Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 06.12.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. @Big_daddy E klasa dla mnie świetna. 450d mega motor. Przymierzałem się do tego samochodu bardzo poważnie. Chciałem E53. Jedna kwestia zdecydowała o rezygnacji - jest ciasny w środku. X5 ma mało miejsca na nogi z tyłu, to w E klasie jest jeszcze gorzej. @BigCactus dzięki za podsumowanie. Szerokości życzę nową furką. @maciek_w oj coś czuję, że jak wjadą dobre ceny na końcówkę produkcji to padnie na x5m 😉
  2. Po ponad 4 latach zakończyłem użytkowanie X5M Competition: ponad 180.000km bez ŻADNEJ awarii silnika, etc. Auto mnie nigdy nie zawiodło, nigdy nie stanęło, nigdy nie wzywałem assistance, etc. dużo czytałem o silnikach V8 BMW przed zakupem i jak zwykle potwierdziło się - jak dbasz, tak masz nigdy nie dolałem grama oleju do silnika, nie wymieniłem żadnego elementu zawieszenia (tu po raz kolejny widzę, że jeśli bierze się zawieszenia sportowe, to są one dużo trwalsze od standardowych) samochód od pierwszego do ostatniego dnia zawsze wywoływał uśmiech na mojej twarzy 😉 gorąco polecam ten model każdemu, kto najzwyczajniej nie jeździ tylko z punktu A do B, ale kto po prostu lubi jeździć samochodem i ma jakąś żyłkę/umiejętności do jazdy 😉. Samochód jest super responsywny, jeśli tego potrzebujemy hard corowy ale przewidywalny, świetny także w zimie co nie zawsze przy M-kach jest jednoznaczne, świetny w trasach. Dla mnie idealny daily car dla osoby mającej rodzinę, która chce mieć tylko 1 samochód do wszystkiego jeździłem G05 i F95 to nie jest G05 z mocniejszym silnikiem (jak M50/M60i) - widać pracę inżynierów, sztywność nadwozia, prowadzenie - wiesz za co dopłacasz zmieniałem olej zawsze 2 dodatkowe razy między przeglądami (czyli pewnie co 7-9k km), co drugą wymianę opon robiłem dla pewności geometrię - polecam podobne interwały jako wady samochodu wymieniłbym przednią szybę, która lubi łapać kamyki/odpryski, średnią ilość miejsca na tylnej kanapie i klimatyzację, która działa jak dla mnie mało intuicyjnie i gdzie auto nie znaczy auto 😉. Czyli rzeczy w sumie bez dużego znaczenia. Bardzo miło będę wspominał to autko i jeśli BMW opanuje się z designem na pewno wrócę do jakiejś M-ki.
  3. Ja uważam M3 Toruring obecne za znacznie lepsze niż M5. Dodatkowo M5 na pewno dostanie szybko lepsze materiały tak jak dzieje się to po chichu w X3. Nie brałbym teraz X5M po LCI (ale moje zdanie jest spaczone trochę przez wersję sprzed LCI), tylko poczekał na to co zrobi BMW z nowym modelem - masz dobry samochód i możesz czekać na rozwój sytuacji ;). Za kilkanaście miesięcy na pewno będzie jeszcze lepszy moment na zakup X5M - za schodzący model w obecnych problemach ze sprzedażą dostaniesz pewnie jak ja pod 30% rabatu i wtedy ma to sens ;).
  4. Tak mi się wydaje, że mam najwięcej - ale u mnie głównie przebieg Skami i Autostradami. A auto przy 160 ma niewiele ponad 2000obr. I to jest jedna z pięknych cech tego silnika. Robiłem wszystko zgodnie z zaleceniami serwisowymi - tylko tak jak wspomniałem dużo częściej olej i geometrię. Wydaje mi się, że przy 120.000 była wymiana oleju w skrzyni - nawet byłem zdziwiony, bo w G05 nie miałem, ale w serwisie powiedzieli mi, że M-ka to całkowicie inna bajka.
