Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy to normalne ze po ustawieniu czasu - webasto pieknie chodzi - leci gorace powietrze z wydechu webasta a silnik zimny no i leci zimne powietrze z nawiewow ?

 

moze mam cos zle ustawione ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko (mam 530D z podgrzewaniem silnika jedynie)

piszecie koledzy ze dzialanie tego jest zalezne od temperatury i nie ustawialne.. wiec dlaczego u mnie zarowno przy temp zewn +20st jak i obecnie 0st wystarczy otworzyc drzwi a juz zaczyna podgrzewac ??? malo tego jak siedze dluzej w aucie kluczyk w stacyjce to samoczynnie włącza sie co kilka minut lub po kazdorazowym otwarciu drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu silnika webasto pracuje jakiś czas - wiadomo

I teraz, czy da się rozpoznać Z od Z/C po czasie zanim wyłaczy sie webasto od wylaczenia silnika?

Mi pracuje jakies 5-10sek po wylaczeniu zimnego silnika. Wam ile?

Po wyłączeniu silnika? :worried: Jesteś pewny że to Webasto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojetnie czy po zgaszeniu czy przed rozruchem wystarczy ze odrygluje drzwi i juz dziala przez okolo kilkadziesiat sek moze i dluzej..jak silnik pracuje to raczej nie wlacza sie a jak zgasze to po kilku minutach to samo (wystarczy ze posiedze w aucie i drzwi otworze np) gosc ktory sprzedal mi auto twierdzil ze tak ustawione w serwisie ze jest lepiej gdy nawet na cieplym grzeje bo wtedy silnik lepieju pali.. obecni wyciagniety mam bezpiecznik od tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwną sprawę bo nie mam żadnej tabliczki na nadkolu ale pod dwoma zaworami pod maska widać pompę elektryczną wiec chyba mam ogrzewanie wnętrza.

Dziwne jest to że nie działa jak otwieram drzwi i przekręcam stacyjkę. Kiedyś to załączało sie samo teraz tylko słychać webasto jak już odpalę. Nie wiem czy na to ma wpływ akumulator bo dziwnie mi sie rozjaśnia światło jak dodaje gazu. Cholerka czyżby auto mierzyło sobie samo aku i jak jest słabe to nie załącza webasto???

 

Ciekawe czy jak bym odłączył aku na noc i podładował prostownikiem to czy nie straci auto pamięci i nie odpalę rano:((

 

Dajcie odpowiedź to jeszcze dziś na noc załączę aku do ładowania:)))

 

Poza tym to ma ktoś może navi i ogrzewanie postojowe na pilota??? Bo u mnie do webasto jest pilot i działało wcześniej na pilota ale ogrzewało chyba tylko silnik:(( Mam w związku z tym pytanie czy ktoś komu działa to ogrzewanie wnętrza działa i ma navi to czy w menu ma tylko auxwentilation czy ma więcej opcji??? Już nie wiem jak to rozgryźć

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak przy wyższych obrotach "rozjaśnia ci się światło" to warto by było sprawdzić napięcie zwykłym miernikiem albo w każdym warsztacie bo może to oznaczać padnięty alternator (konkretnie regulator) albo jakiś problem z masą; jak będzie dawać za duże napięcie to akumulator się zagotuje; przy słabym aku webasto się nie włącza;

 

2. co do opcji w navi to powinny być dwie żeby grzało wnętrze: przewietrzanie/ogrzewanie; czy po odpaleniu webasta z pilota uruchamia ci się panel klimatronika ? może poprostu masz źle ustawione nawiewy i dmucha zimnym.

