Skocz do zawartości

X5 LCI 2023


DanielKZ

Rekomendowane odpowiedzi

Co chcesz od Pana Redaktora? 😉

Już widzę jak za tydzień szwagier zobaczy moje nowe cacko i będzie powtarzał jego argumenty: bez sensu, za sztywne, za mocne, za dużo pali, za głośne, będziesz tankował co chwilę itd. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 godzin temu, _holek napisał(a):

Co chcesz od Pana Redaktora? 😉

Już widzę jak za tydzień szwagier zobaczy moje nowe cacko i będzie powtarzał jego argumenty: bez sensu, za sztywne, za mocne, za dużo pali, za głośne, będziesz tankował co chwilę itd. 

Na szczęście tylko na płytach betonowych. Na trasie bardzo chwali za świetne “wybieranie” zawieszenie. No i konsternacja. Test ma sporo sprzeczności.

Jezdze 2 lata preLCI i nie wiem jak można narzekać że zawieszenie “za twarde”. Jest trochę twardsze, ale jeżdżę po każdym typie drogi, łącznie z kocimi łbami, za to w trasie jest bardzo pewne. Nie narzekam ja, nie narzeka rodzina. A wystarczy powiedzieć że jest twardsze niż typowy suv i nie każdemu to może odpowiadać. 

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 15:33, BMFun napisał(a):

...
Jezdze 2 lata preLCI i nie wiem jak można narzekać że zawieszenie “za twarde”. Jest trochę twardsze, ale jeżdżę po każdym typie drogi, łącznie z kocimi łbami, za to w trasie jest bardzo pewne. Nie narzekam ja, nie narzeka rodzina. A wystarczy powiedzieć że jest twardsze niż typowy suv i nie każdemu to może odpowiadać. 

Przed zakupem jeździłem na 20" a potem kupiłem 21" i pod kątem twardości trochę mnie rozczarowały... ale tu się zgadzam że za to trzyma się świetnie drogi i to mi pasuje.
Jestem ciekawy jak wygląda to na pneumatyce, bo niestety nie miałem okazji przetestować, ale jeśli komfort miałby się pojawić kosztem pewności prowadzenia, to bym się nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 11:50, Kingu napisał(a):

no chyba żartujecie że po każdym przekroczeniu prędkości odzywa się ostrzeżenie? Toż będę moją X5 pre-LCI już do końca życia jeździł.

Rozwiązaniem jest zakodowanie na stałe. Może Mobile Coders już to robią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widzę że ceny poszły w górę? wychodzi o ponad 11 k więcej na mojej konfiguracji. Dealer mówił że od nowego roku ceny się nie zmieniły więc sobie spokojnie to konfiguruję, a tymczasem taka niespodzianka

Edytowane przez Fikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PanTom napisał(a):

@Fikus bo zmiana weszła jakoś teraz, a nie od razy od 01.01.2024 😅ale tak z tego co wiem poszło na moim konfigu 8k w góre. Na szczęście zamówiony pod koniec grudnia 🫣

kurczę, nie uprzedził mnie dealer, myślałem że sobie spokojnie mogę konfigurować dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PanTom napisał(a):

@Fikus bo zmiana weszła jakoś teraz, a nie od razu od 01.01.2024 😅ale tak z tego co wiem poszło na moim konfigu 8k w góre. Na szczęście zamówiony pod koniec grudnia 🫣

Z tego co wiem, data zamówienia nie ma znaczenia, bo dealer już od jakiegoś czasu nie gwarantuje ceny. Cena zamraża się dopiero podczas produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DDamian napisał(a):

Z tego co wiem, data zamówienia nie ma znaczenia, bo dealer już od jakiegoś czasu nie gwarantuje ceny. Cena zamraża się dopiero podczas produkcji.

przy składaniu zamówienia podpisujesz umowę i tam musi być już cena ostateczna. To byłoby nieco chore jakbys zamawiał a 5miesiecy pozniej przy produkcji dealear dzwoni "doplac pan 100tyś bo inaczej nie ma auta" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DDamian napisał(a):

Z tego co wiem, data zamówienia nie ma znaczenia, bo dealer już od jakiegoś czasu nie gwarantuje ceny. Cena zamraża się dopiero podczas produkcji.

