Skocz do zawartości

Pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie rozumiem sensu jezdzenia z BMW do WFK gdy jest sie mieszkancem Gdanska...mamy Adama w Osowej wiec po co jechac tyle km ? Odwiedzilem tez kiedys oczywiscie WFK zeby sprawdzic nad czym sa te zachwyty i moje obserwacje sa takie:

-co z tego ze szefowie maja gadanego jak auta naprawiaja malo solidni pracownicy

-syf w zakladzie co tez swiadczy o zakladzie malo pochlebnie

-ceny porownywalne

-u Adama zawsze wszystko pieknie nasmarowane, przeczyszczone i uzywaja wysokiej klasy narzedzi/smarow/komponentow

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do WFK, to mam niestety mieszane uczucia z przechyłem na NIE. Większość zachwalała, polecała, więc kiedy zebrało się dość sporo do wymiany w moim E39 tds, pojechałem do nich. Do zrobienia mieli u mnie:

- wymianę sprzęgła (miałem swoje na wymianę)

- wymiana filtrów (miałem swoje oleju i powietrza, u nich kupowałem paliwa)

- wymiana oleju w silniku (kupowałem u nich)

- wymiana wahaczy i tulei wahaczy z przodu (miałem swoje na wymianę)

- regulacja zamków drzwi przednich, żeby nie stukały na każdym dołku

- naprawa czujnika temperatury zewn.

- ogólny przegląd silnika, bo coś mi wyciekało pod silnikiem (zaobserwowałem po pewnym czasie powiększającą się plamę pod samochodem kiedy dłuższy czas parkowałem w garażu)

 

Umówiłem się z nimi z wyprzedzeniem kilkudniowym, ze zostawię samochód rano i koniecznie odebrać musze po po południu, tuż przed zamknięciem ich warsztatu. Wszystko niby OK, nie ma problemu. Jednak jak przyszło co do czego, to niestety okazało się, zę przy dokręcaniu urwali jakąś śrube i nową sprowadzą dopiero na rono dnia nastepnego. Cóż, zdarza się, nie robiłem afery, poczekałem. Ale jak zadzwoniłem nastepnego dnia, uslyszałem w słuchawce, że samochód musi zostać jeszcze na kolejną noc, bo sie nie wyrobią! Cóż... miał być jeden dzień, były dwa i jeszcze mało!!?? Pogadałem troszkę "ostrzej" i się okazało, że jednak spoko, mogę odebrać. Pojechałem tuż przed zamknięciem ich warsztatu, zapłaciłem, odebrałem.

Koszta całkowity wyniósł 875 PLN, więc nie tragicznie, ale...

Wymienili mi filtry kabinowe powietrza, o których wymianę nie prosiłem, skasowali za nie łącznie 160 PLN (są dwa). Ale myśl e sobie spoko, i tak były zasyfione, więc może i lepiej że wymienili (ale zapytać przed wymianą mogli). Za regulację drzwi i naprawę termometru nic nie skasowali, bo wg nich "za tyle roboty to wstyd kasować". OK, nie skasowali, miło z ich strony. No to w drogę do domu. I tu sie zaczęły nieprzyjemności.

Pierwszą dziwną rzeczą którą zauważyłem był strasznie dzwiny, głośny, metliczny dźwięk wydobywający się spod samochodu w czasie jazdy - tak jakby coś metalowego szorowało o felgę. Trzymali dwa dni u siebie samochód i taki babol na wstępie!! Niestety telefonu już nie odbierali, zakład zamknęli, więc nawet nie miałem gdzie zawracać kiedy to dostrzegłem. Po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk ucichł, ale jednak nadal występuje.

Kolejna rzecz - przestał działac klakson! Kiedy zadzwoniłem do nich nastepnego dnia rano stwierdzili, że nic nie robili z tym, ale oczywiście jeśli tak jest, to mi to "poprawią" za free, razem z tym hałasem spod samochodu. Niby fajnie, ale jednak znowu musze do nich jechać.

To niestety nie koniec problemów po odebraniu od nich samochodu, bo termometr jak nie działał tak nie działa, zamki drzwi jak hałasowały tak halasują... No i jeszcze jedna, duża sprawa. od czasu ich "grzebania" w silniku i wymiany filtrów, w promieniu metra od przodu samochodu oraz w kabinie(!!!) przy rozgrzanym silniku śmierdzi ropą!! To już szczyt wg mnie, tymbardziej, że prosiłem o przejrzenie silnika. Jedyne co o silniku mi powiedzieli przy odbieraniu samochodu, to to, że mam rozszczelnienie w pompie olejowej, ale to niegroźne i przy kolejnej okazji u nich mi to zrobią.

