Skocz do zawartości

G05 25d


Sebol1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Hola hola ani ja ani kolega arturo nie napisaliśmy tutaj ze trzeba kupić większy silnik bo inaczej się jest biedakiem. Mowa jest o kupnie auta niewspółmiernie,drogiego do dochodów czy tez majątku. Jeśli ktoś idzie do salonu i kupuje samochód o wartości znacznie przekraczającej jego oszczędności to warto zamiast na sile próbować pokazać się przed sąsiadem najpierw zadbać o powiększenie majątku I zbudowanie poduszki finansowej a pozniej mysli o drogim aucie. Takie jest Moje zdanie a kazdy niech robi jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Hola hola ani ja ani kolega arturo nie napisaliśmy tutaj ze trzeba kupić większy silnik bo inaczej się jest biedakiem. Mowa jest o kupnie auta niewspółmiernie,drogiego do dochodów czy tez majątku. Jeśli ktoś idzie do salonu i kupuje samochód o wartości znacznie przekraczającej jego oszczędności to warto zamiast na sile próbować pokazać się przed sąsiadem najpierw zadbać o powiększenie majątku I zbudowanie poduszki finansowej a pozniej mysli o drogim aucie. Takie jest Moje zdanie a kazdy niech robi jak chce.

Niektorzy mogli by takie myslenie przelozyc na np wyposazenie dodatkowe w BMW i kupowaniu aut w opcji "abolutny golas"

Bezpieczniej ludziom do portfela nie zagladac i tego typu komentarze apropo opcji dodatkowych czy silnika czy modelu zostawic dla siebie.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bezpieczniej ludziom do portfela nie zagladac i tego typu komentarze apropo opcji dodatkowych czy silnika czy modelu zostawic dla siebie.

Naucz sie czytac ze zrozumienem. Mowa jest a aktualnej sytuacji i duzej liczbie ofert cesji aut z zerowa wplata i na dzis dzien kosmicznie wysoka rata. Co to ma wspolnego z wyposazeniem czy silnikiem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….

 


To tylko uważaj, głupio by było odebrać nowe auto i być 3 miesiące bez prawka.

 

Koledzy.... no i w końcu dzisiaj odebrałem moje pierwsze w życiu BMW! Z uwagi na MOJE potrzeby i oczekiwania MÓJ optymalny wybór padł na model X5, silnik 25d, kolor dravit grey, który bardzo mi się podoba i wyróżnia. W zależności od padania światła przybiera niemalże jak kameleon różne odcienie. Od naprawdę ciemnego szarego po delikatnie mieniący się w słońcu złotą poświatą. Do tego felgi 21 cali oraz czarne dodatki robią wizualnie swoją robotę. Tapicerka w kolorze koniak, gdyż chciałem odmiany po 5 latach jeżdżenia w czarnej skórze.

Wracając z salonu, gdzie odbierałem auto zrobiłem dzisiaj 350km, z czego ok 300 to A1, a reszta to krajówka. Zatankowałem niespełna 74l (przed tankowaniem komputer wskazywał zasięg na 74km), jechałem A1 przeciętne z prędkością 120-140km/h. Średnie spalanie wg komputera... 8 litrów i jestem mile tym zaskoczony. Zawieszenie pneumatyczne oraz fotele komfortowe sprawiają, że komfort jazdy bajka! Prawie wogóle nie czułem zmęczenia, plecy nie cierpły. Dynamika jazdy dla mnie naprawdę zadawalająca. Bez problemu przy tych prędkościach wyprzedzałem kolumny tirów na krajówce czy A1, a nie cisnąłem auta na maxa.

Przy zmienianiu trybu jazdy z Comfort na Sport zawieszenie automatycznie obniża się, usztywnia, boczki foteli delikatnie obejmują plecy kierowcy, a silnik wskakuje na wyższe obroty. Od razu czułem sportowy pazur auta.

Nagłośnienie H/K dla mnie na dobrym poziomie ale nie jestem audiofilem.

Zazwyczaj dłużej jeżdżę autami stąd leasing na 5 lata i dzisiaj dokupiłem jeszcze w salonie pakiet gwarancyjny do 5 lat. Koszt niestety dość spory bo 21 czy 22 tys zł ale Strzeżonego Pan Bóg....


