Skocz do zawartości

Varrol

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Varrol

  1. 20 tys :lol: - pytanie trochę bez sensu z racji, że to nie nowy samochód, gdzie ceny są jasno określone. Można trafić zadbaną w super stanie i za grubo poniżej 10 tys - ale można i szukać kilka miesięcy i nie znaleźć nic sensownego poniżej kilkunastu tysięcy. Trafiają się okazje, ale częściej za zadbany samochód trzeba przepłacić...
  2. Varrol odpowiedział(a) na Czolg temat w E36
    Połowę taniej... :mad2:
  3. Skrzynia im zimniej tym będzie ciężej chodzić - zanim się rozgrzeje. Oczywiście jakość i gęstość oleju ma tu znaczenie. Trzeba też zwrócić uwagę na stan cięgien - u mnie przed ich nasmarowaniem biegi chodziły bardzo ciężko - i co ciekawe - temperatura miała wtedy znacznie większy wpływ. Jeżeli jest problem z wysprzęglaniem, to też będzie to miało znaczenie.
  4. Trochę cię zmartwię - rozgrzewanie na postoju jest szkodliwe dla silnika - nawet w instrukcji pisze, żeby po odpaleniu od razu jechać, a nie rozgrzewać. Co do jazdy na trasie to miałem na myśli, że wtedy ładnie widać, czy jest termostat uszkodzony - u mnie np. tylko na trasie temperatura zaczynała spadać - po mieście było ok. No ale w zasadzie tu jest jasne, że termostat, bo po 5km to już powinien się rozgrzać w pełni.
  5. Zeszłej zimy jeździłem raz po śniegu - jeden jedyny raz (później śnieg ukradli i tyle było zimy) - o 24 wyszedłem tylko po to, żeby po śniegu pojeździć. Super, świerzutki śnieżek, zero ruchu - choć te letnie opony które miałem wtedy założone to była lekka przesada. Mimo, że pierwszy raz jeździłem RWD po śliskim nie miałem problemów z uciekaniem tyłu - wręcz przeciwnie próbowałem dodawać gazu, żeby lekko bokiem szedł. Właściwie nalezy zachowywać typowe zasady prowadzenia samochodu na zakręcie - obraca tych, co depną gaz, albo go nagle puszczą. Większy problem na śliskim to utrata przyczepności na przodzie - czyli trzeba pamiętać o nie wykonywaniu gwałtownych ruchów kierownicą - ta zasada dotyczy wszystkich samochodów - nie tylko RWD.
  6. Varrol odpowiedział(a) na Darek80s temat w E36
    varrol !! Sprzedaj mi adres tej myjni !! :) 5zl za mycie to ja bede tam codziennie jezdzil !!! Ostatnio po znajomosci z hiper mega woskiem umylem autko w cenie 55zl.... Uch - no ale faktycznie ojciec płaci 50zł za mycie + wosk... To w takim razie wosk mi się zwrócił po jednym myciu - kosztował właśnie coś koło 50zł. Myjnia jest na burakowskiej (od strony Krasińskiego) - jak się wjeżdza w burakowską to zaraz w lewo - jest za serwisem. Tylko nie wiem czy doczytałeś - w tej myjni sam myjesz samochód - za kasę jest tylko woda - ew ciepła i z mydłem. Ja dodatkowo biorę 10l wody i szampon - i na boku myję dokładnie (bo chyba by mnie ludzie zjedli jakbym blokował myjnię wykańczając szczegóły gąbeczką) i potem woskuję.
  7. Varrol odpowiedział(a) na Dr.Om temat w E36
    Czy 1.8 nie powinien mieć 800RPM na wolnych obrotach - czy może nawet 700? Ja na luz powyżej 40km/h nigdy nie wyrzucam - no może baaardzo sporadycznie. A zgasnąć może - mi się nie zdarzyło - jednak nie świadczy to (o ile nie zdarza się często) o niczym niepokojącym...
  8. Varrol odpowiedział(a) na Darek80s temat w E36
    Ja też myję na ręcznej - takiej samoobsługowej - mycie mnie kosztuje 5zł - oczywiście doliczając koszt wosków i tak jestem narazie do tyłu w porównaniu do normalnej myjni ręcznej - jednak zawsze mam dokładniej umyte, a użyty wosk jest nieporównywalnie lepszy od tego z myjni.
