Skocz do zawartości

G05 25d


Sebol1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale tym elektrykiem po autostradzie jak tylko gdzies dalej to bedziesz jechał duuuzo wolniej jak 25d :D

Tak, ale właśnie o to chodzi, że znam swoje potrzeby. Pracuję z domu, nie mam dzieci - autem jadę tylko po zakupy albo na wycieczki. Jeżdżę przepisowo, a na autostradzie 120 to dla mnie nie problem. Zawsze i tak robię przerwy co 1.5-2h, bo plecy i te sprawy. Nigdzie mi się nie spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja, na ten przykład, za samą elewację swojego niedużego skądinąd domu zapłaciłem więcej niż za swoje BMW. A założę się, że wielu tych co tu się pluje, że tylko 40d albo 50d - mieszka w domach w stylu "jaś i małgosia", umeblowanymi jak z lat 90.

Pewnie w opalanej desce masz jeszcze kino domowe za 240 tys. jak kolega https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=397203&p=2859501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, na ten przykład, za samą elewację swojego niedużego skądinąd domu zapłaciłem więcej niż za swoje BMW. A założę się, że wielu tych co tu się pluje, że tylko 40d albo 50d - mieszka w domach w stylu "jaś i małgosia", umeblowanymi jak z lat 90.

Pewnie w opalanej desce masz jeszcze kino domowe za 240 tys. jak kolega https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=397203&p=2859501

 

Nie próbuję nikomu imponować tym co mam i na co mnie stać, w przeciwieństwie do tych co przyszli się tu - nie wiem po co - wykłócać że tylko 30d/40d/50d. Nikomu nie imponujecie i nikogo nie obchodzi jakie macie auto. Mówię coś, co najwyraźniej takim jak Ty, ma dać do zrozumienia, że to nie Wasza sprawa co kto kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeście się uczepili. Ja budowałem się z 6 lat temu i za styropian plus bonie plus tynk sylikonowy zapłaciłem

Ze 100k a ceny wtedy były dużo niższe i to żaden luksus. Kto się budował ostatnimi czasu tem wie, ze na dom można wydać fortune. Znajomemu ostatnio za zabudowę kominka (wkład już miał) krzyknęli 80k. Pogonił dziadów ale czy znalazł taniej to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja, na ten przykład, za samą elewację swojego niedużego skądinąd domu zapłaciłem więcej niż za swoje BMW. A założę się, że wielu tych co tu się pluje, że tylko 40d albo 50d - mieszka w domach w stylu "jaś i małgosia", umeblowanymi jak z lat 90.

Pewnie w opalanej desce masz jeszcze kino domowe za 240 tys. jak kolega https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=397203&p=2859501

 

Nie próbuję nikomu imponować tym co mam i na co mnie stać, w przeciwieństwie do tych co przyszli się tu - nie wiem po co - wykłócać że tylko 30d/40d/50d. Nikomu nie imponujecie i nikogo nie obchodzi jakie macie auto. Mówię coś, co najwyraźniej takim jak Ty, ma dać do zrozumienia, że to nie Wasza sprawa co kto kupuje.

Pewnie się nie zorientowałeś, ale wypowiadają się tutaj na forum także ludzie, którzy mają samochody warte więcej niż przeciętny "statystyczny Polak" w całym życiu zarobi. I nikt nie chwali się co poza tym posiada i ile za to zapłacił.

Nikt nie pisze, że ma prywatny samolot albo, że lata na wakacje tylko "airtaxi".


Więc albo jesteś trollem albo musisz dorosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie zorientowałeś, ale wypowiadają się tutaj na forum także ludzie, którzy mają samochody warte więcej niż przeciętny "statystyczny Polak" w całym życiu zarobi. I nikt nie chwali się co poza tym posiada i ile za to zapłacił.

Nikt nie pisze, że ma prywatny samolot albo, że lata na wakacje tylko "airtaxi".


Więc albo jesteś trollem albo musisz dorosnąć.