Do garażu wjechałem mając po obu stronach lusterek luz dosłownie po 3 cm z każdej strony. Zastanawiam się tylko jak jutro z tego garażu wyjadę :lol: :lol: :lol:

Brakuje mi tylko kamery 360 aby pewniej poczuć się w mieście w węższych uliczkach czy parkowaniu ale czujniki są dość dobre i myślę, że to tylko kwestia czasu na przyzwyczajenie się do gabarytów tego dużego auta.


Po 2-3 tys km planuje wymianę oleju, kolejne wymiany co 10-15 tys km. Zastanawiam się jeszcze nad oklejeniem przodu auta folią, ale podchodzę do tego realistycznie tj. auto ma mi służyć w 70% do pracy więc ma pracować, a zużycie auta jest też nieuniknione, głównie użytkowanie po mieście. Dbam o auta, regularnie je serwisuje i nigdy nie miałem problemu z odsprzedażą aut za satysfakcjonującą mnie cenę. Pewnie za 4-5 lat kupie nowe auto....i czuje że będzie to już marka BMW na zawsze. Jestem mega zadowolony z wyboru!


@Podziękowania dla kolegi chojny23 za pomoc przy wyborze modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z garażu wyjedziesz klikając "reversing assistant" dokładnie po śladzie po ktorym tam wjechałeś. Kolory lakieru i tapicerki dla mnie bajka! Co do silnika to przez 5 lat bedziesz sam siebie przekonywał, że optymalny co przy tej cenie całości...nie jest takie oczywiste :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….

 


To tylko uważaj, głupio by było odebrać nowe auto i być 3 miesiące bez prawka.

 

Koledzy.... no i w końcu dzisiaj odebrałem moje pierwsze w życiu BMW! Z uwagi na MOJE potrzeby i oczekiwania MÓJ optymalny wybór padł na model X5, silnik 25d, kolor dravit grey, który bardzo mi się podoba i wyróżnia. W zależności od padania światła przybiera niemalże jak kameleon różne odcienie. Od naprawdę ciemnego szarego po delikatnie mieniący się w słońcu złotą poświatą. Do tego felgi 21 cali oraz czarne dodatki robią wizualnie swoją robotę. Tapicerka w kolorze koniak, gdyż chciałem odmiany po 5 latach jeżdżenia w czarnej skórze.

Wracając z salonu, gdzie odbierałem auto zrobiłem dzisiaj 350km, z czego ok 300 to A1, a reszta to krajówka. Zatankowałem niespełna 74l (przed tankowaniem komputer wskazywał zasięg na 74km), jechałem A1 przeciętne z prędkością 120-140km/h. Średnie spalanie wg komputera... 8 litrów i jestem mile tym zaskoczony. Zawieszenie pneumatyczne oraz fotele komfortowe sprawiają, że komfort jazdy bajka! Prawie wogóle nie czułem zmęczenia, plecy nie cierpły. Dynamika jazdy dla mnie naprawdę zadawalająca. Bez problemu przy tych prędkościach wyprzedzałem kolumny tirów na krajówce czy A1, a nie cisnąłem auta na maxa.

Przy zmienianiu trybu jazdy z Comfort na Sport zawieszenie automatycznie obniża się, usztywnia, boczki foteli delikatnie obejmują plecy kierowcy, a silnik wskakuje na wyższe obroty. Od razu czułem sportowy pazur auta.

Nagłośnienie H/K dla mnie na dobrym poziomie ale nie jestem audiofilem.

Zazwyczaj dłużej jeżdżę autami stąd leasing na 5 lata i dzisiaj dokupiłem jeszcze w salonie pakiet gwarancyjny do 5 lat. Koszt niestety dość spory bo 21 czy 22 tys zł ale Strzeżonego Pan Bóg....


Do garażu wjechałem mając po obu stronach lusterek luz dosłownie po 3 cm z każdej strony. Zastanawiam się tylko jak jutro z tego garażu wyjadę :lol: :lol: :lol:

Brakuje mi tylko kamery 360 aby pewniej poczuć się w mieście w węższych uliczkach czy parkowaniu ale czujniki są dość dobre i myślę, że to tylko kwestia czasu na przyzwyczajenie się do gabarytów tego dużego auta.


