Treść opublikowana przez akrystian
-
kto produkuje wahacze do E39, jaka firma??
Ja regenerowałem w czerwcu ub. roku narazie po 16 tyś km cisza.
-
falujące obroty na gazie, gaśnięcie na benzynie
Coś tam chyba mają bo gaziarze często odłączają silniki krokowe zakładając LPG zresztą kolega Barto w ubiegłym tygodniu o tym pisał.
-
[320i] POMOC!Gaz,strzały z gazu, spustoszenie po strzale
Chodzić będzie nierówno przy wciśniętym gaziem, dymiąc przy tym na czarno itp. Po zdjęciu nogi z gazu zgaśnie i tyle - to raczej na pewno walnięta przepływka. A próbowałeś odpalić go na benzynie z odłączonym przepływonmierzem ? Do wariacji taka instalacja się nie nadaje.
-
mam 17 nastki dlaczego sie jezdzi jak pociągiem???
Przejeżdżasz dłonią po powierzchni opony i jeśli opona jest wyząbkowana to wyczujesz wybrzuszenia - dlatego huczy. Taką opone można spokojnie wyrzucić na śmietnik.
-
bunia zaczyna zawodzić - dusi się...
Wtedy na zimnym byłoby jeszcze gorzej ? W pierwszej kolejności sprawdź lambdę bo sonda zaczyna działać dopiero jak osiągnie odpowiednią temperaturę a to trochę trwa.
-
Umarła lewa strona
a może to: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=1872&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
-
czy sonda lambda ma wplyw na jezdzie na LPGE30-1.6
Jeśli masz gaz II generacji (czyt. sterowany komputerem) to lambda ma duże znaczenie ponieważ komputer gazowy pobiera sygnały właśnie z sondy. Jeśli to I gen (czyt. na śrubę) to nie ma znaczenia jak działa sonda. Miałem podobny problem jak Ty i winna była kopulka mogą to być też przewody WN, parownik itp.
-
jaki silnik może zrobić największy przebieg
Z osób opisujących na forum boje z nierówną pracą M60 chyba tylko mavic podał kiedyś wyniki ciśnienia w cylindrach i okazało się, że było ono bardzo nierówne a więc trudno żeby silnik dobrze pracował ? Z tego co widzę to ludzie wymieniają cewki, świece, membrany itp. a o pomiarach ciśnienia raczej nikt nie pisze.
-
jak podciagnac hamulec reczny?????
Ja ostatnio kręciłem tymi śrubkami przy dźwigni a ręcznego jak nie był tak nie ma - okładziny niedawno wymieniałem. Z tego co widać na zdjęciach trzeba dostać się do okładzin i tam też jest regulacja.
-
325i z gaz jakie przewody wys.napięcia ile kosztują
Pytaj sprzedawców na allegro nie zawsze mają wystawione takie przewody na aukcjach ale na zamówienie Ci sprowadzą, zazwyczaj wychodzi sporo taniej. Komplet NGK do M30 w intercars to ok 500 zl a na allegro kupisz za 330/350 zł.
-
W trakcie jazdy gaśnie
Chłopaki przecież w opisie stoi jak byk, że jest to automat wiec na luz raczej nie wrzuca. Swoją drogą ja mogę wrzucać na luz nawet przy 180 km/h i nie ma mowy żeby zgasł na gazie (I gen) czy choćby trochę się przydusił, a żadnych gąbek ani dziwnych rur nie mam w dolocie.
-
Szarpie jak sie zagrzeje !!! E30 1.6 LPG
U mnie tak było jak z kopułki zostały szczątki - na zimnym i na benzynie jechał jako tako ale po złapaniu temperatury przestawał chodzić.
-
Podziękowanie za powrót działu
dobrze się stało :cool2:
-
wymiana reduktora bmw e 30 325i jaki i gdzie
Przy zakupie zwróć uwagę na wielkośc reduktora (każdy parownik jest przystosowany do silników o określonej mocy), jak będzie za mały auto będzie miało problemy z osiąganiem pełnej mocy i nie będzie wkręcać się na wysokie obroty.
