Treść opublikowana przez Dombrek
-
PROSZĘ O OPINIE CHODZI O REGENERACJE VANOSA DZIĘKUJĘ
Najpierw poprosimy o poprawne nadawanie tytułów nowym wątkom -vide: regulamin forum.
-
523i M52 Pęknięta chłodnica.
Pewnie będziesz zaskoczony, ale na 99% masz zepsuty korek na zbiorniczku. Należy go wymieniać profilaktycznie co 2-3 lata i kupować tylko ori BMW. "Uśmiechnięte" chłodnice to najczęściej wynik zablokowanego korka. Ewentualnie może wystrzelić gumowy wąż, ale to rzadziej - no i Ty masz nowe, więc zepsuł się najsłabszy punkt.
-
[E39] 540i wolno się nagrzewa
Aux water pump - też mi wywalało błąd (sporadyczny) i dalej wywala, nic z tym nie robiłem, problemów nie mam. Niektórzy twierdzą, że ogrzewanie może na dużych mrozach nie dać rady. U mnie działa rewelacyjnie i bardzo szybko (nie mam webasto), więc nie ruszam. Poduchy brałem dobre zamienniki. Nie pamiętam już czy Lemforder czy Meyle czy coś jeszcze. W każdym razie poduchy mogą być jako dobre zamienniki, nie musi być ori. Sam na to nie wpadłem - dostałem podpowiedź od pewnego magika od BMW, w szczególności miłośnika M62. Jak mu powiedziałem, że mam pęknięcie w górnej części chłodnicy (króciec - jakiś kretyn wymyślił, żeby był zrobiony z plastiku), to zdania nie musiałem kończyć i już wiedział o co chodzi i skąd problem: właśnie poduchy. Miałem i tak trochę szczęścia, bo było tylko małe pęknięcie, z którego pryskało płynem tylko powyżej 3.000 obr, więc spokojnie mogłem do domu dojechać uzupełniwszy uprzednio płyn.
-
540i Nowy zakup - parę pytań
Masz obroty na jałowym 300-400? Zdecydowanie za nisko, tak z 600-700 powinno być. Ale to da się z kompa ustawić. Ewentualnie któryś z elementów masz walnięty i komp silnika nieprawidłowo steruje pracą. Może to być przepływomierz lub przepustnica. A w ogóle, to gratuluję 540-ki.
-
[E39] 540i wolno się nagrzewa
Jeśli chodzi o układ chłodniczy, to polecam ori BMW. Po pierwsze korek chłodnicy (zbiorniczka) - koniecznie ori i wymieniaj co 2-3 lata, bo lubi się po takim czasie zacinać, a wtedy jak przyciśniesz, to chłodnica może Ci się "uśmiechnąć" (dosłownie, widziałem kilka takich przypadków). Niestety korki poszły ostatnio coś w górę - w tym roku płaciłem ok 80zł, a rok wcześniej kilka razy widziałem za 30zł. Chłodnica ori jest nawet tańsza niż dobry zamiennik jak dobrze poszukasz. Nie musisz w ASO, bo ori części również wiele sklepów ma poza ASO. A zmieniałeś już poduszki pod silnikiem i skrzynią? Jak nie wiesz czy były zmieniane, to lepiej to zrób, bo grozi... wyrwaniem rur z chłodnicy no i oczywiście koniecznością zakupu nowej chłodnicy (czasem można próbować naprawiać, ale przez spawanie plastiku - jednym działa innym niekoniecznie - losowa sprawa). Przeszedłem przez to - niestety przypadłość modelu. Po wymianie poduszek (niestety PO fakcie) spokój. Co do samych poduszek, to nawet nie miałem objawów w postaci wibracji (co się czasem zdarza). Po prostu silnik trochę się za bardzo odchylał jak się mocniej deptało.
-
E39 2001r lift, problem ze stopem, xenonem i ringami.
To nie oringi nie świecą, a pewnie żarówka Ci się spaliła. Sam oring raczej się wypalić nie może (no chyba, że cudowni inżynierowie BMW nawet to spieprzyli ;) ) Możliwe też, że LCM nawala i takie cudactwa choinkowe stroi.