  9. Varrol odpowiedział(a) na Czolg temat w E36
    Zalezy od kwoty - przy ograniczonych funduszach lepiej brać dobre 1.6 niż zajechanego iSa... Z tym, że również sugeruję po końcówce 93 roku - żeby był na łańcuchu. Koszty - ubezpieczenie na rodzica + ja jako współwłaściciel - 560zł (w tym NNW za 50zł i to w Warszawie) - za 1.6 będzie ciut taniej. Ceny części - są relatywnie tanie - miałem wcześniej Fiata Uno 1.0 i dużej różnicy nie widzę - generalnie w Warszawie koszty serwisu są dość wysokie - to bardziej szkodzi mojemu portfelowi, nie ceny części.
  10. Jeździsz czasem na trasie? Jeżeli podczas jazdy spada temperatura silnika, to na ogół wskazuje to na niedomykający termostat.
  11. Varrol odpowiedział(a) na farow temat w E36
    Chodzi o najekonimczniejszy silnik - jeżeli jakiś pali minimalnie więcej, to znaczy, że jest mniej ekonomiczny - to nie dyskusja jaki silnik kupić... A z tym 2.8 palącym minimalnie więcej od 1.6i i tak mi treudno uwierzyć... Najekomiczniejszy jest zdaje się 1.8 diesel - pali ewidentnie najmniej, a i koszty eksploatacji nie odbiegają od innych - problemem może być zakup samochodu z tym silnikiem w dobrym stanie. 1.6 i 1.8 benzynowe również są tanie w eksploatacji - spalanie może nie jest rewelacyjne - jednak z klimą można po mieście poniżej 10 zejść (ale to oczywiście dużo od korków zależy). Części zamienne są tańsze niż do R6, wchodzi mniej oleju i płynu chłodniczego. Przednie tarcze hamulcowe są tańsze, z tyłu są bębny. Oczywiście z dyskusji na forum wynika, że najlepszym wyborem jest silnik 2.5 lub 2.8 - pod względem stosunku mocy do kosztów eksploatacji. Ja jednak zostanę przy moim 1.8 - zawsze to co zaoszczędzę na eksploatacji mogę zainwestować w samochód.
  12. Zegary można bez problemu wyjąć bez odkręcania kierownicy - kierownica musi być prosto, tak, żeby największy otwór był na górze - w ten 'otwór' wsuwamy zegary (oczywiście nie przeciskamy - tylko tak, żeby trochę weszły) - następnie przekręcamy kierownicę - zdaje się w prawo - i już można wyjąć zegary.
  13. Varrol odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    Sukces - dziś wyciągnąłem podsufitkę - bez najmniejszych problemów - nie musiałem nawet jej specjalnie wyginać - choć było ledwo ledwo. Ciekawe, że u mnie nie ma 4 zaczepów o których pisaliście - podsufitka jest z tyłu zawinięta i to zawinięcie się wsuwa w zaczep w dachu. Najlepsze, że muszę ją wysłać pocztą - zastanawiam się, czy przyjmą jako przesyłkę listową, czy musi być jednak jako paczka :wink:
  14. Heh - od czasu małych silniczków z lat 80 mocy ciągle przybywa - trzeba przyznać, że robi wrażenie - ale w BMW ciągle brakuje następcy ósemki.
  15. Najlepiej jest mieć stację diagnostyczną połączoną z serwisem - inaczej może być ciężko - zresztą zawsze na początku się dopłaca - zanim się ludzie dowiedzą.
  16. U mnie też przy większych prędkościach mam drgania na kierownicy. Po zimie może się tym zajmę - trochę denerwujące, ale w zimie generalnie szybko nie zdarza mi się jeździć...
  17. Varrol odpowiedział(a) na zbigniewst temat w E36
    No właśnie - nie rozumiem - cabrio i compact - ten drugi w dość zawyżonej cenie. Może trzeba mniej pić? :lol:
  18. Czyli co - nie można jeździć z V-max? Ja rozumiem, żeby problemy były jak ktoś odcinkę zdejmie, ale skoro fabryka ustawiła odcinkę na 6.5 tys, to silnik powinien wytrzymać - chyba, że już zajechany. No ale co prawda baaardzo rzadko mi się zdarza jechać z 6k RPM na piętce...
