Treść opublikowana przez Dombrek
-
[E39] Radio w miejsce zapalniczki
Zdaje się, że na mp3car.pl ktoś zrobił taki projekt - panel "przedłużony" w miejsce zapalniczki. Choć możliwe, że było to w E46 i chowane za klapką, a w E39 miałbyś na wierzchu (chyba, że jakaś rzeźba z dokładaną klapką, ale raczej w tej konsoli to nie wypali).
-
E39 2002r. nieprawidłowe poziomowanie ksenonów
Najlepiej podłączyć pod kompa. Mi wyrzucało błąd przedniego czujnika, ale nie stały, lecz sporadyczny. Tak czy siak lampy wariowały. Po wymianie jest OK.
-
Lusterka zewnętrzne fotochrom E39
Pytanie czy warto się w to bawić - zewnętrzne fotochromy lubią być przywłaszczane przez "uprzejmych", więc moim zdaniem lepiej montować zwykłe asferyczne lustra.
-
[e39] 2000r Radio gubi sygnał przy podgrzewaniu tylnej szyby
z kad kolega to wie,ze sa przerwane ?ja tez mam takie objawy a ogrzewanie szyby dziala w 100% .To raczej wina anteny lub wzmacniacza sygnalu. Podałem z własnego doświadczenia - u mnie są jakieś 2 nitki przerwane i wyszukałem na tym forum, że ludzie mieli podobne problemy z takim właśnie efektem. Być może faktycznie to przede wszystkim problem anteny lub wzmacniacza - nie mogę porównać, bo to moja pierwsza jesień (i pierwsze zaparowanie szyby) tym autem. Swoją drogą trochę lipne mam ogrzewanie szyby - strasznie długo muszę czekać na odparowanie. Czy to normalne zjawisko po tylu latach?
-
[5xx] Nie odpala po wymianie tylnej klamki
Oczywiście podałem parametry do mojego auta. Do swojego sprawdź w katalogach i upewnij się, że obecny akumulator jest właściwy pod względem pojemności i (co bardzo ważne w dieslu) prądu rozruchowego. Sprawdzisz albo w realoem albo w katalogach producentów.
-
[5xx] Nie odpala po wymianie tylnej klamki
U nie było podobnie - też błyskawicznie przy otwartych drzwiach padał aku. Dziś już na amen - po wejściu do auta włączyłem stacyjkę, radio, wiatraki zaczęły kręcić i po 3 minutach już auto odmówiło startu. Kupiłem Centrę Futurę 85Ah - dotychczas miałem 90Ah, ale na większym mi nie zależało, bo dużo po mieście jeżdżę i aku byłby ciągle niedoładowany - aku polecany tutaj na forum, wpisz zresztą w wyszukiwarkę, to sporo znajdziesz info. Miałem opory do Centry, myślałem o Boschu, ale naprawdę wiele osób chwali ten polski produkt.
-
[e39] 2000r Radio gubi sygnał przy podgrzewaniu tylnej szyby
Przerwane nitki ogrzewania tylnej szyby. Też to mam i też mnie irytuje. Można albo naprawić nitki, albo zamontować inną antenę - choć nie wiem, która opcja jest skuteczna.
-
523i - kupiony bez katalizatora, chcę wstawić nowy
Biały dym to raczej nie od katalizatora, ale od wody - trochę może być w układzie wydechowym, ale może też pochodzić z nieszczelności układu chłodzenia. Sprawdź czy auto trzyma Ci poziom płynu chłodzącego i czy płynu nie czuć spalinami. Możliwe też, że katalizator był nieprawidłowo usunięty i faktycznie sonda wariuje - to jednak powinno wyjść przynajmniej po podpięciu do kompa. Metalicznie brzmi każde BMW (oczywiście kwestia jak bardzo :) ), a za głośność odpowiadają bardziej tłumiki i nieszczelności w wylocie niż katalizator (choć pewnie on też trochę).
-
E39 530d Nie działa radio
Podłączę się do tematu i również proszę o pomoc. U mnie po podobnej procedurze odłączenia, podładowania i ponownego podłączenia aku przestała działać zmieniarka CD. Reszta działa normalnie, ale zmieniarka nie widzi płyt (komunikat NO DISCS), mimo że wcześniej bez problemu wszystko odczytywała. Kasetę z płytami wysuwa. Próbowałem ponownie odłączyć aku, odłączałem także samą zmieniarkę (przewody) i dalej nic.