 

Chyba niewiele do Ciebie dociera. Mnie nie interesuje kto ma jaki samochód, albo ile ich ma. Po prostu nie możesz tego skumać boomersie. Jak dorastając mam być taki jak Ty, to podziękuję :) Powtórzę Ci to ostatni raz, nic mnie nie obchodzi czym jeździsz. Jak ktoś chce mieć BMW co ma 11 sekund do setki, to jego sprawa. Jak chce jeździć autobusem, to też OK. Jaki jest Twój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie się nie zorientowałeś, ale wypowiadają się tutaj na forum także ludzie, którzy mają samochody warte więcej niż przeciętny "statystyczny Polak" w całym życiu zarobi. I nikt nie chwali się co poza tym posiada i ile za to zapłacił.

Nikt nie pisze, że ma prywatny samolot albo, że lata na wakacje tylko "airtaxi".


Więc albo jesteś trollem albo musisz dorosnąć.

 

Chyba niewiele do Ciebie dociera. Mnie nie interesuje kto ma jaki samochód, albo ile ich ma. Po prostu nie możesz tego skumać boomersie. Jak dorastając mam być taki jak Ty, to podziękuję :) Powtórzę Ci to ostatni raz, nic mnie nie obchodzi czym jeździsz. Jak ktoś chce mieć BMW co ma 11 sekund do setki, to jego sprawa. Jak chce jeździć autobusem, to też OK. Jaki jest Twój problem?

Skończyły się argumenty i zaczyna się obrażanie i atakowanie adwersarza?

To ty wyskoczyłeś z "elewacją" i "domem Jasia i Małgosi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety się nie zgodzę…..X5 25d po 3 latach sprzedałem praktycznie po cenie zakupu-uwzględniając podatki odliczone-wiec nie ma co zgadywać kto i co za ile później sprzeda bo to totalne wróżenie z fusów.Ty w każdym razie nie masz się co martwić-Twój konfig napewno się dobrze sprzeda ;-)

 



Mogę tylko potwierdzić. Otrzymałem od dilera propozycje odkupu prawie w cenie w jakiej kupiłem 3,5 roku temu a samochód ma ponad 100k przebiegu. Odliczając podatki inne rzeczy to... trzeba było brać dwie sztuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety się nie zgodzę…..X5 25d po 3 latach sprzedałem praktycznie po cenie zakupu-uwzględniając podatki odliczone-wiec nie ma co zgadywać kto i co za ile później sprzeda bo to totalne wróżenie z fusów.Ty w każdym razie nie masz się co martwić-Twój konfig napewno się dobrze sprzeda ;-)

 

Mogę tylko potwierdzić. Otrzymałem od dilera propozycje odkupu prawie w cenie w jakiej kupiłem 3,5 roku temu a samochód ma ponad 100k przebiegu. Odliczając podatki inne rzeczy to... trzeba było brać dwie sztuki :D

 

Tak z ciekawości, to jak to działa, ta propozycja od dilera? Ja zakładałem, że będę musiał wykupić leasing, albo zrobić cesję. Czy ten odkup to coś, co możesz dostać jak chcesz się zdecydować na inne BMW, czy ogólnie jest jakiś sposób na "odkup"?


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie elektryk będzie pasował idealnie :cool2: ja za pare dni odbieram ix1, ale będzie kulał się tylko po mieście i okolicy.

 

Gratuluję wyboru! Samochód wygląda świetnie, chociaż na żywo jeszcze nie widziałem. Siedziałem tylko w iX 40 i samochód na żywo dużo fajniej wygląda niż na YouTube, chociaż siedzenie nie zachwycają wygodą, a do tego ta "ławka" z tyłu - zupełnie jak w X5, bez regulacji kąta oparcia, siedzi się trochę jak na takiej starej drewnianej ławie. Akurat iX40 jest jedną z opcją którą rozważam, jadąc 2 czy 3 razy w roku 1000 kilometrów do Chorwacji, uważam że ~130 tyś różnicy w cenie nie jest warte 6x 1.5h dłużej na ładowanie. Ale wiadomo, jakbym jeździł co tydzień w trasy, byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety się nie zgodzę…..X5 25d po 3 latach sprzedałem praktycznie po cenie zakupu-uwzględniając podatki odliczone-wiec nie ma co zgadywać kto i co za ile później sprzeda bo to totalne wróżenie z fusów.Ty w każdym razie nie masz się co martwić-Twój konfig napewno się dobrze sprzeda ;-)

 

Mogę tylko potwierdzić. Otrzymałem od dilera propozycje odkupu prawie w cenie w jakiej kupiłem 3,5 roku temu a samochód ma ponad 100k przebiegu. Odliczając podatki inne rzeczy to... trzeba było brać dwie sztuki :D

 

Tak z ciekawości, to jak to działa, ta propozycja od dilera? Ja zakładałem, że będę musiał wykupić leasing, albo zrobić cesję. Czy ten odkup to coś, co możesz dostać jak chcesz się zdecydować na inne BMW, czy ogólnie jest jakiś sposób na "odkup"?