  19. Varrol odpowiedział(a) na arj14 temat w E36
    Pytasz się ile, więc nie wiesz - ale uważasz, że to niemożliwe. A jednak ciśnienie daje się takie samo jak do takiego samego rozmiaru letnich. Oczywiście jak ja mam letnie 205, a zimowe 185, to ciśnienie jest inne - ale też niewiele. Nie zapominaj, że inna temperatura na zewnątrz oznacza również to, że opony nie nagrzeją się podczas jazdy tak jak w lecie - więc różnica ciśnień nagrzane/nienagrzane jest mniej więcej taka sama w zimie i w lecie. 195 to nietypowy rozmiar do E36 - zazwyczaj są 185/65 albo 205/60 dla R15 - zgodnie z instrukcją biorąc średnią ze 185 i 205 mamy 2.1 bara przód i 2.4 bara na tył.
  20. Varrol odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    OK, w takim razie w weekend będę z tym walczył - najwyżej się nie uda i zamontuję z powrotem. Dzięki za odpowiedzi :D
  21. Varrol odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    Pomierzyłem i powiem że będzie ciężko - nie z bardzo widzę możliwość wyjęcia podsufitki - może jakby wyjąć fotele - ale też marne szanse. Wyginanie niestety nie za bardzo wchodzi w grę, bo nowe obicie przy zakładaniu by się mogło uszkodzić. Mam wrażenie, że jedyne wyjście to obić podsufitkę nie wyciągając jej z samochodu - no nic - podjadę do tapicera i się spytam...
  22. Z tego co pamiętam, to był już temat w którym ludzie wypisywali wszelkie zmiany w E36 jakie zachodziły w czasie produkcji.
  23. Varrol odpowiedział(a) na Varrol temat w E36
    Heh, no oczywiście, że wyjęcie podsufitki jest tu równie ważne co jej zdjęcie :lol: A po co - no cóż - zrobiłem sobie przednie słupki pod głośniki - trzeba było je oczywiście od nowa obić, no to przy okazji obiłem też tylne słupki. Wczoraj wreszcie słupki odebrałem io stwierdziłem, że ładnie to wygląda - więc i podsufitkę obiję - zwłaszcza, że jest w jednym miejscu lekko uszkodzona.
  24. Heh, niedawno co dopiero wstawilem sobie te oryginalne gwizdki bo nie mialem. Wiec raczej nie bede ich zmieniac tym bardziej ze nie wiem co z dziurami. Pasowalo by gdybym w miejsce starych wlozyl nowe?? Czy trzeba by nowe dziury robic? Chyba zeby te nowe podlaczyc gdzie indziej a stare po prostu odlaczyc. Co do kwoty to nie chce oszczedzac na glosnikach przednich i na wzmacniaczu. Tuba i ewentualnie glosniki tylne raczej kupilbym jakies tansze. Ehm - jakie dziury? U mnie w boczkach są siatki osłaniające gwizdki, a same gwizdki są osobno - no ale oczywiście można wsadzić w to miejsce nowe gwizdki - tylko trzeba by nowy kabel pociągnąć do zwrotnicy. Gwizdki są dość ważnym elementem, a oryginalne są trochę kiepskawe - nie ma sensu inwestować w średniotonowe nie zmieniając tweeterów. Nowe tweetery najlepiej zamontować w przednich słupkach - ja właśnie takie zakupiłem (koszt słupków wraz z obiciem 160zł - ale mnie poniosło i obijam jeszcze tylne słupki i podsufitkę :) ). Ew można zrobić panele w osłonach na lusterka. Zamiast kupować tylne głośniki dołóż tą kwotę do przednich, albo do wzmacniacza. Polecam trochę tu poczytać: http://tuningforum.pl/viewforum.php?f=8&sid=7c8c948123d06d1c87441c53487d1551 - bo uzyskanie dobrego dźwięku w E36 to pewne wyzwanie - można wpakować pieniądze i być później zawiedzionym efektem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.