Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w ubiegłym tygodniu otrzymałem informację o zmianie statusu na 112 z datą produkcji „w marcu”, bez wskazania konkretnego dnia

nie mam jak zweryfikować tej informacji - pozostaje wiara, że to prawda 

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek_w napisał(a):

Hej, w ubiegłym tygodniu otrzymałem informację o zmianie statusu na 112 z datą produkcji „w marcu”, bez wskazania konkretnego dnia

nie mam jak zweryfikować tej informacji - pozostaje wiara, że to prawda 

U mnie info, ze prawdopodobnie produkcja w maju, ale bez konkretów... (zamówienie ostatni tydzień grudnia). Trochę zaczyna odpychać mnie czekanie do drugiej połowy roku na odbiór... zwłaszcza, że przy podpisywaniu zamówienia informacje są, że to max 4 miesiące i auto jest na miejscu. Teraz wychodzi, że będzie to minimum Lipiec/Sierpień.... Poczekam jeszcze trochę i ewentualnie poszukam sobie innej alternatywy. 

Edytowane przez hamster325730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto poczekać? Od kwietnia 2024 zmienia się rok modelowy i będzie produkowana wersja MY25. Nie wiem, jakie zmiany wprowadzą - może nie na gorsze?

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 17:48, hamster325730 napisał(a):

U mnie info, ze prawdopodobnie produkcja w maju, ale bez konkretów... (zamówienie ostatni tydzień grudnia). Trochę zaczyna odpychać mnie czekanie do drugiej połowy roku na odbiór... zwłaszcza, że przy podpisywaniu zamówienia informacje są, że to max 4 miesiące i auto jest na miejscu. Teraz wychodzi, że będzie to minimum Lipiec/Sierpień.... Poczekam jeszcze trochę i ewentualnie poszukam sobie innej alternatywy. 

cześć. W takiej sytuacji można zrezygnować bez straty zaliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hamster325730 napisał(a):

Zaliczka z definicji jest zwrotna. Zadatek nie.

ale w OWU wpłata, która nazywana zaliczką, jest jednak bezzwrotna w razie gdy rezygnuje sie z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fikus napisał(a):

ale w OWU wpłata, która nazywana zaliczką, jest jednak bezzwrotna w razie gdy rezygnuje sie z zakupu

Ja akurat nic nie wpłacałem dilerowi. Zostawiłem mu auto w rozliczeniu za które zapłacił pełną kwotę i podpisałem zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 22:08, tomek777477 napisał(a):

Rok modelowy zmienia się od lipca z tego co wiem (2ga połowa roku)

w tym roku dla X5, X7 i czegoś tam jeszcze, zmiana modelowa nastąpi od kwietnia

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 11:55, maciek_w napisał(a):

Może warto poczekać? Od kwietnia 2024 zmienia się rok modelowy i będzie produkowana wersja MY25. Nie wiem, jakie zmiany wprowadzą - może nie na gorsze?

jeśli zamówiłem x5 z produkcją na maj, to będzie to juz MY25, czy jeszcze 24? Liczy się data zamówienia czy produkcji?

I jeszcze jedno - każda zmiana roku modelowego prowadza jakieś zmiany? Co zmieniało się w poprzednich generacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, --maly-- napisał(a):

A co to za różnica jaka cyfra będzie w vin. 

to nie chodzi tylko o cyfrę w vin tylko chyba często (a może i zawsze - tego nie wiem) są różnice pomiędzy rocznikami modelowymi - czasami chodzi o nowszy procesor w komputerze, czasami o jakieś niewielkie zmiany w zawieszeniu, jakieś zmiany w podzespołach, które się często psuły (to takie mikro liftingi). Kiedyś nieświadomie zamówiłem auto, które miało datę produkcji na granicy i gdybym zamówił je kilka dni później to miałbym wyświetlacz nawigacji o prawie 2 cale większy (i nie chodziło o lifting tylko właśnie o nowy rocznik modelowy). Przy czym czasami jak widać na przykładzie X5 zmiany pojawiają się w trakcie roku modelowego (jak ktoś miał bodajże datę produkcji przed kwietniem 2023 r., to nie może zaktualizować ID do wersji 8.5 właśnie z uwagi na inny procesor).

Edytowane przez evol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 20:20, hamster325730 napisał(a):

Ja akurat nic nie wpłacałem dilerowi. Zostawiłem mu auto w rozliczeniu za które zapłacił pełną kwotę i podpisałem zamówienie. 

Opłaca się zostawić w rozliczeniu ? Czy lepiej na otomoto przemęczyć ? Miałeś już zakończony lesing czy na zasadzie cesji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KonradF90 napisał(a):

Opłaca się zostawić w rozliczeniu ? Czy lepiej na otomoto przemęczyć ? Miałeś już zakończony lesing czy na zasadzie cesji ?

