Treść opublikowana przez Dombrek
-
e38 M62 klekotanie vanosa
Trzeba odróżniać regenerację od maskowania objawów. Jak się ma katar, to też można próbować zatkać nos korkiem. Na chwilę pomoże, w dłuższej perspektywie zatoki "do remontu". Ja kupowałem vanosy po 1500zł/szt. niecałe 2 lata temu. Czyżby tak poszły ceny od tamtego czasu?
-
e38 M62 klekotanie vanosa
Vanosy są po 1500zł, całość z rozrządem i robocizną jest do ogarnięcia za 7k pln. Z uszczelniaczami wychodzi 2500zł taniej, ale to rzeźba i druciarstwo - no chyba że dajecie gwarancję na minimum 100.000km bez ograniczeń czasowych na cały rozrząd i vanosy? Uszczelnienie nie rozwiązuje problemu, ale jak pisałem - maskuje.
-
Światła drogowe.Duuuuży problem!!!
Są różne - LCM 1 do 3. Nie pamiętam jak z kompatybilnością, ale chyba są wymienne (tzn. jak masz LCM 1 to możesz wsadzić LCM 3, choć możliwe, że będzie trzeba coś przekodować) - przeszukaj forum, bo podobne wątki były również na podgrupie E39 (może też E46).
-
e38 M62 klekotanie vanosa
O ile tańsza ta alternatywa? Problem w tym, że wymiana uszczelniaczy tylko maskuje problem i rozwiązuje go na chwilę. Wątpię, że po zrobieniu 50kkm problem nie wróci.
-
Światła drogowe.Duuuuży problem!!!
Jak wyżej - moduł świateł (LCM). Zobaczy jaki masz (po numerze) i szukaj używki. Pełno tego na Allegro.
-
zakup e38 725
Jak chcesz niskie spalanie to weź silnik R6 i solidne LPG. Z drugiej strony TDSy tanio chodzą,bo to najmniej ciekawy silnik w tym aucie. Ja zgadzam się z EvilSoul, że 143KM to zdecydowanie za mało do E38.
-
Wasza Opinia o e38 740li 4.4 v8
Import z USA = 99% ostry powypadek. Jak przebieg 31 tys km, to vanosy nie mogą cykać - nie ma takich szans, chyba, że ktoś bez oleju jeździł. Vanosy cykają od 200k km i mniej więcej w tym okresie należy je wymieniać. Niektórzy dociągają do 300k km, ale z takimi rzeczami nie powinno się ryzykować. Aha! Nie wierz w Beisan System do regeneracji vanosów - on ich nie regeneruje, tylko wycisza, a jak się rozpadną, to i łańcuch potrafią zerwać, a wtedy to chyba jasna sprawa. Tak jak (Igor21)- sorry- m_power - wspomniał była ostatnio pięknie zrobiona 740 do sprzedaży na forum. Cena powszechnie uważana za zaporową, ale gdybym dziś kupował auto, to bym się skusił, bo pojazd był naprawdę dobrą ręką prowadzony. Nawet te 40k było atrakcyjne, patrząc co w tym aucie było zrobione.
-
Wasza Opinia o e38 740li 4.4 v8
Sprawdzić czy trzyma moc. Jak będzie manual, to powinien 100-200kmh robić w 13-14sek, jak automat to 16-18sek. Vanosy jak cykają, to się wymienia - vanosy 1500zł x 2 + robocizna 1500-2000zł (chyba, że sam będziesz robił, ale wtedy jeszcze blokatory potrzebujesz) + komplet na rozrząd (łańcuchy, ślizgi itp.) + separator oleju (skoro silnik rozkręcony) -> 7-9k powinieneś się zmieścić. Oczywiście potem nowy olej. W V8 jest dużo elementów, więc i dużo się może zepsuć. Np. elektroniczna przepustnica, alternator (w 7er z vanosami też już chyba jest chłodzony wodą -> nowy 3k, regeneracja 700zł), pompa wody. Koniecznie trzeba wymienić poduszki pod silnikiem i skrzynią, jak nie były robione, bo inaczej pożegnasz się z chłodnicą w najgorszym możliwym momencie. Trzeba też mieć sprawny układ chłodzenia, jak w każdym BMW jest raczej lipny. Więc jak nie trzyma idealnie temp. z odchyłkami +/-5st, to termostat i visco. No i masa innych rzeczy, które znajdziesz tu na forum opisane.
