Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie z klapką w porządku ale dla odmiany przestała mi działać elektryczna roleta, niby drobiazg ale utrudnia codzienne życie, na wizytę w serwisie w Łodzi czekasz "tylko" 2 tygodnie, przy okazji chciałem zmienić koła na zimowe ale weź tu przewieź 4 koła przy rozłożonej rolecie heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze klawisze przy idriv'ie żyją własnym życiem. Czasami nie reagują i nie da się nic wcisnąć. Tak jakby się zapadły i nie odbijają. Dodatkowo trzeszczy kanapa tylna i fotel przedni. Gaśnie cały wyświetlacz w samochodzie podczas jazdy, zawieszają się połączenia telefoniczne, kierownica nie idzie w dół, fotel przedni pyka jakby był niedokręcony i jeszcze kilka drobnostek na które serwis bmw ma wyj...e. Lecz problem z nieotwieraniem klapki wlewu paliwa to już przesada. Jestem maniakiem bmw ale pora chyba uciekać do innej marki. Edytowane przez 0michal0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z klapką w porządku ale dla odmiany przestała mi działać elektryczna roleta, niby drobiazg ale utrudnia codzienne życie, na wizytę w serwisie w Łodzi czekasz "tylko" 2 tygodnie, przy okazji chciałem zmienić koła na zimowe ale weź tu przewieź 4 koła przy rozłożonej rolecie heh

prawdopodobnie uderzyles w nia czyms przypadkowo przy wypakowywaniu rzeczy. Sprobuj zrobic 'reset' polozenia rolet - jest to opisane gdzies w instrukcji. Roleta blokuje sie, jesli wykryje, ze nie jest prawidlowo/rowno ulozona - poprawienie polozenia i reset (trwa to 10-15sek.) pomaga rozwiazac problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś zacięła się klapka wlewu paliwa? Nie otwiera sie u mnie. Wielki zonk dziś przy tankowaniu. Przypomniały mi sie czasy astry II.

To cudnie jeśli (?) skasowali linkę do awaryjnego otwierania w bagażniku. Może warto mieć coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/poduszka-powietrzna-do-awaryjnego-otwierania-drzwi-9902425495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z klapką w porządku ale dla odmiany przestała mi działać elektryczna roleta, niby drobiazg ale utrudnia codzienne życie, na wizytę w serwisie w Łodzi czekasz "tylko" 2 tygodnie, przy okazji chciałem zmienić koła na zimowe ale weź tu przewieź 4 koła przy rozłożonej rolecie heh

prawdopodobnie uderzyles w nia czyms przypadkowo przy wypakowywaniu rzeczy. Sprobuj zrobic 'reset' polozenia rolet - jest to opisane gdzies w instrukcji. Roleta blokuje sie, jesli wykryje, ze nie jest prawidlowo/rowno ulozona - poprawienie polozenia i reset (trwa to 10-15sek.) pomaga rozwiazac problem.

 

Dzięki za sugestię, spróbuję jutro powalczyć z tym resetem i dam znać z jakim efektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was

w poniedziałek 07 12 2020 odebrałem swojego G05 i po przejechaniu 500 km ......

1. Nie działa przycisk BC

2. Nie działa wyświetlanie na zegarach - po prawej stronie i po środku , nie ma nawigacji i wspomagania kierowcy "taki samochód z drogą po środku zegarów"

3. Nie działa ładowanie bezprzewodowe telefonu , układałem telefon normalnie i do góry nogami i tylko się grzeje , niemiłosiernie , i nie pali się żadna kontrolka ładowania

4. Klapa bagażnika otwiera się w sposób losowy , raz góra raz góra i dół raz góra ale na 50 cm mimo że w ustawieniach jest maksymalnie otwarcie góra i dół

5. raz działa sterowanie gestami raz nie działa

6 jak mam uruchomione carplay to system mówi że nie ma internetu i nie ma połączenia ... więc nie ma biblioteki muzyki z appla


mam soft 2020.07


Serwis ....... powiedzieli , że mogą mnie umówić na wizytę w nowym roku .. lub asistance i laweta

Wiem , że niektórzy mieli wymieniane zegary i czy problem ustał całkowicie po wymianie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

w poniedziałek 07 12 2020 odebrałem swojego G05 i po przejechaniu 500 km ......

