Skocz do zawartości

Co spieprzyli w G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niekoniecznie. Nie wiem jaki jest stopień nagrzania, podczas jazdy tez się grzeje, kwestia czasu. Nie wiem jak działa także czy to 5 minutowy nadmuch i jest ledwo ciepło ale nie zimno czy tez tak we wnętrzu jak po pokonaniu kilku km i rozgrzaniu z pasażerami na pokładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja szukam info a Ty chyba masz wszystko w tym aucie heh

O ogrzewanie postojowe mi chodzi - moja żona naciska bo g31 parkuje w garażu ale mówi ze x5 nie będzie. Rano, zimno, dzieci etc...ja sensu nie widzę ale ona jakoś tak :)

Warto ? Jak działa ? Mnie trochę odstrasza ten wielki kluczyk który mi pol kieszeni zajmie a chyba musi być wtedy w zestawie.

Warto , od dawna zamawiam do wszystkich nowych aut i nie wyobrazam sobie rodzinnego suva ( premium ) bez ogrzewania postojowego.

Mozesz ustawic sobie timer z grafikiem tygodniowym , czy to w aucie czy kluczykiem , uruchomic doraznie kluczykiem lub przez apke w telefonie wiec mozesz nosic przy sobie maly klucz ( ja sie przyzwyczailem juz do duzego ) zona ma w torbie maly ja w kieszeni duzy.

W G05 Webasto dziala wyjatkowo wydajnie , w aucie jest przyjemnie i naprawde cieplo , co do foteli to wystarczy ustawic automatyczne grzanie ponizej okreslonej temperatury ( szybko sa cieple ) poza tym ogrzewanie postojowe tak podnosi temperature wnetrza ze fotel jest juz calkiem cieply od nadmuchu i temperatury w srodku.

Szyby idealnie sie rozmarzaja , wszystko splywa wystarczy ruch wycieraczka i jest ok. - nie mowie o pol metrowej warstwie sniegu i lodu , chociaz nawet wtedy jest duzo latwiej bo jest ona zupelnie odspojona od szyby i wystarczy pare ruchow szczotka zamiast mozolnego skrobania i odsniezania. Cykl pracy ogrzewania postojowego trwa 20 minut do pol godziny.

Silnik ma tez duzo lzej - nie ma zimnych startow , akumulator tak nie dostaje w dupe itd. - Webasto ma swoj osobny akumulator pod maska z ktorego jest odpalane urzadzenie ogrzewania postojowego. Duzym plusem jest tez ze po ruszeniu blyskawicznie silnik lapie temperature , nie wspominajac ze od razu od uruchomienia leci gorace powietrze z nawiewow.

Ja jestem zapalonym narciarzem , bezcenne jest po ciezkim dniu na stoku wsiasc do ciepelka :wink:

Ogolnie ja w sezonie od poznej jesieni do wczesnej wiosny uzywam caly czas.

Dla nas pewnie nie bedzie mialo to wiekszego znaczenia ale po latach silnik w aucie z webasto bedzie duzo mniej zuzyty niz w aucie bez. ( zakladajac podobny przebieg i warunki ekploatacji )

Przy okazji grzana kierownica tez jest fajnym gadzetem zwlaszcza dla pan.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o to chodzi w klasie premium - kazdy dobiera sobie dokladnie to co chce :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz upominać ? Ze nie rozumiesz definicji ? Czy tez nie znasz innych slow, określających Hi-endowe rozwiązania ?

Są marki premium są tez i bardziej luksusowe. Premium nie jest granicą ostateczną..


Skoda z Oplem będzie w jednym segmencie , Bmw z lexusem w drugim , Bentley z Astonem w kolejnym.

