Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie się mocno grzeje. Przy czym zauważyłem, że jak słucham muzy ze Spotify to nagrzewa się tak mocno, że niedużo brakuje żeby się poparzyć telefonem. Wtedy też dzieje się coś dziwnego - telefon zaczyna bardzo wolno chodzić, praktycznie się przywiesza na dłuższe chwile i rozłącza Apple CarPlay.

 

u mnie dokładnie tak samo - ASO BMW wymieniło ładowarkę - efekt żaden - dalej te same objawy - ponowna wizyta w ASO - stwierdzili że ładowarka pracuje poprawnie - tzn że po położeniu na ładowarkę telefonu zapala się led i rozpoczyna się ładowanie - a to że się nagrzewa to problem telefonu. Brak mi słów i brak mi czasu na kontynuację rozmów i zgłaszania ponownie problemu do ASO BMW.


W AUDI A6 miałem ładowarkę indukcyjną, która nigdy nie nagrzewała telefonu - wszystko działało prawidłowo


W X5 na dłuższej trasie telefon ładuje się kablem przez usb leżąc na uchwytach do kubków . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cały czas, od początku bez zarzutu. Nagrzewa się tylko delikatnie standardowo jak zawsze przy ładowaniu indukcyjnym. Na biurku mam od kilku lat ładowarkę indukcyjną samsunga i również efekt taki sam. Nie zauważyłem w żadnym z iPhonów spadku wydajności baterii z tego powodu. W samochodzie jak tylko wsiadam daje tel na ładowarkę i jeździ tam tyle ile jestem w samochodzie czyli raz 15 minut a innym razem 5 godzin :)


iPhone 8 Plus oraz dwa iPhony 12 Pro Max.

 


Czy w tym czasie używasz jakiś aplikacji np nawigacja lub Spotify czy tylko ładujesz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cały czas, od początku bez zarzutu. Nagrzewa się tylko delikatnie standardowo jak zawsze przy ładowaniu indukcyjnym. Na biurku mam od kilku lat ładowarkę indukcyjną samsunga i również efekt taki sam. Nie zauważyłem w żadnym z iPhonów spadku wydajności baterii z tego powodu. W samochodzie jak tylko wsiadam daje tel na ładowarkę i jeździ tam tyle ile jestem w samochodzie czyli raz 15 minut a innym razem 5 godzin :)


iPhone 8 Plus oraz dwa iPhony 12 Pro Max.

 


Czy w tym czasie używasz jakiś aplikacji np nawigacja lub Spotify czy tylko ładujesz telefon?

 

Jak jeżdżę, to zawsze rozmawiam przez telefon krócej lub dłużej. W przypadku tras po mieście nie zawsze włącam spotify, natomiast na trasach, zawsze. Można przyjąć, że 7/10 jazd samochodem używam spotify.

 

1. Myślę, że ogólnie ta techonogia jest niedopracowana.

2. Nie wiadomo, czy to wina auta, czy telefonu.

 

Ładowarki stacjonarne w tym oryginalne Samsunga nie przegrzewają tak telefonu jak ta w BMW

 

Mam na biurku oryginalną ładowarkę indykcyjną Samsunga, też podgrzewa telefon, ale faktycznie ta samochodowa troszkę bardziej go grzeje. Natomiast, nie tak jak piszą niektórzy że aż parzy czy coś w ten deseń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hmm a jak definujesz nadmiernie? Mi po jeździe (po wyłączeniu silnika) często głośno chodzi ale wg instrukcji to gpf się czyści więc zakładałem, że tak ma być?

Hałas jak by włożyć patyk w szprychy od roweru, czasami jest czasami nie ma.W serwisie stwierdzili, ze pewnie łożysko wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z problemem tylnych klap ? Mianowicie po otwarciu komfortowym (nogą) lub z przycisku na drzwiach, gdy ustawione jest otwieranie obydwu klap na raz - górna otwiera się mniej więcej do połowy a dolna tylko kawałek i obydwie się zatrzymują. Trzeba nacisnąć raz jeszcze - wtedy podjadą kawałek dalej - i kolejny raz, wtedy dopiero się otworzą. Zdarza się to nieregularnie, czasami kilka dni jest ok, a później następnego dnia występuje taka sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak definujesz nadmiernie? Mi po jeździe (po wyłączeniu silnika) często głośno chodzi ale wg instrukcji to gpf się czyści więc zakładałem, że tak ma być?

