Skocz do zawartości

Pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę dla potomnych.

Na włączonym zapłonie wciskasz o trzymasz przez 10 sekund przycisk.

Zaczną pracować siłowniki i po tym zabiegu powinien działać.

 

A co do Adam Serwis to polecam ale tylko z własnymi częściami.

Co do elektryki to tam raczej średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie. Czy ktos moglby polecic fachowego lakiernika w ok. Wejherowa? Chcialbym pomalowac szare zderzaki i progi w moim sedanie na kolor nadwozia [ e36 schwarz II ]. Jesli sie ktos orientuje w jakiej cenie z robocizna bym sie zmiescil to dzieki za info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie geometrii, to byłem ostatnio u Pana Majchrzaka w Sopocie (kontakt kilka postów wcześniej).

Bardzo ciekawy człowiek i naprawdę świetny fachowiec - auto prowadzi się o niebo lepiej niż wcześniej ;-)

Gorąco polecam.

Ponadto zapłaciłem za całą geometrię naprawdę niewiele, a spędził nad autem ok 1.5h ;-)

 

Drugi jeżeli chodzi o geometrie jest KraLech w Gdańsku, panowie naprawdę znają sie na rzeczy i mają świetny sprzęt - niestety nie bawią się w nietypowe przypadki - dlatego pojechałem do Sopotu ;-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do tego ostatniego, silnikami również się zajmują (falowanie wolnych obrotów w TDS)?

 

Z innej beczki, czy komuś coś wiadomo o warsztacie AUTO-SPEC z Wyspiańskiego 8 we Wrzeszczu? Zastanawiałem się, żeby tam oddać klimatyzację do pełnego serwisu (wszystkie filtry+napełnienie) i naprawy (gdzieś coś pękło bo ucieka czynnik, syczy).

 

Pozdrawiam.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie jestem żadną konkurencją. Chcę tylko uzmysłowić na przykładzie jak w WFK podchodzą do problemów. To jest już moje czwarte BMW jakie naprawiałem u nich. Na poczatku rewelka, starali się, szukali problemu i trafne diagnozy, ale już przy ostatnim ewidentnie olali sprawę. Po drugie zawsze mieli kogoś ważniejszego do naprawy pomimo tego, że umawiałem się tydzień wcześniej jako pierwszy na godzinę 7.45.

Ostatnie nasze spotkanie po 5 latach współpracy wyglądało tak:

 

problem - silnik chodzi nierówno i kopci; diagnoza - podłączenie kompa za 50 zł, wszystko ok....

problem - zapaliła się kontrolka od airbagu pasażera; diagnoza - konieczna wymiana maty siedziska (ok 500zł)

problem - piszczenie kierownicy; diagnoza - nie da rady tego naprawić trzeba się za długo bawić. Nasmarowali - dalej piszczy;

problem - tłucze się coś z tyłu; diagnoza - wymiana sprężyn. Po wymianie dalej się tłucze, spoko wyrobi się...... Nikt nie chciał sie ze mna przejechac mimo próśb

 

Po wizycie w ROBAKOWIE (gorąco polecam) okazało się

- regulacja pompy i silnik chodzi jak malina i nie kopci,

- airbag - przeprogramowany koszt 50 zł, mata odłaczona ale jak pasażer zapnie pasy normalnie odpala,

- piszczenie kierownicy to nie tasmy ale duzo głebiej w układzie kierownicy zrobione,

- a z tyłu wywalone były gniazda amortyzatorów.

 

Do tego wymieniłem olej (6,5 litra syntetyku) i klocki hamulcowe z przodu i cała operacja z częściami i robocizną 920 zł (sam olej 250zł). Fakt że auto bite 2 dni stało w warsztacie ale teraz chodzi super

 

 

