Skocz do zawartości

Ile tysięcy km mają nasze beemki ??


kiokio

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem ciekawą i bolesna ciut finansowo historie mojej E32 babuni.

Rok prod 1987

Sprzedałem ją i przesiadlem się na inną markę ( nieco bardziej ekonomiczną ) ale opowiem o 2 latach eksploatacji 730 E32.

Koszt samochodu ( jakis czas temu ) 12000zł z wszytskimi opłatami +

 

Po zagazowaniu instalką z kompem i mikserem ( LANDI ) spadła moc tak z 70KM ! Tak to nie bujdy...Po wielu ciekawych badaniach odkryłem mocno ukrytą naklejkę na parowniku... 140KM więc do kosztu instalki 2000+ 400zł na nowy parownik 170KW czy cos koó tego. Zaczeło chulać lecz w butli również wynik 15-20 LPG miasto 11trasa ( mam cieżką nogę )

Po 2 latach po naszych nie skalanych naprawami drogach nastąpiła pora reanimacji zawieszenia przebieg ok 278tyś ( około bo po ciekawych obliczeniach oraz oględzinach licznika który został wymieniony w 1991r oceniłem przebieg na 350-400tyś)

Renimacja zawieszenia z ogromnymi rabatami ponieważ prowadze serwis :

amortyzatory przód 500zł x2szt Sachs wkład

amortyzatory tył 250zł x2szt. Sachs cały amort.

Łaczniki wachaczy przednich : 140zł / 2szt

wahacza górne p. 250zł x2 LMI 9 górna półka -1 wyposaż w bmw )

wahacze dolne p. 150x2 Febi

Drążek środkowy kierowniczy 500zł LMI

tuleje drążka przekazującego i jakieś tam drobiazgi 150zł.

Łączniki wahaczy tylnych 180zł x2szt

Tuleje kołyski tylniej 100zł x2szt

Tuleje wahaczy górnych aluminiowych ( nie są z nowym wahaczem ) 100zł/1sztx 2

Razem na części : 3990zł...

 

Przestało pukać.... na troche... dokładnie to potrwało jakieś 15 tys km a puzniej zaczeły wypadac to łączniki to znów wahacze....

Nie muszę nadmieniać że robocizny nie uwzgledniałem ale przy koszcie 40zł/h myslę że trzeba by 12-18 Rbh poświęcić na wymiany tych elementów zawieszenia. Bodajże w markowych serwisach liczą sobie w naszym pięknym kraju od 100 do 200zł za 1 roboczogodzinę :o)

Nie uwzgledniam opon olei itp...

W ramach zaawansowanego wieku samochodu padło jeszcze pare elementów które kupiłem używane :

elektrozawory ogrzewania 80zł

sterownik wentylatora ogrzewania : 80zł

Bord computer : 100zł - to była ogromna okazja...

Siłowniki do centralnego zamka oraz klamka od kierowcy ( sterownie zamkiem centr itp ) jakieś 300zł

Oraz w nastepującej kolejności :

Przewody zapłonowe 500zł NGK ( w detalu ok 1000 z listwą i czujnikiem 6 cyl bez żadnego rezania... )

kopółka 180zł Hepu

palec 80zł hepu

swiec nie liczyłem ale na 40tys wymieniłem 24szł po 10zł/1szt. = 240zł.

filtry itp....

 

heh.... chyba ciut pozapominałem bo pozbyłem się samochodu jakieś 1,5 roku temu za ASTRONOMICZNĄ KWOTĘ ok. 8000 PLN !!!

 

koszt przjechania 65 czy 70tys km tym samochodem dla mnie :

Koszt gratów ogólnie = około 5550zł

strata zakup( +gaz ) - sprzedaż= - 6400zł na oko...

Razem : 11950zł w dwa lata :o)

Nie bierzcie ze mnie przykładu....

 

 

Napisałem ten post nie po to by się poskarżyć komukolwiek czy szukać współczucia...

lecz by ZAAKCENTOWAĆ UCZUCIE JAKIM TRZEBA DAŻYĆ markę BMW by nim dłuuugo jeździć...

Mój post pozwoli może zorientować się przyszłym użytkownikom E32 mniej wiecej w kosztach utrzymania takiego cudeńka :o)

I dla ludzi którzy lubią oszczedzać : Ja poprostu lubie wiedzieć że mój samochód jest sprawny i wymieniałem jedynie elemęty wymagające wymiany. Nie robiłem tego z powodu nadmiaru pieniędzy czy fantazji...