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, szukam i proszę o pomoc. mam webasto z dogrzewaniem kabiny sterowane pilotem oraz timerem. kilka dni temu przestało mi się załączać z pilota. Podpiąłem pod kompa, pokazało brak masy na dodatkowej pompie. Wyczytałem, że nie uruchamianie webasta może byc spowodowane słabym aku. Czy może to miec jakiś związek ze sobą; błąd pompy na kompie / słaby aku? Do tej pory nie miałem problemów z aku. czy ta dodatkowa pompa jest wymienna? Czy znacie jeszcze jakis inne powody nie działajacego webasta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, szukam i proszę o pomoc. mam webasto z dogrzewaniem kabiny sterowane pilotem oraz timerem. kilka dni temu przestało mi się załączać z pilota. Podpiąłem pod kompa, pokazało brak masy na dodatkowej pompie. Wyczytałem, że nie uruchamianie webasta może byc spowodowane słabym aku. Czy może to miec jakiś związek ze sobą; błąd pompy na kompie / słaby aku? Do tej pory nie miałem problemów z aku. czy ta dodatkowa pompa jest wymienna? Czy znacie jeszcze jakis inne powody nie działajacego webasta?

 

uszkodzona swieca wtedy webasto nie odpali, a pompa dozująca paliwo nie bedzie działac, lub zresetuj webasto wyciągając bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, szukam i proszę o pomoc. mam webasto z dogrzewaniem kabiny sterowane pilotem oraz timerem. kilka dni temu przestało mi się załączać z pilota. Podpiąłem pod kompa, pokazało brak masy na dodatkowej pompie. Wyczytałem, że nie uruchamianie webasta może byc spowodowane słabym aku. Czy może to miec jakiś związek ze sobą; błąd pompy na kompie / słaby aku? Do tej pory nie miałem problemów z aku. czy ta dodatkowa pompa jest wymienna? Czy znacie jeszcze jakis inne powody nie działajacego webasta?

 

uszkodzona swieca wtedy webasto nie odpali, a pompa dozująca paliwo nie bedzie działac, lub zresetuj webasto wyciągając bezpiecznik

 

dzisiaj postaram się to sprawdzić, napiszę co i jak. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka sytuację.

Padał mi akumulator. Zabrałem go do domu uzupelnilem elektroli i naładowałem. Auto w nocy stało bez aku. Z ran podłańczam i webasto zaczeło pracować, ale tylko 3 razy sie uruchomiło - tzw tryb serwisowy 3 razy popracuje i już więcej sie nie odpala.

Pojechalem do pierwszego serwisu webasto. Najpierw mieli problemy zeby sie połaczyć z piecem, a później jak już się podłaczyli to jak to powiedzieli " Koncern BMW zastrzegł sobie prawa" i że oni jedynie mogą odczytac z podłączonego komputera jaka jest temp. cieczy i jakie jest napiecie aku. Wykasowali mi tylko błąd czujnika temp. ktorego nie miałęm latem bo urwałem gdzieś w wawie.

Umówiłem się z następnym serwisem webasto.

W międzyczasie miałem przygode na skrzyżowaniu i powedizałem dosyć! Wstyd dla BMW zeby stało na awaryjnych na skrzyżowaniu albo codziennnie doladowywać aku.

Kupiłem nowy. Pojechalem do stastępnego serwisu od piecyków. oPowiedziałem mu cała historie, a ten że może wyciągnąć webasto i recznie wszystko posprawdza - ok

Zadzwonił i mówi że wszystkie części są sprawne, że tylko na 99 % mam padniętą płytke. Skasował 70zł i powiedział żebym na allegro poszukał bo on w to bawić się nie bedzie bo jeszcze jak on kupi uszkodzoną za mnie na allegro i zaczenie się zabawa w odsyłanie...

 

Teraz tak się zastanawiam czy jakby była padnieta ta płytka czy webasto w ogole by się załańczało w tryb serwisowy? ( 3 uruchomienia) i tak w ogóle pierwszy zakład chyba wtedy by nie mógł nawiązać połączenia z piecem webasto poprzez pc

 

Czy problem nie znajdował się w padnietym aku?