1.     Całkowita cena każdego Pojazdu określona w Zamówieniu obejmuje: wartość Pojazdu, wartość wyposażenia dodatkowego zamówionego przez Kupującego, koszty transportu do magazynu Sprzedającego, opłaty celne, wartość usług dodatkowych, akcyzę i podatek VAT (jeśli ma on zastosowanie), a także ubezpieczenie do dnia przekazania Pojazdu Kupującemu zgodnie z niniejszymi Warunkami Ogólnymi.

2.     Cena określona w Zamówieniu może ulec zmianie w przypadku, gdy odpowiednie cła i/lub podatki ulegną zmianie po dacie zawarcia umowy, jednak przed przekazaniem Pojazdu(ów) Kupującemu przez Sprzedającego. W takim przypadku cena zostanie skorygowana zgodnie ze zmienioną kwotą opłat celnych i/lub podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bartekbb napisał(a):

przy składaniu zamówienia podpisujesz umowę i tam musi być już cena ostateczna. To byłoby nieco chore jakbys zamawiał a 5miesiecy pozniej przy produkcji dealear dzwoni "doplac pan 100tyś bo inaczej nie ma auta" 😄

Nieprawda. 

 

25 minut temu, baster napisał(a):

1.     Całkowita cena każdego Pojazdu określona w Zamówieniu obejmuje: wartość Pojazdu, wartość wyposażenia dodatkowego zamówionego przez Kupującego, koszty transportu do magazynu Sprzedającego, opłaty celne, wartość usług dodatkowych, akcyzę i podatek VAT (jeśli ma on zastosowanie), a także ubezpieczenie do dnia przekazania Pojazdu Kupującemu zgodnie z niniejszymi Warunkami Ogólnymi.

2.     Cena określona w Zamówieniu może ulec zmianie w przypadku, gdy odpowiednie cła i/lub podatki ulegną zmianie po dacie zawarcia umowy, jednak przed przekazaniem Pojazdu(ów) Kupującemu przez Sprzedającego. W takim przypadku cena zostanie skorygowana zgodnie ze zmienioną kwotą opłat celnych i/lub podatków.

Ogólne warunki sprzedaży do zamówienia: (Być może to tylko w BMW Sikora, ale to nadal 4 salony w Polsce).

2.1. Z zastrzeżeniem postanowień zawartych w Zamówieniu cena („Cena" lub „Cena pojazdu") w nim określona stanowi cenę brutto pojazdu ustalona na dzień złożenia Zamówienia, na która składają się m.in. nastepujące elementy: cena katalogowa pojazdu w wersji standardowej, cena wyposażenie dodatkowego, ciężary publicznoprawne, w tym podatek od towarów i usług, opłaty importowe oraz ewentualnie indywidualnie uzgodniony rabat.

2.3. Cena Pojazdu określona w Zamówieniu może zostać podwyższona, jeżeli zmieni się co najmniej jeden ze składników Ceny określonych w pkt 2.1. Dia Stron wiążąca jest Cena ustalona prez Sprzedawce w dniu odbioru Pojazdu. O różnicy pomiędzy ceną ustaloną w dniu złożenia Zamówienia i Cena obowiązująca, wynikającą ze zmiany składników Ceny Pojazdu określonych w pkt 2.1., Kupujący zostanie poinformowany niezwłocznie ale nigdy nie poźniej niż w dniu odbioru Pojazdu.

 

 

I generalnie, wiele osób nawet tu na forum pisało, że nie ma gwarancji ceny już od dłuższego czasu w BMW. Być może sytuacja uległa zmianie, ja mam umowę z sierpnia 2023 i takie są warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DDamian napisał(a):

Nieprawda. 

 

Ogólne warunki sprzedaży do zamówienia: (Być może to tylko w BMW Sikora, ale to nadal 4 salony w Polsce).