-
E39 520i 97r problem ze swiatlami
Zgadza się. Ale pewnie po rozebraniu zawiasów okaże się, że nie tylko tuleje do wymiany, ale i inne elementy gumowe, które oczywiście na żadnym szarpaku nie ujawnią zmęczenia.
-
[E39] 540iA 2002 nowy akumulator
Proszę o pomoc w sprawie akumulatora. Trochę przeglądnąłem forum w sprawie akumulatorów i jeszcze jestem przed pomiarami napięcia w różnych miejscach auta, ale na 99% szykuje się wymiana baterii. Otóż wczoraj odmówiło startu po następującej sytuacji: cały dzień stało z zamkniętymi drzwiami (lampki się nie świeciły), ale z otwartym centralnym (nie wiem czy to ma jakiś wpływ - czy jak jest otwarte to bierze więcej prądu?). Wieczorem jakieś 20 minut grzebałem przy aucie (świeciły się lampki wnętrza i bagażnika, ale nic więcej nie pracowało) i auto odmówiło posłuszeństwa. Dopiero prostownik podłączony na godzinę pozwolił zastartować. I teraz moje wątpliwości: 1. Czy też tak macie, że gdy jest za niskie napięcie, to rozrusznik nawet nie próbuje kręcić silnikiem? 2. Jakie polecacie akumulatory? Parametry pewnie zachować dotychczasowe (mam baterię ori BMW), ale proszę o sugestie dot. firmy, jakichś dodatkowych cech itp. 3. Czy nowy akumulator trzeba kodować w kompie? Gdzieś kiedyś trafiłem na taki temat (ale poza tym forum), choć nie dotyczył E39, lecz innego modelu BMW. 4. Wcześniej już dwukrotnie rozładował się akumulator i przy próbie startu wyskoczył komunikat, że silnik przechodzi w tryb awaryjny ("Failsafe"; wczoraj akurat taki komunikat się nie pojawił). Po naładowaniu (przy odłączonych klemach - mam jakiś stary polski prostownik automatyczny, wolałem nie ryzykować ładowania przy podłączonym aku do auta) wszystko wróciło do normy. Z góry dzięki za pomoc.
-
[e39] Gdzie kupie nowy czujnik poziomowania do nivo?
Na Allegro tego pełno, na niektóre dostaniesz nawet gwarancję. Nawet gdybyś miał wymienić za 3 lata, to i tak taniej wyjdzie niż kupować oryginalny, który po paru latach znów padnie. Sprawdzałeś czescidobmw.pl ? Na stronie pewnie nie mają, ale na zapytanie mailem powinni znaleźć w rozsądnych cenach.
-
wywala błąd DSC
Bardzo możliwe, że tak mocno skręcona kierownica wywala błąd, bo zdaje się, że jest czujnik skrętu kierownicy, żeby DSC wiedziało, czy auto jedzie/ma jechać prosto czy też skręcać. Tak czy inaczej 60st. skrętu kierownicy po remoncie tyłu to moim zdaniem dość dziwne. Ale faktycznie zacznij od geometrii.
-
E39 Alufelgi z E60 do E39
Bezpośrednio z E60 nie pasują do E39. Ja dostosowywałem dojazdówkę poprzez dołożenie dystansu zmieniającego otwór centrujący wraz z dłuższymi śrubami. Ale osobiście wolałbym nie ryzykować żadnej dokładki do standardowych kół.
-
[E39] Radio w miejsce zapalniczki
Kiedyś trafiłem na opis montażu niefabrycznego radia typu DIN1 w przednim środkowym podłokietniku - wyglądało nawet znośnie, bo było zamykane na klapkę, ale obsługa moim zdaniem niewygodna. A nie lepiej zamontować coś w rodzaju Dynavin lub podobnych? Choć pewnie jakość dźwięku nie będzie taka jak można osiągnąć na niefabrycznym radiu z modyfikacjami.
-
Automat późno zmienia z 4 na 5
Czy chodzi o połączenie kabli + z - bez podłączania do aku ? Czy należy jechać w trybie manualnym na jedynce do 5000rpm, czy też w pełnym trybie auto i kręcić na maxa przez cały obrotomierz na każdym biegu?
-
Automat późno zmienia z 4 na 5
Można zacząć od najłatwiejszego - nowy olej wlany do odpowiedniego poziomu (choć wcale wymiana nie jest taka prosta jak pokazują liczne skargi forumowiczów). Dodatkowo (a może przed wymianą nawet) przydałby się reset adaptacji - można albo tylko odłączyć akumulator, ale zdaje się, że pełny reset robi się nieco inaczej - poszukaj na forum, na pewno było. [EDIT] O! Z resetem kolega mnie uprzedził.
