Skocz do zawartości

rzeczywiste spalanie 525d/530d automat....ile?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji z automatem masz jeszcze jeden termostat pod chłodniczką oleju. Jego wymiana nie musi być konieczna, czasem się po prostu zacina i zostaje w pozycji otwartej. Wtedy wystarczy go odpowiednio ustawić.

A odnośnie spalania po programie- zależy jaki masz wgrany. U mnie na przykład po programie wskaźnik spalania praktycznie się zamyka przy nawet niezbyt intensywnym dodawaniu gazu, a przy stałej jeździe na rozgrzanym spada do 5-6l/100 km (1500 obr/min). Wszystko zależy od ustawienia dawek paliwa. Średnio w mieście wychodzi 11 litrów, a w trasie jakieś 7.5 w 3.0 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja po programie mam spalanie w miescie na poziomie 12 l. (automat, 525). tak jak koledzy radza, sprawdz spalanie rzeczywiste, w miedzyczasie temperature (mnie po wymianie 2 termostatow na oryginalne nagrzewa sie dopiero do opytmalnej temp. po przejechaniu ok 20 km - prawdopodobnie trzeci termostat do wymiany czy naprawy). jesli temp. jest ok, to mozesz zaczac szukac dalej - dpf, zmienic program, sprawdzic wtryski ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moje pierwsze BMW 530 D 218 km automat, włączona klima, koła 245/40/18 i 275/35/18. Zdążyłem zrobić dwie trasy Śląsk - Poznań oraz od dwóch tygodni codziennie do pracy 8 km w jedną stronę i komputer wskazuje 9,1 l/100 km. Nie wiem czy to dobry wynik? Na autostradzie 130 - 150 km/h - spalanie 8,6 l/100. Będę nadal litrażował i zobaczymy co będzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 530d 218kucy opony 245/40/r18 spalanie na trasie autosradowej do niemmiec predkosci powyzej 150km/h 7,2litra, cyl mieszany po wioskach i miasteczko 20 tys, spala 9 badz 10l zima 11.5l :D

głupoty...nie patrz co pokazuje komputer przy takiej predkosci,zalej do pelna i oblicz sobie recznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma jazda caly czas po krk 7.8 srednio - 530 d 2004 mega ekonomicznie wychodzilo to auto zrobilem nim trase srednia predkosc 170 wychodzilo 9 tak wskazuwal komputer. moje 535d jazda po miescie spokojna 10 l max 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeszcze raz ja, rzeczywiste spalanie w trybie mieszanym to ciągle 8,5 l/100 km, a komp pokazuje o 0,9 litra więcej. Zrobiłem już 4 tysiące i nie chce wyjść inaczej. Zatem jest dobrze :). Myślę, że mógłbym to zmienić w ukrytych ustawieniach, ale jeszcze się nie zabieram za takie zaawansowane operacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie kazdy wie...

klasyczny automat w miescie bedzie wcinal wiecej bo takie skrzynie biegow jada w duzym procencie trasy na poslizgu w ruchu miejskim... (taka konstrukcja)... w trasie raczej powinny wcinac porownywalnie co manual (moze tam czesc litra wiecej na napedzanie wnetrza skrzyni..pompa oleju itp) a nowe automaty typu "8 biegow" moga na trasie palic mniej niz 6 biegowy manual...(automat przy jezdzie ze wglednie stala predkoscia zapina lock-upa)

 

passat kombi b5 fwd 2.5v6tdi na 5 boegowym automacie w miescie (wro, trasy raczej przynajmniej w polowie korkowe po 10 km) wcianal 11-13l (latem 11 bo mniejszy ruch itp a zima do 13)

 

Tak na szybko sprawdzulem ze e60 przedliftowe 3l w miescie wg producenta pali 10,6 (wg jakiesj tam www) ... znajac optymizm producentow w tym wzgledzie majac takie auto spodziewalbym sie passatowego zuzycia (w passcie tez producent podobnie jak w bmw 3.0d e60 podaje zuzycie w miescie)

Wygoda w miescie kosztuje wache (nic za darmo)

Przemek

 

P.S.