Podsumowując... generalnie obsługa miła, ceny spoko, ale jakoś nie zrobili na mnie wrażenia pozytywnego. Ani fachowego podejścia, ani tymbardziej efektów ich reklamowanego profesjonalizmu. Począwszy od tego, że samochód trzymali dłuzej niż mieli trzymac i jeszcze im było mało, skończywszy na tym, że z rzeczy które zrobili bez zastrzeżeń działa zawieszenie i sprzęgło :/ Reszta do poprawek. NIE POLECAM WFK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie dolacze znowu.

 

Odebralem tak jak pisalem wczesniej TDS mojego szefa od nich, zaprowadzilem go do domu i samochod stal nie jezdzony az do wtorku bo auto nie bylo jeszcze zarejestrowane.

Jak samochod zostal zarejestrowany szef moj przyjechal do pracy i mowi ze co strasznie wali z tylu.

wzialem samochod przejechalem sie zeby cos zdiagnozowac.

Okazalo ze tylne lewe kolo jest tylko lekko zalapane a jedna sruba juz wogle odpadla.

Po ogledzinach w CNF okazalo ze felga i sruby sa do wyrzucenia.

Dzwonilem do WFK i poinformowalem ich ze wisza mi nowa felge i sruby i ze dzisiaj do nich zawioze stara.

Dam znac jak sprawa sie zakonczy.

 

Ogolnie dali ciala po calosci i maja szczescie ze nie skonczylo sie to jakas tragedia.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że niestety oni zatrudnili "młodych", którzy mają się uczyć pod okiem bardziej doświadczonych. Niestety w praktyce to oznacza zapewne, że bardizej doswiadczeni nie mają dla nich czasu, więc proste (wg nich) rzeczy robią sami i potem są takie kwiatki. Jak tego nie zmienią, to stracą klientów. Ja pojadę do nich z reklamacjami dot. tego o czym pisałem, ale jak znowu odwalą babola, to już na 100% do nich nie jadę. Wolę zapłacić trochę więcej gdzie indziej niż oszczędzić u nich i modlić się, że nie wpadnę do rowu przy większej prędkości :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że niestety oni zatrudnili "młodych", którzy mają się uczyć pod okiem bardziej doświadczonych. Niestety w praktyce to oznacza zapewne, że bardizej doswiadczeni nie mają dla nich czasu, więc proste (wg nich) rzeczy robią sami i potem są takie kwiatki. Jak tego nie zmienią, to stracą klientów. Ja pojadę do nich z reklamacjami dot. tego o czym pisałem, ale jak znowu odwalą babola, to już na 100% do nich nie jadę. Wolę zapłacić trochę więcej gdzie indziej niż oszczędzić u nich i modlić się, że nie wpadnę do rowu przy większej prędkości :/

 

Dokladnie tak jak piszesz.

wszedlem do nich do warsztatu i widzialem ze kreca sie tam jacys sami mlodzi.

Jest wsrod mechanikow jeden starszy taki w okularach, ktory zna sie naprawde na rzeczy. Ale widocznie nasze auta widocznie nie on robil.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcojunje na 100% ostanio widziałem tam x5, e38, e39 i kilka e36. Serwis z zewnątrz nie wygląda źle. Sprzęt którym dysponują wygląda profesjonalnie. Ciekawi mnie czy pracują tam wykfalifikowani ludzie i na jakim poziomie swiadczą usługi
BMW - Nie dla idiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy za czasow ASO Cerkawski, ktory byl nastarszym serwisem jak dobrze pamietam w tym rejonie mieli bardzo dobrych mechanikow.W tej chwili to nie slyszalem o nich nic.Szczerze mowiac myslalem ze zamkneli dzialalnosc bo jadac obok nie widzialem szyldu.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "baree",

 

Po pierwsze, był Pan u nas 2 dni nie dlatego, że śruba się urwała, ale

dlatego że wahacze które Pan przywiózł (z "demobilu", skorodowane i porośnięte mchem) miały pouszkadzane gwinty przez kogoś kto je uprzednio wymontowywał.