-
[E39] 540i wolno się nagrzewa
Tak, tylko że visko najczęściej sprawdza się stojąc w korku w majowy weekend i patrząc jak wskazówka temperatury leci w górę ;) Ja w tym roku w marcu moje visco sprawdzałem i niby było OK, choć miałem wątpliwości więc zmieniłem żeby mieć spokój. Chyba, że masz jakąś super metodę gwarantującą, ze visko jest zdrowe na 100%. U mnie nic nie stukało, luzów nie wykazywało, jedynie kawałek gumy na tulei wyglądał na parciejący. Jak doszło do rozkręcania, to okazało się, że trzeba było wszystko wymienić. Na szarpach byłem trzy razy - zmarnowane pieniądze, bo nic nie wykazują. Podnośnik i brecha - owszem, ale to też nie takie proste, żeby czegoś nie zepsuć. @Adasii: Miło słyszeć jak dbasz o pojazd. Niestety w PL niewiele jest 5er, które są w naprawdę dobrym stanie, a w szczególności (niestety) drogich w obsłudze poliftowych. Na szczęście forumowicze zwykle mają właściwe podejście.
-
[E39] 540i wolno się nagrzewa
Niekoniecznie od E31. Może być taki jak do Twojego, tylko trochę się go modyfikuje i działa na 90st (niestety nie pamiętam teraz co tam trzeba było zrobić, poszukaj w sieci - na pewno jest). Jak już bawisz się w układ chłodzenia i wymianę termostatu, to pomyśl teraz lub na wczesną wiosnę o visko - na 100% masz padnięte. Wymień też korek zbiorniczka chłodnicy na nowy i koniecznie oryginalny BMW. A vanosy już robiłeś z kompletnym rozrządem? ;) Bo pewnie cały zawias poleciał jak rozkręciłeś pierwszy wahacz i wszystko się rozpadło, więc nawet o tym nie wspominam (pewnie wiesz, że na szarpakach w tym aucie nic w zawiasie się nie ujawnia) ;)
-
5xx zamienniki kloszy reflektorów przednich, opinie?
Cena moim zdaniem bardzo wysoka, ale faktycznie jak są obecnie jedynymi, to mogą windować. Popytaj w sklepach z częściami - np. tym co się reklamuje na forum, a także zobacz na niemieckim ebayu - kiedyś trafiłem na takowe.
-
[540iA] Cieknący olej
W V8 nie ma magla, bo się nie mieści. A wyciek - sprawdź jeszcze raz uszczelki pod pokrywą zaworów - niektórzy zalecają dodatkowe uszczelnienie pastą/silikonem, bo to akurat newralgiczny punkt w M62.
-
E60 530i 2006 Wrocław CM07782
Dombrek odpowiedział(a) na pawelmaja temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW ASO bym nie wierzył - kupę kasy zostawisz i niewiele się dowiesz. Widziałem jak robią oględziny w Toyocie i to według testów/rankingów i innych bzdur jednej z najlepszych w kraju - żenada, osoba średnio zaznajomiona z mechaniką i blacharką więcej by wykryła i o aucie powiedziała. O jakości ASO BMW można też sobie poczytać tu na forum. Jak jedziesz do handlarza, to spodziewaj się najgorszego i bez zaprzyjaźnionego blacharza/lakiernika i mechanika się nie zbliżaj. Od prywatnej osoby można coś fajnego znaleźć i dowolny warsztat specjalizujący się w BMW (niekoniecznie ASO) dużo pomoże. Ale na handlarza trzeba zawsze z doświadczoną ekipą jechać.
-
535i V8 manual - silnik, nierowne przyspieszenie
Problem z przepustnicą (niekoniecznie wyskoczy błąd w kompie), albo przepływomierz, albo pompa paliwa. Problem z ABS też może być, bo zdaje się, że to te same czujniki co do ASR (a raczej ACS+T) i moduł głupieje i dusi silnik. Rozumiem, że nie szarpie, tylko jest słaby? Bo jak trochę szarpie, to najczęściej wypadanie zapłonu: świece, cewki...
-
M62 TU44 regeneracja VANOSa - BEISAN SYSTEM
Nie przesadzaj ;) . To chyba dobrze, że jest w Polsce kilka osób, które mają ogarnięte V8 i należy to podkreślać, bo na ASO nie ma co liczyć. Nawet kilka dużych warsztatów, które twierdzą że specjalizują się w BMW i większych silnikach, tak naprawdę nie radzą sobie z wieloma rzeczami.
