Skocz do zawartości

Varrol

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Varrol

  1. Jeden z nielicznych ludzi, którym udało się przejechać samego siebie :lol: :lol:
  2. Jak zależy ci na jakości, to się nie da. Jak nie, to albo transmiter (podłączas do niego zewnetrzne źródło i sygnał jest przekazywany falami radiowymi - odbierasz to jak stację radiową), albo kaseta-konwerter. Poszukaj na Allegro - sporo tego jest.
  3. Do subwoofera najlepszy jest monoblok - czyli jednokanałowy - jednak są dość drogie - ale za to dają niezłą moc. Subwoofer to przede wszystkim odpowiednio mocny wzmacniacz - dobiera się do głośnika - ale poniżej 300W RMS nawet nie ma co patrzeć. Do tego ładny bas dają na ogół duże głośniki - od 12 cali w górę. Z małych też można trafić - ja mam Intertechnika 8 calowego i też ładnie bije - ale u mnie to była kwetia miejsca. Rozpiętość cenowa głośników jest bardzo duża - generalnie poniżej 200zł nawet nie ma co patrzeć. Obudowa musi być sztywna - z mdfu z pogrubionymi ściankami narażonymi na drgania - grubość jest zależna od mocy głośnika, kształtu i rodzaju obudowy (zamknięta/otwara). Wszystko zależy od budżetu - można się zmieścić w 1000zł z subem+wzmacniacz, a górna granica jest w wielocyfrowych liczbach...
  4. Varrol odpowiedział(a) na arj14 temat w E36
    Mam pytanko - wg. tabelki mam 2.2/2.5 przód/tył - ale z tyłu czasem jeździ jedna lekka osoba - czy jak napompuję 2.2/2.3 to będzie ok, czy ładować tyle ile w tabelce? Aha - zimówki są oznaczane M+S - i faktycznie w tabelce mają trochę większe wartości ciśnień.
  5. Varrol odpowiedział(a) na martin2305 temat w E36
    Wymieniał już ktoś te wodziki? Zaczyna mnie ten pierwszy bieg denerwować... Ostatnio jak ruszam po dłuższym nie jeżdżeniu, to zawsze na początku ciężko wbić.
  6. Varrol odpowiedział(a) na PIOTREK-LHR temat w E36
    Jak głośno klekocze? U mnie było to ledwo słyszalne, tylko jak było zimno i tylko po rozruchu (minuta - może więcej) - olej miałem wtedy Castrol - teraz zalałem Valvoline i nic nie słyszę. Ale jak głośno klepie, to trzeba popychacze wymieniać.
  7. Kupno uszkodzonego wcale nie jest takim złym pomysłem - pod dwoma warunkami: - wcześniej nie był naprawiany - naprawa polegać będzie jedynie na wymianie części - bez klepania i szpachlowania No i oczywiście finansowo musi się to opłacać.
  8. Varrol odpowiedział(a) na wzi13 temat w E46
    Uch - do E36 powinny być 205/60/r15 albo 185/65/r15 - te co podałeś będą ci trochę prędkość przekłamywać - jeżeli nie będą obcierać przy okazji. Ja w zimie niewiele jeżdżę samochodem, także kupiłem bardziej budżetowe Nokiany WR - 185/65/r15 - niecałe 2 stówki za oponę.
  9. Jedni kupują nowe Dacie, a inni stare beemki - jedni wybierają nową technologię, a innym starsza nie przeszkadza. Gdybym duzo jeździł wolałbym samochód napchany poduchami powietrznymi i strefą zgniotu długości całego Smarta, kontrolą trakcji itp. A tak najnowsza technologia mi nie potrzebna - tylko jeszcze jeden element, który może się zepsuć...
  10. Zdecyduj się na wielkość samochodu - to ma dość duże znaczenie - różnica pomiędzy 3 a 5 jest mimo wszystko spora.
  11. I się człowiek zastanawia, czy kupić w następnym samochodzie silnik 3 litry, czy zostać poniżej 2 litrów. Zastanawiam się, czy nie przeżyłbym szoku jakbym kupił np. 320 zamiast 318 i osiągnął 15 litrów po mieście...
  12. Varrol odpowiedział(a) na Pielo temat w E36
    Jest siadnięty z jednej strony (przechylony na prawą stronę), czy koło jest przesunięte górą do środka (pochylone do środka)?
  13. Varrol odpowiedział(a) na Maverick13 temat w E36