Co do filtrów, to życzył Pan sobie "wymianę filtrów" nie wyszczególniając

które tak a które nie, więc zrozumiałe że wymieniliśmy bo były brudne, jak sam Pan zauważył.

Co do wycieków ropy - postawiliśmy Panu diagnozę, że trzeba uszczelnić pompę wtryskową ale Pan nie miał czasu i mówił, że przyjedzie za 2 tygodnie na uszczelnienie tejże pompy.

I jeszcze: nasi "młodzi" mechanicy pracują u nas od 7 i 8 lat.

 

Zgodnie z wcześniejszą umową czekamy na Pana 14 grudnia.

 

Z poważaniem

WFK Wejherowo

 

 

Co do WFK, to mam niestety mieszane uczucia z przechyłem na NIE. Większość zachwalała, polecała, więc kiedy zebrało się dość sporo do wymiany w moim E39 tds, pojechałem do nich. Do zrobienia mieli u mnie:

- wymianę sprzęgła (miałem swoje na wymianę)

- wymiana filtrów (miałem swoje oleju i powietrza, u nich kupowałem paliwa)

- wymiana oleju w silniku (kupowałem u nich)

- wymiana wahaczy i tulei wahaczy z przodu (miałem swoje na wymianę)

- regulacja zamków drzwi przednich, żeby nie stukały na każdym dołku

- naprawa czujnika temperatury zewn.

- ogólny przegląd silnika, bo coś mi wyciekało pod silnikiem (zaobserwowałem po pewnym czasie powiększającą się plamę pod samochodem kiedy dłuższy czas parkowałem w garażu)

 

Umówiłem się z nimi z wyprzedzeniem kilkudniowym, ze zostawię samochód rano i koniecznie odebrać musze po po południu, tuż przed zamknięciem ich warsztatu. Wszystko niby OK, nie ma problemu. Jednak jak przyszło co do czego, to niestety okazało się, zę przy dokręcaniu urwali jakąś śrube i nową sprowadzą dopiero na rono dnia nastepnego. Cóż, zdarza się, nie robiłem afery, poczekałem. Ale jak zadzwoniłem nastepnego dnia, uslyszałem w słuchawce, że samochód musi zostać jeszcze na kolejną noc, bo sie nie wyrobią! Cóż... miał być jeden dzień, były dwa i jeszcze mało!!?? Pogadałem troszkę "ostrzej" i się okazało, że jednak spoko, mogę odebrać. Pojechałem tuż przed zamknięciem ich warsztatu, zapłaciłem, odebrałem.

Koszta całkowity wyniósł 875 PLN, więc nie tragicznie, ale...

Wymienili mi filtry kabinowe powietrza, o których wymianę nie prosiłem, skasowali za nie łącznie 160 PLN (są dwa). Ale myśl e sobie spoko, i tak były zasyfione, więc może i lepiej że wymienili (ale zapytać przed wymianą mogli). Za regulację drzwi i naprawę termometru nic nie skasowali, bo wg nich "za tyle roboty to wstyd kasować". OK, nie skasowali, miło z ich strony. No to w drogę do domu. I tu sie zaczęły nieprzyjemności.

Pierwszą dziwną rzeczą którą zauważyłem był strasznie dzwiny, głośny, metliczny dźwięk wydobywający się spod samochodu w czasie jazdy - tak jakby coś metalowego szorowało o felgę. Trzymali dwa dni u siebie samochód i taki babol na wstępie!! Niestety telefonu już nie odbierali, zakład zamknęli, więc nawet nie miałem gdzie zawracać kiedy to dostrzegłem. Po przejechaniu kilku kilometrów dźwięk ucichł, ale jednak nadal występuje.

Kolejna rzecz - przestał działac klakson! Kiedy zadzwoniłem do nich nastepnego dnia rano stwierdzili, że nic nie robili z tym, ale oczywiście jeśli tak jest, to mi to "poprawią" za free, razem z tym hałasem spod samochodu. Niby fajnie, ale jednak znowu musze do nich jechać.

