki za wielokrotność tej kwoty?
-
[E53] Jaki rozmiar opon wybrać.
założyć na krzyż i raz na jakiś czas obrócić, sam widzę u siebie w e53, że tył trochę szybciej znika (nie dużo - może 1mm różnicy po sezonie)
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
w e70/f15 numer części to 51247149629. Obkleiłem może 2-ma warstwami izolacyjnej taśmy w miejscu styku z zamkiem w G05 numer tej części 51247430153. Obstawiam, że jeżeli stuka to analogicznie wystarczy taśmą potraktować
-
E91 WBAVU31090KY30911 Korekta
nomad66 odpowiedział(a) na cz4rnuch17 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażludziom się w głowach poprzewracało: przyjeżdżają po kilku miesiącach, że coś się zepsuło i chcą oddać kupione auto. Stare i używane.. Ma być używane za 10% ceny z salonu w oryginalnym lakierze, zafoliowanych fotelach i z przebiegiem 100k. I ma mieć 20 lat. Ktoś kupił i trzymał dla Janusza, żeby mu się dobrze jeździło. I dbał i chuchał, pod kocem trzymał. Wcześniej można było "modyfikować" auta pod klienta, klient był zadowolony. Teraz się robi patologia, bo się okazuje, że nie ma co kupić :norty: bo wszystko ma coś malowane i przebieg 250-300 tyś. :lol: To jest kawałek żelaza, ma służyć a nie być bogiem. Jeździć, następnemu kupującemu historię i tyle. Oby było coraz więcej normalnych ludzi, którzy nie wierzą w magiczne 200tyś. Ps. Będę teraz sprzedawał zadbane x5 e53 3.0d z przebiegiem 556tyś.. mechanicznie igła, lepiej niż okazje co mają 250 najechane. Ciekawe czy ktoś się zgłosi.. :mad2:
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
obklejone taśmą izolacyjną rygle i.. cisza. Drut jak cholera ale działa. Nie mogli jakoś w fabryce tego zabezpieczyć :duh: Jeszcze raz podziękowania dla BigCactus!
-
Zmieniarka do CD w BMW 850
możliwe, że to stary typ jeszcze, może to średnio działać. Ja polecam radio business cd43 lub rds profesional i do tego zmieniarka cyfrowa jaka szła w e46. Chodzi to ładnie i pasuje wglądowo do starszych modeli
-
Strowanie lusterka fotochrom
może zobacz co wychodzi na wyjściu z lusterka środkowego. Bo wydaje mi się, że stamtąd jest sterowane
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
ok, dzięki! Dam znać czy pomogło :cool2:
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
BigCactus, w którym miejscu dokładnie oklejałeś taśmą? Kupiłem właśnie X5 f15 i coś trzeszczy z tyłu na dołkach. Chodzi o rygle od zamka w dolnej klapie?
-
BMW X3 E83, podsufitka rolety panoramy
kup ładną używkę i przełóż
-
X3 e83 2.0 i benzyna - ubywa płynu chlodniczego
jak krótkie dystanse i słaby olej to masło pod korkiem jest normalną sprawą 2.0 benzyna z tych lat lubi olej. Jak dla mnie słaby wybór do x3 - pali dużo a nic nie jedzie. Jak ubywa Ci płynu chłodniczego na ogrzewaniu sprawdziłbym wszystko od elektrozaworu po nagrzewnicę.
-
F15 WBALS010X00T85277
nomad66 odpowiedział(a) na nomad66 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa EGR chcę się umówić w tym tygodniu, zwłaszcza, że kolektor dolotowy też może być przy tym przebiegu słaby Na pokrywę zaworów też już wstępnie termin mam zaklepany. Płukanka i olej co 10 tyś będzie a nie co 20 tak jak do tej pory. Jak wyjąłem bagnet na zimno to olej nie wyglądał dobrze.. Przewód powietrza między intercoolerem a kolektorem to jakiś taki słaby w oryginale - popękał. Macie jakiś sprawdzony produkt co będzie chodził? Stawiam priorytet na to również: turbiny obrywają przez nieszczelny dolot.