    ET jest podawane w milimetrach? Ciekawe jakie ja mam w letnich, bo mi prawie obciera o nadkola jak jest mocno doładowany - ale fajnie to nawet wygląda (nie lubię jak koła mają rozstaw węższy niż szerokość samochodu) - dziś zakładam zimówki, to się przekonam.
  14. Czy pomiędzy E36 a E46 jest taka przepaść? Czy lepiej kupić igłę E46 316i czy starszą o rok/dwa lata igłę E36 328i - za tą samą cenę. Zawsze się zastanawiam co jeżeli postawimy nowy i poprzedni model jakiegoś samochodu w dokładnie tym samym stanie technicznym, a ten starszy będzie miał znacznie lepszy silnik, to co brać, jeżeli kosztują tyle samo. Co nie zmienia faktu, że E36 328 można w świetnym stanie znaleźć taniej - ale będzie to coraz trudniejsze.
  15. Varrol odpowiedział(a) na Quake temat w E36
    Dexron II albo Dexron III - ja wlałem Dexron III (zresztą tak piszę w w książeczce Sam Naprawiam).
  16. Varrol odpowiedział(a) na ups00 temat w E36
    U mnie jak krokowy był brudny, to obroty skakały o mniej więcej 200RPM góra-dół - po przeczyszczeniu wskazówka stoi twardo - minimalne wahania zdarzają się zanim się rozgrzeje. Klimatyzacja niestety powoduje dość duże wahania podczas włączania sprężarki.
  17. Co wy z tymi dzikami ostatnio? Uważajcie jak jeździcie! Ja bym banował za takie rzeczy :evil:
  18. Kolor auta świadczy o tym, że kupując używany akurat trafiliśmy na zadbany, czy ogólnie odpowiadający nam egzemplarz w tym właśnie kolorze :wink: Ja nie szukałem konkretnego koloru, tylko wśród grupy kolorów akceptowalnych przeze mnie - ważne było, żeby nie był żółty, czerwony, biały, czy zielony. Gdybym miał możliwość wyboru koloru, to wolałbym jakiś ciemny - najlepiej czarny (choć ten co mam też ma pewne zalety - dość rzadki i nie widać brudu). U mnie trochę ta statystyka nie pasuje - ja po prostu lubię czarny kolor - choć w sumie jeżeli uważam czarny kolor za ładniejszy od innych, to mając rzeczy w tym kolorze może faktycznie chcę podkreślić swój autorytet :wink:
  19. Varrol odpowiedział(a) na arj14 temat w E36
    Ciekawe, czy ktoś w ogóle będzie wiedział biorąc pod uwagę, że w Polsce nie wolno na kolcach jeździć.
  20. Varrol odpowiedział(a) na pampersiax temat w E36
    Kolega napisał wyraźnie - te małe okrągłe - w drzwiach mogą być tylko jedne małe okrągłe - to są tweetery. Tylko z nimi jest ten problem - że przynajmniej u mnie sa one zintegrowane z osłonami i ciężko je wymienić (zresztą to i tak nie za dobre miejsce na nie).
  21. Varrol odpowiedział(a) na BMWMAN temat w E46
    A nie możesz dać do blacharza po prostu? Ja się nie zajmowałem kupnem reperaturki - po prostu oddałem samochód i ktoś z zakładu kupił.
  22. Varrol odpowiedział(a) na IdentifY temat w E36
    Jak jest dobry welur z gumą od spodu to jeszcze jakoś ujdzie - tylko trzeba buty wytrzepywać - ojciec ma właśnie welury i nic się w zimie nie działo. Ja gupiłem gumowe i mam na cały rok - łatwo się czyści i wygląda całkiem ładnie (ważne, żeby tanich nie kupować bo wyglądają fatalnie).
  23. Varrol odpowiedział(a) na 8twardy318isCOUPE temat w E36
    Sprzedaje - wcześniej mu trzeba podać nr. komputera i nastawić się psychicznie na lutowanie - szczęściaże mają chipa na podstawce. A jak samochód ma immobiliser to nie da się podmienić.
  24. Nie oryginalne, ale nie zespolone są ok - np. Hella, albo in. pro. - przeźroczyste szkła i ringi - nawet chyba lepiej od oryginałów (nie bijcie ;) )...
  25. To wygląda tak: - lepszy tył = mniejsze pradopodobieństwo zakopania i mniejsze prawdopodobieństwo bączka - leprzy przód = mniejsze prawdopodobieństwo pojechania do przodu na zakręcie Wybór należy do ciebie :lol: ja wsadziłem lepsze na tył, a w tym roku kupuję 4 nowe...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.