Skocz do zawartości

cisnienie w zimówkach


arj14

Rekomendowane odpowiedzi

Pytasz się ile, więc nie wiesz - ale uważasz, że to niemożliwe. A jednak ciśnienie daje się takie samo jak do takiego samego rozmiaru letnich. Oczywiście jak ja mam letnie 205, a zimowe 185, to ciśnienie jest inne - ale też niewiele.

 

Nie zapominaj, że inna temperatura na zewnątrz oznacza również to, że opony nie nagrzeją się podczas jazdy tak jak w lecie - więc różnica ciśnień nagrzane/nienagrzane jest mniej więcej taka sama w zimie i w lecie.

 

195 to nietypowy rozmiar do E36 - zazwyczaj są 185/65 albo 205/60 dla R15 - zgodnie z instrukcją biorąc średnią ze 185 i 205 mamy 2.1 bara przód i 2.4 bara na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jeszsze w ile osob jezdzisz bo jak jezdzisz sam to wiadomo ze trzeba troszke mniej napompowac,metka na slupku od dzwi kierowcy dokladnie to okresla.pozdrawiam
Teoria jest wtedy, gdy wiemy wszystko, ale nic nie działa. Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa , ale nic nie wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. To moje pierwsze zapytanie na forum. :D . Zakupiłem opnki zimowe 205/60 R15. W wulkanizacji napompowali mi po 2,2 wszystkie. I chyba nie tak to ma wyglądać. Dlatego prosze o podanie jakie powinno być prawidłowe cisnienie przy nieobciążonym a jaki przy obciążonym. Z góry dziękuje i pozdrawiam. :8)

P.S. Ta moja nalepka jest z deka trochę nieczytelna więć proszę o wyrozumiałość. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tez podobne pytabnko ,podlaczam sie bo nie chcialem zakladac nowego postu bo chyba zadko kto by o to zapytal. A moje pytanie to jakie powinno byc cisnienie w 185/65 15 na oponach z kolcami.. :D .E36 318. Pozdrawiam serdecznie :lol:
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tez podobne pytabnko ,podlaczam sie bo nie chcialem zakladac nowego postu bo chyba zadko kto by o to zapytal. A moje pytanie to jakie powinno byc cisnienie w 185/65 15 na oponach z kolcami.. :D .E36 318. Pozdrawiam serdecznie :lol:

 

Ciekawe, czy ktoś w ogóle będzie wiedział biorąc pod uwagę, że w Polsce nie wolno na kolcach jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest spowodowane to, że ciśnienie w tylnych kołach jest większe niż w przednich, czy chodzi o napęd?

Bagażnik masz z tyłu, z tyłu też jest kanapa na 3 osoby (sedan i coupe), jakby Ci mało było to jest też tam bak na paliwo do którego wchodzi też parę kilogramów.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To moje pierwsze zapytanie na forum. :D . Zakupiłem opnki zimowe 205/60 R15. W wulkanizacji napompowali mi po 2,2 wszystkie. I chyba nie tak to ma wyglądać. Dlatego prosze o podanie jakie powinno być prawidłowe cisnienie przy nieobciążonym a jaki przy obciążonym. Z góry dziękuje i pozdrawiam. :8)

P.S. Ta moja nalepka jest z deka trochę nieczytelna więć proszę o wyrozumiałość. :wink:

 

 

Ktoś może jednak wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - wg. tabelki mam 2.2/2.5 przód/tył - ale z tyłu czasem jeździ jedna lekka osoba - czy jak napompuję 2.2/2.3 to będzie ok, czy ładować tyle ile w tabelce?

 

Aha - zimówki są oznaczane M+S - i faktycznie w tabelce mają trochę większe wartości ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i niestety na 15 cali nie mam. zaczyna się od 16cali szukałem też w instrukcji i nie ma do 15 calowych kół podanego ciśnienia czyżby 15 w e-46 nie stosowali :?:

W Twoim modelu mogą nie stosować. Silnik 150KM...

Wg tego co jest u mnie to 15 - 2,2 przód i 2,4 tył.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.