Treść opublikowana przez dajan
-
[e39] Mam Bmw 525 TDS chciałbym je podrasować co polecacie?
sprawdz czy interkuler nie jest zapchany olejem albo jakaś nieszczelność w układzie dolotowym no i zmień mechanika bo by podnosić moc to pierw należy doprowadzić do tego co zaoferowała fabryka
- maska E34
-
regulacja świateł
w BMW jest tak że światła gdy są wyłączone to opadają a dopiero po włączeniu świateł mijania podnoszą się do poziomu jak powinne być wyregulowane szkoda że nie zauważyłeś że się nie podnoszą przed wymianą szkieł bo pewnie masz pourywane plastiki w reflektorach i musisz to rozebrać i albo te plastyki kupisz nowe albo je skleisz ponoć do przed liftem są po 50zł komplet do jednego reflektora
-
[seria 5] PALI SIE NON STOP KONTROLKA RECZNEGO
najłatwiej to pierw sprawdzić wyłącznik pod dzwignią hamulca , albo wyjąć tą skórę albo dodatkowo odkręcić plastykową osłonę od strony fotela kierowcy (taka trójkątna) mnie akurat ten wyłącznik się rozlecieł
-
Bierze olej....
to jak wiesz że między wymianami oleju nie dolewasz a jest to powiedzmy 10 000km to ile mówisz zużycia na 1000 skoro z samego Twojego założenia każdy silnik bierze olej ???? jestem starym wieśniakiem więc chętnie bym pod Twoim kierownictwem podciągnoł się w sprawach technicznych
-
Bierze olej....
TO CO MÓWISZ ? "tak silnik mi bierze setkę oleju na każde przejechane 31 224 kilometry ?" a liczyłeś jeszcze ile oleju z silnika wyjmujesz bagnetem przy sprawdzaniu stanu oleju ? :duh:
-
płyn Chłodniczy
spuść połowa a dolej wody destylowanej (w warsztatach żadko kiedy rozcienczają destylowaną , chyba że sobie) a to co spuścisz zostaw na dolewki (powinno być na następną wymiane)
-
Bierze olej....
mówi się tak jak między wymianami oleju nie dolewasz ani grama czyli robisz w zależności od oleju 10000-15000 i w tm czasie nie dolewasz nic a nadal na bagnecie masz powyżej "MIN" a co do szczelności to oczywiste jest że musi brać bo silnik uszczelnia się dopiero po nagrzaniu
-
BMW 520 Układ chłodzenia / elektrozawory WAŻNE
jak włączyłeś ogrzewanie i dopiero po jakimś czasie leciało ciepłe i do teraz leci ciepłe to poprostu zle odpowietrzyłeś (najprawdopodobniej na wyłączonym ogrzewaniu) węże powinne być twarde po nagrzaniu ale jak już wskazówka stoi w pionie to oba przy chłodnicy powinne być gorące a poza tym to jesteś szczęśliwcem bo ja przechodziłem to samo : rozerwało chłodnica no to chłodnica + uszczelka pod głowicą , za dwa miesiące następna uszczelka pod głowicą za dwa miechy zaś uszczelka + zerwane gwinty w bloku (rozwiercenie i przegwintowanie) starczyło znowu na dwa miechy i wtedy kupiłem inny silnik i obecnie jestem miesiąc bez auta bo mechanicy nim silnik włożyli to zdążyli go spiepszyć :duh: ale na szczęście po którejś kolejnej naprawie kupiłem malucha :D
-
Telefon e39
guziki , akurat ten do włanczania najczęściej jest naciskany łokciem
-
Telefon e39
on jest tak niefortunnie zamontowany że opiera się o niego łokciem , może w słuchawce są knefelki wciśnięte i robią zwarcie
-
Wymiana paska wieloklinowego
a niech ///M-oc będzie z Tobą !!!!!!!! :cool2: ja zawsze odkręcam visko bo trwa to sekunda a daje lepsze podejście do wszystkiego no i nie musza uważać by nie połamać wentylatora a te łopatki są bardzo kruche :D
-
Bierze olej....
no to działaj : czy się nagrzewa szybko do właściwej temperatury to widzisz po wskazniku (wskazówka powinna stać w pionie) jak będą same uszczelniacze co jest prawdopodobne to naprawa powinna się zamknąć w 150zł
-
Gaśnica
mam w garażu śniegową z czołgu to niom od 20 lat robia próbne psiknięcie i nadal psika ! Ciekawe co powiesz jak ktoś faktycznie zrobi "próbne psiknięcie" ale proszkową ... :clap: Łosiowy - ja też nie mam nic pod fotelami ani nawet mocowań może nie wszystkie miały ?
-
Elektryczny wentylator klimy
ostatnio na allegro był sam silniczek za 99zł (ponoć nowy) ale mi nie pasował bo 3 pinowy a 4 pinowy ten gość sprzedał w tej samej cenie tydzień wcześniej
-
Bierze olej....
pierw sprawdz czy jest termostat , jak jest i sprawny to następnie pozostanie Ci zmierzenie kompresji według tego będziesz wiedział czy wymienić tylko uszczelniacze zaworów czy cały silnik
- Gaśnica
-
Wymiana paska wieloklinowego
Wszystko się robi z góry , jak skończysz to sam będziesz się śmiał z tego jakie było proste -> tylko wkońcu wez sie za to
-
Moje 528i - od czego sie zaczeło.. :)
dali byście spokój jedni będą się licytować ile dołożyli a drudzy przysięgać że nic nie dokładają
-
pomoc przy dojsciu do wneki radia
to co oznaczono jako nr.1 to jest śróbka . chodzi Ci o osłonę poduchy ? nie jest zamocowana jak podważysz to wyjdzie po co Ci tyle kabli ? zastosowałeś przejściówkę do oryginalnej kostki ? jeśl tak to kable między nią a radiem trzeba było skrócić do minimum a poza tym to tam faktycznie jest mało miejsca więc sprawdz czy samo radio się mieści
-
Pękła chłodnica- dziwne bo była ok.
czyli jak dobrze rozumie kupujesz używane ??? to jak Ci nie szkoda silnika to tą używkę co zamontowałeś obecnie wyżuć i kup jakiś nowy zamiennik przynamniej unikniesz holowania
-
Instalacja ringów
http://pl.youtube.com/watch?v=8iEXS9C4oK8 http://pl.youtube.com/watch?v=aUIxM91zFfo&mode=related&search= tylko nie pisz że nie masz gumowej jaszczurki ...
-
Telefon e39
to będe upierał się przy swoim : rozkręć podłokietnik tak byś miał w ręce płytkę z gniazdkiem do którego podłanczasz słuchawkę , dobrze pooglondaj ścieżki przy gniazdku jak w tym miejscu dostanie się coś mokrego to wszystko pod gniazdkiem śniedzieje i telefon działa tak jak opisałeś (zaśniedziałe to pokryte takim zielonym nalotem) jak ścieżki nie są jeszcze zeżarte to wystarczy wyczyścić spirytusem i posmarować np, wazeliną kilku kolegów tak miało i w moim też
-
Telefon e39
może się i ktoś spotkał ale czy my mamy zgadywać jaki masz telefon lub z którego roku auto ? jak masz przewodowy to sprawdz czy gniazdko nie było zalane wodą , oranżadą itp. te gniazdko co podłączona słuchawka
-
Wymiana paska wieloklinowego
nie wiesz ??????????? jak byś mu zostawił auto na parę dni to doliczył by jeszcze za ładowanie akumulatora i jest to zgodne z cennikiem i prawem