Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

W Webasto jest dysza wirująca i to ona wydaje taki dźwięk. Do pieca służą dwie pompy: 1 - zasilanie paliwowe, 2 - wspomagająca obieg wody. Skoro u Ciebie piec nie odpala, tylko huczy, stawiam na pompę paliwową lub świecę żarową. Podłącz się Kolego do kompa i zobaczysz jaki tam masz błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie - nie działa mi webasto -Z/C na kompie swieci zwarcie + na pompie wody wspomagającej ( gdzie ona jest w e39 ? ) 530d,

sprawdziłem w nadkolu - wszystko ok wtyczki przewody webasto jest - w oryginale auto mialo pilota ale ja go nie mam , pozatym mam pelny BC i tam mam wszystko odblokowane i grzanie i przewietrzanie. webasto nie dogrzewa silnika - prawdopodobnie wylączyło się od tej niesprawnej pompki . i pytanie gdzie ona jest bo juz trace cierpliwość .

prosze o pomoc

Tomek

 

Witam

 

Kilka dni temu tez podłączałem się pod komputer i wyskoczył mi ten sam błąd. Dzisiaj byłem u jednego magika i faktycznie okazało się że pompka nie nie działa. Szczotki były do wymiany. Teraz słychać ją jak się załącza na kilkadziesiąt sec. po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 .

Jutro jadę na komputer i zobaczymy czy to coś pomogło. I czy wykasowanie błędu coś da.

 

 

 

edit:

A jeśli chodzi o to, gdzie pompka ta się znajduje, to jest ona pod filtrem paliwa przy lewym nadkolu

 

No i po podłączeniu komputera pokazuje mi nowy błąd

 

" 50 Przekaźnik podgrzewacza

Zwarcie do masy "

Edytowane przez madbit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt nic nie gmerał to tabliczka znamionowa od Webasto powinna być nabita na nadkolu lewym (od kierowcy) przy krawędzi maski - mniej więcej w połowie jej długości.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt nic nie gmerał to tabliczka znamionowa od Webasto powinna być nabita na nadkolu lewym (od kierowcy) przy krawędzi maski - mniej więcej w połowie jej długości.

Pzdr.

 

no to u mnie widać ktoś coś gmerał, bo nie ma tej naklejki :( mam tylko naklejkę znamionową samochodu (z VINem)

czy jest jakis inny sposob sprawdzenia rodzaju webasto, np. poprzez realoem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do ASO, podaj VIN, oni Ci powinni udzielić takiej informacji.

 

eh ASO niestety nie jest zbyt kompetentnym źródłem informacji... Dzwonilem do nich żeby zapytać o możliwość uruchomienia dogrzewania kabiny w moim samochodzie. Powiedzieli, że nie ma takiego zestawu doposażeniowego i w zwiazku z tym się nie da, a jesli chce miec webasto na kabinę to musze sie zwrocic do jakiejs wyspecjalizowanej firmy, ktora mi to zainstaluje.

 

Tymczasem w DIS uaktywniłem dogrzewanie kabiny w 5 minut (ASO zapewniało, że nie da sie tego zrobić).

 

Moje pytanie o sprawdzenie rodzaju webasto bierze sie stąd, że co prawda w menu już mam tą opcję i mogę ją włączyć, ale nie dziala :) Przewietrzanie postojowe dziala, a dogrzewanie nie chce. Dlatego zastanawiam się, czy mam zły rodzaj urządzenia, czy moze akumulator jest za slaby, czy jeszcze cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego coś zaprogramować, a co innego dowiedzieć się o konfigurację (wyposażenie) samochodu. Widzę, ze masz 2003 rok, więc raczej będzie u Ciebie Thermo Z/C.