-
F15 WBALS010X00T85277
nomad66 odpowiedział(a) na nomad66 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażnie kupowałem. Byłem osobiście zobaczyć auto i dogadać się ze sprzedającym. Usterki znalazłem w 3 minuty na podnośniku, lakierniczo było ok, całe auto w oryginale poza przednim zderzakiem - który i tak znowu został porysowany w tym samym miejscu :D Ciasny wyjazd z garażu miał właściciel. Ni i 2 wgniotki na tylnym zderzaku. Leasingodawca i tak zlecał wycenę rzeczoznawcy. Nie wiem czego niektórzy aż tak się przejmują zakupem używanego auta. Jakby miało malowany błotnik czy nawet maskę to w czym to przeszkadza? Ważne, żeby było zrobione dobrze. A praktycznie nikt nie sprzedaje idealnego auta używanego, ilość takich przypadków na rynku to mniej niż promil. Na same poszukiwania takiego auta mógłbym wydać więcej, niż kupić to co chcę i zrobić pierwszy serwis. A gdzie czas? No i idealne auta to nie ten budżet który ja miałem: trzeba doliczyć przynajmniej 20-30k.
-
F15 WBALS010X00T85277
nomad66 odpowiedział(a) na nomad66 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażauto kupione dziękuję wszystkim za pomoc Pierwszy serwis będzie odrobinę większy niż zakładałem (poduszki silnika, pokrywa zaworów z odmą, filtry, oleje łącznie z automatem) poza tym wszystko wygląda ok. Pozdrawiam!
-
Wskazówki w sprawie modułu komfortu
sprawdz najpierw wiązkę w klapie ale zalanie też może mieć wpływ
-
Jaki Interfejs/Skaner/Tester Polecacie Kupić
Co polecacie do f15 16r? Głównie zależy mi na odczycie i kasowaniu błędów, adaptacjach tego co może się zwiesić, kasowanie inspekcji i przeglądów. Budżet im mniejszy tym lepszy, ale bez dziadowania Pozdrawiam
-
Podgrzewacz bmw e83 x3 3.0d 204km
lepiej zostawić, potem 5km się wnętrze nagrzewa zamiast tak jak z podgrzewaczem kilkaset metrów
-
F36 440i Gran Coupe WBA4J5C54JBF07430
nomad66 odpowiedział(a) na lakilook temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSkoro nie chce się sprzedać to może promocję zrobić ;) auto z USA ma to do siebie, że musi być tańsze niż europa. Polak ma myślenie, że sam sobie ściągnie i taniej wyjdzie :lol: No i leasingodawcy patrzą nieprzychylnym okiem na auta USA.
-
X5 E70 3.0sd słabo grzeje i zapala się dpf
podepnij kompa i zobacz temperaturę możesz spróbować przez ukryte menu też sprawdzić - filmiki na Youtube
-
F15 WBALS010300V46861
nomad66 odpowiedział(a) na Mateusz19 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażpokrywa to chyba norma - połączona z odmą. Oglądałem teraz f15 - poci się z pod pokrywy. Kapie z dolotu. Poduszki silnika raczej też do roboty - widzę, że są tylko ori ASO dostępne ale cena nie zabija. Ogólnie F15 tak jak patrzę to głęboki lift e70 w wielu miejscach. Zawieszenie jest np. to samo.
-
F15 WBALS010X00T85277
nomad66 odpowiedział(a) na nomad66 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażakurat tamta była też od sprzedawcy prywatnego :cry2: faktura vat bez vat czy jakoś tak. A przy użytkowaniu mieszanym i tak odliczę tylko połowę vat. Od komisu nie chcę, bo ciężko coś dowiedzieć się o historii. Różnica nie jest duża ale tak jak napisałem tamta była lepiej wyposażona. Odnośnie szyby - dobrze wiedzieć :wink: