Skocz do zawartości

Co spieprzyli w G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez znaczenia , próg na zewnątrz = brudne nogawki. Większe znaczenie od szerokości ma to czy próg jest w formie podestu , jak np. w Mercedesach wtedy jest jeszcze gorzej :wink:

W Q7 jest to fajnie rozwiązane - drzwi zasłaniają cały próg .

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy macie jakąś specjalną technikę nalewania płynu do spryskiwacza? Lejąc prosto z baniaka 5l mam zawsze problem z odpowietrzaniem zbiorniczka. Trzeba lać powoli bo inaczej się "przelewa". Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba lac powoli , konstrukcja wlewu jest taka ze rurka jest pod dużym katem , widać ze zbiornik płynu w aucie jest mocno przesuniety względem wlewu.

Trochę pomaga pojemnik na płyn z dziubkiem , w garażu wlewam przez miękki lejek który wtykam głęboko i wtedy można pompować ostro.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jedna sprawa. Oryginalna ładowarka BMW z 2 wyjściami USB nie mieści się pod żaluzją schowka "na pierdoły" i napoje w tunelu środkowym. Trzeba ją wyjąć z gniazda zapalniczki żeby zamknąć żaluzję :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba lac powoli , konstrukcja wlewu jest taka ze rurka jest pod dużym katem , widać ze zbiornik płynu w aucie jest mocno przesuniety względem wlewu.

Trochę pomaga pojemnik na płyn z dziubkiem , w garażu wlewam przez miękki lejek który wtykam głęboko i wtedy można pompować ostro.

Wyobraźmy sobie... Środek nocy, wiatr 120km/h, pada deszcz ze śniegiem (czyli pi...i jak w kieleckim) a błoto z autostrady "paćka" przednią szybę tak szybko, że wycieraczki nie nadążają. I zawsze wtedy kończy się płyn :D

No ale kierowca X5 zatrzymuje się wtedy na ciemnym parkingu, wysiada, otwiera maskę, zaciska pośladki i powolutku nalewa płynu jak mu konstruktorzy G05 nakazali :mad2:

Brawo BMW :norty: :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga , w zamierzchłych czasach posiadałem volvo s60. Płyn do spryskiwaczy się skończył. Słowacja, noc i zadupia a wiec stacje lokalne nieczynne. W końcu coś przy trasie szybkiego ruchu otwarte. Mieli jedynie koncentrat. A w sprzedaży tylko gazowana woda, zwykłej zabrakło. Myśle, No ch..zobaczymy :)

Powiem wam Panowie ze było to wyjątkowo ciekawe doświadczenie hehe cały w pianie smigalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamer - ciekawa koncepcja , trochę lat już jeżdżę , trochę kilometrów zrobiłem , miałem sporo różnych , nawet dziwnych przygód ale nigdy nie zdarzyło mi się w ciemna noc , w trasie , na ciemnym parkingu dolewać płynu do spryskiwacza :shock:

Nawet w Fiatach i Poldonach które mały miękki , plastikowy woreczek o pojemności mniejszej niż worek stomijny na siuski :wink:

Teraz mamy cywilizacje , kolorowe stacje benzynowe , parkingi , zbiorniki na płyn po 6 - 7 litrów .

No i olej w głowie żeby przed każda trasa nalać płynu na full.

No a jak się zdarzy raz na X lat to będzie fajna przygoda :mrgreen:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka indukcyjna...

Dobrze działa po położeniu smartfona "do góry nogami". Przy normalnym położeniu telefon się nagrzewa ale nie ładuje... Sprawdzone z Iphone 8 i Galaxy S9.

 

Mam pionową półkę nie tą poprzeczną jaką miałem w testówce. W pozimoej ładował się za każdym razem iPhone XS z pokrowcem silikonowym cieńszym i grubszym ale nie zwróciłem uwagi czy realnie ładuje procenty do góry. Natomiast w pionowej trzeba pamiętać aby telefon nie był całkowicie dosunięty do lewej strony bo wtedy czasami nie ładuje, blisko prawej lub na środku zawsze ładuje. Ale telefon strasznie gorący.


Moje zauważone wady to całkowicie niedoskonały system asystujący kierowcy profesional. Na łukach się wyłącza, na autostradach za wolno zmienia pasy na drogach powiatowych potrafi zmienić pas i wyprzedzać inne auta bez ingerencji kierowcy bo auto przed nami właśnie to robi :).


Park i sync w klimie 4 strefowej.