-
Nietypowa prośba dla użytkowników z Wawy
Najlepiej brać 4,4 bez vanosa - bo jest najtańszy w eksploatacji i optymalny do tego auta. Jak szukasz weekendowo, to najlepiej w najpełniejszej z pełnych wersji - eLka ze stolikami w oparciach ;)
-
bmw e38 730i zakup
Dobrze prześwietliłbym to auto, bo ta niezrobiona usterka jest trochę podejrzana. Dowiedz się dlaczego ktoś nie zrobił tego elementu, jeśli tak skrupulatnie dbał o inne rzeczy? Padnięty moduł komfortu może różne psikusy płatać - np. otworzyć w nocy szyberdach podczas ulewy. Ja osobiście średnio wierzę we wszelkie diagnozy zawieszenia w BMW (7er i 5er), bo mało kto potrafi sprawdzić jego stan. Większość wrzuca auto na szarpaki, a na nich praktycznie nic nie wychodzi (no chyba, że już się totalnie rozpada). Dlatego jeśli zawias nie był w powiedzmy ostatnich 5 latach robiony, to szykowałbym nań gotówkę.
-
7xx chrobotanie przy kole po postoju, odbój ?
Może też być osłona tarczy. Ja w przednim kole miałem podobne objawy jak Ty, wystarczyło lekko odgiąć osłonę palcami w miejscu gdzie na oko była najbliżej tarczy i od tamtego czasu spokój.
-
[e39] rodzaje kanap oparc
W wersji poliftowej (sedan, kanapa dzielona 1/3-2/3) środkowy pas wychodzi z podszybie (na kanapie masz dwie klamry - jedną małą, jedną zwykłą), tak samo zagłówki prawy i lewy - z podszybia. Jedynie zagłówek środkowy jest przyczepiony do części, która się składa.
-
[e39] wymiana tłumika na coś delikatnego.
Na ori delikatnie słychać i kombinuj tylko coś w tym stylu. Zdecydowana większość nie-ori tłumików będzie głośniejsza, bo większość producentów myśli, że każdy marzy o buczącym, wulgarnym BMW.
-
[E39] 535iA bardzo wysokie spalanie lpg.
1. nic nie napisałeś jak zachowuje się na benzynie - czy też tyle pali 2. dokładnie taki temat był ostatnio przerabiany też dla silnika V8 - jesteś nowy na forum, więc powinieneś zapoznać się z regulaminem, z którego dowiedziałbyś się, że najpierw należy użyć opcji wyszukiwania a dopiero później zakładać temat
-
Czyszczenie, pielęgnacja jasnej skóry i podsufitki
Gliptone jest ok. Ale możesz poszukać więcej info na forach detailingowych, np. forum.kosmetykaaut.pl lub inne (jest tego trochę w sieci) lub po prostu pogadać w dobrych sklepach z kosmetykami samochodowymi (dobrych, tzn. NIE sonax, k2, plak).
-
E39 M62 Potrzebna pomoc w sprawie skrzyni automatycznej
Przy takich kosztach czy nie lepiej jeszcze trochę dołożyć i zrobić kompletny remont skrzyni? Będzie wtedy na wiele, wiele lat.
-
540iA m62b44 Spalanie.
U mnie to co na komputerze, to jest dobrze policzone dla benzyny. Dla LPG te same wyniki, ale trzeba doliczyć sobie 15-20% - wtedy wszystko się idealnie zgadza. 15-20% więcej gazu niż benzyny jest wtedy, gdy masz dobrze instalację dobraną i ustawioną i oczywiście nie masz żadnych zmian w mocy silnika na LPG.
-
540iA m62b44 Spalanie.
W mieście zimą 540 pali mi 18-22 lpg - ale to krótkie trasy, start-stop i tak w kółko. Na autostradzie przy prędkości w granicach 140-160 mogę przejechać nieco ponad 500km na 70 litrowym zbiorniku lpg. U mnie pali więcej o 15-20% lpg niż benzyny.
-
Odtwarzarka Cd/Dvd
Czy to jakiś problem otworzyć bagażnik i zobaczyć ile płyt się mieści lub po prostu wsadzić różne płyty i sprawdzić czy działa, a nie zaśmiecać forum takimi pytaniami?! :mad2:
-
Bmw 750 do 10000zł.
