Skocz do zawartości

Ile tysięcy km mają nasze beemki ??


kiokio

Rekomendowane odpowiedzi

284 tkm, z czego moje 3tys - przez miesiąc. Jak na razie awarii brak - zrobiłem tylko wahacze, amory, hamulce - tarcze +klocki , tuleje gumowe tylnej belki, wymiana olejów i filtrów - czyli to co raczej trzeba standartowo przy zakupie używki, żeby spokojniej śmigać. A co dalej...? czas pokaże
- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jak kupilem to miala przejechane 106000km mam ja ponad rok i teraz na liczniku jest 204000km duzo zrobilem i nic jeszcze nie wymienilem oprocz pompy wody po zakupie jakis 3 miesiace.Od paru miesiecy tez zaczlo mi cos stukac jak jest zimny tylko po nocy i nie wiem co to jest.

 

Jak wiecie to prosze o info.

 

Pytanko - zrobiłeś to? Co jej było - pytam bo mam to samo, wprawdzie silnik m50, ale objawy dokładnie takie same. Na początku stuki same ustawały po paru sekundach, teraz trzeba silnik wyłączyć. Drogo ta zabawa kosztowała?

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jak kupilem to miala ok 135000 a teraz ma ok 142000 a mam ja 3 miesiac :mrgreen:

 

I tak chcialem sie zapytac co to moze byc za liczba wskazywana jako bodajze pierwsza w "teście zegarów".. bo mi wlasnie pojawia sie cos około 320tys z hakiem.. czy mozliwe ze to jakis zapisany gdzies indziej oryginalny przebieg samochodu? Czy moze cos innego? Co?

Pytam bo nie moglem znaleźć nigdzie na forum :(

W E36 niema zapisanego nigdzie (chyba) oryginalnego przebiegu. Dokladny opis pozycji w tescie jest gdzies na forum opisany poszukaj

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 528iA prod.1996 (RM1997 i pierwsza rej w 1997) jak ja kupilem to

miala 117 tys. km. W tej chwili (poltora miesiaca) ma juz 124kkm. Az

strach pomyslec co bedzie za rok ;)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta klasy 5-ki czy 7-ki robią w Niemczech minimum 15-20 tys km rocznie, a bardziej prawdopodobne jest 30-35 tys km i takie przebiegi moim zdaniem nalezy przyjmowac za realne. Przestawienie przebiegu na zegarach jest tak łatwe, ze niemal wszyscy to robią przy sprzedaży, a szczególnie handlarze na zachodzie ...

Ja swoją 7kę rocznik 91 kupiłem w 1998mym z przebiegiem 100 tys na liczniku, czy prawdziwym tego nie wie nikt. Poprzednio zarejestrowana była na amerykańskie wojska NATO w Niemczech, pewnie jakiś generał nią śmigał po autobahnach. Potem wjechał do rowu i już mu się nie podobała :D Teraz na liczniku jest 290 tys km i jak na 190 tys km z moją ciężką nogą to awarii było zadziwiająco mało. Nawet wydech wciąż mam oryginalny. Najgorsze było trzaśnięcie sprzęgła, gdy z obrotami 6000 ruszyłem ostro spod skrzyżowania, ech te błędy młodości :duh: Może to, że większość mojej eksploatacji odbyło się bez instalacji gazowej pomogło w bezawaryjności. Teraz autko to jest na zasłużonym odpoczynku, pod troskliwą opieką mojej małżonki, którą ciężko wyciągnąć zza kierownicy :cool2: (to ta ponętna blondynka na zdjęciu poniżej, pozująca przy jednej z moich poprzednich beemek).

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta klasy 5-ki czy 7-ki robią w Niemczech minimum 15-20 tys km rocznie

 

Różnie to jest, napewno nie ma na to reguły, mi się wydaje że 5-tka cz 7-mka raczej nie były kupowane jako samochody służbowe do firm tylko jeździli nimi prywatni kierowcy lub urzędnicy państwowi ale to będzie wiadomo bo taki samochód ma zawsze wpis w Briefie. Myśle że łatwiej trafic na zajeżdzonego Golfa niż beemkę. J ajak kupowałem swoją to z książka serwisowa dostałem całą teczke rachunków, gość zbierał dosłownie wszystko, co roku robił analize spalin w Decra i tam zawsze był wpisywany przebieg więc nie wydaje mi się aby komuś chciało się podrabiac tą sterte papierów. Najpewniej jest kupowac auto właśnie jak ma dużo rachunków i wykresów z diagnostyki, niemcy na fakturach za robocizne wpisują zawsze przebieg

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja coupetka z '92 miała przejechane 155 jak ją kupiłem 2 miesiące temu ja przejechałem 2 tysiące ale faktycznego przebiegu pewnie nawet najstarsi górale nieznają

jeżdze na oleju 0W40 i 0 ubytku po tysiącu kilometrów- oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta klasy 5-ki czy 7-ki robią w Niemczech minimum 15-20 tys km rocznie

 

Różnie to jest, napewno nie ma na to reguły, mi się wydaje że 5-tka cz 7-mka raczej nie były kupowane jako samochody służbowe do firm tylko jeździli nimi prywatni kierowcy lub urzędnicy państwowi ale to będzie wiadomo bo taki samochód ma zawsze wpis w Briefie.

 

Od każdej reguły są wyjątki, oczywiście. Ostatnio oglądałem w Monachium 320kę E30 z 1983 roku z przebiegiem 111 tys km (!!!). Najlepsze było to, że auto faktycznie wyglądało na te 100 tys, podobno wyciągnięte od jakiś emerytów za pareset euro. Normalnie jak nówka z salonu, czyściutka i świecąca chromami. Ale mam już taką, tyle że nie tak ładną (ale czegóż wymagać od samochodu kupionego za 150 euro :D )

 

A z tym że 5ki i 7ki są kupowane głównie prywatnie raczej bym się nie zgodził. Np moja 750ka miała w briefie firmę (przez większość czasu) a potem osobę prywatną.

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam moje E36 323Ti 2.5-24V z 1998r. ma przejechane 157tyś. jestem trzecim wlaścicielem i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony jeździ bez najmniejszej awarii .Jest Super :cool2: :D :D

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja becia ma juz nakrecone 250k. Mam nadzieje :D Nie wyglada na wiecej ale tego sie pewnie nigdy nie dowiem :| Oby tylko nakrecila drugie tyle bez uciazliwych awarii - wiem, naiwnosc to matka... :mrgreen:

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma ok 140 tys (przyjmniej na liczniku) ale nie wyglada na wiecej wiec moze ma tyle rzeczywiscie :). Sasiad ma e39 z 2001 i ......... 16 tys : :mrgreen: Czyli 4 tys rocznie :) I ten piekny zapach nowosci w srodku...Wyglada jakby dopiero wyjechala z salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiat uno 85' 1,0 poj :mrgreen: 192k, z czego ja zrobilem ok 7k w 2 miechy, awaryjnosc:

2 wymiany filtr oleju

2 wymiany oleju po 4L kazda, wymiana 2x czujnik oleju, wymiana klockow przod, wymiana uszczelki pod glowica, wymiana wycieraczki, wymiana linki reczny, mocowanie zderzaka przod (luzno zwisal prawa strona :lol: ) zamiana zarowek na 80W, wymiana swiec, wymiana rozrusznik...

 

eh nie bede pisal dalej bo wyjdzie ze mam nowke fure....i kup tu czlowieku fure "igła" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.