2.1. Z zastrzeżeniem postanowień zawartych w Zamówieniu cena („Cena" lub „Cena pojazdu") w nim określona stanowi cenę brutto pojazdu ustalona na dzień złożenia Zamówienia, na która składają się m.in. nastepujące elementy: cena katalogowa pojazdu w wersji standardowej, cena wyposażenie dodatkowego, ciężary publicznoprawne, w tym podatek od towarów i usług, opłaty importowe oraz ewentualnie indywidualnie uzgodniony rabat.

2.3. Cena Pojazdu określona w Zamówieniu może zostać podwyższona, jeżeli zmieni się co najmniej jeden ze składników Ceny określonych w pkt 2.1. Dia Stron wiążąca jest Cena ustalona prez Sprzedawce w dniu odbioru Pojazdu. O różnicy pomiędzy ceną ustaloną w dniu złożenia Zamówienia i Cena obowiązująca, wynikającą ze zmiany składników Ceny Pojazdu określonych w pkt 2.1., Kupujący zostanie poinformowany niezwłocznie ale nigdy nie poźniej niż w dniu odbioru Pojazdu.

 

 

I generalnie, wiele osób nawet tu na forum pisało, że nie ma gwarancji ceny już od dłuższego czasu w BMW. Być może sytuacja uległa zmianie, ja mam umowę z sierpnia 2023 i takie są warunki.

Zamawiałem w październiku 2023 roku. Inny dealer. W trakcie rozmów z innym z tego samego miasta była mowa o możliwości zmiany ceny maksymalnie o 3%.

Edytowane przez baster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z warunkami mogą zmienić cenę, przy czym u niektórych dealerów jest wprost wskazane, że mogą zmienić tylko jeżeli termin produkcji nie zostanie potwierdzony do jakiegoś czasu. Ja akurat jak zamawiałem to wynegocjowałem aby mi w ogóle wykreślili ten punkt i tak też zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DDamian napisał(a):

Nieprawda. 

 

Ogólne warunki sprzedaży do zamówienia: (Być może to tylko w BMW Sikora, ale to nadal 4 salony w Polsce).

2.1. Z zastrzeżeniem postanowień zawartych w Zamówieniu cena („Cena" lub „Cena pojazdu") w nim określona stanowi cenę brutto pojazdu ustalona na dzień złożenia Zamówienia, na która składają się m.in. nastepujące elementy: cena katalogowa pojazdu w wersji standardowej, cena wyposażenie dodatkowego, ciężary publicznoprawne, w tym podatek od towarów i usług, opłaty importowe oraz ewentualnie indywidualnie uzgodniony rabat.

2.3. Cena Pojazdu określona w Zamówieniu może zostać podwyższona, jeżeli zmieni się co najmniej jeden ze składników Ceny określonych w pkt 2.1. Dia Stron wiążąca jest Cena ustalona prez Sprzedawce w dniu odbioru Pojazdu. O różnicy pomiędzy ceną ustaloną w dniu złożenia Zamówienia i Cena obowiązująca, wynikającą ze zmiany składników Ceny Pojazdu określonych w pkt 2.1., Kupujący zostanie poinformowany niezwłocznie ale nigdy nie poźniej niż w dniu odbioru Pojazdu.

 

 

I generalnie, wiele osób nawet tu na forum pisało, że nie ma gwarancji ceny już od dłuższego czasu w BMW. Być może sytuacja uległa zmianie, ja mam umowę z sierpnia 2023 i takie są warunki.

tez kupowałem u Sikory i tak masz racje jest to w umowie... u mnie zwyżki nie było 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy...

Teraz są wytyczne, że np. przy zamówieniu "7" dostaje się gwarancję ceny.

Sytuacja jest dynamiczna, trzeba na bieżąco weryfikować, każdy dzień przynosi coś nowego.

Edytowane przez Arturo1976
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rabaty na nowy rocznik zostały na tym samym poziomie? Trochę bezsensu podnosić cenę katalogową zamiast obciąć rabat.

