Skocz do zawartości

Ile tysięcy km mają nasze beemki ??


kiokio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 775
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie to ciekawa sprawa z tymi przebiegami. Jak przegladam na Allegro ofery prawie nowych samochodów (3-4 letnich), to wiekszosc z nich ma przebiegi rzedu 150 lub 200 tys km.

 

Jak ogladam oferty aut z poczatku lat 90. lub starszych, deklarowane przebiegi sa podobne.

 

"BMW E30 325, 161tys km, ksiązka serwisowa, stan idealny, pierwszy właściciel (...)"

 

W autach powinien byc tylko przebieg dzienny, przebieg całkowity to bajka...

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach powinien byc tylko przebieg dzienny, przebieg całkowity to bajka...

 

nie tak do końca to jest bajka, poprostu kiedyś robiło się dużo mniejsze przebiegi, a co najważniejsze nie było leasingo-dawców, samochodów nie brało sie na firmę dlatego większość samochodów wyprodukowanych przed 1996r uchroniło sie przed pracowaniem jako wół robioczy w firmach, no a potem to już był stary i nikt go do firmy nie brał tylko jako auto do domu.

Poza tym mam dostęp do danych ze średnimi statystyczniymi przebiegów polaków i wygląda to mniej więcej tak

w 1986r średnia wynosiła 9600 km rocznie

w 1990r już 12200 km rocznie

w 1997r 17000 km rocznie

i w 2002r 22000 tyś km rocznie

 

nie mam danych na rok 2004 ale podejżewam że będzie ok 25 tyś rocznie

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawa sprawa z tymi przebiegami. Jak przegladam na Allegro ofery prawie nowych samochodów (3-4 letnich), to wiekszosc z nich ma przebiegi rzedu 150 lub 200 tys km.

 

Jak ogladam oferty aut z poczatku lat 90. lub starszych, deklarowane przebiegi sa podobne.

 

"BMW E30 325, 161tys km, ksiązka serwisowa, stan idealny, pierwszy właściciel (...)"

 

W autach powinien byc tylko przebieg dzienny, przebieg całkowity to bajka...

to nie jest tak a wiem o tym bo pracuje w salonie peugeota i sa auta ktore maja po 6-7 lat i maja przebiegi po 20-30 tys a sa takie co maja po 2-3lata i maja po 200 lub 300 tys wszystko uzaleznione jak sa uzywane mamy takiego klienta ze ma 605 caly czas serwisowana od 95r u nas w salonie gdzie byla kupiona i ma przebieg okolo 90 tys bo on uzywa jej tylko od swieta jak jedzie do rodziny okolo 700km w jedna strone lub jakies specjalne okazje i tylko wtedy nim jezdzi a tak na codzien ma 206 ktora teraz ma juz okolo 130tys i ma dopiero 3lata takze nie mozna patrzec na przebieg jednoznacznie a pozatym na samochodzie widac jaki ma przebieg auto

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko ja mam pecha :shock:

jak kupowałem( 190tyś - z k/serwiową) to po 500km padła głowica :cry2:

Naprawę spaprali i po pół roku to samo :duh:

ale to juz z winy mechaników.

 

a że miłość bywa ślepa i tak jestem zadowolony :D teraz ma 203tyś. i poza tą jedną przypałością nic jej nie dolega. Oleju nic nie bierze, nic nie stuka i nie zapowiada innych napraw \\ odpukać w niemalowane\\

tak więc że nie jeżdze duzo to może doczeka się miana oldtimera :norty: i nie spotka ją śmierć na złomowisku.

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko ja mam pecha :shock:

jak kupowałem( 190tyś - z k/serwiową) to po 500km padła głowica :cry2:

Naprawę spaprali i po pół roku to samo :duh:

ale to juz z winy mechaników.

 

a że miłość bywa ślepa i tak jestem zadowolony :D teraz ma 203tyś. i poza tą jedną przypałością nic jej nie dolega. Oleju nic nie bierze, nic nie stuka i nie zapowiada innych napraw \\ odpukać w niemalowane\\

tak więc że nie jeżdze duzo to może doczeka się miana oldtimera :norty: i nie spotka ją śmierć na złomowisku.

to akurat nie jest wyznacznik u nas w peugeocie padaja silniki nawet na gwarancjitakie co maja po 20tys km nie wiem tak juz jest

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien przegladu - kilka dni temu - 223.470 km (z czegu u nas okolo 13.000) i bez remontu silnika... bez zadnej wiekszej awarii... zawsze na oryginalnych podzespolach. To sie nazywa technologia...

 

Teraz spokojnie, czyli ok. 5.000km miesiecznie. Czasem troche wiecej.

 

Ale trzy lata temu byl bardzo meczacy okres, kiedy zrobilem 100.000 w dokladnie 359 dni nowym passatem 1.9 TDI 130KM. Szmat drogi. Ale punkt kulminacyjny jest inny - gwarancja byla na 100k, a kiedy na liczniku bylo 101.350 rozsypala sie (doslownie) skrzynia biegow :duh: Nadal jednak lubię VW ;) Co prawda wiekszy komfort wizyczny i psychiczny daje mi BMW, to jednak zjezdzilo sie w zyciu kilkanascie tych volkswagenow... Nie pozwalają o sobie zapomniec ;) Tak jak i BMW.

http://no2qnos.fm.interia.pl/breit1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMW 530i e-34 - 189.000km, rok 1989 - ostatni wpis z ksiazki serwisowej w 2000r. mial chyba 178.000, ja kupilem we wrzesniu 2001 i mial na liczniku 181.000 - takze sam przez te prawie 4 lata niewiele zrobilem nim ;) w zasadzie awarii brak, padl akumulator wiec jest nowy ;) i jakies duperele z elektryka

BMW 318i E-36 1993r. 124.000km - od nowosci w rodzince ;) to tej pory jezdzila nim mama hehe ;) a z awarii...to nie uwierzycie!!! ale padl silnik!!! jak mial jakies 105.000km wiec mial generalny remont-teraz jak nowka ;)- ale to wina oleju a jezdzil na oleju bardzo renomowanej firmy (nie jakims ruskim z bazaru ;)) - takze uwazajcie z olejem!!! Ojciec jezdzil tez na tym samym oleju swoim nowym wtedy E-39 (specjalnie kupowal do serwisu jak mu zmieniali bo nie mial zaufania do olei Aral jakie lali w ASO). jak po awarii trojki zmienil szybko olej w piatce to w silniku byla ta sama brudna maz...na szczescie nic sie nie stalo...

Pozdrawiam

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-30 1.6 334 tys :) Oczywiscie rozrzad wymienilem (m 40 :) ) a teraz pompa paliwa siadla ale poza tym idzie jak zyleta a pali na dotyk :twisted:
Jeśli po zaparkowaniu samochodu nie odwracasz się, żeby spojrzeć na swój samochód to znaczy, że kupiłeś złe auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

e21 rok produkcji 1976 (pierwsza rejestracja 77r) Kupiona od pierwszego wlasciciela z przebiegiem 138000 (udokumentowane).

Szkoda tylko ze zostala zarznieta przez wnuczka (chyba to byl wnuczek) zostala zatarta na 3 korbie i malo profejnonalnie uruchomiona. Wal pekl na przeciw wadze i tracilo sie cisnienie na panewkach. Pozatym jest ok. Teraz jest u blacharza na drobnym remoncie i wkladamy silniczek. Bedzie jak nowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.