1. Nie działa przycisk BC

2. Nie działa wyświetlanie na zegarach - po prawej stronie i po środku , nie ma nawigacji i wspomagania kierowcy "taki samochód z drogą po środku zegarów"

3. Nie działa ładowanie bezprzewodowe telefonu , układałem telefon normalnie i do góry nogami i tylko się grzeje , niemiłosiernie , i nie pali się żadna kontrolka ładowania

4. Klapa bagażnika otwiera się w sposób losowy , raz góra raz góra i dół raz góra ale na 50 cm mimo że w ustawieniach jest maksymalnie otwarcie góra i dół

5. raz działa sterowanie gestami raz nie działa

6 jak mam uruchomione carplay to system mówi że nie ma internetu i nie ma połączenia ... więc nie ma biblioteki muzyki z appla


mam soft 2020.07


Serwis ....... powiedzieli , że mogą mnie umówić na wizytę w nowym roku .. lub asistance i laweta

Wiem , że niektórzy mieli wymieniane zegary i czy problem ustał całkowicie po wymianie ??

3. Moim zdaniem w tej edycji X5 calkowicie zrypali ladowanie bezprzewodowe w wersji bez ogrzewania/chlodzenia napojow (tam jest powierzchnia plaska) umieszczajac cewki w nieodpowiednim miejscu. Telefon bardzo szybko sie zsuwa i nie wspolgra z ulozeniem cewek indukcyjnych, tym samym nagrzewa sie bardziej, a laduje znacznie slabiej... Zglaszalem to juz dwa razy i za drugim razem serwis mial przygotowane 2 strony A4 z odgornie napisana BS formulka, ktora maja sprzedawac kazdemu zglaszajacemu ten problem. Zenujaca pomylka w design-ie moim zdaniem, ktora nie powinna miec miejsca + granie glupa, ze wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Was

w poniedziałek 07 12 2020 odebrałem swojego G05 i po przejechaniu 500 km ......

1. Nie działa przycisk BC

2. Nie działa wyświetlanie na zegarach - po prawej stronie i po środku , nie ma nawigacji i wspomagania kierowcy "taki samochód z drogą po środku zegarów"

3. Nie działa ładowanie bezprzewodowe telefonu , układałem telefon normalnie i do góry nogami i tylko się grzeje , niemiłosiernie , i nie pali się żadna kontrolka ładowania

4. Klapa bagażnika otwiera się w sposób losowy , raz góra raz góra i dół raz góra ale na 50 cm mimo że w ustawieniach jest maksymalnie otwarcie góra i dół

5. raz działa sterowanie gestami raz nie działa

6 jak mam uruchomione carplay to system mówi że nie ma internetu i nie ma połączenia ... więc nie ma biblioteki muzyki z appla


mam soft 2020.07


Serwis ....... powiedzieli , że mogą mnie umówić na wizytę w nowym roku .. lub asistance i laweta

Wiem , że niektórzy mieli wymieniane zegary i czy problem ustał całkowicie po wymianie ??

 

Tak, u mnie po wymianie zegarow problem ustał. Przycisk BC jest powiazany z zegarami. Zacznie dzialac po wymianie.

Nagromadzenie innych problemow jednak troche przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

w poniedziałek 07 12 2020 odebrałem swojego G05 i po przejechaniu 500 km ......