To niestety nie koniec problemów po odebraniu od nich samochodu, bo termometr jak nie działał tak nie działa, zamki drzwi jak hałasowały tak halasują... No i jeszcze jedna, duża sprawa. od czasu ich "grzebania" w silniku i wymiany filtrów, w promieniu metra od przodu samochodu oraz w kabinie(!!!) przy rozgrzanym silniku śmierdzi ropą!! To już szczyt wg mnie, tymbardziej, że prosiłem o przejrzenie silnika. Jedyne co o silniku mi powiedzieli przy odbieraniu samochodu, to to, że mam rozszczelnienie w pompie olejowej, ale to niegroźne i przy kolejnej okazji u nich mi to zrobią.

Podsumowując... generalnie obsługa miła, ceny spoko, ale jakoś nie zrobili na mnie wrażenia pozytywnego. Ani fachowego podejścia, ani tymbardziej efektów ich reklamowanego profesjonalizmu. Począwszy od tego, że samochód trzymali dłuzej niż mieli trzymac i jeszcze im było mało, skończywszy na tym, że z rzeczy które zrobili bez zastrzeżeń działa zawieszenie i sprzęgło :/ Reszta do poprawek. NIE POLECAM WFK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie z WFK.

Cieszy mnie, ze śledzicie to forum, bo zapewne wyciągącie wnioski płynące z komentarzy i opini Waszych klientów. Jak zapewne zauważyliście, ani nie oskarżam, ani nie twierdzę, że nie znacie się na robocie, jedynie wyraziłem opinię na temat moich odczuć po odebraniu samochodu. A odczucia były takie, ze klakson nie działa, że spod samochodu słychać dziwne dźwięki itd. Jestem zadowolony z wymiany wahaczy (teraz cisza w zawieszeniu) które były oczywiście używane i z demobilu i nie mam pretensji, że jeden nie był wymieniony i miał obciętą śrubę :) Sam je kupiłem (taniej niż nowe) więc sam za to ponosze odpowiedzialność i nawet o tym tu wcześniej nie spominałem, bo to przecież nie Wasza wina. Jednak to forum służy m.in. do wymiany swoich opini i moja ogólnie jest taka jak to opisałem :( Mam nadzieję, że po wizycie w czwartek moje odczucia się polepszą.

 

Nie ma sensu ciągnąć tutaj nadal tego wątku. Mam nadzieję, że w przyjaznej atmosferze spotkamy się w czwartek, wszystko wyjaśnimy i wszystkie usterki zostaną usunięte.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kiedy za czasow ASO Cerkawski, ktory byl nastarszym serwisem jak dobrze pamietam w tym rejonie mieli bardzo dobrych mechanikow.W tej chwili to nie slyszalem o nich nic.Szczerze mowiac myslalem ze zamkneli dzialalnosc bo jadac obok nie widzialem szyldu.
#

 

wiec co do Sopot to mechanicy to naprawde sa spoko mozna zaufac jedynie trzeba miec oczy otwarte jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

napiszcie jakie macie doświadczenia z serwisem Kulesza w gdyni na Hutniczej ??

jakieś 3 lata temu kiedy to jescze było ASO mój ojciec serwisował tam swoje e39 i zawsze było OK tyle że nie najtaniej :(

ja od niedawna posiadam e46 i chce je oddać gdzieś w dobre ręce.......

 

Pozdrawiam jezioro

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chciałbym dorzucić od siebie opinię na temat warsztatu - Bosch Service w Leźnie pod Gdańskiem. Miałem problemy z migającymi kontrolkami ABS i ASP. Za półgodzinne sprawdzenie na komputerze i potwierdzenie że jeden z czujników ABS padł zażądali bezczelnie 140 zł. ZERO NAPRAWY WYMIANY CZY JAKIEGOKOLWIEK ROZBIERANIA! Pełny "profesjonalizm". Oczywiście "wielki serwis" sprzedaży części takich nie prowadzi (może i lepiej...) i jak sobie znajdę to mi chętnie założą.

Ostrzegam kolegów - to drobne cwaniaczki.

Ja już się tam napewno nigdy nie pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam problemy z E46 Diesel 110kW coś z elektroniką ciędziej dodajesz gazu a samochód prawie wogóle nie przyśpiesza troszkę gazu popuścisz i znowu dodasz to wszystko zaczyna działać ok. Polećie do jakiego warsztatu się udać gdzie mają dobrego elektryka oraz nr tel do nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam pytanie, znacie jakis dobry warsztat z okolicy specjalizujacy sie w BMW w okolicy Kartuz (Grzybno)?

