Treść opublikowana przez pawelj5
-
Hamulce 316i, brak ciśnienia
Jeżeli by tak było to ubywałby płyn ze zbiorniczka i wlatywał do komory serwa. Ale łatwo to sprawdzić. Odkręć dwie nakrętki łączące pompę z serwem i odsuń pompę. W miejscu łączenia tych dwóch elementów nie może być śladów płynu hamulcowego.
-
mokry silnik pomocy nie odpala
Sam pewnie się domyślasz ze ma to związek z wilgocią. Trzeba wysuszyć w pierwszej kolejności elementy układu zapłonowego, czyli przede wszystkim kopułkę wewnątrz i na zewnątrz, palec oraz przewody zapłonowe i świece. Jeżeli nie pomoże to sprawdź czy nie jest gdzieś przerwana izolacja na czujniku wału korbowego i ewentualnie też wysuszyć.
-
Hamulce 316i, brak ciśnienia
Jeżeli płyn nie ucieka z układu przez jakąś nieszczelność to widzę 3 możliwości. Układ jest mocno zapowietrzony, siadły uszczelniacze na tłoku pompy, albo zatkany jest przelot między zbiorniczkiem i pompą.
-
323i coupe - ocierające opony z tyłu
Zmień koła na właściwe, lub przeklepanie nadkola. Wsadzanie gum w sprężyny to według mnie nie jest rozwiązanie. Tutaj masz link do tematu dotyczącego poszerzania nadkoli. Jest do tego specjalny przyrząd, w linku zdjęcie. Można przeprofilować tym sposobem nadkola bez uszkodzenia lakieru. http://bmw5er.pl/printview.php?t=15376&start=15&sid=206ea7aec3be604da9575266e09a079f
-
Hamulce 316i, brak ciśnienia
Pedał hamulca po naciśnięciu wpada do podłogi, czy jest tak twardy że ciężko wcisnąć?
-
316i (m43) Co to jest za kabel?
Do krokowca idą 3 piny.
-
Hamulce 316i, brak ciśnienia
A masz płyn w zbiorniczku?
-
[e36](316i)[M43] czy opłaca się inwestować ?
Nie wyrzucaj starych amorów. Jak będziesz oddawał na reklamację to trzeba będzie coś założyć tymczasem.
-
318i pedał sprzęgła
Masz wyciek płynu hamulcowego. Sprawdź jego poziom w zbiorniczku i czy nie masz mokrego dywanika pod pedałami, a potem sprawdź wysprzęglik na skrzyni biegów i przewody. Powinno być widać gdzie cieknie.
-
[e36](316i)[M43] czy opłaca się inwestować ?
Spokojnie, nie spotkało Cię nic wyjątkowego. Też to przechodziłem i podejrzewam że również połowa użytkowników tego forum. Zużyte elementy zawieszenia to standard i nie ma tu co narzekać skoro kupiłeś auto za 6tys. Przynajmniej wiesz co musisz zrobić i możesz zaplanować kolejność napraw tak żeby podołać finansowo. Problemy zaczynają się wtedy jak zaczyna szwankować elektronika i elektryka. Wtedy to dopiero można paznokcie poodgryzać z nerwów. Kupując swoje zostawiłem sobie 3tys na nieprzewidziane naprawy. Twój problem polega na tym że nie przewidziałeś dodatkowych wydatków, a przy kupnie nie dokładnie sprawdziłeś stan auta. Zresztą jakbyś sprawdzał dokładnie, to wątpię żebyś znalazł w tej kwocie dobry egzemplarz. Ostatnio jest na rynku spory wybór tanich części z chin. Auto może wyglądać na igłe, a po miesiącu do wymiany wszystkie tuleje zawieszenia. Można się więc nadziać. Ja zrobiłem co trzeba było i mimo, że co jakiś czas wypadnie coś do zrobienia, działając mi przez to na nerwy, to mogę powiedzieć że jestem zadowolony z tego zakupu.
-
320i E36, zużyty mechanizm wycieraczek
Ja bym powiedział że element nr 1 trzyma się do karoserii dzięki tulejce, podkładce i nakrętce 18,19,20, oraz poprzez uchwyt 13.
-
[e36](316i)[M43] czy opłaca się inwestować ?
Według mnie żeby kupić E36 w przyzwoitym stanie to 10tys. w górę. Możesz spróbować wystawić go do sprzedaży. Jak uda się sprzedać w krótkim czasie tak zeby nie stracić, to niech idzie. Dołóż kasę i kup coś lepszego, ale musisz się liczyć z tym ze zawsze w używanym kilku, czy kilkunastoletnim aucie jest coś do zrobienia. Ale z drugiej strony może warto dołożyć. Jeżeli wnętrze jest zadbane i mechanicznie jest dobrze. Takie rzeczy jak opony czy amortyzatory to przecież części które się po prostu zużywają. Kupisz raz i masz spokój na dłuższy czas.