Dzięki

 


Jak masz leasing BMW to masz lepszą ofertę na wykup przy zamówieniu kolejnego BMW.


Praktycznie każdy salon ma dział samochodów używanych. Można się skontaktować przez formularz, bądź telefonicznie. Jest oferta wstępna bazująca na danych auta, a następnie sprawdzenie auta w serwisie i dalsze rozmowy na temat ceny w zależności od stanu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedziele wróciłem z narciochów z Włoch i... powariowali z ograniczeniami prędkości, fotoradarami, kontrolami do tego stopnia, że zupełnie nie ma sensu nic więcej niż 25d.


Jeszcze 4 lata temu na tej samej trasie przelotowo 180km/h zapięte i ciągłe spoglądanie w lusteko czy nic nie napiera 250km/h+ a teraz ciąg aut jadących jednym tempem, raz na ruski rok przejedzie coś odrobinę szybciej niż reszta.


Auto załadowane 8l/100km spalone.


BTW Byłem obejrzeć w BMW Welt X5 po lifcie. Szału nie ma, robotę zrobią nowe kolorki i tyle. Fajne tylne lampy. Nowy "licznik-ekran" to wstawili na siłę jak pierwsze ekrany od nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….

 

Tez mam 9pkt na nowych zasadach na 2 lata :duh: Tak samo kalkuluje jak Ty ze jeszcze jedno wykroczenie i bede jeździł w stresie. Te nowe przepisy to przesada. Jednorazowo mozna wyłapać 15pkt przy niezmienionym limicie i jeszcze te 2 lata :mad2: Nawet policja gdy wypisywała mi mandat potwierdzała ze maja swiadomosc ze to lekki hardcore jest. Efekty w postaci masowo zabieranych praw jazdy bedziemy mieli za rok jak ponakładaja sie ludziom punkty.

Nie dla każdego te dwa lata znaczy to samo. Ja przejade 60-70tys km w tym czasie wiec prawdobodobienstwo zaliczenis 2-3 mandatow jest bardzo wysokie jakbym sie nie starał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….

 

Moje ulubione to użycie telefonu w czasie jazdy. Nawet podczas stania w korku na czerwonym - 12 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj (niedziela) rano pojeździłem sobie ciut dynamiczniej po mieście i przy pustej drodze na 2-pasmówce zjeżdżając szerokim mostem naprawdę tylko chwilowo przygazowałem i jak sie okazało było na liczniku 97 km i 9 punktów karnych oraz 800 zł mandatu….A punkty po 2 latach schodzą…. Jeszcze jedna podobna akcja, czy złe parkowanie i zagrożenie utraty prawo jazdy. A ostatnio drony latają nad miastem. Odechciało mi sie „dynamicznej jazdy”….

 


To tylko uważaj, głupio by było odebrać nowe auto i być 3 miesiące bez prawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem przed dylematem golasa 3.0D, a 2,5D + dobre wyposażenie... Wybrałem 2.5d + wyposażenie. Moc wystarczająca, jeżeli nie oczekujesz być najszybszy wszędzie to na 100% ten silnik Ci wystarczy. To tak jak byś kupił Pasioka 2.0 TDi z 190 konnym silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma m podobne podejście przy okazji kupna BMW 5-ki. Dopłata do silnika 3.0 to jednak całe 76 tysięcy. Jeżdzę głównie po mieście, po szybkiej i zwartej Giulii Veloce znudziło mi sie ściganie i udowadnianie Bóg wie czego przy okazji tworząc kilka niebezpiecznych sytuacji. Pora na coś komfortowego i wyposażonego co mało pali, a 7.2 sek do setki to nie jakis dramat ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.