Działanie telefonu, przy włączonym Apple Car Play i wyłączonej już nawigacji czasami pokazuje po przejściu do home bmw że nawigacja jest uruchomiona w Apple Car Play i nie widać w okienku tej z BMW. Nie jestem pewnien czy czasen Yanosik nie robi tego buga.

Opóźnienie telefon dzwoni i trzeba poczekać chwilę jak wyświetli się na ekranie i będzie można odebrać, co też działa wolno.

Brak DigitalKey do iPhone

Gaśnica przed fotelem pasażera

Wczoraj zauważyłem niekulturalne kłapanie wycieraczek a auto ma dopiero 1100km

Nowa niedogodność. Mam włączone że jak oddalam się od samochodu powienien się zamknąć, niestety już nie pierwszy raz przychodzę a tu stoi otwarty. Po wykonaiu kilku testów chyba wiem jak to się dzieje, mianowicie osoba która ma kluczyk powinna jako ostatnia wysiąść z auta lub jako ostatnia zamknąć drzwi i oddalić się od Auta w przeciwnym wypadku jeśli zamknie drzwi i/lub oddali się wcześniej niż inni zamkną swoje drzwi to auto się samo nie zamknie i stoi sobie otwarte:)

Edytowane przez Szymek98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gaśnicy to nigdy nie pozwalam jej tam montować i w salonie zawsze dostaje luzem - idealnie mieści się w schowku w bagażniku :cool2: .

 

a dostaliście może plastikową maskownicę na fotel w miejsce gaśnicy?


odbierając 7 była w "zestawie" i sprzedawca powiedział, że w x5 powinno być taks samo - ale ja niestety nie mam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gaśnica była pod podłogą bagażnika. Ta opcja gaśnicy przy fotelu pasażera musi być wyjątkowo niewygodna. Szczególnie przy wsiadaniu. Tak mi się wydaje

 


Zupełnie nie przeszkadza, gaśnica jezdzi razem z fotelem. W rajdówce 2kg tez mam dokładnie w tym miejscu.


Nikomu oczywiscie nie życzę ale powodzenia w odkopywaniu gaśnicy z czeluści bagażnika podczas wyjazdu wakacyjnego, zapakowanym autem po dach.


Nie cudujcie i dla własnego bezpieczeństwa zostawcie gaśnice przy fotelu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania w moim X5 G05 w dniu 31.12.2019 nie mogę ustawić samego powitalnego dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania auta podczas zbliżania. Tak miałem w poprzedniej wersji softu i była to jak dla mnie o wiele lepsza opcja.Ciekawi mnie czy też tak macie , bo mi powiedzieli w ASO że nie można osobno ustawić dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania drzwi.

Ps.

Mam dostęp komfortowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania w moim X5 G05 w dniu 31.12.2019 nie mogę ustawić samego powitalnego dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania auta podczas zbliżania. Tak miałem w poprzedniej wersji softu i była to jak dla mnie o wiele lepsza opcja.Ciekawi mnie czy też tak macie , bo mi powiedzieli w ASO że nie można osobno ustawić dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania drzwi.

Ps.

Mam dostęp komfortowy

 

Ja po wizycie w ASO mam na ekranie przy parkowaniu G30 zamiast G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po aktualizacji oprogramowania w moim X5 G05 w dniu 31.12.2019 nie mogę ustawić samego powitalnego dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania auta podczas zbliżania. Tak miałem w poprzedniej wersji softu i była to jak dla mnie o wiele lepsza opcja.Ciekawi mnie czy też tak macie , bo mi powiedzieli w ASO że nie można osobno ustawić dywanu świetlnego bez zaznaczenia opcji otwierania drzwi.

Ps.

Mam dostęp komfortowy

 

Ja po wizycie w ASO mam na ekranie przy parkowaniu G30 zamiast G11.

 

Ten soft to


U mnie po każdej aktualizacji coś tam się poprawiało ale coś tam wprost przeciwnie :roll:

Teraz mam zdaje się wersję 55 z lipca i na razie praktycznie wszystko działa!


Ale oświetlenie powitalne przy samym zbliżaniu się do samochodu przestało już działać chyba za 3 generacje softu wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W g20 do 160 km/h działa przy tym tańszym tempomacie, przy tych droższych asystentach działa do 210 km/h. Tutaj pewnie jest podobnie.

Potwierdzam, najwyższa wersja tempomatu ze wszystkimi asystentami można do 210 można ustawić.

Edytowane przez Zermax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.