Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 13.06.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Line Assist włączony na stałe mega niebezpieczny, jeśli ktoś aktywnie jeździ. Nie mówię, że nigdy nie korzystam, bo zdarza mi się samemu włączyć (jak odkręcam wodę itp.), ale jest różnica włączyć asystenta, jak się potrzebuje w określonych okolicznościach (<1% czasu jazdy) vs mieć takie szarpanie za kierownicą non stop. Imho trochę traci sens kupowanie fajniejszego auta, jeśli doświadczenie z jazdy ma być aż tak upośledzone.
  2. tak, już poruszaliśmy ten temat na innym wątku .... leasing auta przestaje się opłacać, szczególnie ten z wykupem , i sprzedażą za 2-3 lata. Przy sprzedaży oddasz w podatkach x2 lub x3 całej tej korzyści leasingowej . to jest jakiś żart, najbardziej boli mnie to, że te elektryki są tak na "chama" promowane" , nie powinno tak być, że gościowi który kupuje Taycana za bańkę, podatnicy dokładają 40 koła no nic są równi i równiejsi ..
  3. 2 punkty
    Dodam, że żadnych dystansów nie potrzeba do moich kół, które czekają nowiutkie w kartonach, aż ktoś je pokocha 😄 🤣 O, takie są piękne, jak na tym obrazku :D
  4. 2 punkty
    daj spokój. jest tu taki przekrój ludzi, każdy ma swoje widzi mi się. Są fani diesli, fani benzyny, fani dokładek, fani żadnych-dokładek, itp, itd. Ważne, że twoje wybory cieszą ciebie. Nikt inny się nie liczy 😉
  5. Cześć wszystkim! Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem i rozwiązaniem problemu, który trapił mnie w moim BMW G21 LCI z 2022 roku z zawieszeniem sportowym i pakietem M. Może komuś z Was przyda się to info! Problem: Hamulec "chwytliwy" lub "agresywny" Od dłuższego czasu borykałem się z dość irytującym zachowaniem hamulców, szczególnie w ostatniej fazie hamowania. Wyglądało to tak, że pedał hamulca, zwłaszcza przy niskich prędkościach, nagle sam "chwytał", a samochód zaczynał gwałtownie zwalniać. Próba delikatnego odpuszczenia pedału nie dawała żadnego efektu, a następnie hamulec nagle "puszczał". Uniemożliwiało to płynne, progresywne hamowanie, np. podczas jazdy w korku. System jakby przejmował kontrolę i nie pozwalał na subtelne manewrowanie pedałem. Ten agresywny efekt był wyczuwalny nawet wtedy, gdy aktywny był tempomat, a samochód sam zwalniał. Było to dalekie od komfortowej jazdy, do której byłem przyzwyczajony np. w F31. Rozwiązanie: Magiczne kodowanie! Na szczęście, po długich poszukiwaniach i próbach, dzisiaj udało mi się znaleźć parametr, który całkowicie odmienił działanie hamulców! W końcu mogę progresywnie hamować i delikatnie przyhamowywać, tak jak powinno to działać. Jeśli macie podobne objawy w swoich samochodach, spróbujcie przekodować te parametry: Sterownik: DSC-BRS Parametr 1: 3000 DCS_CODIERDATEN_ALLGEMEIN_KOMMUNAL -> C_Variante_DBC_Schwelle_e Moja zmiana: Z wert_00 na wert_02 Opis wartości dla C_Variante_DBC_Schwelle_e: wert_00: Wartość progowa DBC sport (niewrażliwa) - system aktywuje się przy bardzo gwałtownym hamowaniu wert_01: Wartość progowa DBC standardowa (mniejsza czułość) wert_02: Wartość progowa DBC czuła (standardowa/wrażliwa) - domyślne ustawienie fabryczne wert_03: Nieokreślony wert_04: Nieokreślony Parametr 2: 3000 DCS_CODIERDATEN_ALLGEMEIN_KOMMUNAL -> C_epb_dynomod_rbt_e Moja zmiana: Z ON (01) na Custom Value (02) Ten drugi parametr miał odpowiadać za pojawienie się w iDrive (w Sport Individual) opcji zmiany działania hamulca na "Comfort" lub "Sport". U mnie ta opcja się nie pojawiła, ale mimo to zostawiłem parametr na wartości 02. Kodowanie można wykonać programem BimmerUtility lub BimmerCode. Ja kodowałam BimmerUtility. Efekt po zmianach Po wprowadzeniu tych zmian, tak jak pisałem, hamulec nie jest już taki "chwytliwy" / "agresywny", zwłaszcza przy niskich prędkościach. Różnica jest kolosalna i w końcu mogę cieszyć się płynnym i przewidywalnym hamowaniem! Mam nadzieję, że ten tip pomoże również innym borykającym się z podobnym problemem! Dajcie znać, czy u Was też to zadziałało!