Można tak zostawiać bumera na noc bez aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem do pierwszego serwisu webasto. Najpierw mieli problemy zeby sie połaczyć z piecem, a później jak już się podłaczyli to jak to powiedzieli " Koncern BMW zastrzegł sobie prawa" i że oni jedynie mogą odczytac z podłączonego komputera jaka jest temp. cieczy i jakie jest napiecie aku."

I to powiedział Ci serwis webasto ? Zmień serwis. Piardy i bajki.

Teraz tak się zastanawiam czy jakby była padnieta ta płytka czy webasto w ogole by się załańczało w tryb serwisowy? ( 3 uruchomienia) i tka w ogóle pierwszy zakład chyba nie mógł nawiązać połączenia z piecem webasto poprzez pc

Logika kluczem do sukcesu :) Oczywiście, awaria sterownika może nastąpić ale trzeba by Ci kogoś kto nie wróży z fusów jak te dwa serwisy...

Czy problem nie znajdował się w padnietym aku?

Można tak zostawiać bumera na noc bez aku?

Nie ma żadnego związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem zostawiać auto na noc z rozłaczonym aku. Niech ECU się zresetuje i obserwoać czy westo się odpali?

 

***a jak ja nie lubie dawać sie robić w balona - właśnie dlatego nie lubie jeździć po innych, nieznajomych mechanikach i jeszcze auto zostawiac na dzień. Mam takich dwóch swoich znajomych mechaników którym nie obawiam się zostawiać auta, reszte wole omijać szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie:

 

czy przy uruchomionym piecyku z trybu bezpośredniego lub czasowego powinien włączać się wyświetlacz klimatronika (gdy w stacyjce nie ma kluczyka)?

 

mam taki objaw że nieważne jak ustawię nawiewy dmucha mi tylko na szybę i to słabiutko a panel klimatronika jest ciemny

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie możliwości przeprogramowania webasta żeby dogrzewało również kabine o określonej godzinie, byłem dzisiaj u najlepszego elektryka w moim mieście i powiedział że idzie takie coś zrobić tylko przez dodanie jakiegoś modułu sterującego który kosztuje jakieś 1000zł :/ Wie ktoś czy można to zrobić gdzieś w poznaniu za normalne pieniądze bez dodawania tego modułu?? Dodam że mam webasto typu Thermo Top Z/C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako ciekawostkę napiszę co mi się przydarzyło ostatnio

 

wracając z trasy wyjeździłem paliwo do tego stopnia że zostało tylko kilka litrów w zbiorniku

 

na drugi dzień rano webasto już nie odpaliło

 

po wizycie u speców okazało się że pompka paliwa pociągnęła powietrze co spowodowało błąd czujnika płomienia (trzykrotny) i zblokowanie się piecyka

 

pomogło kasowanie błędu który wyskakiwał jeszcze kilka razy aż układ paliwowy odpowietrzył się całkowicie

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Fituła rób tak dalej to Ci kiedyś nie tylko Webasto, ale całe autko nie odpali, bynajmniej nie z braku paliwa :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z trasy wyjeździłem paliwo do tego stopnia że zostało tylko kilka litrów w zbiorniku

 

na drugi dzień rano webasto już nie odpaliło

 

po wizycie u speców okazało się że pompka paliwa pociągnęła powietrze co spowodowało błąd czujnika płomienia (trzykrotny) i zblokowanie się piecyka

Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z trasy wyjeździłem paliwo do tego stopnia że zostało tylko kilka litrów w zbiorniku

 

na drugi dzień rano webasto już nie odpaliło

 

po wizycie u speców okazało się że pompka paliwa pociągnęła powietrze co spowodowało błąd czujnika płomienia (trzykrotny) i zblokowanie się piecyka

Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki...

 

Pewnie masz rację ale po zatankowaniu piecyk dalej nie odpalał a błędy czujnika były bo sam widziałem w programie diagnostycznym.

 

Spece są ok naprawdę sporo mi opowiedzieli o webasto a samo kasowanie błędów miałem gratis.

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.