Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi




Oraz drugie pytanie- czy ma ktoś namiar na dystanse 12 i 15mm? Znalazłem tylko jr'y i eibachy za 800 :roll:

 

Te dwie firmy są najbardziej popularne i najlepiej oceniane. Nie kupuj dystansów z allegro czy olx toczone przez gościa w szopie.

Polecam JR. Stosuję je od lat w każdym aucie i nigdy nie było problemów z biciem koła itp.

Eibach są droższe i też są w porządku. Mają tą przewagę że robią 18mm a to różnica do 20mm. Ale jeśli chcesz 12/15 to polecam JR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli jest szansa, że zimą też będzie skrzypiał :lol: Z dwojga złego tak jak mówisz, mroźnych dni wiele nie ma, natomiast upał to już chyba nie przerwanie 3ci miesiąc :)

 

Mi skrzypią nonstop ;) Dekor z lewej, kierownica, tunel, lusterko i światło stopu. Od razu Ci powiem, że juz 3 razy w salonie prosiłem o przesmarowanie/podklejenie. W jednym powiedzieli, że to są plastiki i one będą skrzypieć. W drugim coś podziałali, na jeden w miarę pomogło, na drugi nie. W trzecim nic nie słyszeli :D


I powiązane pytanie, żeby samemu się tym zająć- ktoś wie jak zdemontować ten czarny dekor po lewej od kierownicy oraz plastik na podsufitce przy świetle stopu?


Oraz drugie pytanie- czy ma ktoś namiar na dystanse 12 i 15mm? Znalazłem tylko jr'y i eibachy za 800 :roll:

 

Sprawdź na http://dystom.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolejny raz zdarzyło mi się, że mimo że samochód poprawnie wykrył mój profil z kluczyka, to nie ma zapisanych stacji radiowych, ani nie mogę zapisać nowych. Pomaga jedynie zgaszenie samochodu, wyjście z niego i ponowne odpalenie. Miał ktoś podobny problem?

Ja mam problemy z serii 1. Czasami nie rozpoznaje w ogóle profilu przypisanego do kluczyka. Męczę ASO aby coś z tym zrobili. Jak problem mi się pojawia, nagrywam filmik, przesyłam do nich. Bo standardowo u nich zawsze wszystko działa. Sami póki co nie wiedzą co z tym robić i wiem, że starają się uzyskać jakąś pomoc od BMW.

 

Jeszcze dorzucę to, że zmienił mi się wskaźnik z obrotomierza na moc. Jak się sytuacja powtórzy, to pewnie będę w ASO nalegał na aktualizację softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Oraz drugie pytanie- czy ma ktoś namiar na dystanse 12 i 15mm? Znalazłem tylko jr'y i eibachy za 800 :roll:

 

Te dwie firmy są najbardziej popularne i najlepiej oceniane. Nie kupuj dystansów z allegro czy olx toczone przez gościa w szopie.

Polecam JR. Stosuję je od lat w każdym aucie i nigdy nie było problemów z biciem koła itp.

Eibach są droższe i też są w porządku. Mają tą przewagę że robią 18mm a to różnica do 20mm. Ale jeśli chcesz 12/15 to polecam JR.

 

Dzięki. Dystom niestety nie ma takich. Czyli śruby z JR będą pasować do oem 791m? Bo coś tam napisali w opisie, że tylko do felg JR i wąskotorowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak często jest przewidziana wymiana kabinowego w G20 a jak czesto filtra silnika?


mam wrażenie ze filtr kabinowy idzie w komplecie z olejem i filtrem oleju, ale filtra silnika nie widzę nigdzie w wymianach przez 3 lata i nie widzę tez aby cokolwiek było przewidziane do wymiany.


Dzieki!

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To zależy, bo do BMW wg ich książki masz jeżdzić co 2 lata/25k km (nie wiem ile jest dla twojego silnika). W każdym razie w instrukcji z autem powinieneś dostać książeczkę z maintenance interval.

Masz Oil Service/Inspection I/Oil Service/Inspection II i to tak leci co dwa lata lub limit km.

W każdej z tych inspekcji są inne punkty, ale nie polecam się nią sugerować, bo filtr powietrza wyjdzie ci co 4 lata :D

Jak dużo jeździsz to wymień filtr powietrza i kabinowy rok w rok, nie będziesz tego wymieniał co 10k km, bo takie wymiany w roku możesz 4 zrobić, jest to bez sensu.

Poza tym filtr węglowy do chyba G30 kosztuje 1k zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comfort Lease - w BMW Finance nie potrafia mi wytlumaczyc nic wiec moze z Was ktos ma doswiadczenie.


Chce nadplacic kapital (zostalo 12mc) pozostaly do splaty (wiadomo nybypyby) i teraz wplacajac jakas kase okazuje sie ze finalnie zaplace wiecej anizeli zostajac na dotychczasowych warunkach - wartosc rezydualna zostaje na takim samym poziomie. Ladnie im podziekowalem po czym stwierdzili, ze to super oferta i jest ubezpieczenie zawarte w racie ale Pani konsultant bredzi o GAPie (tez mam na okres calej unowy), na pewno nie komunikacyjne (akurat mam do odnowienia).


Nagle powiedziala cos co mnie zdziwilo, ze oni przy zmianie harmongramu w CL wyliczyja wartosc rynkowa (nie znaka przebiegu, stanu pojazdu etc) i na jej podstawie jest nowy harmonogtam minus wykup wedle umowy z 2019 roku.


