Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja mam BMW 2,5 TDS z 1996 i mam webasto na pilota . Załaczam tylko zawsze z pilota . Ale mam pytanie czy webasto ogrzewa mi tylko

kabinę czy także silinik ( nie znam typu mego webasto) , oraz jak mocno zuzywa akumulator czy jest ryzyko , że akumulator padnie ptzy tych mrozach.

 

 

zwróć uwagę na temp płynu chłodniczego. Może po tym uda Ci się wywnioskować. I jeszcze jedno. U mnie grzeje silnik i kabinę i przy mrozach nie włącza się podgrzewanie świecami żarowymi bo silnik jest już podgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Moze byc sterownik, ponieważ procedura odpalania wygląda następująco : 1) IHKA (klimatronik) wysyla sygnal do startu webasta - nic nie dzieje sie na panelu. 2) Webasto startuje, jak nie ma błędów wysyła do IHKA sygnał potwierdzajacy. 3) Po otrzymaniu sygnału "OK" IHKA uruchamia nadmuch.

 

Moze to tez byc uszkodzenie w webascie (pompka paliwa, swieca) i webasto nie wysyla potwierdzenia do IHKA. Musisz odczytać bledy z webasta.

 

 

 

pozdrawiam

Tomek

 

 

 

dziękuje za konkretną odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza od góry (drugie gniazdo bo pierwsze jest puste) to jest pompka cyrkulacyjna kolejna ten sam typ i rozmiar to wentylator powietrza, dalej zasilanie swiecy i diagnostyka

 

http://offroadbutikk.com/acatalog/Thermotop_C.pdf - instrukcja + z/c

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panownie a czy orientuje sie ktos z Was czy jest jakas firma zajmujaca sie naprawa uszkodzonych sterownikow, poniewaz dzisiaj bylem ze swoim thermo top c w serwisie webasto i zdiagnozowany zostal na 90 % sterownik, no chyba ze ktos z Was ma caly piecyk thermo top c diesel bmw na sprzedaz.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panownie a czy orientuje sie ktos z Was czy jest jakas firma zajmujaca sie naprawa uszkodzonych sterownikow, poniewaz dzisiaj bylem ze swoim thermo top c w serwisie webasto i zdiagnozowany zostal na 90 % sterownik, no chyba ze ktos z Was ma caly piecyk thermo top c diesel bmw na sprzedaz.

pozdr

 

 

Witam

 

Zadzwoń do tego Pana - ja u niego naprawiałem sterownik. Dziala wyśmienicie

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12273444

 

pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak już wcześniej pisałem, webasto działa itp. Lecz temp. cieczy dochodzi do ponad 100stopni (a ono grzeje dalej) i wtedy wyłączam je z poziomu inpy bo nie chcę żeby gdzieś coś pękło i dalej wiadomo co...

Co dalej robić?? Może ktoś napisze łopatologicznie jak aktywować piec, bo może ja coś źle robię... Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak już wcześniej pisałem, webasto działa itp. Lecz temp. cieczy dochodzi do ponad 100stopni (a ono grzeje dalej) i wtedy wyłączam je z poziomu inpy bo nie chcę żeby gdzieś coś pękło i dalej wiadomo co...

Co dalej robić?? Może ktoś napisze łopatologicznie jak aktywować piec, bo może ja coś źle robię... Proszę o pomoc

 

 

W webascie (na sterowniku) jest czujnik temperatury - prawdopodobnie on jest uszkodzony. Powinien wyłączyć webasto przy 74 stopniach.

Mozna go samemu naprawić - termistor 10Kom

 

W gorszym przypadku uszkodzony sterownik :(

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki polowiec

Jutro mam urlop więc na spokojnie rano pójdę z kompem do auta i wtedy aktywuje webasto. Poczekam, zobaczę a jak znów będzie to samo to wyjmę je i postaram się naprawić...

Zastanawia mnie jednak fakt następujący...czy włączając webasto z poziomu inpy nie wymuszam na nim pracy a nie jak myślę, że go aktywuje. Może w inny sposób się je aktywuje i stąd właśnie taki ambaras...

No nic, zobaczę na kompletnie zimnym motorze, odpalę a później spróbuje drugi raz.

hehe cały czas żyję nadzieją że będzie wszystko dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak już wcześniej pisałem, webasto działa itp. Lecz temp. cieczy dochodzi do ponad 100stopni (a ono grzeje dalej) i wtedy wyłączam je z poziomu inpy bo nie chcę żeby gdzieś coś pękło i dalej wiadomo co...

Co dalej robić?? Może ktoś napisze łopatologicznie jak aktywować piec, bo może ja coś źle robię... Proszę o pomoc

 

 

nie działa pompka obiegu cieczy (albo jej nie ma wcale) w wtedy piecyk grzeje wodę ale jej nie odprowadza nigdzie

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to oznacza :

 

BREAK DOWN INTERLOCK

 

jest to komunikat w inpie i pojawil sie on po COOLING 2

 

http://img218.imageshack.us/img218/8672/beztytuucn.th.jpg

 

http://img218.imageshack.us/img218/6328/beztytuu3vz.th.jpg

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie : czy podczas testu w inpa powinno sie wszystko oplalic taka by grzalo silnik ? u mnie grzeje sie do 102 st i wylacza sie po chwili uruchamia sie przewietrzanie - w czym moze byc problem ? zadnego bledu nie lapie

 

 

co do postu wyzej to jest z innego autka - rozwiazaniem byla pompka wody przy webascie.

