Treść opublikowana przez Rivasi
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
FERRODO ds PERFORMANCE EBC yellow stuff Hawk HPS performance Zimmerman maja dobre tarcze do M3 (bo jedyne w cenie ludzkiej tak naprawde), reszta produktow to supermarketowka za 120 zl komplet klockow przod. Z klockami jak z oliwa, nie ma tanich i dobrych bo roznica w materialach robi cene klockow (orginal BMw jest wyjatkiem bo placicsz jeszcze za logo). w polsce tanie klocki sa oferowane masowo no bo kazdy sklep wie ze niska cena produktu jest najwazniejsza dla kupujacego a ze nie da sie oferowac klockow premium w cenie low end... to propobuja duzo produktow bazowych.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
na pierwszy montaz szedly klocki orginalne BMW produkowane przez Jurid, ale nie jest to odpwoiednik zadnych klockow Jurid. Ate produkuje zaciski dla BMW E9x. i tak jak mowi cypisek odpusc sobie klocki ceramiczne low end czyli ate lub jurif, pierwsze klocki ceramiczne warte uwagi to HPS ceramic ale cena to 2 x ATe lub Jurid.
-
Który Motul lepszy: Specific LL-04 czy X-clean ?
jezeli chcesz Motula to xclean+ 5W30 bo juz od dawna nie bylo jakis ekstremalnie niskich temperatur aby 0W mial zastosowanie Mozna jeszcze polecic Valvoline xtreme C3 5W30 lub 5W40. zadaj pytanie W watku viewtopic.php?f=88&t=195183 tam jest guzior2 ktory szybko odpowiada i zna sie.
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
dyfuzor jest faktycznie super fajny !
-
Warszawskie BMW E90 2005r.
Pomijajac czy to mozliwe czy nie ze zmiana z 10W na 5W zaszkodzi silnikowi, z ciekawosci, jak cos pojdzie nie tak przez jezdzenie na 10X to ASO zaplaci ? Pytam bo w ASO BMW mi radzono juz aby : - nie wymieniac oleju w skrzyni biegow automat - jak stoje na swiatlach przelaczac sie na N. - wymieniac olej silnikowy co 30 tys km bo jak bede wymienial czesciej to moze zaszkodzic silnikowi. - wlewac tylko Castrol bo inne oleje moga zaszkodzic silnikowi. i tak jak rozumie twoja nieufnosc do porad z forum, to jednak bym pojechal do 2 lub 3 niezaleznych mechanikow wyspecjalizowanego w BMW zaciagnac rady.
-
[e91] 330xd mpakiet | Maciek
sorki nie doczytalem.
-
e90 335d
ale nie watpie to genialne auta to nie kwestia ale w szczegolnosci jak masz kase na taka perelke to spodziewasz sie ze bedziesz mial the best of the best bes of the best of the best of the best of the best... a faktem jest ze 335D nawet nie tak ekstremalne ale ze stage 2 cie rozjezdza... a to 1/15 ceny auta ktore kupiles jak bym byl gosciem handlujacym takimi autami to bym mial ospowiedz na takie pytanie a faktycznie sprzedawca BMW go nie ma, przynajmniej ten z ktorym rozmawialem. To nie debata hein, tylko takie spostrzezenie.
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
dokladnie, ja mialem tak ze w poprzednim mialem prawy obtarty np
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
jest moda wlasnie ma mat albo na carbon albo na jakis kontrastowy kolor a ja uwarzam ze jak dyfuzor jest ladny ma fajne kdztalty to wlasnie w kolorze nadwozia wyglada najlepiej.
-
e90 335d
jest fenomen ! teraz zastanawiam sie czasem jak ktos sie czuje jak wlasnie sobie kupil M4/M5/M6 nowka sztuk z salonu za ciezka kase i go rozjezdza bez meczu 10 letnie 335D...
