Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 11.01.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. Jest też psioczenie na te wagę ale jak przychodzi co do czego to dzięki rekuperacji takie i4 M50 ma krótszą drogę hamowania niż M3. Wiadomo w zakrętach czuć różnicę. Nowe M5 też mega ciężkie ale w recenzjach np Joa Achillesa jest zaskoczenie jak to auto się dobrze prowadzi mimo tej masy nawet na torze. Ostatnio przemknęło obok mnie takie M5 z gazem w podłodze i bardzo dobrze to brzmiało. I w sumie z wyglądu też było bardzo ok 😉 wybaczcie za off-topic Co do samych elektryków fanem nie jestem ale potrafię dostrzec ich pozytywne strony.
  2. Tesla to też nie samochód tylko gadżet dla osób co nie lubią jeździć samochodem. Samo wypisywanie takich bzdur na tym forum uważam za niestosowne.
  3. Czas się przywitać 🙂 Dziękuje za inspirację bo nie planowałem zakupu BMW ...błądziłem po różnych markach szukając wygody, sportu, ekonomii podróży. Jeździłem Audi, Volvo , Stelvio, Gulia.. i inne w każdym z tych aut mogłbym znaleść plusy i minusy. od 8 lat jeżdzę suvem i brakowało mi frajdy z jazdy i czegoś totalnie nowego. Bardzo szybko zdecydowałem się na BMW, jak tylko uznałem że żyje się raz, i uznałem że nie będę pluł sobie w brodę za rok, dwa że mogłem dołożyć i być mega zadowolony z jazdy i auta, zamiast iść na kompromisy i wybrać coś bardziej "cywilnego?", choć m340d tego cywila mi nie brakuje. Oznaczenie silnika z 40, też nie przypadkowe....:) Nie czekałem na produkcję, bo znalazłem idealny dla mnie egzemplarz który spełniał wszystkie moje wymagania których brak z aut ze stocku przekreślałby kupienie auta teraz pewnie zamówiłbym je do produkcji tak jak jest obecnie. Z wyposażenia na jakim mi zależało a co mam, to mam ... w zasadzie wszystko poza aluminiowymi przyciskami, i grzaną kierownicą. Kierownicę byłem w stanie zaakceptować. Zapomniałem już że nie mam akustycznych szyb bocznych bo naprawdę jest dobrze auto wyciszone w porównaniu z innymi, które oglądałem. Jest zawieszenie adaptacyjne, hak, asystenci, jest touring. Auto nie jest ani białe, ani czarne. Kupiłem felgi na zimę i mam fajne na lato lub jest sprzedam jak ocenię że nie pasują do auta. Na foto czarne - lato, szare zima. Jak dotąd, każda jazda daje radość z jazdy i zupełnie inne odczucia niż suv z 200km. Idzie jak petarda, spalanie rewelacyjne jak się chce, jak się nie chce to radość z jazdy rekompensuje, jednak ja bardziej na spalanie patrzę z ciekawości ile wyszło i wynik 6,5l cieszy tak jak i 16,5 🙂 Nie o to w tym wszystkich chodzi przy takich parametrach. Jakby jeszcze gadało jak benzyna to byłby ideał no ale wiadomo to jest klekot 🙂 Nie wiem co Wam więcej powiedzieć bo wszystko o tych autach na forum jest, jak będę miał jakieś ciekawe zdjęcia z tras może coś się uda zrobić a kusi żeby wybrać się gdzieś w europę i zacząć eksplorować trasy i aplejskie i europejskie w nowym wozidle bo stare to już się napatrzyło przez parę lat. Mam nadzieje że z czasem uznam że to jest auto które zostanie ze mną dłużej niż 3 lata leasingu, gdzie już po 2 nie mogę się doczekać jak stare-nowe wymienię na inny model. 🙂 żeby podtrzymać dyskusję pytajcie śmiało.
