Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem, zostawiłem parokrotnie kluczyk w aucie i auto samo się rygluje, tak jak by nie widziało kluczyka w aucie.

Bateria w pilocie nowe, brak błędów na kompie.


Miał ktoś z Was podobny problem?

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W jakim momencie się rygluje? Normalnie następuje to wtedy jak się oddalisz z kluczykiem na pewną odległość.

Więc skoro kluczyk jest wewnątrz to na podstawie jakiego sygnału następuje ryglowanie?

Następuje to po jakimś konkretnym czasie od wyłączenia silnika czy może od zamknięcia drzwi?


U mnie jeżeli "kluczyk" jest wewnątrz to samochód się nie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że to nie awaria sprzętowa ale problem po stronie serwerów BMW.

Też ostatnio obserwowałem u siebie problemy z RTTI.

nie możliwe, jeździłem kolegi autem limuzyn 540, u niego normalnie działa, na 2 dni się zamieniliśmy autami, teraz mam zastępcze X3 i działa także bez problemu, będą w bmw na pierwszej wizycie wgrali od nowa soft i nic to nie pomogło, stąd wymiana radia, sami to zaproponowali , a jak pisałem u mnie jak chce, a przecież serwery są dla wszystkich aut a nie specjalnie pod X5( przynajmniej tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam problem, zostawiłem parokrotnie kluczyk w aucie i auto samo się rygluje, tak jak by nie widziało kluczyka w aucie.

Bateria w pilocie nowe, brak błędów na kompie.


Miał ktoś z Was podobny problem?

 



Może kluczyk wadliwy. Sprawdź po jakim czasie się rygluje. Klucz ma wbudowaną funkcję akcelerometru, która "wyłącza sygnał" po pewnym czasie bezruchu (ok. 10-20 minut) jako zabezpieczenie przez kradzieżą na walizkę w nocy. Ale jeżeli jest połączony z samochodem, nie ma prawa wyłączyć sygnału. Zmierz czas po jakim się samochód rygluje i czas po jakim kluczyc w bezruchu wyłącza sygnał (używając folię aluminiową). Jeżeli czas ten sam, to wiesz co reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie prawa przednia klamka przestała świecić :8) .


9ac0894c87d0c4a1.jpg

Niby drobiazg ale dzień stracony w aso a to najgorsze.

Myślałem że dopiero czekasz na X5M a Ty już śmigasz. Gratuluje piękne auto jak byłem na prezentacji M3 wg mnie X5M to było najładniejsze BMW w salonie potem M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko 1 klasa :cool2: :cool2: :cool2: .


Z innej beczki - czy montował ktoś może okładziny lusterek M performance? Zmieniłem u siebie i pojawił mi się delikatny świst przy 80km/h. Autko jest tak dobrze wyciszone, ze najzwyczajniej mnie to w... denerwuje. Pojadę z tym do serwisu, ale zacząłem się zastanawiać, czy materiał z którego są wykonane nie ma mniejszej dokładności ‚dociecia’ i ze ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo wrzucilbyś pare fotek a nie tylko jakieś klamki :roll:

 

Nie ma co tu pokazywać - X5 jak X5 :D


x5-1.jpg


x5-2.jpg

 


Arturo, a Ty przypadkiem nie odbierałes go z Inchcape w Warszawie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku użytkowania:

- szyba przednia świszcząca od 140km/h - jedna próba naprawy już była, nieskuteczna, zaraz będzie druga

- parę dni temu przestał działać zamek w drzwiach pasażera - nie zamyka się w ogóle, nie da się też wcisnąć ręką tego pstryczka od zamykania.

- nakładki wokół wydechu - mam samochód w wersji Shadow linę - schodzi czarny lakier, mega średnio to wygląda i dziwna i denerwująca usterka



Reszta - odpukać - idealnie - jakość wykonania super (spasowania, brak jakichkolwiek odgłosów w środku), generalnie z samochodu jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

- nakładki wokół wydechu - mam samochód w wersji Shadow linę - schodzi czarny lakier, mega średnio to wygląda i dziwna i denerwująca usterka

....

 

Miałem to samo i dealer bez problemu pomalował to w trakcie serwisu.


Co ciekawe z oryginalnych srebrnych też schodził w środku czarny lakier. Czyli widać, że powłoka nie wytrzymuje ciepła/etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.