1. Nie działa przycisk BC

2. Nie działa wyświetlanie na zegarach - po prawej stronie i po środku , nie ma nawigacji i wspomagania kierowcy "taki samochód z drogą po środku zegarów"

3. Nie działa ładowanie bezprzewodowe telefonu , układałem telefon normalnie i do góry nogami i tylko się grzeje , niemiłosiernie , i nie pali się żadna kontrolka ładowania

4. Klapa bagażnika otwiera się w sposób losowy , raz góra raz góra i dół raz góra ale na 50 cm mimo że w ustawieniach jest maksymalnie otwarcie góra i dół

5. raz działa sterowanie gestami raz nie działa

6 jak mam uruchomione carplay to system mówi że nie ma internetu i nie ma połączenia ... więc nie ma biblioteki muzyki z appla


mam soft 2020.07


Serwis ....... powiedzieli , że mogą mnie umówić na wizytę w nowym roku .. lub asistance i laweta

Wiem , że niektórzy mieli wymieniane zegary i czy problem ustał całkowicie po wymianie ??

 

Ad.3

U mnie co prawda ładowanie telefonu działa (wolno to wolno ale ładuje), ale faktycznie, telefon nagrzewa się niemiłosiernie, tak ma prawo być? Może wypowiedzą się inni uzytkownicy, wszystkim telefony się tak mocno nagrzewają?


Ad.5

Mam problem z 2 gestami.

Otóż przesuwanie w widoku kamer 3D działa różnie, czasami potrafi dość ładnie złapać mój gest przesuwania auta, ale czasami muszę kilka razy powtórzyć by załapał.

Ale największy problem z zakończeniem rozmowy, jeszcze ani razu nie udalo mi się zakończyć połączenia telefonicznego gestem machając dłonią w prawo. Pozostałe gesty typu odebranie połączenie, ciszej/głośniej, wyciszenie działają ok, ale problem z tymi 2.


Ad.6

Nie wiem czy tak samo to działa z carplay jak i w android, ale osobiście używam Android Auto i tutaj też był ten problem. Otóż, gdy miałem na tel komunikat, że tel łączy się z siecią wifi, która nie ma połączenia z internetem logiczne wydaje się kliknięcie "połącz mimo to", lecz trzeba tutaj kliknąć "anuluj", w tym momencie tel łączy się z autem poprzez wifi, ale internet pobiera z sieci komórkowej. Tak to wygląda w przypadku tel opartych na android, być może chodzi o to samo w apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3

U mnie z ładowaniem nie ma problemu, przy czym trzeba zwrócić uwagę żeby dobrze odłożyć telefon. Niestety również strasznie się grzeje. Słucham muzy ze Spotify ale i tak wg mnie nie powinien się tak grzać. Nie wiem czy w dłuższej perspektywie nie wykończy mi to telefonu.

Dodatkowo zdarza się że rozłącza CarPlay i nie może połączyć na nowo. Być może ma to związek z przegrzewaniem.

Z innych usterek to przy przesuwaniu fotela pasażera do tylu pękła mi plastikowa obudowa szyny po której porusza się fotel.

To tyle narazie ale jeżdżę dopiero 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem praktycznie cały wątek i ja już nie wiem jaki samochód kupić.

Q7 mi się nie podoba i to trochę lepiej wykonany VW ze znanymi bolączkami.

XC90 nie przekonują mnie silniki 2.0 i "chińszczyzna" zapakowana w szwedzki design.

GLE ciągle słyszę o problemach aż się odniechciewa. Jakość też pozostawia wiele do życzenia + w większości gamy 2.0

Myślałem o G05 ale tutaj tez widzę nie jest kolorowo ..

Porsche trzyma jako taki poziom ale za wysokie progi budżetowe.

Po prostu przewartościowany dramat te dzisiejsze samochody.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślałem o G05 ale tutaj tez widzę nie jest kolorowo ..

Pamiętaj, że ci, którzy żadnych problemów nie mają nie zalogują się na forum i nie napiszą "O jaki fajny, bezawaryjny samochód to moje G05" więc czytając ten wątek dostajesz wypaczony obraz.

Z tego co wiem to BigCactus, Dee_Jay i ja byliśmy chyba pierwszymi użytkownikami G05 (na forum). Wymienieni koledzy nie zgłaszali większych problemów. Ja walczyłem z usterkami wieku dziecięcego (głównie soft) ale obecnie nie mam do samochodu zastrzeżeń. Za kilka dni minie 2 lata i mam już prawie 70kkm. Jest to najlepszy samochód jaki dotychczas miałem a przewinęło się tego wiele.