  5. z baterią w środku. nie wyładuje się przez kilka lat, jeśli tylko leży w szufladzie
  6. @Big_daddy nie mam dość, absolutnie. Czasem rozmyślam, czy któregoś z V8 nie dodać do kompletu... 😇🫣. Wymiana to taki wariant na wypadek niskiego stopnia zrozumienia ze strony Pani Małżonki @Roberto1 great minds think alike 😅
  7. Ja sobie co kilka miesięcy zmieniam, także z baterią 😉 No i na wojaże zabieram, jakbym zepsuł, czy zgubił.
  8. Kluczyk powinien się dezaktywować w momencie kiedy leży bez ruchu, nie powinno być problemu z drenowaniem baterii.
  9. Dajesz tryb sport lub sport plus, skrzynia biegów w tryb sportowy, raz wciskasz przycisk od włączania-wyłączania trakcji, lewa noga wciska hamulec, prawa noga wciska pedał gazu aż do przełamania lekkiego oporu, puszczasz hamulec i jazda 🙂 Silnik musi być nagrzany żeby się uruchomiło
  10. Myśle, ze oferta jest ok. Oczywiscie jest na rynku duzo felg o niepewnej przeszłosci ale tez wiele sprzedawanych przez wiarygodnych sprzedawcow lub prywatne osoby gdzie wyglada to na oferty godne zaufania. Jak kupujesz uzywany samochod to tez nie wiesz co sie z felgami działo a uzywane samochody to 90% polskiego rynku...
  11. Wiem. Wcześniej pisałem, że wciskam go tu na siłę. Przeczytaj dyskusję od początku. Bez Superba, po wprowadzeniu kryteriów "sedan (czy liftback, whatever) " i "mniej niż 7s do setki" zaraz by się mogło okazać, że do wyboru zostaje tylko seria 3 i dużo droższa C klasa. Można narzekać, że G20 po liftingach to "bieda", "żadne premium" i cała masa upiedliwych wad, ale w tym segmencie, tych osiągach i tych pieniądzach nic innego na rynku nie ma. Pozostaje albo przesiąść się na SUVa gdzie wybór jest większy, albo dopłacić kilkadziesiąt tysięcy do C klasy, która może okazać się wcale nie do końca taka lepsza, staranniej wykonana, "bardziej premium".
  12. Ja się zgadzam z tymi temperaturami. Ale w F30 miałem podobnie 😄 Ustawiasz 20, masz wrażenie, że jest 18, marzniesz. Zmieniasz na 21 i zaczynasz się gotować.
  13. Bez mocnej interwencji politycznej europejska motoryzacja będzie się kurczyć z roku na rok. Nie maja szans konkurować i dobrze o tym wiedza. Nie w takich pieniądzach, i nie z taką jakością, która często już jest niższa od wyrobów "małych rączek", a bardzo często jest niestety niższa od wyrobów z Korei. Byłem wczoraj w salonie MB ma przeglądzie, stało kilka nowych GLC. Tak źle spasowanych blach, to chyba jeszcze nie widziałem (no może tylko Tesla). Klapa tylna zapadnięta względem jednego błotnika o jakieś 10-12mm !!!!, z drugim zlicowana na zero. Wygląda jak auto po dzwonie w tył 🙂 Nalewki (kropki) szklą na szybach bocznych (jakaś wada produkcyjna). Plastiki w środku skrzypią, gdzie się nie dotknie. Pod maska bałagan, plastiki podszybia źle zmontowane, albo źle zaprojektowane. Po prostu dramat. Przy tym GLC to spasowanie takiej Kijanki czy Huyndaia jest level master.
  14. Kowalski kupił Panamerę za milion. Pojeździł kilka lat, chce sprzedać za 300tyś, bardzo mały odzew. Jest wściekły, że stracił na aucie 700tyś (nie licząc serwisu) i to pewnie nie koniec. Następnym razem kupi wypasionego chinczyka (jeden z tych super szybkich, top modeli to około 350tyś zł). Pojeździ kilka lat i wyrzuci na złom, będzie mniej w plecy niż na Porsche a wcale dużo nie straci na użytkowaniu. Proszę teraz powiedzieć jak Niemcy mają z takim podejściem konkurować?