-
Tylny napęd a jazda zimą - jak tym jeździć?
Tylnonapędowcem zdecydowanie łatwiej zakopać się w śniegu, trudniej wjechać pod górkę itp. Przedni napęd ma tę zaletę, że możesz sterować kołami napędzanymi pozatym przednia oś jest dociążona przez silnik co poprawia nieco przyczepność. Co do tendencji zarzucania tyłem w zakrętach przy dodawaniu gazu to jest to kwestia wyczucia i łatwo sobie z tym poradzić. Często przyłapuje się na tym, że na łuku lubię trochę "depnąć" żeby spowodować uślizg tylnych kół - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :mrgreen: .
-
czy warto?? prosze o porade i rzut okiem
1. Fotel kierowcy nie porwany co w takiej "trójce" niezwykle rzadko się zdarza - można podejrzewać, że nia ma pół miliona przebiegu. 2. Odpal silnik na zimno po nocy jak nie będzie klepał jak diesel to możesz zastanowić się nad kupnem. 3. Zawieszenie chyba obniżone + ta końcówka wydechu pozwalają przypuszczać, że mogła być "agresywnie" eksploatowana przez jakiegoś małolata - ale to można łatwo sprawdzić w BRIEF-ie. 4. Sądząc z opisu sprzedwca to niezły "wodolej".
-
Dużo pali gazu
To jeszcze powiedz jak wygląda ta twoja jazda po mieście bo jakoś nie mogę w to uwieżyć np. golf III 1.8 mojego brata pali teraz ze 12 l benzyny!!!. Jeździsz dużo na krótkich odcinkach (tak do 5km) jak większość z nas na niedogrzanym silniku ? Jeśli tak to jeszcze policz ile benzyny wypalasz bo mi też spalanie gazu w mieście nie wzorsło w zimie o może nawet lekko spadło za to benzyny na rozgrzewanie silnika idzie że hej.
-
jaki gaz załozyć do 535i??
To ta bordowa co pod autokolorem stoi - 745i ? FAJNA (unikat) kiedyś w niej nawet siedziałem :D
-
BMW z Włoch.
Radzę uważać, to co zazwyczaj przywozi się z Włoch bardziej przypomina śmietniki niż samochody.
-
przegrzal sie dzisiaj silnik :/
A odkręcałeś odpowietrznik przy termostacie ? Jeśli leci piana to jest zapowietrzony.
-
Krzywiacy sie fotel
Poszukaj było nie raz o tym - chodzi o jakąś zębatke.
-
[E34] tds - czy warto?
Czy Ty i Bukol z forum mercedesa to te same osoby :wink: :?:
-
[E34] 525(192km) czy530(188km)
To się tyczy akurat każdego silnika. Od dwóch lat przeglądam prawie codziennie to forum i jeśli chodzi o niezawodnośc to M30 jest chyba najlepszym silnikiem BMW co zawdzięcza głównie swojej prostej budowie np. nie ma hydropopychaczy, vanosa, cewek zapłonowych itp. Ale tak jak napisali koledzy przy wyboże kilkunastoletniego auta należy się kierować wyłącznie stanem technicznym bo każde auto jest inne.
-
Zna ktos moze to E32??
ale i tak Twoja jest ładniejsza od tej z ogłoszenia :mrgreen:
-
ORLEN- za chiny nic tam nie kupujcie
Dokladnie :D ja nie wiem skąd się biora te opowieści typu "zatankowałem i już nie odpaliłem" albo "ujechałem kawałek od stacji i stanął" wracając do tematu ile razy jestem w Warszawie (conajmniej raz w miesiącu) to wracając trasą na Lublin zawsze tankuję na ORLENIE (kilkanaście kilometrów od miejscowości Zakręt mają tani gaz itp) i NIGDY nie miałem żadnych problemów. Inna sprawa, że kiedyś w Auto - Świecie była drukowana lista stacji z najgorszym paliwem i jeśli chodzi o stacje firmowe ORLEN pojawial się najczęściej.