Chciałbym dodac do mojego samochodu zmieniarke (puszczenie wiązki kabli) i nie chciałbym aby to zostało spartaczone. Wiem, że w Wejherowie jest dobry warsztat dla BMW, ale oni głównie zajmują sie mechaniką,

Możecie coś powiedzieć o tych warsztatach?

Warsztaty samochodowe

 

Pozdrawiam,

D

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety także będę zmuszony dołączyć do niespecjalnie zadowolonych, byłych już klientów WFK w Wejherowie.

Kwestie ogólnej czystości, zasad GHP itd. mogę pominąć, choć kierując się opiniami zawartymi w tym wątku moje oczekiwania były dużo większe. Natomiast inne są już dość mało akceptowalne, mianowicie:

 

- podczas naprawy niezbędny był demontaż amortyzatorów przednich - niestety po naprawie okazało się, że łożysko prawego amortyzatora w ogóle nie było przykręcone / dokręcone do kielicha (przejechałem ca. 100 km i po otwarciu maski okazało się, że śruby prawie wyleciały z otworów, WSZYSTKIE na tymże kielichu - mam fotki),

 

- termometr temp. zewn. nie został w ogóle zamontowany z powrotem na swe miejsce (po prostu sobie wisiał - także korygowałem sam),

 

- śruby nie zostają wymieniane na nowe, jak zaleca producent,

 

- nikt nie zadał sobie trudu choćby zasugerowania wymiany podkładek sprężyn na podstawie amortyzatorów, pomimo że były już dość zużyte (w dobrym tonie jest także choć pobierznie "przejechać" szmatką ubrudzone z biegiem lat amory przed montażem...),

 

- zasugerowano mi wymianę oleju silnikowego na Castrol 5W-40 bodaj bez jakiegokolwiek wglądu na to, jaki wlewany był wcześniej. Skrzynię biegów ochoczo zaproponowali zalać syntetykiem, także bez konsultacji / sprawdzenia (oczywiście nie miałem zamiaru tego robić),

 

 

Nie dane także było mi zauważyć tak chlubnie opisywanej tu fachowości oraz grzeczności (ktoś coś nawet o kawie wspominał w tym wątku??), a jedynie pośpiech i fuszerkę, zaś kwestie stosowania się do zaleceń producenta, tak podczas montażu / demontażu / wymiany płynów etc. (czego można by się spodziewać po warsztacie "specjalizującym się" w BMW) są wydaje się tam także dość obce.

Nie polecam osobom, które naprawdę dbają o swoje BMW.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro czytać taką opinie bo jestem od niedawna ich klientem i na razie ten stan zapowiada się na dłużej .

Co mogę powiedzieć ... ceny na prawdę aż prawie nieprzyzwoicie niskie , spodziewałem się , że będzie drożej .

To że warsztat nie jest wylizany jak sala operacyjna czy chociażby warsztaty dużych salonów moim zdaniem absolutnie nie świadczy o braku kompetencji .

Faktem jest że przy pierwszej mojej wizycie dałem wyrażnie do zrozumienia , że chcę zostać ich (stałym) klientem i oczekiwałem jakieś inicjatywy w zakresie "rozmowy wstępnej" w celu zapoznania się , co nie nastąpiło - rozmowa ograniczyła się do niezbędnego minimum .

Ale to też mogę zrozumieć jeżeli jest większy ruch w firmie .

 

Po chyba trzeciej wizycie już rozmowa lużniejsza , na moją prośbe szefo się przejechał moim autem , wytłumaczył i odpowiedział na pytania .

 

Dopóki co polecam

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam listę rzeczy, z którymi planuję wybrać sie wkrótce do mechanika, głównie to wymiany eksploatacyjne.

Czy istnieją serwisy w okolicach 3-miasta, które podadzą mi chociaż przybliżoną cenę takiej wizyty?

 

Przychodzi mi takie coś do głowy, bo podajecie tu ceny za wymiane oleju itp, to w sumie czemu nie przygotować się finansowo na serwis?

 

Serwisom mogę np podać VIN i listę rzeczy do zrobienia. W ten sposób maiłbym cenę, a wybrać mógłbym ten, który wydaje się najbardziej wiarygodny, chociażby czytając ten wątek.

 

A może tak byłoby za dobrze? :oops:

 

Pozdrawiam.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.