Skocz do zawartości

rzeczywiste spalanie 525d/530d automat....ile?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej,

Wartości wg komputera:

 

Trasa minimalne z możliwych jakie osiągnąłem - 6,2l

Trasa średnie - 7l - jazda raczej nie wchodząca w prędkości kosmiczne

Trasa maks (moje maks) - 10l - ostra jazda

Miasto min - do 9l - jazda jak Mercedesem 124 (dobre auto :) )

Miasto przeciętnie - 9,5-10,5l

Miasto maks - bak na dzień ;) ile chce tyle zje - tu granicy chyba nie ma

 

Fiat Punto to to nie jest, ale też chyba nie miał być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie jesli moge ci cos doradzic proponowałbym 530d sam mam taka,nie kieruj sie tym ze mniejszy silnik mniej ci zje............tutaj sie zdziwisz,530d poezja sama w sobie na trasy jak i w miasto(lecz z tym miastem to nie zwsze :lol: )

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy proszę się nie śmiać! Jechałem ostatnio trasę Wrocław - Katowice autostradą oczywiście. Jako, że miałem duzo czasu do dojazdu do celu to zrobiłem test. Pierwsze 150 km z różnymi prędkościami, ostatnie 40 km z prędkością 100 km/h - spalanie 4,8 l/100. Zasięg jaki mi się pokazywał po tym dystansie to 1200 km!!! Nie wiem czy dokładnie tyle wyjdzie przy dokładnym pomiarze, ale uważam, że wynik ok 5 jest możliwy w 530d (automat) pod warunkiem stałem prędkości, niedotykania gazu i hamulca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę się nie śmiać! Jechałem ostatnio trasę Wrocław - Katowice autostradą oczywiście. Jako, że miałem duzo czasu do dojazdu do celu to zrobiłem test. Pierwsze 150 km z różnymi prędkościami, ostatnie 40 km z prędkością 100 km/h - spalanie 4,8 l/100. Zasięg jaki mi się pokazywał po tym dystansie to 1200 km!!! Nie wiem czy dokładnie tyle wyjdzie przy dokładnym pomiarze, ale uważam, że wynik ok 5 jest możliwy w 530d (automat) pod warunkiem stałem prędkości, niedotykania gazu i hamulca.

 

 

nie mogę się powstrzymać sorry :norty: :norty: :norty: zaraz ktoś wystawi 3.0d w konkursie jazdy o kropelkę. Moje obserwacje są takie że koło 7 - 7,5 da się zejść (trasa + bardzo spokojna jazda) ale w wynik 4,8 to nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podawać ile się zeszło maksymalnie w dół, za tirem, w nocy, z wiatrem w plecy itp, jak tak T Avensis miałem kiedyś 3,3... To są oczywiście ciekawostki, ale średnie spalanie to ja rozumiem jak ktoś zliczył średnią ze swoich powiedzmy 30 tankowań, wtedy to jest prawdziwa średnia i z takiej wartości można wyciągać jakieś wnioski dla siebie i innych. Jak podamy innym ze jeździmy średnio 80% po mieście i 20% w trasę i mamy po 30 tankowanicha średnie spalanie 10 l to, to jest miarodajna informacja, info z jednego wyjazdu, do tego wskazanie z OBC nie może być brane poważnie pod uwagę, jedynie jako ciekawostka, lub spalanie chwilowe... tak naprawdę

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że ciekawostka, na pewno nie średnie spalanie, ale chciałem pokazać, że mimo takiej masy i silnika 3 l może być taki niskie spalanie. Normalnie mało realne bo raczej nikt nie jeździ 100 km/h autostradą, a przede wszystkim ze stałą prędkością, bo to jest kluczem do niskiego spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan mi się pokazał na twarzy bo "niezatapialnym" TDI na pompowtryskach 101PS (VW Touran jaki miałem) maksymalnie mi się udało osiągnąć 4,6/100km (6 bieg skrzynia manual, noc, autostrada, płaski teren, muskanie gazu do utrzymania prędkości 90-100km/h - zasięg miałem podobny 1155km) i to było na dystansie około 60km - i tyle mi się udało przejechać bo nerwowo zacząłem się wykańczać) średnia z kilku tysięcy km była w okolicach 6L/100km

 

Jako ciekawostkę podam że E60 530i w automacie udało mi się na podobnej odległości i warunkach osiągnąć 7,7L/100km ale to nie była już jazda - poza tym i-Drive pokazał mi środkowy palec z napisem jedziesz czy nie ??? ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań - min 10,5 max 12 litra, trasa na spokojnie to min 7,5 litra przy do 120km/h do jazdy po autostradzie 9,5 przy 170km/h