 

byloby świetnie gdybyś miał rację - oznaczałoby to że prawdopodobnie mam niedoładowany akumulator :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - nadal nie mogę uruchomić webasto thermo z/c - diesel w bmw e39 2001 . wyswietla błąd zwarcie do masy pompy cyrkulacyjnej. Próbowałem podać 12 V na pin 1 wtyczki .nie zadziałało Moje pytanie czy może blokować załączenie temp zewnętrzna w tym przypadku bylo ok 16 C w garażu. czy dac sobie spokój i wymienić pompke koszt 250 zł :? . Czy da sie to zrobić bez spuszczania płynu z silnika? . test z bezpiecznikiem 47 tez bez rezultatu. i kolejne pytanie czy w tym modelu z 2001 webasto jest analogowe czy nowsze elektroniczne - i jeszcze jedno gdzie szukać czy webasto ma możliwość sterowania pilotem ?

 

tomek

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to webasto dostaje pozwolenie na start przy temp zew. poniżej 7 st.C. Do wymiany pompy obiegowej nie musisz spuszczać płynu, wystarczy zacisnąć przewody wodne przy samej pompce. Czy masz moduł zdalnego sterowania możesz sprawdzić w opcjach wyposażenia Twojego samochodu. Jeśli nie masz etykiety z konfiguracją w książce serwisowej, to po VIN-ie można to ustalić w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale misz masz w temacie.... nic sie nie dowiedziałem... same spekulacje....

Wiem tylko tyle że da sie zaprogramować dogrzewanie silnika tak aby przestawić go na dogrzewanie wnętrza, bo tak zrobił mi kolega. Niestety teraz nie dziala mi ( tak mi sie wydaje) dogrzewanie silnika. Wcześniej tak jak ktoś napisal przy otwarciu drzwi juz bylo slychac że cos pracuje w nadkolu i nie wazne czy silnik zimny czy ciepły. teraz cisza dopuki nie ustawie ogrzewania wnetrza na monitorze.

Było quattro jest tył - i jak tu przeżyć zime? :)


Moja pasja nr 1 BMW http://robertokrak.fotosik.pl/albumy/564123.html


Moja pasja nr 2 Projekty wnętrz www.meritumstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale misz masz w temacie.... nic sie nie dowiedziałem... same spekulacje....

Wiem tylko tyle że da sie zaprogramować dogrzewanie silnika tak aby przestawić go na dogrzewanie wnętrza, bo tak zrobił mi kolega. Niestety teraz nie dziala mi ( tak mi sie wydaje) dogrzewanie silnika. Wcześniej tak jak ktoś napisal przy otwarciu drzwi juz bylo slychac że cos pracuje w nadkolu i nie wazne czy silnik zimny czy ciepły. teraz cisza dopuki nie ustawie ogrzewania wnetrza na monitorze.

Teraz Ci się dogrzewanie silnika nie włączy, bo jest za ciepło. Webasto odpala się automatycznie poniżej 7 lub 6 st C, a na zewnątrz mamy powyżej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Webasto włącza sie poniżej 15 st. Wiem bo mam i testowałem. Dogrzewanie silnika chodziło zawsze niezależnie od temperatury zewnetrznej przez jakąś minute.

Było quattro jest tył - i jak tu przeżyć zime? :)


Moja pasja nr 1 BMW http://robertokrak.fotosik.pl/albumy/564123.html


Moja pasja nr 2 Projekty wnętrz www.meritumstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Webasto załącza się od temperatury 15-16 stopni (nie pamiętam już dokładnej wartości). W każdym razie ostatnio we Wrocławiu temperatury na dworze oscylują w okolicy 13 - 14 stopni i przy uruchamianiu zimnego silnika (kiedy wychodzę np po pracy) Webasto pracuje (specyficzny zapach spalin bezkatalizatorowych z Webasto).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam e39 z 2000r, zamontowane webasto termotop Z/C.

Przy każdym otwarciu drzwi załącza mi się webasto ale nie grzeje- z rury wydechowej pod progiem leci tylko chłodne powietrze.Według mnie jest coś uszkodzone. To włączanie rozładowuje mi akumulator. Nie mam pilota ani dużej nawigacji. Może mam ustwione przewietrzanie pojazdu ale z tego co dowiedziałem sie w serwisie nie mam takiej funkcji. :

Proszę o pomoc. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam e39 z 2000r, zamontowane webasto termotop Z/C.