  15. Odebrana w kwietniu w BMW Welt. BMW X5 LCI 40i 381 KM Manhattan Metallic Cognac Sensafin, alcantara oraz listwy karbonowe Po odbiorze okleiłem cały samochód folia XPEL Ultimate Fusion pod Lublinem (polecam!). Wyposażenie to w sumie wszystko oprócz B&W, Merino oraz zawieszenia M Prof: Editions and packages S337 M Sports package S33B M SPORT PACKAGE PRO S710 M leather steering wheel S715 M Aerodynamics package S7LK Travel Paket S7M9 M Shadow Line with expanded scope S7R7 Innovation package S7RS Package Comfort Comfort and interior equipment S407 Sky Lounge panoramic glass sunroof S413 Luggage compartment net S417 Roller sun visor, rear door S418 Luggage compartment package S420 Sun protection glazing S423 Floor mats velours S428 Warning triangle and first aid kit S44A Cup holder temperature-adjustable S453 Climate-controlled seats, front S456 Comfort seat with memory S4A2 Glass application Crafted Clarity S4FL Travel & Comfort rail system S4GQ M seat belts S4HA Seat heating, front and rear S4HB Heat comfort package, front S4MC Interior trimstrips, Carbon Fibre S4NB Autom. climate control with 4-zone ctrl S4NM Ambient Air Paket S4T7 Massage function f.driver & fr.passenger S4T8 Extended mirror package S4UR Ambient interior light Multimedia S654 DAB tuner S688 Harman/Kardon surround sound system S6AE Teleservices S6AF Statutory emergency call S6AK Connected Drive Services S6C4 Connected Package Professional S6NX Storage tray wireless charging S6PA Personal eSIM S6U3 BMW Live operating area Professional S6U8 BMW gesture control Driver assistance and lightning S536 Auxiliary heating S548 Kilometre speedo S552 Adaptive LED headlight S5AC High-beam assistant S5AL Active Protection S5AU Driving assistant professional S5AV Active Guard S5DW Parking Assistant Professional Wheels and drive S230 Extra package, EU-speciifc S258 Tyres with runflat properties S2PA Locking wheel bolt S2TB Sport automatic gearbox S2VB Tyre pressure display S2VH Integral active front steering S2VR Two-axle air suspension Environment and safety S302 Alarm system S319 Integrated universal remote control S322 Comfort access S323 Soft-Close-Automatic doors S3AC Trailer coupling S3DN BMW radiator grille iconic glow S3KA Acoustic comfort glazing S3M2 M SPORT BRAKE, RED HIGH-GLOSS S3MC M roofrailing, Shadow Line S3MF M lights Shadow Line S801 National version Germany S851 Language version German S879 On-board literature, German S8KA Oil service interval 24 mths / 30,000 km S8R3 COC ADDITIONAL SCOPES S8R9 Refrigerant R1234yf S8TF Active pedestrian protection S8WM Control D Individual equipment S760 High gloss shadow line S776 Roofliner Alcantara anthracite Other equipment S1CB CO2 equipment S1CE Recuperation system S1DF Exhaust emission standards EU6 rde II S1G6 BMW LA wheel V-spoke 915M run-flat tyres S1MA M sports exhaust system S925 Dummy-SALAPA S981 Comfort package Plus SA090 90 Ah AGM battery SC3D manhattan metallic SKPRI Sensafin dec.quilted Cognac Co do odbioru w BMW Welt... Była to wyjątkowe, bardzo pozytywne doświadczenie! 🙂 Na ponad 3 tygodnie przed odbiorem otrzymałem potwierdzenie terminu. BMW oferuje zniżkę na hotel Leonardo przy Olympia Park z pakietem powitalnym. Check-in był sprawny: weryfikacja dokumentów, a potem można było się zrelaksować. Dostępne były bufet, napoje (kawa, woda, piwo), świeże gofry dla dzieci, pokój zabaw i strefa odpoczynku. Fotelik dziecięcy wysłałem wcześniej bezpośrednio do BMW Welt, czekał przy samochodzie, gotowy do montażu. Sam moment odbioru był bardzo pozytywnym doświadczeniem. Trafiłem na bardzo kompetentną osobę, pasjonata marki, który poświęcił mi prawie godzinę: na konfigurację, ustawienia i szczegóły dotyczące auta (potwierdził też, że warto wymieniać olej po dotarciu oraz w połowie interwału, jeśli samochód ma być na dłużej). Dodatkowego uroku dodaje fakt, że odbiór odbywa się publicznie przy obecności zwiedzających. Samochód był gotowy z założonymi tablicami eksportowymi (czerwonymi). W przypadku wywozu pojazdu poza Niemcy trzeba też złożyć depozyt w wysokości VAT. Cały proces był świetnie zorganizowany, polecam odbiór auta w BMW Welt każdemu fanowi marki 🙂
  16. I zimówki założone. Miałem kupić nie OEM, ale w końcu staneło na 741M 🙂
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.