  4. Jak sięgam pamięcią, to w M60 spalanie powyżej 20l / 100 pokazywało mi się w dwóch sytuacjach 1) prędkości powyżej 200kmh (niech każdy sobie w duchu odpowie, jak często takie osiąga) 2) masakryczne korki z turlaniem do przodu w częstotliwości tak dużej, że auto-start-stop nie miało sensu (i wyłączałem) Średnie z ok 40 tys km, które przejechałem przed zmianą na M3 --> 13.5/100 jak u Marchalla W trasach jeździłem z prędkościami w przedziale 150-160 (nie mam imperatywu bycia najszybszym na eSce, czy autostradzie). Zdecydowana większość mojego przebiegu to były kursy dom-praca-dom, które wykonywałem częściowo obwodnicą, a częściowo przez miasto (20-kilka km w jedną stronę) UWAGA: M60i ma silnik S68, miękką hybrydę i (udany, moim zdaniem) system auto-start-stop, którego nie wyłączałem (poza tymi sytuacjami stania w korku z krótkimi przerwami między podjazdami o te kilka m). W M50i nie ma tych dobrodziejstw (silnik N63, brak miękkiej hybrydy, siermiężne a/s/s) -- i to natychmiast przekłada się na wysokość spalania. U znajomych jeżdżących bardziej "ekonomicznie" ode mnie spalanie wychodziło na poziomie 15.5-16/100. I do takiej wartości przyzwyczajałem głowę, kiedy szykowałem się na przesiadkę z 740d do X5 M60i...
  5. No, zaczyna sie, 60i pali prawie tyle co 40d....
  6. To nie jest kwestia tego wątku tylko tego co czytam od dawna w Twoich postach. Taka obserwacja... Tak samo to nie był wątek o 5er, a Ty już odpaliłeś wcześniej, że będzie lift i będzie super. Gość chce kupić teraz samochód, a Ty mówisz nie kupuj teraz samochodu czekaj, bo będzie za kilka lat nowe. To jakie auto byś teraz kupił za ok. +300k? Oczywiście w kontrze do 340 w tym budżecie, jak mówisz że nie warto.
  7. O to że jesteś wiecznie niezadowolony z zakupu samochodu i każdemu udowadniasz jak to jest zły samochód xD Ja chociaż mówię o samochodach, które można kupić a nie przywołuje jakiś dinozaurów jak F30.
  8. Nie to nie jest kupowanie drogiej elektroniki bo nadal M340 jest genialnie wycenione i ma sens porównywanie do mercedesa bo przy obecnej cenie C300 4matic kosztuje po rabatach prawie tyle co M340. A Audi S5 to jest symulator konfiguracji jak patrzyłem to trzeba dać ok. 30-50k więcej niż za M340, żeby faktycznie mieć fajną wersje porównywalną z tym co mam teraz. A nie jest to Moim zdaniem lepsze auto mimo że generacje nowsza, nie jeździ lepiej bo testowałem, nie jest lepiej wykonany, ma mniejszy bagażnik oraz wolniejszy przy wyższych prędkościach. Tak jak ludzie opisali, nie będziesz mieć M350 pod koniec 2026 tylko zamawiając na jakimś rabacie po efekcie słabych rabatów na nowy model mówimy o późnym 2027 czy 2028. Ja na Touringa czekałem prawie rok po zamówieniu, jak nowa generacja to będzie taki hit to czas oczekiwania będzie taki sam. Z resztą patrz na otomoto poza jednym kombi nie ma u dealera żadnego M340i nowego od ręki! A S5 jest 30 szt.
  9. Napisałeś, że G20 będzie jak F30 z czym się nie zgadzam. Różnica w odbiorze wnętrza, jakości poskładania jest bardzo duża. Ja F30 to przyrównuje do Audi A4 B8, którego nie produkują od 2015 roku... Dodatkowo BMW miało zbyt nowoczesne wnętrze patrząc na to co wypuszcza teraz Mercedes/Audi więc po to zrobili Neue Klasse by ludzie polecieli po nowe, a nie odgrzany kotlet. Nie wiem czy jestem nienormalny, że uważam wnętrze G20 które jest teraz, na podobnym poziomie generacyjnym co A5 które wyszło w tamtym roku. A na to Audi odpowiada BMW z nową generacją.
