Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

 

Bawaria chyba miala ostatnio jakas promke na wybrane modele (np M340i), wymiana poza interwalem bez resetu komputera za 599 brutto (materialy i robocizna)

U Fusa jeszcze taniej. Zaczynaja 599 ale jak wejdzie mniej oleju to odejmują i np. wychodzi 550 - 560. W wwa inchcape mialo najdrożej, ale może coś się teraz zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

 

Bawaria chyba miala ostatnio jakas promke na wybrane modele (np M340i), wymiana poza interwalem bez resetu komputera za 599 brutto (materialy i robocizna)

U Fusa jeszcze taniej. Zaczynaja 599 ale jak wejdzie mniej oleju to odejmują i np. wychodzi 550 - 560. W wwa inchcape mialo najdrożej, ale może coś się teraz zmieniło.

Nic się nie zmieniło, inchape za 6l oleju powiedział 1500 zł. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Telefonicznie tak powiedzieli. Zaakceptowałem, bo premium no nie?

Przy płaceniu wyszło ze z rabatem to 1000 z małym groszem.

Do przeżycia.

Kilka stówek drogą nie chodzi, ja akurat nie lubię przepłacać ale każdy jest inny. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacicie za wymianę oleju w ASO?

Z tego co wiem rozpiętość jest spora.


Czy zawsze w komplecie robią mikrofiltr?

 

zrobiłem mały research, poniżej zestawienie:


W cenie (330i) Olej + filtr oleju + robocizna:


Inchape Warszawa - 850PLN

Bawaria Warszawa - 599PLN

FUS Warszawa 650PLN (0w30 Shell)


i uwaga


Lodz Premium Arena 1132PLN (5w30 BMW) (a do tego dokladaja jeszcze obowiazkowy (chyba) przeglad za 158PLN)


Wybralem FUS, tylko 50zl drozej niz Bawaria a mam blizej

Edytowane przez 47

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Bawaria Motors Gdańsk, wymiana oleju z częścami i robocizną 599zł brutto. 50 minut i gotowe :) Olej wymieniony po 2100 przebiegu, na następny umówie się koło 13.000 przebiegu.


Pytałem przy okazji o kamerę tą od BMW na przód i tył, cena kamery + robocizna 4100 brutto. Mam już inną kamerkę, ale nie chce aby kabel mi wisiał przez całą deskę,a nie mogę go wcisnąć w podsufithę i puścić bokiem, bo elementy są zbyt dobrze spasowane (Nie to co w mojej starej skodzinie xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytałem przy okazji o kamerę tą od BMW na przód i tył, cena kamery + robocizna 4100 brutto. Mam już inną kamerkę, ale nie chce aby kabel mi wisiał przez całą deskę,a nie mogę go wcisnąć w podsufithę i puścić bokiem, bo elementy są zbyt dobrze spasowane (Nie to co w mojej starej skodzinie xD)

To dostałeś lepszą ceną bo auto-fus powiedział mi 4 565,54 PLN a inchape 4 900,00 ale nie dam im drugie tyle ze montaż. :mad2:

 

Potwierdzam, Bawaria Motors Gdańsk, wymiana oleju z częścami i robocizną 599zł brutto. 50 minut i gotowe :) Olej wymieniony po 2100 przebiegu, na następny umówie się koło 13.000 przebiegu.

czy prosiłeś ich by nie skasowali Ci tego licznika oleju do kolejnej wymiany jeśli robiłeś to wcześniej niż przed planową wymianą? było jakieś ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem przy okazji o kamerę tą od BMW na przód i tył, cena kamery + robocizna 4100 brutto. Mam już inną kamerkę, ale nie chce aby kabel mi wisiał przez całą deskę,a nie mogę go wcisnąć w podsufithę i puścić bokiem, bo elementy są zbyt dobrze spasowane (Nie to co w mojej starej skodzinie xD)

To dostałeś lepszą ceną bo auto-fus powiedział mi 4 565,54 PLN a inchape 4 900,00 ale nie dam im drugie tyle ze montaż. :mad2:

 

Potwierdzam, Bawaria Motors Gdańsk, wymiana oleju z częścami i robocizną 599zł brutto. 50 minut i gotowe :) Olej wymieniony po 2100 przebiegu, na następny umówie się koło 13.000 przebiegu.

czy prosiłeś ich by nie skasowali Ci tego licznika oleju do kolejnej wymiany jeśli robiłeś to wcześniej niż przed planową wymianą? było jakieś ale?

 

A nie wiem, o nic nie prosiłem, mowilem ze to wymiana między interwałami, zobaczę czy skasowali

Edit: Z tego co widzę to wymiana oleju za 22000km, czyli wszystko zgodnie z harmonogramem (mam już 3000 przebiegu)

AB6-EFD35-D6-EE-4191-8024-56-BD9737-AD88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto które było gotowe do odbioru, bo na zamówienie trochę za długo czekać a i tak były restrykcje na niektóre rzeczy :D


Mam pytanie, czy ktoś dokładał jedną z tych rzeczy i jak tak, to ile to kosztowało?


