Treść opublikowana przez nomad66
-
X5 LCI 2023
ale e38i e39 nie miały plastikowych nakładek imitujących wydechy :8) po prostu miały schowane. Powinni do fake wydechów dawać wkładkę pushup do gaci :D mniej więcej ten sam poziom :lol: :lol:
-
xDrive - problem, geneza i podejrzenia ;)
jak nie wymieniłeś opon na poprawne to na darmo robiłeś zębatkę. Zawsze kiedy coś robisz z x-drivem to trzeba zrobić mu adaptację kompem. Albo kup używany sprawny mechanizm albo wysyłaj do regeneracji - nic innego nie zostaje.
-
4x4 ABS DSC i inne FIX
raczej będzie jeździć, ale na pewno nie będzie to wskazane
-
4x4 ABS DSC i inne FIX
no od tego zacząć, e53 o dziwo akceptuje tanie chińskie zamienniki abs (przynajmniej przedlift :lol: ), zawsze z używki za grosze można kupić. Sprawdź w diagnostyce, czy w ogóle widzi prędkość tego koła - to Ci odpowie, czy wymieniać czujnik. Może jak ktoś coś lutował to gdzieś dalej jest coś pochrzanione..
-
Pukanie w słupku B
51217394436 - spróbuj w miejscu pracy z zamkiem, nie nałóż też za dużo żeby zamek działał :cool2:
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
tak, ale bardzo mało jest takich modeli
-
Pukanie w słupku B
u mnie w f15 stukała dolna burta, ktoś polecił mi na forum obkleić rygiel taśmą izolacyjną.. :shock: ten sam problem w g05 rozwiązał właśnie taśmą. U mnie też pomogło, zrobione 4tyś km i cisza a stukało co chwilę. Starsze BMW miały rygle pokryte tworzywem sztucznym, w nowych jest goły metalowy rygiel. Oszczędności na jakości niestety. :duh: Spróbuj i daj znać :mrgreen:
-
akcja serwisowa 0011610600 - chłodniczka spalin
mam już umówioną wizytę na środę, dam znać co i jak. Mam b47d20 z 2016roku
-
Xdrive a opony???
trzeba było kupić RWD :8) jak masz x-drive i nie chcesz kłopotów to albo to co zaleca producent albo kupić 4xtaka samą felgę i 4x taką samą oponę. Chodzi o taką samą średnicę kół przód tył - dobrać mieszane ogumienie bez homologacji, z naciągami żeby chodziło - może nie być łatwo.
-
Gaz do BMW 530i (G30) rocznik 2018
nie będzie potem problemu z wtryskiwaczami benzynowymi? Sprawdź ile kosztują i czy gaz Ci się w ogóle zwróci, biorąc pod uwagę wysokie koszty montażu, spalanie benzyny pomimo jazdy na gazie i wspomniane wcześniej wtryskiwacze.. To wcale tak dużo nie pali, benzyna tańsza od ropy teraz :cool2: Ps. Ja w zeszłym roku zrobiłem 70 tysięcy 3.0d X5 :| to są dopiero koszta :lol:
-
Awaryjność / Serwisowanie 50D
to mimo wszystko jesteś raczej w mniejszości, jak szukałem auta to rekordowo znalazłem x3 z 2016r z przebiegiem 120tyś i od nowości były 3 wymiany oleju. I tyle :duh: Ktoś zostawił w komis w rozliczeniu za VW. Jak było zmieniane co 20tyś to taki standard na rynku. Szkoda na olej 500-700zł z wymianą w aucie za przynajmniej 300tyś
-
Wyposażenie warsztatu NARZĘDZIA
Jonnesway https://allegro.pl/oferta/klucz-dynamometryczny-1-2-60-340nm-jonnesway-cert-11614912052 BETA : mam starszy model tego (mam ten klucz już pewnie z 15 lat i ciągle jest super), widzę, że w tej cenie można kupić już elektroniczne z bety- nie mam to się nie wypowiem https://allegro.pl/oferta/klucz-dynamometryczny-20-100nm-1-2-10197875769 King Tony - chyba moje największe rozczarowanie - nie wiem, czy dlatego nie są problemy dobrym klikiem, że najsztywniejszy on nie jest https://allegro.pl/oferta/king-tony-klucz-dynamometryczny-5-25-nm-1-4-cert-11155631664 Proxxon: to moje największe zaskoczenie: przyjrzał bym się ich narzędziom - zwłaszcza kluczom dynamometrycznym. Jak są wykonane jak ten najmniejszy to cena do jakość będzie ciężko coś znaleźć https://proxxon-sklep.pl/product-pol-73728-PROXXON-WKRETAK-DYNAMOMETRYCZNY-2-10-NM-PR23348.html Odnośnie zwykłych kluczy ręcznych: polecam hogert - cena do jakość jest bardzo dobrze https://hoegert.com/produkt/zestaw-narzedziowy-222-sztuk-crv-grzechotki-72-t-%c2%81%c2%81/ mam ten zestaw: jest wszystko co trzeba, trwałość: brat ma inny zestaw z tej firmy już 8 lat, wszystko sprawne
-
Wyposażenie warsztatu NARZĘDZIA
z takich tanich to brałbym Jonnesway - mam 80-340 czy jakoś tak i jest ok Z wartości 20-80 mam Beta - drogi ale warto - zawsze kliknie wtedy kiedy trzeba, dobrze się ustawia i jest po prostu dobry - king tony 5-25Nm którego mam również, już taki dobry nie jest - to kliknięcie czasami nie następuje i łatwo przeciągnąć małe gwinty. Proxxon to moje ostatnie zaskoczenie - mam najmniejszy wkrętak 2-10Nm i jest genialny
-
Światła LED - krótki zasięg świateł mijania- normalne?