-
Coś więcej o tym aucie BMW 530D E-39
Masz samochód i nie wiesz jaki?! :shock: VIN można samodzielnie rozkodować - wystarczy odrobinę POSZUKAĆ na forum.
-
[523i] sprzęgłą - tarcza czy docisk?
Pewnie jest różnica czy diesel (Twój) czy benzyna (pytającego). To niestety częsty widok - felgi wypas (choć często mam wątpliwości czy nie są jajokształtne), a rdza z progów, niebieski dym z rury i połowa elektryki nie działa, no i oczywiście M na klapie. Ciekawe czy używane klocki hamulcowe też się sprzedają...
-
[520i] dziwny problem ze skrzynia automatyczna
Ewidentnie za mało oleju - podejrzewam, że brakuje ponad 50%. Jedź pilnie wymienić olej, filtr, uszczelkę, oczyścić miskę. Częstym zjawiskiem jest za mała ilość przy napełnianiu (partactwo mechaników), ale u Ciebie to chyba niemal sucho jest, więc podejrzewam wyciek. Jak nie zauważysz wycieku, to tak czy siak wymień olej, pojeździj jakieś 100-500km i ponownie wymień (nawet tego samego dnia). Ewentualnie zrób wymianę dynamiczną. No i oczywiście podpięcie pod kompa, może wyjdzie rodzaj błędu. Niestety objawi dość szalone, więc przygotuj się na wymianę.
-
brak check control w bmw e39
A czy na pewno działa u Ciebie wyświetlacz komunikatów? Martwe piksele to standard, a możliwe że u Ciebie wszystkie padły lub ktoś nieumiejętnie próbował je naprawić.
-
Utrzymanie BMW 528 i
I tak i nie. Jakoś na forach japończyków działy o usterkach są znacznie krótsze ;)
-
Bmw e39 528 czy 535 w benzynie?
LPG jak najbardziej OK. Tylko niezbędny dobry zestaw i jeszcze lepszy instalator. Zbiornik nawet 70 l wsadzisz jak bez nivo i hydraulicznej klapy bagażnika.
-
Marker do ringów
Na tej aukcji to nie 25W tylko 2x 12,5W, więc cudów nie będzie. Pytanie oczywiście czy te 12,5W to nie bujda na resorach. No i jazda na samych ringach w E39 do legalnych nie należy.
-
Utrzymanie BMW 528 i
Może kolega pyta, co się może w szczególności zepsuć i jakie są tego koszty. A i tu odpowiedź jest prosta: w BMW wszystko się może zepsuć, nawet rzeczy których by się nie podejrzewało o to :norty: Ale wszystko jest w odpowiednich działach forum już bardzo ładnie opisane.
-
Utrzymanie BMW 528 i
Z olejem zgodna, tylko kupując używkę nie wiadomo co było lane. Jak rozrząd 2k, to bym dla własnego spokoju zrobił i jeździł kolejne pół miliona km. Swoją drogą utrzymanie silnika to tylko kropla kosztów...
-
Zarowki e39.
Nie róbcie siary z jakimiś kombinowanymi żarówkami, chyba że w sobotnie wieczory wizytujecie pod wiejską remizą. W BMW wszelkie odstępstwa od oryginału strasznie wyglądają. Rozumiem jeszcze zimny kolor ringów lub podświetlenia tablicy z tyłu (choć mnie średnio przekonuje), ale kombinowanie z resztą rzeczy jest szkaradne.
-
Bmw e39 528 czy 535 w benzynie?
Za dużej różnicy między 528 i 535 nie ma, tzn. moim zdaniem nie warto pchać się w droższe w utrzymaniu 535, jeśli znacznie taniej można utrzymać równie komfortowe 528. Ewentualnie jak chcesz coś mocniejszego, to bierz 540.
-
[E39] Wymiana oleju w skrzyni automatycznej opinie.
Olej się wymienia. Koniec i kropka! Oczywiście można kombinować i nie ruszać, ale potem z reguły coś się popsuje kilkaset km od domu i już nie ma czasu na zastanawianie. Tylko trzeba kogoś kto to umie robić, bo zwykle wszystkie serwisy robią wymianę na ciepło i potem się okazuje, że oleju wlali za mało, albo nie oczyścili miski lub nie wymienili filtra.