Po 2-3 tys km planuje wymianę oleju, kolejne wymiany co 10-15 tys km. Zastanawiam się jeszcze nad oklejeniem przodu auta folią, ale podchodzę do tego realistycznie tj. auto ma mi służyć w 70% do pracy więc ma pracować, a zużycie auta jest też nieuniknione, głównie użytkowanie po mieście. Dbam o auta, regularnie je serwisuje i nigdy nie miałem problemu z odsprzedażą aut za satysfakcjonującą mnie cenę. Pewnie za 4-5 lat kupie nowe auto....i czuje że będzie to już marka BMW na zawsze. Jestem mega zadowolony z wyboru!


@Podziękowania dla kolegi chojny23 za pomoc przy wyborze modelu!

 

Nie ma sprawy i cieszę się że pierwsze wrażenia są tak pozytywne. :D


Wybrałeś nieoczywisty i wyjątkowo skonfigurowany egzemplarz, aż sam jestem ciekawy.


Wczoraj dostałem informacje, że nasz już w salonie i ma być do odbioru w przyszłym tygodniu, wiec można by się ustawić na podwójne oblewanie :D


Oklejenie maski to dobry pomysł, nasza po 100k przebiegu jest niestety w wielu miejscach "opukana" przez kamyszki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garażu wjechałem mając po obu stronach lusterek luz dosłownie po 3 cm z każdej strony. Zastanawiam się tylko jak jutro z tego garażu wyjadę :lol: :lol: :lol:

 

Gratulacje!


Odnośnie lusterek mam podobnie i po kilku latach te 3cm wydają się mieć 10cm ;). Także do pierwszego przytarcia z racji rutyny będzie ok ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garażu wjechałem mając po obu stronach lusterek luz dosłownie po 3 cm z każdej strony. Zastanawiam się tylko jak jutro z tego garażu wyjadę :lol: :lol: :lol:

 

Gratulacje!


Odnośnie lusterek mam podobnie i po kilku latach te 3cm wydają się mieć 10cm ;). Także do pierwszego przytarcia z racji rutyny będzie ok ;).

 

Ja do garażu z lusterkami nie wjadę, muszę je składać :P



Jak na razie przez dwa lata ... odpukać... :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód odebrany dwa tygodnie temu, wszystko cacy więc jesteśmy zadowoleni. Żona z racji swojej szczupłości zachwycona sportowymi fotelami, mi chyba bardziej pasowały komforty, po 900km trasy nie mogę powiedzieć złego słowa, chociaż może to kwestia przyzwyczajenia.



Info do właścicieli 25d z początku produkcji. Jest akcja serwisowa na wymianę EGRa i chłodniczki w komplecie. Warto zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.05.2023 o 12:19, pepe1234 napisał(a):

 

 

Masz asystenta cofania zapewne, więc samochód wyjedzie sam po torze jakim wjechał 😉

Tylko uwaga, bo niestety ale cofając na łuku przód wychodzi bardziej na zewnątrz niż podczas wjeżdżania. Więc to nie tak do końca po tych samych śladach.

PS. nie wiecie czy planują dodanie sterowania cofaniem z apki? Byłoby to piękne: przed wyjściem z domu klikam żeby auto wyjechało samo z garażu i wsiadam sobie gotowy do odjazdu, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 27.01.2023 o 07:15, tomek777477 napisał(a):

Tak to chyba ten zestaw+ dodatkowo koniecznie pedal box-to zrobi różnicę. Oba boxy zakładałem sam- instalacja nie jest trudna- na spokojnie jakieś 2h przy piwku wystarczy aby wszystkie okablowanie schludnie pochować.Pedal boxa zupełnie nie widać po montażu bo można go schować pod tapicerkę tunelu środkowego.Power box jest widoczny po montażu-serwis nigdy nie robił z tym problemu, zresztą uprzedziłem ich o tym przed wizytą -otrzymałem info ,że co drugie auto które do nich trafia ma boxa :).Wszystko oczywiście fajnie/pięknie do czasu jakiejś głównej awarii silnika-wtedy centrala pewnie „węszy” aby się czegoś czepić, ale o takich awariach osobiście nie słyszałem.Co do v-max - 231km/h - oczywiście na niemieckiej autostradzie ;-), więc chyba wystarczy ? Olej silnikowy zmieniałem co 10tys km, więc silnik pracował zawsze w dobrych warunkach.

Czolem,

Mam do sprzedania uzywany zestaw jak wyzej. PowreControlX + pedal box, sterowane aplikacja, polska dystrybucja. Zestaw dzielnie wspomagal user experience w moim x5 25d :-).

Zainteresowanych zapraszam na priv badz olx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.