Skocz do zawartości

Czy adaptacyjne ledy z LCI dorównują laserom?


adiki

Rekomendowane odpowiedzi

Lifting serii 4 zbliża się dużymi krokami, pojawiają się pierwsze zdjęcia szpiegowskie. Los laserów będzie taki sam jak w serii 3. Chciałbym zapytać czy ledy adaptacyjne z LCI są jakoś ulepszone np poprzez większa rozdzielczość matryc czy większym zasięgiem świecenia? Zastanawiam się nad zamówieniem serii 4 i myśle czy jest sens czekać na lifting żeby mieć trochę świeżej wyglądające auto czy lepiej jednak zamawiać teraz póki lasery są jeszcze dostępne. Z ekranami niestety już nic się się zrobi bo tablety już zagościły w 4kach ale nad światłami można się zastanowić. 

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie wiem, jak działały lampy w pre-LCI, ale z tego co wiem, adaptacja była taka sobie, natomiast mam adaptacyjne ledy w G20 LCI, mam też w G30 i powiem, że świecą bardzo dobrze, na pewno nie gorzej niż w G30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi i tak i nie, Lasery sa dosc zero jedynkowe i uruchamiają sie tylko w określonych warunkach ( predkosc jazdy, natezenie swiatla z naprzeciwka ), natomiast jak juz zaczynaja dzialac to jest naprawde Wow i adaptacyjne z LCI świeca słabiej ( co nie znaczy ze zle bo generlanie swieca naprawde dobrze tez ), natomiast przewaga adaptacyjnych ledow jest to ze po prostu sa częściej w użyciu. Ja chciałem lasery, zamówiłem pre LCI ale finalnie wyprodukował sie LCI i jednak tych laserow żałuję. Natomiast co do tabletu to zobaczysz ze po chwili uzytkowania bardzo zyskuje i bedac bardzo ale to bardzo negatywnie do niego nastawiony naprawde pozytywnie sie zdziwilem i juz nie narzekam 😄 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli że adaptacyjne są częściej w użyciu. Lasery z tego co wiem też są matrycowe wiec chyba normalnie też wycinają pojazdy gdy laser nie jest aktywowany. 

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery nie "wycinaja" przynajmniej ja tego nie zauwazylem, albo swiecily albo nie, zwykle jak sie laser wylaczy oczywisice wycinaja, natomiast w LCI nawet jak na dlugich jade to wycina, nie w tak wielu strefach ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Quash napisał(a):

Lasery nie "wycinaja" przynajmniej ja tego nie zauwazylem, albo swiecily albo nie, zwykle jak sie laser wylaczy oczywisice wycinaja, natomiast w LCI nawet jak na dlugich jade to wycina, nie w tak wielu strefach ale jednak. 

Lasery to są adaptacyjne ledy z dodatkiem laseru. Także normalnie wycinają pojazdy, a laser tylko włącza się w określonych warunkach, jak nie ma innych pojazdów. 
 

W skrócie - lasery to są adaptacyjne ledy z dodatkiem wiązki laserowej która włącza się powyżej pewnej prędkości i gdy nie ma innych źródeł światła w polu widzenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adiki napisał(a):

A czy lasery maja opcje „długich” z wycinaniem pojazdów gdy laser jest dezaktywowany? W sensie taki stan pośredni?

Tak, to jest domyślny stan. To są normalne adaptacyjne ledy ze wszystkimi jego funkcjami. Dodatkowo jest laser, który włącza się powyżej 60 km/h jak nie ma innych źródeł świateł. Jak laser się nie włączy (a w serwisie słyszałem, że jest wiele aut, w których nigdy się nie włączył) to działa tak jak adaptacyjne ledy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery mam i sobie chwalę ( aczkolwiek jest jeden minus o nim dalej ).
To prawda, że włączają się w określonych warunkach i czasami bywa jak jest duży ruch , że przez dłuższy czas jedzie się na samych ledach.
Natomiast jak się włącza...o Panie 🙂

Dla mnie nawet troszkę za mocno świecą do tego stopnia, że odblaski z przy drogowych tablic oślepia i mnie.
Ale to ma miejsce raczej na drogach szybkiego ruchu.

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem. Mam dylemat czy czekać na LCI czy zamówić teraz. Z wymiana mi się nie spieszy mojej obecnej nic nie dolega a kolejny samochód pewnie znowu wezmę na conajmniej 5 lat albo i więcej bo wtedy chyba już niemożliwe będzie kupienie czegoś w tym segmencie z 6 cylindrami. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywisice tylko moje zdanie ale... Jak zamawialem swoje M340d to byl przedlift i bardzo mi zalezalo na przedlifcie z uwagi na deske rozdzielcza, Lasery i jeszcze pare innych pierdol. Skonczylo sie na LCI i.... z perspektywy czasu jednak sie ciesze 😄 , tablet okazal sie naprawde spoko, laserow troche brakuje ale te adaptacyjne ledy same tez daja rade a sam samochod po prostu jest świeższy ze tak to ujme 😄 . Ale jak mowie jest to kwestia indywidualna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wątpliwe, aby LED-y dorównywały laserom. Co prawda w serii 5, ale wybrałem lasery i naprawdę nie żałuję, choć ogólnie mało jeżdżę w nocy. Lasery wyglądają dużo bardziej ekskluzywnie, ale w sumie nie taka jest ich główna rola. Natomiast jak już się zaświecą to w życiu nie miałem takiego dnia przed samochodem. I to nie przed samą maską, ale dobre pół kilometra (jak nie lepiej) przed samochodem. Naprawdę świecą jak sk...n i LED-y nie robią takiej roboty i takiego efektu wow. Owszem, z LED-ów też będziesz zadowolony, ale lasery rozwalają system. Aż się dziwię, że BMW się z tego rozwiązania wycofuje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.