Wg mnie nie warto brać pod uwagę opinii tomek777477 bo on chyba spodziewał się, że kupił rolls royce'a z całą "otoczką" w niższej 4x cenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamer nie spodziewałem się Roysa ale porządnej jakości auta za ponad 300k a okazało się, ze jakość wykonania jest zbliżona do Golfa żony , który jest 4x tańszy :-), popatrz, poczytaj dobrze a będziesz wiedział o czym piszę bo nie chcę się powtarzać.Jest oczywiście wiele zalet, nawet bardzo wiele bo mam wersję super doposażoną z silnikiem 25d....ale chyba jest tak, ze silnik, który jest zwyczajnie poprawny i wg mnie zwyczajnie wystarczający do normalnej jazdy dla tego auta nie jest w stanie przyćmić baboli których niestety jest wiele.Prawda jest taka,że niestety KAŻDY egzemplarz G05 jest na swój sposób trefny lub niedorobiony i serwis o tym wie, kwestia tylko tego czy pewne rzeczy będą przeszkadzały w użytkowaniu a inne nie...i na to liczą patałachy z serwisu.Pewnie jak by było 50i to bym na to nie zwracał uwagi, ale umiem liczyć pieniądze i wiem, ze to auto jest po prostu przecenione.Śmieszą mnie niektóre wątki co do procentowej wartości leasingu po przecinku bo to w całej tej otoczce jest wg mnie najmniej istotne.Mogę dopłacić ale muszę mieć jakość, a w BMW niestety jakość leży na każdym kroku-poczynając na wykonaniu auta po infolinię czy obsługę serwisową.Dla innych 300k to dużo dla innych mało, ale ja nie oczekiwałem wodotrysków tylko porządnie zbudowanego BMW a tak nie jest...i mam wrażenie, ze jak bym dołożył do tego kolejne 100k na wyposażenie to by było niewiele lepiej.Mam wrażenie, ze niektórzy specjalnie na tym forum

„podkręcają” swoje auto i jego niezawodność tak aby po leasingu to opchnąć komuś z „bezawaryjną historią potwierdzoną w forum”.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów tych zadowolonych i tych mniej zadowolonych i życzę Zdrowych Świąt, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje Rollsa ale tak jak Tomek napisał, porządnie wykonanego samochodu. Za te pieniądze oczekuje tego nie tylko od BMW ale również od MB i Audi. Wartość jest pojęciem względnym a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Samochody są przewartościowane ale dlatego jeszcze bardziej „oczekuje” określonego wykonania. Nie chce być uszczypliwy ale siedząc w X5 a później AR Stelvio nie czułem się jakoś specjalnie zdegradowany a różnica nie była przepaścią. Od marek tak zwanych premium oczekuje się więcej niż od masówki ...aczkolwiek patrząc na ulice to bmw i mercedes zrobiły się masówkami.

Mam jeszcze kilka miesięcy na zastanowienie się, ale przyznam szczerze - trochę jestem zawiedziony. Jeszcze patrzyłem na Lexusa RX (jakość jest w porządku) ale silniki tam to porażka (300 z 2.0t i skrzynia 6 biegowa to alkoholik benzynowy a 450h jakby to ująć - nie powala osiągami ani wrażeniami z jazdy - jest zbyt miałki).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczone 80k i wciąż super zadowolony z X5, a jak wspomniał Lamer mam pierwszy wypust, wiec pewnie najmniej dopracowany i zamawiany wśród wszechobecnych ograniczeń w opcjach.


Mam w domu Audi i ta X5 to pierwsze BMW, które jest wykonane conajmniej tak dobrze, a może lepiej niż analogiczne Audi. Widzę bardzo duża różnice porównując nawet X3 czy 5ke do X5.


Jeździłem Stelvio i dla mnie jest przepaść miedzy tymi samochodami. Żeby była jasność miałem Alfy i uwielbiam te samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie w G05 jest ogromna poprawa jakości wykończenia względem poprzedników.