 

 

i jak aktywowac ogrzewanie postojowe w disie ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 39 530dT- Uruchomienie webasto.

 

Postprzez mrbasic31 » Wto Lut 02, 2010 7:55 pm

Witam, porusze temat wielokrotnie omawiany,mianowicie uruchomienie webasto. W moim autku e39 530dT 2001r, mam webasto Termo Top Z/C, po przewertowaniu forum znalazlem wiele postow na ten temat,i mam maly problem, poniewaz na moim radiu nie posiadam przycisku BC obok znaczka zegara, natomiast oznaczenie to znajduje sie na lewej manetce obok kierownicy. Jak uruchomic webasto w moim autku? :mad2: Oczywiscie na wyswietlaczu MID-a (duzy) nie wyswietla sie zadna informacja dotyczaca czasow ,ustawien itp. Prosze o pomoc i z gory dzieki za odpowiedzi!.

 

koledzy pomozcie, czy ktos zna odpowiedz na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 39 530dT- Uruchomienie webasto.

 

Postprzez mrbasic31 » Wto Lut 02, 2010 7:55 pm

Witam, porusze temat wielokrotnie omawiany,mianowicie uruchomienie webasto. W moim autku e39 530dT 2001r, mam webasto Termo Top Z/C, po przewertowaniu forum znalazlem wiele postow na ten temat,i mam maly problem, poniewaz na moim radiu nie posiadam przycisku BC obok znaczka zegara, natomiast oznaczenie to znajduje sie na lewej manetce obok kierownicy. Jak uruchomic webasto w moim autku? :mad2: Oczywiscie na wyswietlaczu MID-a (duzy) nie wyswietla sie zadna informacja dotyczaca czasow ,ustawien itp. Prosze o pomoc i z gory dzieki za odpowiedzi!.

 

koledzy pomozcie, czy ktos zna odpowiedz na to pytanie?

 

 

A szukałeś w instrukcji do e-39 ?

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Panowie czy moglby ktos mi napisac jak mozna zaslepic tzn zdemontowac i zaslepic piecyk thermo top c w bmw, piecyk jest odrazu pod maska, ale nie mam pojecia, ktore przewody trzeba zaslepic, aby moc jezdzic przez jakis czas bez webasto, poniewaz musze wyslac je do naprawy.

z gory dzieki pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na stronie z częściami np. realoem, które węże gumowe w twoim aucie dochodzą do webasto i wtedy spróbuj je jakoś ominąć/zaślepić.
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie czy moglby ktos mi napisac jak mozna zaslepic tzn zdemontowac i zaslepic piecyk thermo top c w bmw, piecyk jest odrazu pod maska, ale nie mam pojecia, ktore przewody trzeba zaslepic, aby moc jezdzic przez jakis czas bez webasto, poniewaz musze wyslac je do naprawy.

z gory dzieki pozdr

 

 

Witam

 

Dwa weze gumowe które ida do piecyka trzeba polaczyc ze soba. Jeden moze isc do pompki (jak masz) a drugi od razu do piecyka.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyznam się, że kiedy odpuściły te duże mrozy to zapomniałem troszkę o webasto...robiłem inne rzeczy takie jak zawieszenie etc. Ale dziś rano wziąłem kompa na przejażdżkę ;) No i, odpaliłem auto, odpaliłem inpę, dalej e39, body and..., additional heater, f6, activate i webasto zaczęło działać. Fakt, że zaraz przed uruchomieniem w podglądzie parametrów live, temp. płynu pokazywała wartość 250 st. C ale zaraz wskoczyła na 0.

Auto działało, ja ruszyłem i temperatura rosła tak jak powinna. Webasto zaczęło się chłodzić przy 50 st. C, no i później się wyłączyło.

Wydaje mi się, że grzało trochę za krótko, ALE...czy włączając webasto przez inpę nie uruchamiam go tylko w tak jakby tryb testowy, który i tak - dajmy na to grzeje parę minut w ramach testu. Bo co mnie nurtuje...chyba pod f3 gdzie jest 'coding', w opcji: "Switch on witch k-bus" jest wytłuszczone: "no"

I teraz pytanie...czy mam zdeaktywowane webasto?? :idea:

 

Wbrew temu co pisałem wcześniej, mam piecyk term top z/c, czyli z pompką, lecz mam mały bc więc jestem pozbawiony możliwości zdalnego włączenia pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam problem z tym że mi wywala bezpiecznik od webasto co może być tego powodem jak myślicie bo mnie już to przerasta wcześniej się zaonczało a teraz stop i nie chodzi a co najlepsze bezpiecznik wywala przy przekreceniu kluczyka :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.