 

 

Ogólnie uważam że to fajny samochód pozwalający przy delikatnym szmerku powietrza przejechać 600km w 5h w polsce ( ja tak właśnie jeździłem ) ale wymaga paru poświęceń.... :o)

Pozdrawiam

"Beti" jest stara ale ma klasę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymieniałem tłumik tylny.Przebieg 250 tyś. Dziwią mnie tylko małe przebiegi samochodów osób które tu podają. Zaryzykowałbym teorię że to jest niemozliwe. Podejrzewam że większość niestety żyje w nieświadomości i może im z tym dobrze. Ja podałem tylko to co na liczniku widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem BMW w wielu komisach w Polsce, zjezdzilem pol Europy za E36 6 cyl. az wreszcie żona wychaczyla 320i blisko czyli na drugim koncu Polski. Dobry rocznik za niewielka kase.

Przebieg w dniu zakupu 252200. Wymienilem kompresor klimy, zewnetrzne rurki, sworznie zwrotnicy przód, łączniki stabilizatora, wycieraczki, szyba przednia zielona, oblesną skore zamienilem na popielaty welur, walnolem transplanta silnika , wstawilem 2,5 24v BEZ VANOSA (z przebiegiem 180000) zamiast 2,0 24v Vanos (spreżanie zmiezone przed wyjeciem silnika 6 x 12), bardzo ciezko bylo to wyjac z auta i wstawic. super wrazenia:-), dokupilem przeplywomierz i gume ,potem wentylator, filtry, olej, wczoraj 4 szt felg stalowych i zimowki. Teraz jestem bardzo zadowolony z jazdy a zona boi sie tego auta.

 

 

Wracajac do foteli i przebiegu to sadzac po wygladzie moich skorzanych to ta BMKa ma ze 300 000, i kierownica tez daje to po sobie poznac.

 

Kolega w chwili sprzedazy swojej 325 E36 91r mial na liczniku 520 000 i fotel kierowcy jakby ktos nozem pocial, ale ogolnie mimo takiego przebiegu mozna bylo jezdzic bokami.

 

Niewierze w przebiegi ponirzej 150 000, w dobie programów np. Tachopro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 320i ma 481 000 km. Mała zmianiany 3 r razy łancuch rozrzadu z napinaczem....

 

Zawieszenie tez 3 razy...od 5 lat samochod jezdzi po naszych drogach. Usterki:

termostat, obłamany silniczek ust swiateł, zepsuty czujnik swiateł wstecznych przeciwmgłowych...2 wystrzelone opony...

 

 

Pozdrawiam...

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E36 z 1991roku, 316i ma 215.000 i chodzi jak nówka po dotarciu :8)

Kiedy zmieniałem olej kupiłem butelkę oleju na dolewkę zrobiłem 10.000 i :shock: jeszcze jej nawet nie otwarłem. Nie bierze ani grama oleju...

Po prostu super egzemplarz... :mrgreen:

A osiągi?? Jak dla mnie chodzi super.... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam e36 z 1997, 1.8 l od ponad 4 lat. Sam "przejechałem " ponad 73 tysiące a na liczniku - 226.000. Ogólnie bez większych niespodzianek. Ostatnio przeczyszczałem silniczek krokowy. Poprzednio udało mi sięnaprawić sterownik klimy i nawiewów (obydwie naprawy samodzielnie, dzięki FORUM !). Przy 225.000 padła sonda, bo te 73 tysiące na gazie III generacji. Poza tym OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 34 525 i M 20 / tego dowiedziałem się z Forum / 200 000 w Niemczech / udokumentowane / moich 4000 km od końca września ...

" chodzący " ideał - jak się cieszę ... dzisiaj szła pod górkę w kopnym śniego 70 m do głównej drogi - bez problemu / a było tego równo z progami / jak ubiegłej zimy spadło trochę puchu to do sklepu na zakupy z plecakiem - :mrgreen: ani beczka ani scorpio nie dawało rady ...

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-36 325 1991r mam ją od stycznia 2005 wachacze przód dwa razy,amorki tył, wyrwane mocowanie zawieszenia tylnego od karoserii, wiskoza, siedem wiatraków, ja przejechałem nią 50tys km na liczniku jest 190tys........ i dalej jeżdżę u Wróbla. :doh: :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 316i z 1995 r. właśnie stuknęło 167000 według licznika. Sam przejechałem tym autem w 1,5 roku ok. 20000 km. W tym czasie wymieniałem termostat, bendix, łożyska z tyłu i półoś prawą. A tam to czysta przyjemność jazdy.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość pisze o dośc małych przebiegach hehehehe.

:lol: Wasza sprawa wierzyć, czy nie.

Ja mam na zegarku 205 000.

Według mnie auto ma spokojnie ze 100 tys wiecej.

 

Ja mam tyle na wyświetlaczu, to wcale nie znaczy, że tyle faktycznie jest :norty:

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.