Sami widzicie. W WFK najlepiej wymienialiby olej, wahacze, klocki i tyle

kgb rulezzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do WFK odradzam wszystkim którym zależy na nie tylko sprawnym samochodzie ale również na własnym zdrowiu i życiu!!!!! Pomijając to co pisałem wcześniej odnośnie pompy wtryskowej.Ostatnio dowiedziałem się o kolejnej rzeczy którą spie.... WFK!!!!! A mianowicie zacznę od początku kiedyś byłem u nich,bo coś stukało mi w zawieszeniu z przodu,auto zostawiłem na parę godzin i po powrocie diagnoza:"Miałeś luzne śruby od wózka,dokręciliśmy i jest ok" wsiadłem przejechałem się i dalej stukało no i oni na to,że u jednego gościa też stukało ale się przyzwyczaił do tego,bo to już chyba tak jest jak auto jest starsze ,kopara mi opadła :jawdrop: dopiero jak zmieniłem mechanika po przebojach z pompą wtryskową okazało się,że zawiecha cała do wymiany.Gdy byłem z mechanikiem pod autem mówię żeby sprawdził śruby od wózka,bo w WFK mówili że były luzne,więc klucz w ręce i sprawdza.I nagle :jawdrop: jedna śruba kręci się w koło zdejmuje klucz,a śruba wypada i co :jawdrop: okazuję się,że w WFK wkleili ją na silikon (cały gwint w szarym silikonie ),bo prawdopodobnie ją ukręcili jak chcieli dokręcić.|To dopiero się zdziwiłem nie mówiąć w jakim szoku był mechanik.Tak więc ODRZADZAM I NIE POLECAM WFK !!!!!!!

PARTACZE,A NIE FACHOWCY.Olej strach u nich wymieniać nie mówiąc o klockach!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzedniego mojego posta - moja klima chodzi już elegancko, po wszystkich wymaganych zabiegach jest. Szczerze polecić mogę warsztat REGEMET na Słowackiego (wcześniej czytałem sporo i niezbyt pochlebnie o nich, ale byłem, zrobiłem, zapłaciłem wprawdzie nie najtaniej, ale wszystko chodzi, zrobili szybko i sprawnie). Zaznaczam, że robiłem tam tylko klimę, nic więcej. Montaż chłodnicy klimy (od nich zamiennik 430zł), wentylatora i przewodów (to miałem swoje, wcześniej wszystko zdemontowane), nabicie układu, wymiana filtra kabinowego i odgrzybienie. Chodzi cacy, w końcu ktoś kto nie jęczał "że nie że sie nie da że za dużo roboty że co pan", nie było też żadnego problemu z zamówieniem dla mnie filtra kabinowego z ASO BMW, z węglem. I książeczkę serwisową klimy dali i zniżkę na przegląd za rok. Miło.

 

Natomiast wcześniej wspominany AUTO SPEC bardzo szczerze odradzam. Można tam wykonać diagnozę komputera, bardzo wporządku i kumaty młody koleś, ale resztę to niech zostaną i robią Fordy dalej a nie BMW...zero kontaktu z klientem, żadnego telefonu, wszystko samemu trzeba się kontaktować, dzwonić, na terenie bajzel, nikt się człowiekiem nie interesuje, można sobie łazić i nikt nawet nie zapyta o co chodzi, Pan starszy, właściciel, cały czas zajęty, często poprostu pogawędkami ze znajomymi. Z całym szacunkiem, wiem co to znaczy mieć sporo spraw na głowie może nawet o niebo lepiej niż on (z racji wykonywanego zawodu), ale na miłość boską, trochę zaangażowania i uwagi. Dwa razy "na drugi dzień" zostawiałem auto, za każdym razem prosiłem o kontakt, za każdym razem nie doczekałem się ani słowa, sam dzwoniłem pod koniec pracy i dopiero okazywało się, że jednak nie da się zrobić. Trochę niepoważne, za każdym razem odczułem też jakby co innego mówił Szef a za co innego zabierali się mechanicy (Ci za to sprawiali niezłe wrażenie). Skończyło się na tym, że to BMW a nie Ford i oni mi nie zamówią części i nie zrobią tego bo im się poprostu nie opłaca (moje części okazały się złe niestety), zostawili rozgrzebane i skasowali za roboczogodziny (200zł). Zaznaczam, że ani razu nie kłuciłem się o pieniądze i nie kręciłem nosem (zostawiłem nawet zaliczkę za pierwszym razem na poczet tego, że wrócę z częściami i zrobią mi to w następnym tygodniu, i tak moja zaliczka została u nich), prosiłem o informację konkretną, ile będzie kosztowało to żeby DZIAŁAŁO wkońcu, bo już mam dość, ale niestety nie dało się zrobić i tego. Nie wiem jak FORD czy inne auta, ale moja Bunia i ja mówimy temu zakładowi stanowczo NIE, nigdy więcej.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to polecam w stu procentach, jeśli macie jakieś probelmy z silnikiem diesla - Kuźmicz na Bora Komorowskiego w Oliwie. Specjalizują się w dieslach, pompach itp. Jest tam dwóch braci, bardzo mili i fajni kolesie. Pomimo iż dużo pieniędzy u nich nie zostawiłem (narazie :twisted2: ), porozmawiali, wytłumaczyli i co najważniejsze ZROBILI. Ustawiony kąt wtrysku (moment wyprzedzenia podania paliwa, miałem problemy z odpalaniem, w AUTO-SPEC powiedzieli że to świece, tak komputer wskazywał, świeca wymieniona jedna bo tak prosiłem narazie, bez rozkładania kolektora ssącego (DA SIĘ!) ale to nie była przyczyna). Auto teraz pali na dotyk, w najbliższym nieokreślonym czasie czeka mnie wizyta z nastawnikiem :cry: i przy okazji wymienię wszystkie świece.