Przy każdym otwarciu drzwi załącza mi się webasto ale nie grzeje- z rury wydechowej pod progiem leci tylko chłodne powietrze.Według mnie jest coś uszkodzone. To włączanie rozładowuje mi akumulator. Nie mam pilota ani dużej nawigacji. Może mam ustwione przewietrzanie pojazdu ale z tego co dowiedziałem sie w serwisie nie mam takiej funkcji. :

Proszę o pomoc. :mad2:

Jeśli masz Webasto Termotop Z/C (tak jak u mnie) to ta wersja ma funkcję przewietrzania kabiny - nie ma tylko funkcji PODGRZEWANIA kabiny. Może masz ustawione czasy przewietrzania. Najlepiej odpiąc klemy od aku żeby wyzerowac te czasy. Jak do tej pory - nie słyszałem o Webasto, które załącza się po otwarciu drzwi. Może masz na myśli wiatraczek od klimy, który to włącza się właśnie po otwarciu drzwi - a dokładniej - po odryglowaniu zamka.

Co do rury, z której leci zimne powietrze - dziwna sytuacja szczerze mówiąc. Może piec Ci nie działa stąd brak ciepłoty spalin z wydechu Webasto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jest to wiatraczek od klimy, załącza się napewno webasto w lewym progu słychać wyraźnie dźwięk jak by startował odrzutowiec.Nie tylko włącza się przy otwierani z pilota otwieram tylną klapę albo zamykam tylne drzwi.Funkcja przewietrzania kabiny chyba nie ma na to wpływu bo miałem rozładowany akumulator przez to częste włączanie się webasta. Akumulator sprawny sprawdziłem testerem.

A propo tej funkcji przewietrzanie -jak się ją steruje? mam tylko przycisk BC w manetce przełączania świateł i chyba mały wyświetlacz na zegarach.

Możesz mi opisać jak działa to prawidlowo w Twoim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jest to wiatraczek od klimy, załącza się napewno webasto w lewym progu słychać wyraźnie dźwięk jak by startował odrzutowiec.Nie tylko włącza się przy otwierani z pilota otwieram tylną klapę albo zamykam tylne drzwi.Funkcja przewietrzania kabiny chyba nie ma na to wpływu bo miałem rozładowany akumulator przez to częste włączanie się webasta. Akumulator sprawny sprawdziłem testerem.

A propo tej funkcji przewietrzanie -jak się ją steruje? mam tylko przycisk BC w manetce przełączania świateł i chyba mały wyświetlacz na zegarach.

Możesz mi opisać jak działa to prawidlowo w Twoim samochodzie?

Ja mam MIDa z 2 wierszami na wyświetlaczu (system Professional CD). Tam w menu BC jest możliwość ustawienia 2 czasów uruchomienia funkcji przewietrzania kabiny ( w faszystowskiej wersji językowej: ZEIT 1 oraz ZEIT 2). Programujesz to np rano - kiedy masz jechać autem do pracy oraz np popołudniu kiedy masz autem z pracy wrócić. I to cała teoria na ten temat. Nie znalazłem natomiast możliwości wyłączenia tych czasów z klawisza - ponoć resetuje się to przed odłączenie aku (dość prymitywna metoda).

Swoją droga - jak ktoś wie jak z przycisków MID wyłączyć zaprogramowane czasy przewietrzania kabiny to będę wdzięczny za podpowiedź.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Webasto chyba będę musiał je wyjąć i sprawdzić, bo inaczej będę musiał kupować co miesiąc akumulator.

Dziwna sprawa z tym samoczynnym włączaniem. Rozumiem teraz, że przy niskich temperatyrach prubuje się wączyć choć trwa to około 20sekund, ale latem przy tem.25C też się załączało. Pompka paliwa sprawna sam sprawdzałem na sztywno i pompuje paliwo.

Może jest uszkodzony sterownik albo palnik w tym ogrzewaniu że prubuje za każdym dotknięciem samochodu opalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie zobaczę zbyt wiele bo wyświetlanie niektórych grafik mam poblokowane w pracy więc nie wyświetlają mi się załączniki graficzne do tego posta o Webasto, który umieściłeś w powyższej wiadomości... w domu popołudniu looknę o co kamman.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.