Powyzsze argumentujac jaka to jest teraz sytuacja na rynku, ze nie ma aut, ze sa drozsze etc


Suma sumarum mega rabat jaki dostalem kilka lat temu przybliza mnie do decyzji o wykupie tej fury z CL (M340i z 2019) bo raz, ze takich juz nie ma (bez mild hybrid) no i okazalo sie ze troche mniej jezdze gdzie nawet jakbym chcial wykupic i sprzedac to bede sporo do przodu anizeli milbym to zostawiac w rekach BMW.


Mial ktos stycznosc z nadplata w CL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Szukam zimowych opon na felge 18", aktualnie mam letnie 245/45 bez gwiazdki Goodyear Eagle F1 asymmetric 5, do silmikla 2.0d 190km xDrive.


Chce raczej same opony, bo koła wychodzą stosunkowo drogo z czujnikiem w ASO, a poza ASO bałbym się kupować... (Ale jak już bym zmieniał to na całe czarne, nawet 17 na zimę będą ok..)

Zastanawiam się, czy też nie brać większego profilu na zimę, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Szukam zimowych opon na felge 18", aktualnie mam letnie 245/45 bez gwiazdki Goodyear Eagle F1 asymmetric 5, do silmikla 2.0d 190km xDrive.


Chce raczej same opony, bo koła wychodzą stosunkowo drogo z czujnikiem w ASO, a poza ASO bałbym się kupować... (Ale jak już bym zmieniał to na całe czarne, nawet 17 na zimę będą ok..)

Zastanawiam się, czy też nie brać większego profilu na zimę, co o tym sądzicie?

 

Tu masz cały temat na temat felg i opon :)

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=372877


Ja kupowałem felgi tu często polecane Riale X10 z felgi-niemieckie.pl/ i standardowe opony jakie daje ASO Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Wszystko ładnie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Szukam zimowych opon na felge 18", aktualnie mam letnie 245/45 bez gwiazdki Goodyear Eagle F1 asymmetric 5, do silmikla 2.0d 190km xDrive.


Chce raczej same opony, bo koła wychodzą stosunkowo drogo z czujnikiem w ASO, a poza ASO bałbym się kupować... (Ale jak już bym zmieniał to na całe czarne, nawet 17 na zimę będą ok..)

Zastanawiam się, czy też nie brać większego profilu na zimę, co o tym sądzicie?

 

Tu masz cały temat na temat felg i opon :)

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=372877


Ja kupowałem felgi tu często polecane Riale X10 z felgi-niemieckie.pl/ i standardowe opony jakie daje ASO Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Wszystko ładnie jeździ

 

Dzięki za info, napisze tam, mam nadzieje że ta opona będzie pasować do felgi M Aero 858 Bicolor

 

poza ASO bałbym się kupować...

 

Co za farmazony. A opon to poza Aso już się nie boisz kupować? xD

 

Nie wiem, po prostu nie znam się kompletnie na tym i nie wiem czy nie kupie złych, albo jakiś uszkodzonych. Wiem że ASO ma mega przebitkę, ale tam mam "pewność" że w teorii bedą dobrze dobrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po prostu nie znam się kompletnie na tym i nie wiem czy nie kupie złych, albo jakiś uszkodzonych. Wiem że ASO ma mega przebitkę, ale tam mam "pewność" że w teorii bedą dobrze dobrane

 

Najlepiej jakby założyli przy Tobie na maszynkę i wyważyli. Przecież to tylko ładnie skrojony i pomalowany kawałek aluminium. Jeśli da się łatwo wyważyć felgę i nie jest jakaś poobdzierana lub ponownie malowana no to nie ma się czego bać. Ważne żeby rozmiar dobry wziąć a to jest napisane na feldze.

U mnie np ma być jedna para (8,5Jx19 ET:40) i druga (8Jx19 ET:27)

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem, po prostu nie znam się kompletnie na tym i nie wiem czy nie kupie złych, albo jakiś uszkodzonych. Wiem że ASO ma mega przebitkę, ale tam mam "pewność" że w teorii bedą dobrze dobrane

 


Ja kupowałem na stronie którą powyżej proponuje kolega (niemieckie) i jak zadzwonisz to dobiorą Ci wszystko do auta. Jak weźmiesz Riale to nawet śruby zostaną te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyświetlić aktualny bieg przy jeździe na automacie (np. w Comfort czy Sport)?

 

W ID7 aktualny bieg wyświetla się tylko jeśli przełączysz skrzynie w tryb M/S lub zaczniesz używać manetek do zmiany biegów. Innego sposobu przez 3 lata użytkowania nie znalazłem.

 

To powinno Ci pomóc,

, użyj przycisku BC na lewej manetce od kierunkowskazów?

 

To działa tylko w trybie skrzyni M/S lub podczas zabawy manetkami.

IMG-20220901-201632.jpg

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie w G20 jest wlot powietrza? Wysoko? Nisko? Szukałem ale nie znalazłem. Chyba gdzieś obudowany. Filtr powietrza wiadomo gdzie jest ale chodzi o DOLOT - czyli tam gdzie się woda nie może wlać. Jak zobaczyłem BMW G20 na tym filmiku to myślałem że skończy tak jak wszystkie inne - czyli z rozwalonym silnikiem ;D A kobieta dużo za szybko przejechała przez tą wodę


1:04:




W starej 7 dolot bardzo nisko xD


0:10:


Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.