 

...wkrótce dalsze wieści z trójmiejskich warsztatów, czeka mnie jeszczę troche roboty przy Buni. Pozdrawiam.

siudek siudkowski


Było Mercedresa Wziąć... ;]

http://bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam warsztat w Pucku. Jadąc od strony Gdyni na skrzyżowaniu koło lotosu i za przejazdem kolejowym pierwsza w lewo. Właściciel jeździ beemką, pracownicy z tego co wiem to też. Świetny mechanik - robiący ojca samochody i obecnie e39 530d sam od początku do końca i równie dobry lakiernik (efekt jego pracy widać na bmw 7 właściciela. Szczerze polecam. Bez cwaniakowania, szczerze i na temat... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Szukam warsztau który zdjagnozuje mój problem i naprawi oczywiście. Mój problem to klekotanie w N42 316TI 1,8. Byłem u Panów WFK w Wejherowie i twierdzili że to kwestia złego oleju. Wymienili mi na Castol 0W-30 EDGE. Twierdzili że stuki powinny zaniknąć po przejechaniu 2-3tyś km. Ale niestety klekotanie jest dalej. Wyczytałem na forum że może to być kwestia uszczelniaczy w Vanosie. Piszą że jest niewiele osób które potrafia to później wyregulowac. Jestem z Rumii. Proszę o jakiś kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

warsztat, który mogę polecić z czystym sumieniem to BMW SERWIS Robakowo k. Luzina. Pan Andrzej, człowiek słowny rzeczowy i konkretny. Wiedza, którą posiada jest ogromna, a najważniejsze że potrafi z jej korzystać. Ceny umiarkowane a można nawet powiedzieć że tanio. Serwisuje tam swoje auto i jak do tej pory jestem pod wrażeniem.

 

Ps: nie jestem z rodziny ani podstawiony:p

BMW - Nie dla idiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyłączam się do powyższej opini, byłem w Robakowie dzisiaj - trafiłem tam za sprawą pozytywnych opini m.in tutaj na forum i pomimo, że to moja pierwsza wizyta tam, to moge szczerze polecić. Odrazu widać, że mamy przyjemność z fachowcem od "Bawarek", poza tym szybko, sprawnie, profesjonalnie i w bardzo miłej atmosferze.

W moim przypadku nieco ponad 30 km, ale warto tam podjechać.

Namiary z innego forum:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img393.imageshack.us/img393/2564/dsc00804sf4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Serdecznie odradzam WFK Wejcherowo- to DNO !!! całkowicie bezosobowe i olewackie podejście do klienta. Gość który miał wjechać na kanał, nie położył pokrowca na siedzenie, tylko wsiadł cały umazany w smarach do czystego auta, a jak ruszał z miejsca, to nawet hamulca ręcznego nie spuścił, musiałem go uczyć jeździć, nawet nie wiedział gdzie owy hamulec się znajduje- faktycznie wielcy znawcy BMW pożal się Boże... Serdecznie polecam w przypadku kłopotów z taczką:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.