Każdy tutaj to wie i nikt temu nie zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokladnie premium to nie marka luksusowa. Poza tym producenci korzystajac z magii marki czesto pod znaczkiem luksusu czy premium zaczynaja sprzedawac auta do duzo nizszych klas reperujac przy tym swoje budzety. Pozniej kupi taki jeden z drugim bazowe auta i sie dziwi dlaczego to auto jego nie jest premium. Wystarczy spojrzec na takiego porsche macan, ktory jest hitem sprzedazy porsche. Podstawowy silnik oraz wiele innych czesci jakby taki sam jak w tiguanie czy tez wysmiewanej tu skodzie kodiaqu. Cena tez jakby taka sama (podstawa macan = najbogatszy kodiaq). I jak tu porownac macana za 250k do Macana za 600k? Buda niby takie sama ale przeciez to 2 zupelnie inne auta sa. To samo tyczy sie wszystkich modeli bmw. Mozna kupic x5 za 250K ale tez mozna i za 500K. Niby auto te same ale tak naprawde to 2 zupelnie inne auta wygladajace tylko podobnie i w tej za 500K na pewno premium sie poczuje natomiast w tej za 250K raczej na pewno nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo tyczy sie wszystkich modeli bmw. Mozna kupic x5 za 250K ale tez mozna i za 500K. Niby auto te same ale tak naprawde to 2 zupelnie inne auta wygladajace tylko podobnie i w tej za 500K na pewno premium sie poczuje natomiast w tej za 250K raczej na pewno nie.

Słoniku....nie denerwuj się, ale chcę coś dodać :)

Moja 25d (pomijając silnik oczywiście), jest wyposażona na prawdę super (M-pakiet, skórzana deska, komforty, pakiet systemów pro, hud, kamery 360, ogrzewanie wszystkich foteli, podłokietników, kierownicy). Generalnie kto wsiada to się zachwyca.

Tak jak już pisałem, wolałem lepsze wyposażenie niż silnik - wybrałem to świadomie. Kosztowała po rabatach 290tys, a czuć w niej premium i wygląda tak samo jak M50d, które notabene też nie ma tych wszystkich rzeczy w standardzie.

Zdjąć znaczki i na parkingu po Biedronką :) nikt się nie zorientuje (no OK... M50d ma inne obudowy lusterek i nerki)

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............. Niby auto te same ale tak naprawde to 2 zupelnie inne auta wygladajace tylko podobnie i w tej za 500K na pewno premium sie poczuje natomiast w tej za 250K raczej na pewno nie.

 

Ależ Ty bzdury wypisujesz :duh: . X5 m50i z zawieszeniem M Professional, sportowymi fotelami i nic więcej (bo tak się podoba właścicielowi) a z drugiej strony 25d/30d z komfortami, head-upem, Bowersem, szkanym dachem, Night vision, etc. etc. (bo tak się komuś podoba) - i kto decyduje o tym czy jedno jest premium a drugie nie? Ty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Zarówno Arlijazz jak i Słonik. U nich wyłącznie niezgoda panuje co do silnika. Ok, to wciąż ich własne opinie. Jednak zaden nie robi osobistych wycieczek do drugiego. Mam wrażenie ze niepotrzebnie reszta się tym zajmuje, głównie wsiadając na słonika, przedtem na Arli-ego.

A nie można wyrazić opinii o temacie bez ośmieszania kogoś ? Byłoby znacznie sympatyczniej na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki(nie ten wątek ale jak widać dość „chodliwy”) - czy koledzy posiadający standardowe zawieszenie mogliby się o nim wypowiedzieć ? Z suchych faktów (nie domysłów) wiem już ze obecnie produkowane ma aktywne amorki, porządnie poprawione zawieszenie w stosunku do F15, możliwość utwardzania i zmiękczania poprzez ustawienia comfort sport oraz tryb adaptacyjny. Oraz o 10mm dłuższe sprężyny i bardziej komfortowe nastawy samego zawiasu w porównaniu do zawieszenia M adaptive. W sieci znalazłem tylko 2 testy z takowym, rosyjski w Kalifornii oraz litewski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@arljazz ja sie nie denerwuje i nie pisze tylko o silniku. Napisalem wyraznie o calym wyposazeniu i samochodzie jako calosci w tym silniku. Swoim postem potwierdzasz wrecz moje slowa. To wlasnie te dodatkowe wyposazenie ktore zamowiles wplywa na to, ze zaczyna byc czuc to premium i tu sie nie trzeba doktoryzowac a wystarczy chociazby porownac podstawowy fotel z fotelami komfortowymi i raczej nikt nie bedzie mial watpliwosci ktory jest po prostu lepszy. Caly czas o tym pisze, ze marki premium leca sobie w kulki wystawiajac "cene od" z miernym wyposazeniem a za wszystko trzeba solidnie doplacic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiecie co? Zaśmieciliście wszystkie aktywne ostatnio w wątki dyskusją "o wyższości świąt". Może załóżcie sobie wątek "co to klasa premium i dlaczego mój samochód jest mojszy" i mod przeniesie tam wszystkie wasze wycieczki mniej lub bardziej osobiste?


