Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czym usuwacie trudne zaschnięte zabrudzenia które dość często można spotkać w okolic nadkoli lub listew bocznych? i czym usuwacie water spoty?

Mi z folii/ceramiki wszystko schodzi na bezdotykowej z pianą aktywną. Jak jest już ten "film" brudu to najlepiej mikrofibrą ręcznie przejechać dodatkowo.

Co do waterspotów to mycie tylko jak nie ma Słońca/nie jest gorąco/wieczór, bo ci woda za szybko odparuje i między innymi dlatego się pojawią. No i mycie wodą tylko zmiękczoną.

Można się pokusić na suszenie ręcznikiem albo dmuchawą do liści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czym usuwacie trudne zaschnięte zabrudzenia które dość często można spotkać w okolic nadkoli lub listew bocznych? i czym usuwacie water spoty?

Mi z folii/ceramiki wszystko schodzi na bezdotykowej z pianą aktywną. Jak jest już ten "film" brudu to najlepiej mikrofibrą ręcznie przejechać dodatkowo.

Co do waterspotów to mycie tylko jak nie ma Słońca/nie jest gorąco/wieczór, bo ci woda za szybko odparuje i między innymi dlatego się pojawią. No i mycie wodą tylko zmiękczoną.

Można się pokusić na suszenie ręcznikiem albo dmuchawą do liści :D

Mam dostęp tylko do myjki bezdotykowej i zawsze staram się wytrzeć do sucha auto po tym ale niestety deszcz pada w różnych porach dniach i nie zawsze water spoty są efektem mycia auta, nie da się non stop po każdym deszczu wycierać auta przecież. Mimo iż auto stoi w garażu i tak potrafi zebrać jakieś water spoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto używane będzie po jakimś czasie brudne. Deszcz, kurz, ptaki itp. Nie ma szans, musiałoby cały czas stać w garażu.

Ja na ceramice używam myjni bezdotykowej, aktywna piana, po kilku minutach rękawica. Wracam ok. 2 km do domu i na miejscu to czego powietrze nie zdmuchnęło wycieram ręcznikiem/mikforibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto używane będzie po jakimś czasie brudne. Deszcz, kurz, ptaki itp. Nie ma szans, musiałoby cały czas stać w garażu.

Ja na ceramice używam myjni bezdotykowej, aktywna piana, po kilku minutach rękawica. Wracam ok. 2 km do domu i na miejscu to czego powietrze nie zdmuchnęło wycieram ręcznikiem/mikforibrą.

Na jakiej myjce używasz własnej rękawicy? zastanawiałem się nad tym czy ktoś z obsługi się nie przyczepi ale z drugiej strony możesz użyć ich szczotki więc może nie będą robić problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio korzystam z myjni z sieci Banieczka. Najlepsza w moim mieście.

Obsługi nie ma żadnej, auto myję albo wcześnie rano w sobotę albo wieczorem kiedy nie ma kolejek.

Szczotkom nie ufam. Ta myjnia ma akurat ok. 2 miesięcy, ale zawsze istnieje ryzyko porysowania taką szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką szczotą myte jest wszystko, busy usmarowane błotem, koła. Więc mycie auta taką szczotą to to samo to myjka automatyczna. Ja na bezdotykowej na drugiej pianie używam albo gąbki softa albo rękawicy. Ważne żeby nie na pierwszej pianie bo ta ma za zadanie rozpuścić brud i piasek i go spłukać. Nikt nigdy z obsługi nie przyczepił sie do mnie. W zależności od pogody zaraz po myciu osuszanie ręcznikiem albo jazda do garażu i to czego podmuch nie zdmuchnie docieram do sucha. To takie szybkie mycie w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po myjni bezdotykowej nie dotykamy samochodu.


1) Nie powinno się go doczyszczać żadnymi mikrofibrami, ponieważ myjnia bezdotykowa zostawia na samochodzie dużo brudu który wcieramy w ten sposób w lakier. Jak chcecie auto umyć dokładniej, to rękawica + dwa wiadra.

2) Nie ma potrzeby też auta suszyć ręcznikiem po myjni bezdotykowej. Po to ostatnim programem jest spłukiwanie wodą osmotyczną, aby na samochodzie nie pozostawały zacieki. Suszenie ręcznikiem powoduje to samo to punkt 1) - wcieracie brud w lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety ale ten ostatni program w myjni bezdotykowej to marketing.