  10. Tu warto dodać, że Tesla 3 ma już 10 lat, a S 15 lat i nikomu to nie przeszkadza 😉 Ale zgadzam się z tym, że 95% ludzi koniecznie chce mieć najnowsze bo jest... najnowsze. Nie patrząc na nic innego. Po tym jak siedziałem w nowym iX3 mam mieszane uczucia co do neue klasse i dla mnie idealną serią 3 do kupienia z miłą chęcią w 2026 byłaby g20 z wnętrzem preLCI i zewnętrzem LCI. Z tymże tak jak napisałem wyżej, jestem przekonany że większości zwykłych klientów i rynku będzie uważać inaczej. I teraz pytanie, czy przez to, ktoś powinien zmieniać własne decyzje? Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. A finalnie to przecież tylko... samochód 😀 Edit: @Lukas68 produkcja nowej elektrycznej serii 3 ma wystartować latem, więc premiera raczej na wiosnę. https://www.bmwblog.com/2025/12/17/bmw-prepares-munich-plant-i3-production-start-next-summer/
  11. To takie auta z zasady bym skreślał - jeśli ktoś nie dbał o wymiany oleju to pewnie miał generalnie gdzieś obchodzenie się z samochodem na zimnym silniku, etc. Nie wiem czy w M50i/M60i tak jest, ale w X5M musisz zrobić serwis olejowy do 2.000km pod rygorem utraty gwarancji.
  12. Wszystko fajnie, ale jeżeli chodzi o G50, to w listopadzie ma być dopiero premiera i3, a spalinowe na początku 2027. Mówimy o premierach, więc realnie takie m350 będzie do odbioru w połowie przyszłego roku albo nawet później. To jest 1,5 roku albo nawet dłużej.
  13. Bez żartów, ośmioletni model, odgrzewany kolejnym liftingiem, z najstarszymi technologiami z całej gamy BMW, z pewnością utrzyma cenę, bo to jest jakieś niesamowite dobro, które nie ulega deprecjacji. Na bank. Ludzie chcą nowe i będą chcieli nowe, a wydawanie dzisiaj 300 tysięcy na schodzący model jest w mojej ocenie paleniem kapitału. IMO trochę jak kupowanie mieszkania w bloku z płyty do remontu, gdy na działce obok budowana jest nowa inwestycja z mieszkaniami w cenie podobnej do ceny tego starego lokalu. Za rok G20 będzie wyglądało jak dzisiaj F30 przy G20. W dodatku zaraz wpada G60 w liftingu, która będzie wyglądała naprawdę super. No, ale to tylko moje spostrzeżenia co do wydawania kasy. Ja bym sobie poczekał i kupił za chwilę jakąś półtoraroczną 340i, jeszcze znając życie dostanę w gratisie komplet zimowych kół, fajną historię serwisową i pewnie jakieś bzdety typu PPF, co ludzie myślą, że przy odsprzedaży ktoś im odda te 20 koła za położoną folię :))) Na korzyść czających się na używkę jest też to, że tych aut jest po prostu ogrom. Będzie w czym wybierać
  14. Ale kto kupuje 50i patrzac na spalanie? Przeciez to bez sensu, prawda. Chcesz v8 to wiadomo ze spali i 30 jak bedziesz "deptal".
  15. Iks odebrany 🤦‍♂️😀 po wielu problemach, zamówieniu w lipcu 25 wkoncu jest odebrałem auto na zimowych kołach. Postaram się jutro napisać krótko o pierwszych wrażeniach z jazdy Poznań -Gdynia. Dzisiaj za dużo emocji, odbierając czułem się jak po maturze. 🤣🤣🤣🤣
  16. Co wyskakuje zaraz po skasowaniu? Mi to śmierdzi czujnikiem położenia walka ssącego. Działa tylko oryginał, zamienników nie kupuj. Jak dobrze poszukasz to mam post jak przerobić czujnik ze strony wydechowej na ssącą. Używka ok 40zł.
  17. @zornold nowe M3 będzie w wersji zarówno elektrycznej jak i spalinowej. To wtedy też nie będzie auto tylko gadżet? Ja jestem ciekaw co im z tego wyjdzie i jak to będzie się sprzedawać ale mam przekonanie że będzie to auto które mimo wad będzie miało wiele mocnych stron.
  18. Sztos!👍 Fajny config 💪
  19. Ale piękna sztuka, gratulacje! 🙂
  20. Delphi to trochę średnio skuteczne narzędzie w tych autach 😉 Wygląda to na problem z sondą za katem.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.