Audi znowu spadło z jakością stąd takie odczucia.

Oglądalem SQ8 i mocno się zawiodłem po audi za tyle kasy spodziewałem się dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamer nie spodziewałem się Roysa ale porządnej jakości auta za ponad 300k a okazało się, ze jakość wykonania jest zbliżona do Golfa żony , który jest 4x tańszy :-), popatrz, poczytaj dobrze a będziesz wiedział o czym piszę bo nie chcę się powtarzać.Jest oczywiście wiele zalet, nawet bardzo wiele bo mam wersję super doposażoną z silnikiem 25d....ale chyba jest tak, ze silnik, który jest zwyczajnie poprawny i wg mnie zwyczajnie wystarczający do normalnej jazdy dla tego auta nie jest w stanie przyćmić baboli których niestety jest wiele.Prawda jest taka,że niestety KAŻDY egzemplarz G05 jest na swój sposób trefny lub niedorobiony i serwis o tym wie, kwestia tylko tego czy pewne rzeczy będą przeszkadzały w użytkowaniu a inne nie...i na to liczą patałachy z serwisu.Pewnie jak by było 50i to bym na to nie zwracał uwagi, ale umiem liczyć pieniądze i wiem, ze to auto jest po prostu przecenione.Śmieszą mnie niektóre wątki co do procentowej wartości leasingu po przecinku bo to w całej tej otoczce jest wg mnie najmniej istotne.Mogę dopłacić ale muszę mieć jakość, a w BMW niestety jakość leży na każdym kroku-poczynając na wykonaniu auta po infolinię czy obsługę serwisową.Dla innych 300k to dużo dla innych mało, ale ja nie oczekiwałem wodotrysków tylko porządnie zbudowanego BMW a tak nie jest...i mam wrażenie, ze jak bym dołożył do tego kolejne 100k na wyposażenie to by było niewiele lepiej.Mam wrażenie, ze niektórzy specjalnie na tym forum

„podkręcają” swoje auto i jego niezawodność tak aby po leasingu to opchnąć komuś z „bezawaryjną historią potwierdzoną w forum”.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów tych zadowolonych i tych mniej zadowolonych i życzę Zdrowych Świąt, Tomek

 

Tomku, zapraszam do zobaczenia moje auto i jak znajdziesz jakąś niedoróbkę, to stawiam wino/whisky/piwo/whatever do picia. Z kolei jak nie znajdziesz nic potwierdzonego zdjęciami/filmem/whatever to publicznie tutaj napiszesz, że jednak NIE KAŻDY egzemplarz jest trefny lub niedorobiony, a Ty po prostu nie miałeś szczęścia akurat ze swoim egzemplarzem. Nie można tak autorytatywnie się wypowiadać, bo to rzeczywiście może robić wodę z mózgu ludziom szukającym na tym forum odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko fajnie ale o czym my mówimy w XXI wieku ? O szczęściu przy odbiorze samochodu za ponad 300k ??

To nie początki motoryzacji a zaawansowana technicznie i technologicznie produkcja seryjna wiec każdy egzemplarz powinien być „taki sam jakościowo” a nie będzie nikt liczył na farta, że trafi mu się bezusterkowy egzemplarz. No nie za takie pieniądze.

A co jak mi się trafi trefny egzemplarz to mam go pewnie oddać i jeszcze mi go przyjmą i przeproszą :mrgreen: ??

Bez przesady. To samo się tyczy MB za bańkę który jest trefny i wszyscy o tym wiedzą. I co? Mam jak ten człowiek się bujać, płacić raty i wkur***ć, że dzieje się to czy tamto?

Dla mnie 350k to dużo za samochód a jak mówimy o premium to w tym momencie mam prawo marudzić i wymagać.

PS.

Jeździłeś Stelvio 2020 po lifcie? Ja jeździłem i mam porównanie do pierwszego wypustu.

I absolutnie nie twierdze, że Tselvio jest lepiej wykonane tylko, że nie widzę przepaści jaka powinna być w teorii pomiędzy tymi klasami pojazdów.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.