Skocz do zawartości

Jakie macie spalanie od poczatku?


Michael1916

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odbiorę auto z salonu i wstawię zdjęcia mojego G05 M50i na tym forum to wam oko zbieleje

 

Czekam, nie wyobrażam sobie jak od 50i może zbieleć oko :mad2:

 

Na pewno zbieleje tym którzy mają G05 w dieslu, ta społeczność tu na forum jest niemiła i nie będę się tu udzielał jeden naskakuje na drugiego a admin śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak dostanę bana to nie dowiecie się czy już odebrałem, auto z Kleszczowa jest w transporcie do salonu, parę dni na dokumenty i rejestrację może odbiorę na koniec albo w najgorszym przypadku na początku przyszłego tygodnia. Tylko pytanie czy do tego czasu nie dostanę bana, tak więc jak nie odezwę się w przeciągu 2 tygodni to nie martwcie się to znaczy że zostałem zablokowany i trzeba będzie specjalnie nowe konto tu stworzyć aby się autem pochwalić. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Spalanie nieco wzrosło, ale i prędkości także. :D


Do tej pory przejechałem nieco ponad 4700 km - spalanie na komputerze 8,6 (2/3 po mieście). Na dotarciu było 7,8, przy bardzo delikatnej jeździe. Po czterech miesiącach użytkowania X5 30d nie mam żadnych zastrzeżeń do auta. Perfekcja pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie przy przebiegu 4500 na kompie od początku jest 11,6l. Silnik 40i mild hybrid. Trasa mieszana ,bez szaleństw. Dziś odcinek 240km po drogach lokalnych pokazał 9.3l .

Generalnie auto pali mniej niż sądziłem przy normalnej jeździe, przy deptaniu w podłogę różnica z dislem robi się spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A u mnie dla przeciwwagi, po 5 kkm 2.9l/100 km + 22 KW/100 km 80% miasto i 20% trasa/autostrada :shock:

 

22kWh/100km mam po 2,5tys km w iX3. Paliwa spali tyle ile wleje, tylko nie ma gdzie wlać tego paliwa ;-)

Edytowane przez BMFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja po przebiegu 10kkm w tym silniku co Zermax mam średnie spalanie 18,5l, ale mam 40% miasto na bardzo krótkich odcinkach, 50% autostrady, 10% krajowki.

Ja po 17k mam ok 17 aktualnie, jakaś połowa trasy (z czego może 50% autostrad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam Państwa szanownych.

Właśnie zarezerwowałem G05 40D a wcześniej miałem 30D G05. G05 spalalo mi okolo 9.4 w trybie mieszanym. Czego oczekiwać po G05 40D? slyszałem że roznica nie bedzie duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa szanownych.

Właśnie zarezerwowałem G05 40D a wcześniej miałem 30D G05. G05 spalalo mi okolo 9.4 w trybie mieszanym. Czego oczekiwać po G05 40D? slyszałem że roznica nie bedzie duża

 

ja na tym silniku czyli 40D na razie zrobiłem 5.5k km i dla mnie jest on zdecydowanie bardziej oszczędny niż oczekiwałem, ale samo spalanie zależy głównie od tego jak ciężką mamy nogę :D

na trasie z 4 osobami, z pełnym bagażnikiem oraz 4 rowerami na haku !!! spalanie po 1,2k osiągnąłem 8.1L/100km, co było dla mnie mega pozytywnym zaskoczeniem

ale też z uwagi na rowery prędkość była bardzo przepisowa, głównie 120-140km/h, w całości praktycznie tylko autostrada


jak jadę sam i trochę mocniej przycisnę na autostradzie 160-170 km/h to wtedy spalanie oscyluje ok 10.5 - 11.0 L, więc w zależności od szybkości to spalanie może mieć tolerancję nawet 3-4L


ogólnie w trybie mieszanym nie ma większego problemu aby się zmieścić w granicy 9.0-10.0 L, szczególnie w trybie Comfort lub Eco, gdzie silnik w trakcie jazdy się bardzo często wyłącza ......


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie od początku - 8,7

autostrada przy prędkościach około 140-150 - 7,5-8,5 l

spokojna jazda po krajowych drogach - 7-8,5 l

dynamiczna jazda po krajowych drogach - 8,5-10 l

po mieście - 9-11 l


Mam wersję 30d MH i przejechałem już około 16tyś km. Jestem zachwycony spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak dla odniesienia - informacja z modelu konkurencji:

Konkretnie Mercedes 400d 4matic

średnie spalanie od początku - 7.5L/100 km

autostrada przy prędkościach około 130-140 - 6.9L/100 km (dane z wakacji do Włoch i przejechaniu 3700km - 3 osoby + bagaż)

spokojna jazda po krajowych drogach - 6.1L/100km

dynamiczna jazda po krajowych drogach -raczej nie przeginam pały, ale około 8/100km.

po mieście - w 10 litrach się mieści

Wyniki w trybie comfort czyli domyślnym w jakim uruchamia się mercedes. Trybu ECO nie testowałem.


Klasa "E" z tym samym silnikiem (e400d 4matic) to około jednego litra mniej - przy spokojnej jeździe na drogach krajowych (nie przekraczając 90) udało mi się zejść do 4.7L/100km ale już psychika siadała od ecodrivingu.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.