Moim zdaniem jeśli już 750 to tylko w najpełnejszej z pełnych wersji i oczywiście w Longu (a może L7 ? ;) ). Za 10k trudno kupić coś sensownego, no chyba że planujesz sporo do niego dołożyć (a i tak będziesz musiał). Ostatnio ktoś na forum sprzedawał 740 w stanie bardzo dobrym (tzn. jeśli opis zgadza się z rzeczywistością, to była to niesamowita rzadkość) za 40k pln (zdaje się, że rocznik 98/99, poliftowa). Jeśli chcesz wydać po prostu 10k na auto i ewentualnie wsadzić w nie kolejne 10k tylko na bieżące naprawy, to moim zdaniem szkoda się bawić w 750 (szkoda auta i Twoich nerwów), bo skończy się tym, że będziesz jeździł szrotem jakich większość na naszych drogach. BMW to nie są tanie auta w utrzymaniu i nie są bezawaryjne.
-
E39 dziwne hałasy przy podnoszeniu-opuszczaniu kierownicy
Dobry pomysł, koledzy. Ja mam zawsze problem zimą - kierownica wariuje i kompletnie nie wie gdzie się ma ustawić i albo w ogóle się nie przestawia, albo w dziwnej pozycji się zatrzymuje. Jak jest cieplej, to funkcjonuje przyzwoicie (choć nie idealnie). Spróbuję też przesmarować.
-
[e39] wyrownanie obrotow przy zmianie biegu
@Sosna: Obroty !!!HHHHHHHHHHHH!!!amują, bo zapewne już powili puszczasz sprzęgło - to może być najzwyklejszy odruch. Nie ma żadnego mechanizmu wyrównującego obroty - byłby potrzebny, gdyby nie było synchronizatorów w skrzyni (tak jak w wielu motocyklach). Ewentualnie jest tak jak koledzy mówią, że masz coś nie tak z dolotem (np. lewe powietrze).
-
[e39] lusterka boczne - różne rodzaje?
Są mniejsze i większe oraz M5. To jeśli chodzi o kształt. A wyposażenie, to już zależne od tego co masz - z fotochromem i bez, elektrycznie regulowane, elektrycznie składane, z pamięcią. Ja miałem fotochromy, ale oczywiście wylały się, więc wymieniłem na zwykłe asferyczne niebieskie. Fotochromów nie ryzykowałbym, bo co chwilę słyszę, że komuś ukradli. Wewnętrzne co innego.
-
[E39] spryskiwacze mgłowe szyby z e60, e46 a może inne
A co z ogrzewaniem tych spryskiwaczy z E60? Będzie działać w E39? Czy jak jest intensywne mycie (u mnie jest) to nie ma możliwości przepięcia tych z E60, czy po prostu straci się tylko tę funkcję (która moim zdaniem aż taka cudowna nie jest)?
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Życzę powodzenia za taką kwotę kupić coś sensownego z rocznika 00/01 W140 pod względem awaryjności jest o niebo lepszy niż E38. Niestety BMW to nie są samochody bezawaryjne. Ilość drobniejszych i grubszych rzeczy, które trzeba naprawiać jest naprawdę duża i to takich, o których byś nie pomyślał w przypadku innych marek. No więc BMW są bardziej dla pasjonatów - ja innej marki nie chcę (chyba, że w kryzysie wieku średniego zamiast viagry będę kupował cabrio - wtedy Merc) - ale z wkurzającymi usterkami trzeba się liczyć. Jednak w zakresie skrzyń biegów to czy w Mercach nie montowali też skrzyń ZF? Te co są w BMW, były montowane również w Jagu, Range'u oraz Audi (i VW Pheatonie), więc pewnie z awaryjnością podobnie. Jeśli zawieszenie nie było robione, to i tak będziesz musiał zrobić. Nie tylko dziury zużywają zawias, ale czas swoje też robi. Szykuj od razu 5k na komplet P+T, zrobisz i spokój. Dotyczy każdego auta (mówię cały czas o dbaniu o pojazd z dużą starannością, a nie na zasadzie kupiłem se E38 lub W140 co z zewnątrz ładnie wygląda, ale pod blachą lipa - czyli większość przypadków w PL). Czasem nadkola, klapa bagażnika, ranty drzwi (na dole) Masz wszystko na forum opisane. Poczytaj też o E39 - wiele elementów (i problemów) wspólnych. Jesli Twój mechanik nigdy nie robił vanosów, to niech się lepiej nie uczy na Twoim aucie. To nie Golf ani Astra. Jest parę osób w PL, którzy to ogarniają i poza nimi lepiej nie szukać. Teraz się zastanawiam czy przeglądałeś forum, bo większość rzeczy jest tu opisana bardzo precyzyjnie. Aha, nie ma silnika 4,0, jest 4,4.