 

opony 225/55/16 zima, 225/50/17 lato

 

obecnie auto przejął teść który jeździ raczej spokojnie, przejazdy po średnio 15 km z miasteczka do miasteczka, średnie spalanie 8,5 do 9 litrów i nie schodzi niżej. Moim zdaniem na komfort podróży i klase auta wynik super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy od wielu czynników, np: paliwo,pogoda (wiatr).Jadać z kolegą na dwie E60 3.0 D jedna w manualu druga automat i napęd X różnica 1,5 L na korzyść manuala. Średnia prędkość około 140 km/h , manual 6,8 l automat x 8,3 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu pisałem i się wkurzałem na wszystkich co piszą że im pali tak mało.Bo mnie wychodziła średnia 11 litrów po mieście trasa 8.Wręcz byłem gotów wchodzić w dyskusje z każdym którym tak mało wychodzi spalanie.I :duh: NAGLE :!: :!: :!: Po przejechaniu(dałem nieźle w pedał) krótkiej trasy i przyjeździe do domu,przestraszyłem się że coś dziwnie śmierdzi i strzela w całym układzie wydechowym(silnik nie pracował).Myślę więc,pewnie trochę rurki przegrzałem-nic nie szkodzi. :norty: Następnego dnia szok,ekonomizer?(wskazówka) który zawsze był gościem prawej strony nagle dziwnie nie przekracza 10l.Szybko zalałem pod korek i po przejechaniu 90 km dolałem z powrotem na maxa.I tu szok :oops: :lol: :D 5 LITRÓW ROPY spaliła mi na dystansie 90 km.Nie mogłem uwierzyć i próbowałem dolać jeszcze raz ale się wylewało.WIĘC PRZEPRASZAM WSZYSTKICH KTÓRYM ZARZUCAŁEM NIE RZETELNOŚĆ Z PODAWANIEM DANYCH W SPALANIU. :cool2:

Teraz już wiem że jeździłem z zapchanym DPF-em który sam się wreszcie przepalił.A swoją drogą dlaczego nie miałem żadnych inf i błędów.A teraz moja rada dobrze jest raz na jakiś czas swoją Bawarkę pocisnąć jak na jej charakter przystało.Ktoś kiedyś powiedział że autko można szybko stylem na emeryta zamulić ,i nawet tego nie zauważymy.Więc życzę miłego ciśnięcia na niemieckiej autostradzie i bez oczywiście chojrakowania. :evil:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Odnośnie spalania 530d aut.miasto-10.5,trasa ok 7l przy spokojnej jeździe,można zejść niżej ale niewiele.Z pedałem bliżej podłogi 9l :D

Pzdr K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tragedii nie ma...mysle ze koszty utrzymania też nie są aż tak duży wyższe...wiec sie chyba zecyduje na e60 525dA lub 530dA...

:roll: :roll:BMW E60 3,0d 218koni 245/40/18 mi spala w cyklu mieszanym około 9l.Na trasie z trójmiasta do zakopanego przy śr predkosci 120-160km/h wyszło około 7,2 także przy tej mocy jest ok.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - liczac 10 km dojazdu, nierzadko Stop & Go + wyjazdy weekendowe po okolo 200 km na niemieckich autostradach ze srednim wynikiem 8,3. Gwoli scislosci lubie dynamiczna jazde i nie przypominam sobie zebym jezdzil ostatnio ekeonomicznie, silnik 2,0 w automacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moj najnowzy wynik- trasa Międzywodzie- Wrocław przez Niemcy- zgodnie z ograniczeniami jak bylo 120 to tyle jechalem, a jak nie bylo ograniczen to 170-180, czasem 200 km/h, w Pl na autostradzie bardzo dynamicznie i szybko, wynik 7l/100 !!! sam jestem w szoku jak mało to auto pali, cały czas na klimie!, opony 245/45/17, zmierzone z dystrybutora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja jestem nowym szczęśliwym posiadaczem E60 530d w automacie.

Po zakupie i pierwszym wyjeździe do rodzinki na trasie 190 km /średnia prędkość z komputera 65 km/h komputer pokazał 6,3 litra. Prądkość 100-110.

W drodze powrotnej średnia prędkość 63 km/h komputer pokazał 6,5 litra.

Oczywiście jazda na emeryta.

Więc wierzą że da się zejść poniżej 6 przy stałej prędkości na autostradzie.

Ale przecież trzeba te 231 koni co jakiś czas przegonić, więc nie patrzny na spalanie - jak ktoś pyta ile pali to zawsze mówię że tyle ile wleję do zbiornika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

od 3 tygodni mam e61 z 2005r 525d w automacie, podobno ma chipa na 210-220kM,

zadziwia mnie spalanie w miescie ok 13-14,5L, w trasie wyszlo okolo 8-9L,

w miescie robie odcinki po 3-5km zazwyczaj , wiec podejrzewam silnik nie dogrzany,

ale to i tak sporo :/

moje subaru 2.5 pali po 14-16L w miescie przy tzw zapierdzielaniu a bmw raczej nie szaleje,

co moze byc na rzeczy ? co sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać forum - standardowo padają termostaty i silnik się nie dogrzewa. Uprzedzając pytania napiszę, iż są dwa, główny i egr. Krótkie odcinki to też powód ale proponuję najpierw sprawdzić temperaturę pracy silnika w ukrytym menu i poszperać na forum w tym kierunku. Opony szerokości 255 i więcej też mają udział w większym spalaniu. Profilaktycznie wypadałoby podpiąć pod komputer i sprawdzić co się dzieje w elektronice i czy czasem chip nie namieszał zbyt dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.