  6. Te schematy to zasilanie panelu? Poniżej masz kable do foteli. Edit Dodatkowo zasilanie fotela.
  7. Jak przegonisz go kilka razy w trybie sport i prędkości 140+ to wydmuchasz z niego sądzę. Wymiana DPFa ma tyle sensu, co wymiana syfonu pod zlewem- jak wyczyścisz, to będzie dalej spełniał swoją rolę, nie ma się tam co zepsuć. Co do wtryskiwaczy- zalej kilka baków BMW diesel additivem (jedna-dwie butelki na bak) i wyeliminujesz problem stukania. Oczywiście jazda po mieście i poniżej 90km/h tylko w trybie sport.
  8. Nie, i nie ma to żadnego związku z:
  9. Tak oczywiście chodzi o klocki. Jak rozumiem już masz te tarcze Brembo? 330x24 z przodu? Jeżeli Brembo dwuczęściowe (z nitowanym, aluminiowym dzwonem - jak w OEM) to bardzo dobre zamienniki.
  10. Te plastikowe króćce/rurki układu chłodzenia to zmora każdej marki one ciekną przez to że plastik pod wpływem czasu i zmian temperatury robi się kruchy i albo pęka sam z siebie albo jak go ruszysz wymiana płynu nie ma znaczenia jak ma strzelić to strzeli.
  11. czemu drogo ?? Tyle ile ktoś zaoferuje , nie zastanawiałem się jeszcze ale poniżej 200k więc jak za 2 letnie auto którego terz konfig zrobiłem na 320k jako nowe chyba cena ok z tym przebiegiem.... Jak podoba Ci się macan/cayenne to kup , to nie auta dla mnie i nie chodzi tu o pieniądze , dla każdego co innego .... Porshe mnie rozczarowało , jedynie będę myślał na 911 jak wyjdzie turbo , a podobno niebawem .... chociaż do codziennej jazdy nie wiem czy się to nada ( opinia znajomych że to auto raczej na weekend , małe , ciasne lub na tor ) takie m3/m5 do codziennej jazdy mi bardziej na ten moment pasuje a osiągi najmocniejszej 911gts są dużo gorsze niż mojej m3comp , oczywiście w porshe prowadzenie in plus
  12. no to akurat słusznie, bo to była pierwsza rzecz którą zrobiłem - odkręcić i wrzucić w boczną kieszeń w bagażniku.
  13. Hamulcowy zaleca się wymieniać bo absorbuje wilgoć i jest ryzyko zamarznięcia a chłodniczy to zalecenia są takie jak napisał @s0nar ale szczerze mówiąc zalecenia zaleceniami a w praktyce można to nagiąć beż większych skutków ubocznych.
  14. 1 punkt
    No ale Maxton to wiocha i nie wypada 😉
  15. Nom. Myślę że M-ka z tymi systemami to trochę jak york wyprowadzany w kagańcu. Czasem widać na ulicach ale jakoś nie pasuje. W naszych zwykłych bulwarówkach, imho ujdzie 🙂
  16. Ja jednak wyłączam… nie mogę znieść, jak maszyna zaczyna na siłę kręcić mi kierownicą w rękach
  17. Hm...zawsze myślałem że ta gaśnica mi jeździ razem fotelem.... tzn. wystaje (nieznacznie) zawsze tak samo niezależnie jak daleko jest odsunięty fotel....
  18. Nie powinno być potrzeby dokładania innych przewodów pod warunkiem, że masz LCI i założyłeś panel z LCI. Pomiędzy IHKA i np. IHKA3 są różnice w podłączeniu CAN (bo jest K-can i K-can2) ale wtedy chyba esys by nie wykrył. Samo mruganie diody AC na nowym panelu jest poprawne bo musi przejść kalibrację po kodowaniu. Może powinieneś uruchomić kalibrację od nowa i poczekać aż przejdzie? Pokaż dokładnie co Ci tam mruga.
  19. Tak, zamiast podwyższyć to w życie wchodzi ustawa która obecny limit dla spalinówek dopuszcza tylko przy emisji CO2 poniżej 50g/km, czyli praktycznie żadne auto spalinowe tego nie zrobi, norma dziś to ok 100g. Więc jeśli nie, to limit amortyzacji spada do 100tys zł. Więc kto czeka na neue classe to chyba nie ma wyjścia, ale jeśli ktoś planuje LCI to może czas się pospieszyć.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.