- Ogrzewanie kierownicy M pakiet

- Ogrzewanie postojowe

- Kamery 360 / Drive recorder (Tego nie było dosyć długo a widziałem że wróciło do G26)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odebrałem auto które było gotowe do odbioru, bo na zamówienie trochę za długo czekać a i tak były restrykcje na niektóre rzeczy :D


Mam pytanie, czy ktoś dokładał jedną z tych rzeczy i jak tak, to ile to kosztowało?


- Ogrzewanie kierownicy M pakiet

- Ogrzewanie postojowe

- Kamery 360 / Drive recorder (Tego nie było dosyć długo a widziałem że wróciło do G26)

Zacząłbym pierw od pytania do ASO w co są doposażyć auto z powyżej listy, jeśli zrobisz to poza ASO to stracisz zapewne gwarancje, będzie tutaj dużo kodowania oraz ciągnięcia kabli.

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wszystko możesz dołożyć, kwestia kasy.

Zestaw doposażenia w ogrzewanie postojowe np. w f30 kosztuje 10k zł, robocizna w ASO do tego - nawet nie pytaj.

Jak to zrobisz gdzieś indziej niż w ASO to z gwarancją mogą być problemy.

Podgrzewana kierownica w ASO 5500 zł do tego robocizna i jakieś pomniejsze części. Znów 10k zł skasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam komplet czujników ciśnienia z zestawu kół które kupiłem od kogoś, koła jeździły na G20. Koła sprzedałem, czujniki zostały, podpisane mam które z ktorego koła i tutaj moje pytanie: czy trzeba je kodować, adaptować, kalibrować, czarować pod konkretne auto czy po założeniu na nowe felgi one z czasem zgrają się z autem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam komplet czujników ciśnienia z zestawu kół które kupiłem od kogoś, koła jeździły na G20. Koła sprzedałem, czujniki zostały, podpisane mam które z ktorego koła i tutaj moje pytanie: czy trzeba je kodować, adaptować, kalibrować, czarować pod konkretne auto czy po założeniu na nowe felgi one z czasem zgrają się z autem?

 

wg mnie zakładasz na dowolne koło i powinno działać po resecie.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko możesz dołożyć, kwestia kasy.

Zestaw doposażenia w ogrzewanie postojowe np. w f30 kosztuje 10k zł, robocizna w ASO do tego - nawet nie pytaj.

Jak to zrobisz gdzieś indziej niż w ASO to z gwarancją mogą być problemy.

Podgrzewana kierownica w ASO 5500 zł do tego robocizna i jakieś pomniejsze części. Znów 10k zł skasują.

Poza ASO może i wszystko, w ASO tylko to, na co fabryka przygotowała im instrukcje jak to zrobić, hak są w stanie dołożyć, ładowarki bezprzewodowej nie są. :mad2: więc istnieje jakiś 'katalog' co mogą a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Głupota, ale:

można zaprogramować centralny zamek tak, by po zablokowaniu drzwi pilotem, szyby w oknach się domykały?


Pozdr.

Mat.

Patrzyłeś jakie opcje są dostępne w idrive związku z Twoim zapytaniem? Nie mam teraz dostępu do auta by to sprawdzić.

Na pewno jak przytrzymasz kluczyk zamykania pojazdu to zamknie ci pojazd + okna, ale to chyba nie jest idealna rozwiązanie bo trzeba trzymać ten przycisk do momentu zamknięcia okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadał proste pytanie, czy jeśli będziesz chciał kiedyś skorzystać z ubezpieczenia bmw na koła to obejmie tą łatkę? :lol:


Po głębszych przemyśleniach stwierdzam że mogłeś jednak iść z tym ubezpieczeniem by Ci oddali za nową oponę, było by to trochę dłużej ale długofalowo było by to dla Ciebie korzystniejsze.

 

Opony w BMW najwyraźniej zrobione są z gumy z magnesem. Drugi raz lewy tył trafiony. Ale już tym razem dealer obczaja gwarancje BMW na opony - czekam na wymianę... Niestety bez samochodu pewnie do końca tygodnia... Więc coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym zadał proste pytanie, czy jeśli będziesz chciał kiedyś skorzystać z ubezpieczenia bmw na koła to obejmie tą łatkę? :lol:


Po głębszych przemyśleniach stwierdzam że mogłeś jednak iść z tym ubezpieczeniem by Ci oddali za nową oponę, było by to trochę dłużej ale długofalowo było by to dla Ciebie korzystniejsze.

 

Opony w BMW najwyraźniej zrobione są z gumy z magnesem. Drugi raz lewy tył trafiony. Ale już tym razem dealer obczaja gwarancje BMW na opony - czekam na wymianę... Niestety bez samochodu pewnie do końca tygodnia... Więc coś za coś...

Coś ten pech się Ciebie trzyma. :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.