Automatyczne świała LED: czy w trybie świateł mijania u was też świecą nisko? Świecą może 20-30m przed autem. Po mieście jeździ się słabo (zwłaszcza nie oświetlone przejścia), na trasie w ogóle dramat zwłaszcza powyżej 120.. Teoretycznie jak da się ustawianie świateł w komputerze pokładowym to świecą normalnie, ale jak się to wyłączy to od razu świecą nisko. Na automatycznych to samo - z długimi jest już lepiej. Są po prostu źle ustawione, trzeba coś resetować/aktualizować czy ten typ tak ma?
-
akcja serwisowa 0011610600 - chłodniczka spalin
zawsze można uzdrowić u tunera :lol: nawet z małym plusem
-
e38 2.8i automat- rady eksploatacyjne i ogólne
pewne usterki są stałe - zobacz np zbiornik paliwa. To nie jest już świeże auto - będzie dużo usterek "ze starości" które po prostu muszą się zdarzyć- tu coś pęknie, tam sparcieje. Ale jak dla mnie w stosunku do np e46 z 2.8 nie powinno być dużo gorzej, a komfort jazdy zdecydowanie na plus - czyli warto :norty:
-
Brak możliwości uruchomienia silnika /b47/
bo jeszcze mają małe przebiegi. Ale z grubsza to ten sam rozrząd co w n47. Więc będą go trapiły te same problemy.
-
SERIA 5 Bmw E61 2.5XI WBANN510X0CC64554 niezgodności wg.VIN
nomad66 odpowiedział(a) na Matifcb temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażauto z tym silnikiem, automatem i RWD jedzie jak rower, przy x-drive będzie pewnie jeszcze gorzej. No i spalanie LPG też takie małe nie będzie (zapomnij o 10l). Na plus, że silnik dość trwały jak na dzisiejsze czasy, trzeba zrobić podstawowy serwis (kompletna odma, uszczelki, panewki) i będzie jeździć, z LPG dobrze współpracuje. 2.0d będzie lepiej jechać, zwłaszcza po programie
-
[F25] Jakie tarcze i klocki do f25 x3 2.0d 184KM
kup cały zestaw od jednego producenta - jak dla mnie to najlepiej pracuje wtedy
-
[F25] Jakie tarcze i klocki do f25 x3 2.0d 184KM
marcin62, no właśnie, cicho nie chodzą, zjadają klocki, w cywilnym aucie nie poprawiają nic poza samopoczuciem. ATE nie robi nawiercanych - tak jak napisałem takie tarcze pękają od otworków. W f25 nie używałem bo nie mam, ale miałem styczność z tymi hamulcami w innym aucie - do siebie bym nie kupił. Tylko gładkie tarcze - albo bosch (budżetowo) albo ATE.
-
akcja serwisowa 0011610600 - chłodniczka spalin
ponoć przekładają na nową, zwłaszcza jak jest uszkodzona Twoja. Też mam zaproszenie do serwisu, w najbliższym czasie się wybieram
-
X3 2.0d dziwne zachowanie ukladu napedowego.
jak kupisz takie same, to może pomóc. O ile nie jest za późno.
-
[F25] Jakie tarcze i klocki do f25 x3 2.0d 184KM
ktoś mi wytłumaczy jak się segreguje tarcze z jednej linii montażowej na Polskę i Niemcy? :duh: może z chemią racja, ale nie ze wszystkim. Dziś to już nieopłacalne.. Ogólnie jakość wszystkiego idzie w dół, cena ma być ta sama lub niższa a inflacja jedzie wszędzie do góry. No jak? Nie bez powodu droższe tarcze są droższe - lepiej wyważone, inny skład chemiczny, pomalowane farbą która długo trzyma. To samo z klockami: często nawet mieszanka jest na pudełku napisana, żeby można było porównać - no ale 99,9% porównuje ceną :lol: Hella pagid szła w niektórych modelach jako oryginał
-
X3 2.0d dziwne zachowanie ukladu napedowego.
jak przy odłączonym silniczku jeździ bez zarzutu to znaczy, że krzaczy się się xdrive. Typowy objaw. I najprawdopodobniej uszkodzony został przez zaniedbanie w ogumieniu. Wiem, bo przerabiałem to u siebie w e53, też oszczędzałem na oponach i w 20tyś km z x-drive nie było co zbierać. Naprawiłem, zadbałem o opony i zrobiłem bez dotykania 160tyś. I do dziś jest idealny. Auto ma 556tyś Żeby zobrazować odrobinę co się dzieje ze złymi oponami: jak jest różnica w obwodzie opony między przodem a tyłem to x-drive odczytuje to jako poślizg/problemy z trakcją. Dopina napęd żeby to wyprowadzić, ale nic to nie daje - opony dalej mają różną prędkość - więc x-drive dąży do samodestrukcji
-
Akumulator
muszą być dwa dobre, jak jeden będzie słaby to już może nie chodzić dobrze