-
E90 330i CZARNA - SESJA ZDJĘCIOWA str. 33
Uwarzam ze bardzo dobrze wyglada dyfuzor w kolorze nadwozia :cool2:
-
[e91] 330xd mpakiet | Maciek
w xdrive mozesz pojsc tak samo nisko jak z napedem na tyl, to zalezy tylko od sprezyn. Z kw mozesz polozyc Xdrive na ziemi. Jak ci sie sprawuje lowtec ? slyszalem kilka dobrych opinii i generalnie ze relacja cena do jakosci jest niezla.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
fajny pomysl :)
-
Warszawskie BMW E90 2005r.
gostek z aso ci odradzal 5W i radzil zostac na oleju bez homolagacji BMW ? :| olej 10wXX ktorego uzywasz bez homolagacji BMW jest nieodpowiedni dla twojego silnika, teraz swieta prawda jest ze to twoj woz i twoja decyzja.
-
Warszawskie BMW E90 2005r.
dla dobra twojego silnika : - plukanka liqui moly + zmiana na olej 5W30 lub 5W40 dobrej jakosci (motul, mobil, valvoline) LL01 lub LL04 - do nowego oleju wlewasz AR 2300i jezdzisz 10 tys km - wymiana oleju po 10 tys.
-
Żółty ksenon E91
jak chodzi o palniki to OSRAM XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED sie najlepiej sprawdzaja. Ja zazwyczaj obstawialem za philips ale tutaj nie ma meczu i radze posluchac radu Reflektory samochodowe i nie brac produktow typu philips blue vision ultra, to co oni nazywaja niebieski jest tak naprawde koloru fioletowego, efekt jest okropny.
-
Znikajacy olej, 1 litr na 100 km
Nie widzialem tematu... 1 litr oleju na 100.. to strasznie duzo. Ja bym obstawial za wersja Mariny. jezeli nie to a brak wyciekow i nie bucha ci z rur a czujnik sprawny to sprawdz pod pokrywa glowicy. Jak kttos nie wymienil srub a wlozyl stare po jakies naprawie to jedyne miejsce gdzie moga takie ilosci sie gromadzic. Bylo kilka przypadkow zaplownow auta (najwiecej w E60 ale w E90 rownierz) tutaj szczegolowe wyjasnienie problemu (akurat dla E90) : http://www.bmwhaus.ie/vbulletin/showthread.php?3131-E60-N52-engine-oil-leak-problems-and-fix&s=ff3177fb81d7b65a65d5e4d365801b9c mozna sie utwierdzic w przekonaniu ze to to przez zmiane oleju na 5W40 jezeli jezdzisz na 5W30. Jezeli konsumpcja zmaleje znaczaco to bym ryzykowal wymiane uszczelki i srub.
-
E90 uklad dolotowy
dokladnie, roznica jest minimalna, bawilem sie pol roku temu w 325i w mierzenie pedu powietrza (jedna nerka z takim czymsa druga bez i na obu miernik strumienia powietrza zapozyczony od znojomej firmy. Roznica wyniosla 0,7%... sadze ze nawet przy turbo to pomijalne. Moze jakis inny typ konstrukcji niz ten prosty co ja mam cos zmienia ale watpie.
-
Żółty ksenon E91
tak jakos te xenony w BMw nie sa najmocniejsze, myslalem ze mi sie tylo tak wydaje ze wielu ze standardowymi swieca lepiej a widze ze nie jestem odosobniony
-
E90 320d Sparkling Graphite | Poszukiwanie następcy :)
zapytaj przemka z bimmerupgrades bedzie na pewno znal odpwoiedz ! :)
-
e91 335i 460KM / 650Nm dość szybkie kombi
erf szkoda, tak jak koledzy wspolczuje.
-
[e91] 330xd mpakiet | Maciek
+ fura w kombi ! :) + zdjecia z pierwszego postu wymiataja :) + nowe kola robia swoja ! + skora w tym kolorze niespodziewanie dobrze wyglada ! powodzenia w dalszych planach :) P.S : Twoje pierwsze renault strasznie mi sie podoba rownierz, jest potencjal na fajny woz czuje :cool2:
-
Jak dbać o nasze BMW
wedle zalecen
-
E91 320d M-Pakiet '10 Performance
no juz sama wymiana amorkow na nowe to bedzie spora roznica
-
E90 Czujnik poziomu oleju - wahania we wskazaniu poziomu.
Mowilem od odczytach z orginalnego czujnika ktore na poczatku moga wskazywac np max a po 15 kilometrach min albo odwrotnie