-
530 czy 525 ?
4 letnie E39? Z chęcią bym takie kupił...
-
TERMOSTAT 520i ???
Wskazówka nie jest miarą, bo środek wskazówki ma bardzo szeroki zakres temperaturowy. W 540 środek jest zarówno przy 80st jak i przy 115st (pewnie podobnie jest w 6-cyl, ale z przesuniętą skalą). Dlatego najlepiej w korku i w ciepłe dni jeździć na teście 07 i obserwować jak (i czy) zmienia się temperatura. Wahania nie powinny przekraczać kilku stopni.
-
E39 Układ chłodzenia
Weź kogoś do pomocy, odpal auto i niech ktoś dodaje gazu - prawdopodobnie wtedy szybko zlokalizujesz wyciek. Sprawdź na zimnym silniku jak i na ciepłym - to częściowo odmienne obiegi i być może tylko jeden z nich przecieka. Dodatkowo możesz podłożyć na noc karton pod auto i rano zobaczyć czy jest wyciek i w którym miejscu (choć częściowo możesz zostać zmylony przez osłony pod silnikiem).
-
M3 a instalacja gazowa?
Moim zdaniem obie dobre, ale wybrałbym LandiRenzo - podobno mają pewniejszą elektronikę. Tak czy inaczej najważniejsze, żeby były 2 reduktory (i nie należy wierzyć w bajki, że 1 reduktor na wysoką moc będzie wystarczający) i ktoś kto zna się na montowaniu gazu w szczególności w BMW - takowych można znaleźć na lpg-forum - pewnie większość (w tym i ja) polecą Nikodema. Dokładnie tak. W Polsce najwyraźniej są sami lanserzy płacący platynową visą z citi 400zł za 60 litrów paliwa zamiast 200zł. Ale co kto lubi. Narzekają na gaz ci, którzy w życiu instalacji nie mieli lub zaoszczędzili przy montażu i wsadzili najtańsze dziadostwo u osoby, która nie ma pojęcia o lpg. A jak już ktoś patrzy "prestiżowo", to czemu akceptuje ropnego klekota pod maską limuzyny lub sportowca?
-
[E39] 540i 2002r. podłączenie tunera tv 4:3 do ekranu 16:9
Wygląda fajnie, ale chyba i tak do tego potrzebuję tuner TV BMW, przez który puszczę ten tuner dvb? A jak sprawdzić z którego roku jest tuner?
-
[E39] 540i 2002r. podłączenie tunera tv 4:3 do ekranu 16:9
Na TV raczej mi nie zależy. Raczej chciałem przez tuner TV zrobić złącze AUX, żeby mieć w ten sposób MP3. Ewentualnie dorzucić kamerę cofania. Wiem, że można podłączyć zastępnik zmieniarki na karty SD, mp3 itp., ale nie chcę się pozbywać zmieniarki (a równolegle z tego co wiem nie da się zamontować, np. poprzez rozdzielenie wiązki do zmieniarki CD i "cyfrowej" zmieniarki). Wyczytałem też, że do niektórych E39 (wyprodukowanych po 09/2002) można podłączyć jakiś adapter AUX, który kosztuje kilkanaście EUR. Ja mam 2002r ale z marca, natomiast z tego co wiem navi była dokładana (jak się wejdzie w ukryte menu w Ustawieniach, wyświetla się info, że navi pochodzi z BMW X3). Czy jest jakaś możliwość sprawdzić jaki rodzaj monitora się posiada? Według: http://dietzshop.com/Car-Hifi-Zubehoer/AUX-IN-fuer-Fahrzeuge/BMW/AUX-In-Interface-BMW::209869.html można podpiąć taki adapter pod monitory SA601, SA602, SA609 - ale nie wiem jak sprawdzić, który się posiada.
-
[E39] 540i 2002r. podłączenie tunera tv 4:3 do ekranu 16:9
Ale w sprzedaży jest dużo różnych o odmiennych numerach. Próbuję się tylko zorientować czy jak podepnę 4:3 do 16:9 to to w ogóle zadziała (i czy się da podpiąć - czy kostki są identyczne?).
-
[E39] 540i 2002r. podłączenie tunera tv 4:3 do ekranu 16:9
A nie wiesz czy dotyczy to tylko tunera 16:9 czy też 4:3?