tez mi komp zawyza spalanie (e60 lci 530xd w manualu)- mysle ze to konsekwencja np zuzycia wtryskow (mimo ze korekcje sa ok) czy czegos tam (auto ma 190tys)

Mam vw-aenowego 2.0TDI CR z 140tys przebiegu i tak zuzycie jest +-0.1L wg komputerka jak w realu

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

E60 530xd 231ps@280ps

 

 

trasa:

preędkość do 130km/h ~ do 7 litrów... czesto 6,5-6,8

prędkość do 160km/h ~ 7,8-8,1 Litra

prędkośc do 180 kmh chwilowo do 220 km/h ~ 8,5-8,9 litra

 

termostaty z ASO BMW Austria. Daty z termostatów.. końcówka 2014. Przed wymianą około 0,6 litra wiecej.

 

miasto...... nie jeżdzę. Wogół komina.... blisko 10 litrów... ale jeszcze niegdy nie przekroczyłem. Ogolnie.... jest bardzo przyjemnie :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E61 2,5dA 197KM LCI

od chwili zakupu mienelo juz 2tys km

 

spalanie wg. kompa 7,9l

spalanie z moich obliczen 7,7l

 

jestem bardzo zadowolony z tego wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 LCI, 525D (197KM => Chip na ok 270KM), Manual.

 

Srednio w kompie pokazuje mi po przejechaniu okolo 10 000 km od ostatniego kasowania 8.1 l

 

Ostatni bak: od zatankowania skasowany komp: polowa baku trasa (na spokojnie, śnieg, lód, i wogole masakra, trasa Warszawa-Zawiercie-Kraków-Warszawa), komp ustabilizował sie na 5.2 L!!!!!! prędkość 90-110 km/h - Jakieś 750 km

 

Treaz Kończę 2 połowę baku tylko po mieście, odcinki 10-20 km, postój, i znów 10-20 km, postój...komp wskazuje 7.3 l - przejechane po mieście jakieś 300 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Uwaga, uwaga! Wczoraj uchwyciłem na licznikach ponad 1000 km na zbiorniku:) Trwało to przez kilka kilkanaście kilometrów. Średnia prędkość 90 km/h. Jazda tak trochę na emeryta - nie polecam, byłem ciekaw ile pokaże i mam 1000;) a 90 km/h bo kilkadziesiąt było po S5 (130 km/h) i zaraz po zatankowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Wczoraj uchwyciłem na licznikach ponad 1000 km na zbiorniku:)

 

Bardzo częste zjawisko u mnie :cool2: Ale co innego uchwycić taki zasięg.... a co innego przejechać tyle na baku :8)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To mój samochód jest ekonomiczniejszy od hybrydy,bo niekiedy potrafi nawet zwrócić paliwo :wink: .

Np;pokazuje że przejadę 500km a za kolejne 50km pokazuje że przejadę jeszcze nie 450km a 600km :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Uwaga, uwaga! Wczoraj uchwyciłem na licznikach ponad 1000 km na zbiorniku:)

 

Bardzo częste zjawisko u mnie :cool2: Ale co innego uchwycić taki zasięg.... a co innego przejechać tyle na baku :8)

Jasna sprawa, ale mi zdarzyło się to pierwszy raz! Dzisiaj odbieram auto po regeneracji wtrysku. W piątek jadę do Poznania czyli 400 km, więc jestem ciekaw co tym razem pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

U mnie sprawa ma się następująco (530D sedan 231KM AT)

 

Miasto

12,1 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 31 km/h

11,5 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 32,5 km/h

11,08 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 31,7 km/h

10,5 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 41,2 km/h

 

Trasa

Warszawa - Poznań koła zimowe 225/50/17

 

8,65 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 94 km/h

8,22 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 107 km/h

8,5 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 109,1 km/h

 

Warszawa - Poznań koła letnie 245/45/18

 

8,6 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 107 km/h

8,2 l/100 km (wyliczone nie z komputera), średnia prędkość 86,8 km/h

 

Nie wierze w bajki ze 3,0 d AT w mieście pali poniżej 10 l chyba ze ktoś go pcha zamiast nim jezdzić :lol:

 

Zreszta w moim przypadku wszystko jest tu http://www.motostat.pl/vehicle-stats/67291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.