Po pół roku wiszącego ogłoszenia na otomoto i innych, wpłaconych kilkuset złotych za rachunki, odbieraniu debilnych telefonów z tekstami "dam x-dziesiąt tysięcy mniej", dojechałem do ceny którą dealer oferował mi te pół roku wcześniej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, apzs napisał(a):

Po pół roku wiszącego ogłoszenia na otomoto i innych, wpłaconych kilkuset złotych za rachunki, odbieraniu debilnych telefonów z tekstami "dam x-dziesiąt tysięcy mniej", dojechałem do ceny którą dealer oferował mi te pół roku wcześniej 🙂

Właśnie miałem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 11:56, buster12 napisał(a):

jeśli zamówiłem x5 z produkcją na maj, to będzie to juz MY25, czy jeszcze 24? Liczy się data zamówienia czy produkcji?

I jeszcze jedno - każda zmiana roku modelowego prowadza jakieś zmiany? Co zmieniało się w poprzednich generacjach?

Z zagranicznych portali jeszcze nie wyciągnąłem żadnych konkretów na temat spodziewanych zmian, poza jedną: ponoć ma pojawić się znany z nowej 5er system wspomagania zmiany pasa ruchu w trybie jazdy półautonomicznej (w czasie jazdy hands-free patrzysz w lusterko boczne, włącza się kierunkowskaz i samochód zmienia pas)

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie teraz rabaty na X5/X6 40i? Zapytałem u paru dilerów i póki co mam 11 % oraz zgodę na finansowanie zewnętrzne. Te 11 % wydaje mi się słabą propozycją biorąc pod uwagę jakie rabaty są teraz np. na serię 3 i jakie rabaty jeszcze niedawno rozdawało Audi (13 % praktycznie z ulicy, dało się dojść do 14 % bez większych problemów).

Dajcie znać z jakimi warunkami się ostatnio spotkaliście. Dzięki!

Edytowane przez Semtex93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Semtex93 napisał(a):

Jakie teraz rabaty na X5/X6 40i? Zapytałem u paru dilerów i póki co mam 11 % oraz zgodę na finansowanie zewnętrzne. Te 11 % wydaje mi się słabą propozycją biorąc pod uwagę jakie rabaty są teraz np. na serię 3 i jakie rabaty jeszcze niedawno rozdawało Audi (13 % praktycznie z ulicy, dało się dojść do 14 % bez większych problemów).

Dajcie znać z jakimi warunkami się ostatnio spotkaliście. Dzięki!

Na Q8 dawali z ulicy w roku ubiegłym i 19% także te 13 to słabizna jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegły rok to co innego. Wtedy był przedlift. Teraz polift, inny cennik i inne wytyczne rabatowania.

Pytanie dotyczyło BMW. Czy mamy tu kogoś kto ostatnio zamawiał i mógłby się podzielić info?

Edytowane przez Semtex93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni miesiąc negocjowałem ceny na X5 40i konfig na około 530k i najlepsze co udało mi się uzyskać w salonie to rabat na poziomie 11-12% i finasowanie na poziomie 10% (okres 4 lata) lub przy promo leasingu dawali rabat 8% i finansowanie 2% (okres finansowania 3 lata). 

Ostatecznie zamówiłem u brokera gdzie rabat był na poziomie 19,5% a koszt finansowania 12% (okres 4 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamsoner napisał(a):

Ostatni miesiąc negocjowałem ceny na X5 40i konfig na około 530k i najlepsze co udało mi się uzyskać w salonie to rabat na poziomie 11-12% i finasowanie na poziomie 10% (okres 4 lata) lub przy promo leasingu dawali rabat 8% i finansowanie 2% (okres finansowania 3 lata). 

Ostatecznie zamówiłem u brokera gdzie rabat był na poziomie 19,5% a koszt finansowania 12% (okres 4 lata).

A jak to aktualnie wygląda z brokerami? Bo w salonie twierdzili, że BMW nie sprzedaje przez brokerów a jak leci flota to nie mogą przez pół roku sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamsoner napisał(a):

Nie słyszałem o takiej sytuacji. Miałem oferty od kilku brokerów z rabatami na poziomie 15-19,5%. U mnie odbiór jest wstępnie zaplanowany na początek lipca.

i normalnie u nich konfigurujesz sobie a potem odbierasz gdzie? w salonie, u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kingu napisał(a):

i normalnie u nich konfigurujesz sobie a potem odbierasz gdzie? w salonie, u nich?

Konfigurujesz jak chcesz i odbierasz tam gdzie broker ma współpracę. Ja zamówiłem swoją na podobnej zasadzie. Odbiór miałem Wawa lub 3miasto. Konfig bez ograniczeń, z resztą zamówienie do BMW też jest bezpośrednio na mnie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.