Jeżeli chodzi o cenę to pamiętam, że przy zamówieniu, BMW gwarantowało cenę na okres bodajże 5 lub 6 miesięcy. Jeżeli w tym czasie auto nie przypłynęło to mieli prawo zmienić cenę po podwyżkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 12:21, BigCactus napisał(a):

1. Nawet w Mce dodali takie coś??? 🤣

2. Pisałem już na forum tutaj - ja do swojej wożę normalne łańcuchy Konig z homologacją na rozmiar Mkowy - kosztują 400-500zł a i tak ich nigdy nie założysz przy 4x4, a na wypadek kotroli są. Zakładasz na 1 oś.

Od 062022 te dziadostwa są wymagane przepisami UE niestety. Eksploruję sprawę bo to jest tak wk..., że szok. Przypisz sobie skrót, żeby przed jazdą to wyłączyć. Przytrzymanie guzika SET na kierownicy, deaktywuje to, ale tylko do następnego uruchomienia silnika. Najgorzej, że te systemy wcale dobrze nie rozpoznają znaków czy ograniczeń na wielu odcinkach i brzęczy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kmk90 napisał(a):

A rabaty na nowy rocznik zostały na tym samym poziomie? Trochę bezsensu podnosić cenę katalogową zamiast obciąć rabat.

Jeżeli chodzi o cenę to pamiętam, że przy zamówieniu, BMW gwarantowało cenę na okres bodajże 5 lub 6 miesięcy. Jeżeli w tym czasie auto nie przypłynęło to mieli prawo zmienić cenę po podwyżkach

W roku 2023 taka gwarancja już nie istniała. 

Edytowane przez mariuszcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariuszcom napisał(a):

W roku 2023 taka gwarancja już nie istniała. 

Kupowałem w 2023 r. i u większości dealerów była taka gwarancja (tylko nie 5 lub 6 tylko chyba 3 lub 4 i nie chodziło o dostawę co o zatwierdzenie daty produkcji). Przy czym tak jak pisałem wyżej, nie było problemu aby ten zapis usunąć i mieć gwarancję ceny niezależnie od czasu produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy ten temat był już poruszany gdzieś, natomiast czy miał ktoś do czynienia ze znikającym Contentem w X5 LCI? Od jakiegoś czasu czasu, przy niektórych uruchomieniach silnika, "nie odpala" mi się Content na wyświetlaczu za kierownicą. Przy tym nie działają niektóre przyciski na kierownicy, np. funkcja telefonu, radia itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie bo muszę niedługo zamawiać egzemplarz na produkcję i zachodzę wciąż w głowę: 40i czy M60i? Samochodu potrzebuję głównie jako daily i do wożenia rodziny (3jka dzieci). Na autostradzie też szaleć nie będę, 160 tempomat i relaks, a za granicą pewnie nawet przepisowo. Wydaje mi się, że mocy z V8 nie wykorzystam prawie nigdy, a dojdzie dodatkowe spalanie, koszty eksploatacyjne i co dla mnie najgorsze - podwyższone ryzyko awarii. Samochód chcę wziąć w leasing i go wykupić, celuję w długie użytkowanie - 8-10 lat. W międzyczasie mogę zmieniać drugi samochód w rodzinie na coś bardziej ekscytującego - chociaż tam myślałem o elektryku 🙂

Po 3 letniej gwarancji przy 40i można zrobić Stage 1, ewentualnie Stage 2.

Rozważam jeszcze 50/50 X5 i X7, jutro jeszcze jadę się zdecydować na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to pytanie odpowiesz sobie sam... racjonalnie rzecz ujmując, kupno V8 nie ma najmniejszego sensu

ja zamówiłem M60i (które ponoć już płynie przez ocean) wyłącznie z jednego powodu: nigdy wcześniej nie miałem samochodu z V8 i chciałem odhaczyć ten punkt na liście moich drobnych życiowych aspiracji 😉

Tak na chłodno rzecz oceniając, to 40i jest lepsze pod każdym względem z wyjątkiem budowania ego (tj. robienia wsi na światłach oraz myślenia, że ma się 8 zamiast 6)

  • Lubię to 3

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.