-
Bmw318i m43 metaliczny dzwiek z pod pokrywy zaworów
Z Twojego opisu można wywnioskować że to prawdopodobnie popychacz. Najważniejsze że cichnie po nagrzaniu. Czasem pomaga wymiana oleju.
-
316 strzelanie, ogrzewanie
Opornica jest prawdopodobnie spalona. Na 4 biegu prąd idzie bezpośrednio do silnika z pominięciem opornicy, dlatego działa. Najczęstszym powodem uszkodzenia opornicy jest spalenie diody, czy też opornika. Prawdę mówiąc nie wiem dokładnie, ale wystarczy wlutować obok kawałek drucika i przeważnie działa. Przełącznik zimno-ciepło steruje zaworem nagrzewnicy znajdującym się na ścianie grodziowej w komorze silnika. Często zdarza się że się zatnie. Pomaga czyszczenie. Co do wystrzałów to napisz którą masz generację LPG.
-
318i Nie ma mocy gasnie
Musisz wymienić, jeżeli to na pewno wina cewki. Napisałeś że obrotomierz opadł nagle. Rozumiem że było tak jeszcze w momencie kiedy wał się kręcił. Jeżeli tak to faktycznie można założyć że silnik nie dostaje zapłonu. Jednakże cewka to jedynie element wykonawczy i jej praca nie ma wpływu na wskazanie obrotomierza. Elementem sterującym jest ECU który sugeruje się impulsami z czujnika położenia wału korbowego. Zacznij od czujnika.
-
323i - szarpanie na półsprzęgle
Sprawdź też pod skrzynią. Jeżeli są zerwane to trzeba wymienić. A czy była ich wina, to się wtedy okaże.
-
316i stukające zawory
Masz prawdopodobnie silnik M40. Rozrząd to jego bardzo słaba strona. Wyrabiają się dźwigienki zaworowe i wałek. Trzeba zdjąć pokrywę rozrządu i sprawdzić. Prawdopodobnie do wymiany wyżej wymienione elementy, a do tego pewnie też popychacze. Rzadko się zdarza poważna awaria z tego powodu. Silnik będzie pracował coraz głośniej i będzie coraz słabszy. Trzeba ocenić stan aktualny, wtedy będziesz wiedział czy możesz jechać w trasę czy nie.
-
323i - szarpanie na półsprzęgle
A ma. Zauważyłes żeby zgrzytną Ci kiedykolwiek?
-
M44 318ti Jedna świeca okopcona / zaolejona
To że auto jeździ na gazie nie ma znaczenia, jeżeli wtryskiwacz leje to świeca będzie okopcona. Silnik zawsze ciągnie trochę oleju, a ta jedna jest brudna bo nie pracuje i olej się nie wypala. Możliwe też że padły pierścienie lub tłok. Nieszczelne zawory bym odpuścił, bo nie powodowałoby to zalewania świecy. Sprawdź kompresję.
-
316i Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
Uszkodzony korek chłodnicy, lub ładuje Ci kompresję do układu chłodzenia.
-
323i - szarpanie na półsprzęgle
W BMW Wsteczny jest synchronizowany. Widać że ten mechanik nie ma dużego doświadczenia z BMW. Ale sprzęgło działa tak samo niezależnie od marki, więc może mieć rację.
-
318i jak rozróżnić silnik m43b16 od m43b18??
Po lewej stronie silnika na dole znajduje się pole numerowe z kodem silnika . Będzie 16 4E 1 M43-B16, lub 18 4E 1 M43-B18
-
316i Paskudnie duże spalanie
Jeżeli rura jest nieszczelna może powodować duże zamieszanie w pracy silnika, ale jeżeli została uszczelniona to powinno być ok.
-
316i ALARM FABRYCZNY SAM SIĘ WŁĄCZA
Jeżeli czujniki otwarcia drzwi uruchamiają alarm, to myślę że jednocześnie powinno włączać się oświetlenie wnętrza.
-
nie trzyma obrotów, gaśnie, silnik dziwnie pracuje 318IS m42
Mi wygląda na to jakby któryś czujnik działał nieprawidłowo. Może to być sonda, przepływomierz, czujnik temperatury. Przed restartem komputera miał on opracowane mapy które umożliwiały normalne funkcjonowanie. Po resecie komputer przyjmuje fabryczne ustawienia, ale aktualny stan silnika i osprzętu uniemożliwia prawidłową pracę. Musisz pojeździć trochę żeby Ecu się zaadoptował. Napisz dlaczego zrobiłeś reset kompa i po co czyściłeś krokowca? Czym różniły się objawy przedtem od tych teraz. W którymś poście obok widziałem że napisałeś że masz czarny nalot na świecach. Jest to objaw zbyt bogatej mieszanki.