Hałas jak by włożyć patyk w szprychy od roweru, czasami jest czasami nie ma.W serwisie stwierdzili, ze pewnie łożysko wentylatora.

 

Ok to zupełnie co innego w takim razie niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na kontrolę dostępu komfortowego. Często się zdarza, że nie mogę zamknąć auta poprzez dotknięcie klamki. Muszę niestety korzystać z kluczyka. Otwiera z kolei bez problemu za każdym razem.

Dodatkowo z lewej strony mam większy hałas z zewnątrz niż od strony pasażera. Więc będzie sprawdzenie uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Czy ktoś z Was ma problemy z przednimi czujnikami parkowania? W poprzednim aucie system załączal się automatycznie kilka/kilkanaście centymetrem od przeszkody. Samochód niedawno odebrałem, przejechałem kilkaset kilometrów i zaczyna mnie to irytować. Podjeżdżam podczas parkowania, czujniki nie wydają żadnych dźwięków, system nie pojawia się na wyswietlaczu. Dopiero po wciśnięciu przycisku parkowania na konsoli środkowej system się włączy i przeszkoda z przodu swieci się na nim na czerwono. W ustawieniach PDC i wszystkie inne systemy mam aktywne. Auto ma w wyposażeniu kamery 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na kontrolę dostępu komfortowego. Często się zdarza, że nie mogę zamknąć auta poprzez dotknięcie klamki. Muszę niestety korzystać z kluczyka. Otwiera z kolei bez problemu za każdym razem.

 

U mnie w X5M C taki sam problem :8)

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


podczas jazdy wyświetlił mi się komunikat:" Napęd. Możesz jechać dalej. Wezwanie pomocy drogowej nie jest konieczne. Zredukowana moc napędowa. Wykonaj kontrolę w serwisie."


Komunikat wyświetlił się trzykrotnie podczas trasy i po kilku minutach znikał. W trakcie jego wyświetlenia nie zauważyłem żadnego ograniczenia mocy.


Czy ktoś spotkał się z czymś takim?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem ten komunikat w F15 i winny był EGR. Ale silnik miał też wtedy ograniczoną moc.


Ten błąd może oznaczać wiele rzeczy. Jedź do serwisu na odczyt błędów.

Nie jeździłeś czasem ostatnio na krótkich odcinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


podczas jazdy wyświetlił mi się komunikat:" Napęd. Możesz jechać dalej. Wezwanie pomocy drogowej nie jest konieczne. Zredukowana moc napędowa. Wykonaj kontrolę w serwisie."


Komunikat wyświetlił się trzykrotnie podczas trasy i po kilku minutach znikał. W trakcie jego wyświetlenia nie zauważyłem żadnego ograniczenia mocy.


Czy ktoś spotkał się z czymś takim?.

 


Ja mam czasem ten komunikat ale znika po 15-30 minutach, nie ma z czym do serwisu bo ślad nie zostaje. Tylko u mnie w 45e z przebiegiem 3000 i wyskakuje po dłuższej jeździe ponad 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


podczas jazdy wyświetlił mi się komunikat:" Napęd. Możesz jechać dalej. Wezwanie pomocy drogowej nie jest konieczne. Zredukowana moc napędowa. Wykonaj kontrolę w serwisie."


Komunikat wyświetlił się trzykrotnie podczas trasy i po kilku minutach znikał. W trakcie jego wyświetlenia nie zauważyłem żadnego ograniczenia mocy.


Czy ktoś spotkał się z czymś takim?.

 


Ja mam czasem ten komunikat ale znika po 15-30 minutach, nie ma z czym do serwisu bo ślad nie zostaje. Tylko u mnie w 45e z przebiegiem 3000 i wyskakuje po dłuższej jeździe ponad 100 km.

jest z czym - historia wystapienia bledow jest dostepna dla serwisu - nie musisz udowadniac nikomu, ze akurat teraz wystepuje blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.