Jest tu jakiś moderator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co to klasa premium i dlaczego mój samochód jest mojszy"

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


mam konfig za ponad 500 kpln w katalogu - jak codziennie rano jadę do pracy to w zasadzie nie dostrzegam "dodatków" - ale generalnie jestem z nich zadowolony:)

kiedy jestem w trasie kilkaset km to żałuję, że "przycebuliłem" i nie mam 50d - ale generalnie jestem zadowolony:)


premium lub nie można wsadzić w kosz - wszystko ma swoją cenę sprzedaży i koszt produkcji

skoda za 50 kpln jest super - BMW x5 za 250 kpln jest super - porsche za 800 kpln też - i już:) każde z nich daje to co można sprzedać za określoną kwotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ładowarka indukcyjna...

Dobrze działa po położeniu smartfona "do góry nogami". Przy normalnym położeniu telefon się nagrzewa ale nie ładuje... Sprawdzone z Iphone 8 i Galaxy S9.

 

Musze wyprobowac bo wkurzam sie ze słabo to ładuje a telefon faktycznie goracy robi sie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka indukcyjna...

Dobrze działa po położeniu smartfona "do góry nogami". Przy normalnym położeniu telefon się nagrzewa ale nie ładuje... Sprawdzone z Iphone 8 i Galaxy S9.

 

Musze wyprobowac bo wkurzam sie ze słabo to ładuje a telefon faktycznie goracy robi sie szybko

 

U mnie to samo, telefon zwyczajnie parzy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to i kwestia 4 stref bo i ja nie narzekam na działanie klimy.

 

Ja mam 5 stref klimy, piąta dla 3-go rzędu siedzeń. Mam też szklany dach. Próby zabawy ustawieniami niewiele dały.

 

Panowie... być może coś pomogę w temacie głośności... wczoraj jeździłem m550i z 4 strefową klimą i co bym nie ustawił u siebie (intensywności klimy 2 lub 3) to szumiało cały czas głośno... przeszkadzało mi to...

Jak odłączyłem w menu klimę na tył to cichutko... okazało się, że jest takie ustawienie, które powoduję że domyślnie z tyłu jest zawsze 22st. A ja z przodu raczej 20-21... i klima cały czas szumiała, żeby nagrzać tył. Jak ustawiłem z tyłu 21, to po chwili wszystko ucichło...


Wydaje mi się, że silnik nawiewu jest jeden na przód i tył i jak z tyłu masz 2-3 stopnie różnicy w górę lub w dól, to musi pracować na wysokich obrotach...

Więc spróbujcie ustawić klimę identycznie przód i tył i powinno pomóc


PS. Wiem, wiem, że po to się bierze klimę 4-5 strefową, żeby ustawić wszędzie pod pasażerów, ale ten szum jest rzeczywiście nieznośny... w tak cichym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawa informacje i może wspólnymi siłami uda nam się rozwiązać myślę, że nas wsyztskich problem :)

Mówię tu o brudzacych nogawki progach w x5, problem znany już od dawna i oczywiście nadal w g05 występujący... Panowie w ShineFactory powiedzieli mi, że widywali u klientów takie naklejone uszczelki co zapobiega w całości przenikaniu brudu a więc rozwiązuje problem.

Staram się teraz namierzyć gdzie coś takiego można kupić, ale póki co bez sukcesów. Czy ktoś z was może coś o tym słyszał lub wie gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszczelki są dostępne napewno na alledrogo i w sklepach motoryzacyjnych ( Niewiele ich już zostało )

Natomiast moim zdaniem to nie rozwiąże problemu , spodnie brudzą się głównie o zewnętrzny próg.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.