Nie każdy ma możliwość mycia auta ręcznie u siebie. Ktoś spotkał się z myjnią na której można używać własnej chemii itp? lub wynajęcie na chwile stanowiska w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś wykodować tryb żeglowania skrzyni biegów w trybie Comfort? :roll:

PS. Przydałby się nowy temat o kodowaniu jak w F30...

Pewnie się da. A tak doraźnie można w sport individual wszystko na comfort dać, to wyłącza też tryb żeglowania.


A moje pytanie to w czym jest zły tryb żeglowania? Start/stop to wiadomo, że fatalne, ale żeglowanie jakoś nigdy mi nie przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie to w czym jest zły tryb żeglowania? Start/stop to wiadomo, że fatalne, ale żeglowanie jakoś nigdy mi nie przeszkadzało

Jakoś przyzwyczaiłem się do hamowania silnikiem w F30 w automacie tak było. Poza tym jak hamuje silnikiem to nie spala paliwa, a na żeglowaniu to jest jak jazda na luzie i paliwo spala. I suma sumarum średnio spala mniej, ale to może być kwestia indywidualna. Ale sport indywidual to jednak ma inną czułość na przepustnicę i trzyma wyżej obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie to w czym jest zły tryb żeglowania? Start/stop to wiadomo, że fatalne, ale żeglowanie jakoś nigdy mi nie przeszkadzało

Jakoś przyzwyczaiłem się do hamowania silnikiem w F30 w automacie tak było. Poza tym jak hamuje silnikiem to nie spala paliwa, a na żeglowaniu to jest jak jazda na luzie i paliwo spala. I suma sumarum średnio spala mniej, ale to może być kwestia indywidualna. Ale sport indywidual to jednak ma inną czułość na przepustnicę i trzyma wyżej obroty.

 

Idea jest taka, że przy żeglowaniu z Mild Hybrid właśnie nie spala, a jedzie dalej i szybciej niż przy hamowaniu silnikiem. To dlatego, że wrzuca luz ale i gasi silnik.

Oporu brak, spalania brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Start/stop to wiadomo, że fatalne

 

Czemu fatalne?

W moim przypadku dotaczam się do świateł, auto zdąży się zgasić, ale auto hold jeszcze nie wskoczy (u mnie trzeba docisnąć pedał hamulca by zaciągnął). Takie mam przyzwyczajenia, więc samochód gaśnie na ćwierć sekundy i zapala się z powrotem. Mega denerwujące i pewnie najzdrowsze dla silnika to też nie jest. Skutecznie pierwsze światła mi przypominają o wyłączeniu start/stop (na razie nie chce kodować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka, że przy żeglowaniu z Mild Hybrid właśnie nie spala, a jedzie dalej i szybciej niż przy hamowaniu silnikiem. To dlatego, że wrzuca luz ale i gasi silnik.

Oporu brak, spalania brak.

 

Nie mam Mild Hybrid u mnie nie gasi silnika i spalania na liczniku pokazuje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dać na sport individual, nie mamy wtedy start/stop i nie mamy żeglowania. Hamuje ładnie silnikiem zrzucając biegi. Ustawić sobie skrzynie na komfort i nie będzie ciągnął obrotów. Jak wjeżdżamy w korek gdzie się dłużej stoi niż jedzie to przełączyć sobie na eco i będzie się toczył. Po to są te tryby żeby je wykorzystywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dać na sport individual, nie mamy wtedy start/stop i nie mamy żeglowania. Hamuje ładnie silnikiem zrzucając biegi. Ustawić sobie skrzynie na komfort i nie będzie ciągnął obrotów. Jak wjeżdżamy w korek gdzie się dłużej stoi niż jedzie to przełączyć sobie na eco i będzie się toczył. Po to są te tryby żeby je wykorzystywać.

No fakt można, dzięki. Przydałoby się jeszcze zakodować żeby uruchamiał się zawsze w tym trybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

Dobre pytanie, na pewno taniej będzie przyjechać ze swoim olejem.

Ja jeszcze nie robiłem w swoim, w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

Najniższe stawki ma autofus lub bawaria Motors, inchape omijaj z daleka. Dla innego modelu bmw gdzie wchodzi 5.5l powiedzieli ze chcą 600 zł z ich olejem oraz filtrem paliwa. Filtr kabinowy nie jest w pakiecie oraz może zostać wymieniony jeśli za to zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

 

Bawaria chyba miala ostatnio jakas promke na wybrane modele (np M340i), wymiana poza interwalem bez resetu komputera za 599 brutto (materialy i robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.